Бургаски майчета - 10 тема

  • 57 419
  • 744
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 105
Днес си взех 45дните болничен. Лекарят ми каза секцио по мед. причини, бебе седалищно. Питам го в "девата "ще трябва ли да плащам след като той казва, че трябва да е секцио, а той - да плаща се независимо то това, че е по мед. причини, и в МБАЛ-а да отидеш-секциото ще си го платиш, касата не го поемала. А преди почти 5години като родих секцио по мед. причини в Сливен"Ева", защо не ми взеха никакви пари? Сега съм в голяма чуденка къде.

Да секциото в Девата ще си го платиш. И аз бях по мед.причини, но си платих 750,00 лева

# 346
  • Мнения: 8


Да секциото в Девата ще си го платиш. И аз бях по мед.причини, но си платих 750,00 лева
[/quote]

Благодаря ти за информацията.

# 347
  • Мнения: 25


Да секциото в Девата ще си го платиш. И аз бях по мед.причини, но си платих 750,00 лева

Благодаря ти за информацията.
[/quote]

В сайта им (на Дева Мария) преди време пишеше, че нищо не се плаща за нормалното (поема се по касата), а само за секциото се доплаща 350 (останалото се поема от НЗОК).
Наскоро въведоха цена от 200лв. за нормалното раждане, но доплащането за секцио май си остана 350 лв....
Може би са ти взели за нещо друго- самостоятелна стая, нещо друго.....  newsm78  750 е доста повече....  Crossing Arms

# 348
  • Мнения: 96


Да секциото в Девата ще си го платиш. И аз бях по мед.причини, но си платих 750,00 лева

Благодаря ти за информацията.

В сайта им (на Дева Мария) преди време пишеше, че нищо не се плаща за нормалното (поема се по касата), а само за секциото се доплаща 350 (останалото се поема от НЗОК).
Наскоро въведоха цена от 200лв. за нормалното раждане, но доплащането за секцио май си остана 350 лв....
Може би са ти взели за нещо друго- самостоятелна стая, нещо друго.....  newsm78  750 е доста повече....  Crossing Arms
[/quote]


Толкова струва да родиш секцио, може да видиш и на калкулатора в сайта на болницата, ако искаш и самостоятелна стая и други екстри сумата става по-голяма Simple Smile

# 349
  • Мнения: 105
Не самото секцио си струва 750,00 лв.

# 350
  • Бургас
  • Мнения: 420
Плаща се секциото в МБАЛ-а ли??? Някой да има инфо инфо за цена?

# 351
  • Мнения: 6 704
Плаща се секциото в МБАЛ-а ли??? Някой да има инфо инфо за цена?

Плаща се избор на екип 500 лв., ако обаче имаш мед. показатели и направление за клинична пътека нищо не се плаща.

# 352
  • Мнения: 1 111
Здравейте!
Аз все още не съм решила къде ще раждам,но ме интересува какви изследвания трябва да нося.
В сайта на девата пише :
кръвна група
пълна кръвна картина
време на кървене и съсирване, INR
уреа и креатенин
ЕКГ и консултация с кардиолог
консултация с анестезиолог
,тези задължително ли се правят? Ако не се направят и поискам епидурална упойка,ще ми откажат ли?
Спин и васерман трябват ли ми,понеже имам изследване само за васерман?
В МБАЛ Бургас същите изследвания ще ми трябват?
Много ми станаха въпросите ,ама не ми се ще да пропусна нещо.
Предварително благодаря  bouquet

# 353
  • Мнения: 150
В МБАЛ - Бургас ти искат Лична карта, Амбулаторна карта, обменна карта от женската консултация и картончето, удостоверяващо кръвната ти група. Никакви други документи не са задължителни, въпреки че мен ако питаш - носи си всичко, свързано с бременността и здравословното ти състояние с което разполагаш - не знаеш каква информация може да потрябва. След като те приемат ти слагат абокат, вземат ти кръв и ти правят необходимите им изследвания - безплатно. Консултации с каквито и да е специалисти - в това число и кардиолог, се правят на място по преценка на дежурния лекар. Освен това, по всяко едно време можеш да отидеш на запис на тоновете и на място да попиташ лекари и акушерки.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане  Simple Smile

# 354
  • Мнения: 4
Няма такова нещо да се плаща секциото в МБАЛ-а. този твой доктор нещо те баламосва, за да ти опъне парите. Според мен иди да се поинтересуваш в МБАЛ -а каква точно е процедурата при това положение - секцио по медеценски причини.
Миналата година една приятелка роди по нова година също със секцио по медицински причини и не и взеха пари за него.
Имаш още време и можеш да се поинтересуваш къде как стоят нещата.
Друг вариант е да родиш в Поморие - чувала съм, че Матей Попов е много добър доктор в това отношение.

# 355
  • Бургас
  • Мнения: 255


Друг вариант е да родиш в Поморие - чувала съм, че Матей Попов е много добър доктор в това отношение.
Peace   подкрепям

# 356
  • Мнения: 8
Някой да има добри впечатления от гинеколог в МБАЛ-а, защото така или иначе ще съм секцио по мед. причини. Аз за избор на лекар ще си платя, но не искам да ме карат да плащам за нещо, което касата поема, имам предвид за самата операция.

# 357
  • Мнения: 25
Здравейте, Бургаски майчета Simple Smile Дано понасяте по-леко жегите!!! Че при мен положението е тежко- потене, крака подути като понички, вените ми прозират през кожата като пътна карта на България.... въобще чакам с нетърпение есента   ooooh!

Искам да ви попитам има ли в МБАЛ някакъв ден на отворени врати или някакво място, от което може да се получи информация за нужните изследвания, "багаж" за мйката и бебето и т.н., тъй като аз съм от Приморско и ми се иска при следващата ми ЖК да видя как стоят нещата.

Гледах на сайта им, но не открих конкретен списък с изследвания или необходими "аксесоари", които ще ми трябват за приема, а не ми се ще да се налага да връщам таткото по 5 пъти до Приморско, за неща, които е трябвало да приготвя предварително.

# 358
  • Бургас
  • Мнения: 420
Илияна, всяка сряда, от 13ч.  Peace

# 359
  • Мнения: 25
Илияна, всяка сряда, от 13ч.  Peace

Много благодаря Simple Smile Другия месец ще се възползвам Praynig

Общи условия

Активация на акаунт