Въпрос относно сметките на ЧЕЗ?

  • 5 863
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 734
Казусът е следния: При 2 сметки, едната за Март, другата за Април, около 15-то число на този месец е платена сметката за Април. Вчера е пристигнала новата ф-ра, днес електрозахранването е преустановено, заради мартенската неплатена сметка. Имат ли право да правят това, при положение, че няма 3 неплатени сметки?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 616
Днес има профилактика в някои квартали на София,може да има съвпадение

# 2
  • Мнения: 2 241
Платено е за април, а за март не, така ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Да

# 4
  • Мнения: 4 668
Много странно  Thinking Обикновено , когато има две или три сметки , няма опция за плащане на последната ... Вземат парите , но те отиват за покриване на предишната - в твоя случай мартенската .
Колкото до спирането - на мои приятели са го спирали и за една неплатена сметка .

# 5
  • София
  • Мнения: 171
спират  за една неплатена фактура - да,
според мен има вероятност постъпилата сума да е отишла за погасяване на фактурата с по задна дата и ако има остатък да се е отчело като неплатена  newsm78
знам ли, защо не се обадиш да ти обяснят

# 6
  • Мнения: 3 534
Във фактурите на ЧЕЗ има срок за плащане и срок, след който при неплащане ще ви бъде преустановено електроподаването.
Никъде няма писано за 3 неплатени сметки и спиране на ток.

# 7
  • Мнения: 46 508
Още 10 дни след изтичането на срока, само за една единствена сметка, имат право да ти спрат снабдяването.


5. Какво ще се случи, ако не заплатя месечната си фактура навреме?

Ако не заплатите дължимата от Вас сума в посочения срок започва начисляване на лихва за забава в размер на законната лихва за всеки просрочен ден и снабдяването с електрическа енергия се преустановява по реда на Общите условия след изтичането на 10 (десет) дни от срока за плащане при битовите потребители и 3 (три) дни при стопанските потребители. В случай, че снабдяването се преустанови и потребителят не е заплатил всички дължими суми за косумирана електрическа енергия, както и разходите за прекъсване и възобновяване на снабдяването, започва процедура по събиране на просроченото вземане по реда на действащото в България законодателство.

http://www.cez.bg/bg/za-klienta/chesto-zadavani-vaprosi.html

# 8
  • Мнения: 2 175
на мен ми спират тока винаги, ако пропусна плащане.. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт