Само да споделя

  • 1 071
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 271
но имам чувството, че се страхува да ме послуша, или не и се кърми особено Thinking...... знае много добре, че се кърмим все още и мога да и бъда добър съветник и въпреки всичко следва стриктно съветите на акушерките от болницата.
И се чудя има ли смисъл да настоявам или да я оставя да се оправя както тя прецени.
Май наистина си права и на повечето майки не им се кърми, но това си е тяхно решение, за съжаление. Аз не ги разбирам  Thinking И накрая ще се откажа да давам съвети, защото никой не ги разбира.
Пускай зълвата във форума!
Ако тя няма нет, тактично предлагаш на зълвето, че можеш да и помогнеш с нови материали за отглеждане на бебе, разпечатваш подходящи по твоя преценка статии и действаш.
Уви, няма нет. Всичко съм разпечатала, защото и иначе съм обещала на една бременна приятелка да дам да се образова, тя поне ще възприеме.
МАЙКИ СЛУШАЙТЕ СЪРЦЕТО СИ
АКО ТО ВИ КАЗВА ЧЕ БЕБЕТО Е ГЛАДНО ДАЙТЕ МУ ДА СУЧЕ ...... независимо колко е часът
аз вече вообще не гледам часовник нито денем нито нощем
и си ми е много спокойно
ама кога е ял ама кога е спал не ме вълнува да яде и спи когато иска
напълно съм съгласна с теб, сега и аз така правя, вече  Wink

dessi78 вярно, че същите тези лекари ни лекуват,права си, но трябва и те да се ъпгрейдват.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295

Цитат
Нагледах се на умиращи деца, КЪРМЕНИ ДО НАД ГОДИНКАТА.
Цитат
Е как така #Crazy,едва ли има общо с кърменето нали?
Точно така- няма!!! Кърмени и некърмени деца боледуват от ужасни болести и това е факт. Да подчертая- знам за примуществата на кърменето, подкрепям с две ръце.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Офффф, това сме го дъвкали 1000 пъти, вече е досадно!И все се заричам да не пиша по такива теми, ама пусто.....
Кърменето допринася са здравето на детето, не защото кърмените бебета са по-здрави от тези на АМ като цяло, а защото едно кърмено бебе се счита за по-слабо изложено на вирусни инфекции и алергични реакции отколкото би било самото то, ако беше на АМ.Има си научни обяснения за това, на който му се чета - да чете.И да, естествено, че ще има болни кърмачета, както и болни некърмачета, нещата изобщо не опират до подобно абсурдно деление, ама кой да мисли ooooh!Толкоз по този въпрос.
Що се отнася до педиатрите - имам пълното право да ги хуля колкото си искам, защото им се плаща от моя джоб, за да си вършат работата.А тя не е по учебник от 1930 година #Cussing outАко ме наемеш да ти водя дело и загубиш 50 000$ или идеш в затвора за 10 вместо за 2 години, щото аз не съм си прочела последните промени в закона, какво ще направиш, а?Няма ли да ме напсуваш едно хууубавичко #2gunfireА тук става дума за много повече - за живота на детето ми, така че ако ги мързи да четат - много им здраве, да се пенсионират или да се преквалифицират Naughty
Айде стига толкоз и по този въпрос Whistling

# 18
  • Мнения: 1 072
Всъщност в самото начало и аз чаках Марк да се събуди да яде по 4-5 часа,а после той ядеше само по 5-7 минути, но това не ни попречи да си наддаваме винаги над нормата  newsm78 Събираха ни се не повече от 6-7 кърмения на денонощие. Ял е повече пъти само когато го мъчеха зъбките.
Малко офф. Според мен отношението към кърменето е наследствено. Зълва ти била ли е кърмена и колко дълго? Аз съм кърмена до 1г и 4м., а мъжа ми до 7м, след което поради болест се отбил почти незахранен още за ужас на свекито. В моето семейство въпроса дали да кърмя не е стоял изобщо, а специално майка ми ме подкрепя, че кокото по-дълго, токова по-добре... 
Така че педиатъра има право на глас, долколкото той не се различава от традициите на семейството, така мисля аз newsm78

# 19
  • Русе
  • Мнения: 271
Зълва ти била ли е кърмена и колко дълго?
Била е кърмена, колко дълго не мога да кажа със сигурност. Свекито и трите си деца е кърмила, но мисля че не е продължила след годинката. И свекито, и зълвата уж подкрепят кърменето,знаят колко е полезно, но си мислят че все още сме в 80-те. Не приемат нищо ново.

# 20
  • Мнения: 3 550
Дайте да се разберем: педиатрите не са консултанти по кърмене, нали? Те са лекари, а от един лекар се иска най вече да е добър диагностик. Не да ми разправя "Започваме с това, ако не помогне - с другото, ако и то не помогне - значи е на нервна почва."  Crazy
Чудно ми е тия педиатърки с техните схеми на кърмене през 3 часа и нощна почивка колко дълго са кърмили бебетата си. Или те "не са имали късмета да кърмят".
Абе, тръгне ли веднъж Ла Лече в България, друго ще е! Hug

# 21
  • Мнения: 35 967
Дайте да се разберем: педиатрите не са консултанти по кърмене, нали?

Стейси, и си права, и не, защото храненето вкл. и кърменето, е изключително важно за бебетата, начинът на захранване - също! За това те трябва да знаят за какво става дума! а това, колко е неудачно здравеопазването с личните лекари-педиатри-интернисти е съвсем отделна тема

Общи условия

Активация на акаунт