Къде, как предпочитате да празнувате рождения ден на детето си?

  • 50 240
  • 307
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 181
Ха, явно мен ме е впечатлила, тъй като тъкмо бях изкарала тримесечна диета.  Laughing

90 дневната ли?

# 16
  • Мнения: 4 841
И досега не успявам да намеря детски клуб, който да не ми мирише на рутина и комерс.  Mr. Green

А, да, не е много тук мястото, но да си кажа- преди седмица бяхме на РД в едно ужасно място, наречено Capela play. Ушите ми още бучат от невероятния шум, врява, бутаница, пищящи, ревящи и от време на време кървящи деца. Завиждам за смелостта на родителите да си оставят парите там.

 Peace Подкрепям!

Синът ми е много общително дете, а и покрай допълнителните му занимания кръгът му от познати е доста широк, та непрекъснато го канят на рождени дни... Почти няма клуб в София, който да не сме обиколили, а на някои им знаем вече и най-най-интимните подробности... В резултат на което детето никога не е искало да му се празнува рождения ден в клуб. Нито пък аз съм настоявала.
Не става въпрос за пари, а за принципи. Мен моди и протоколи не ме вълнуват. Рожденият ден трябва да е нещо специално, а не поточна линия, рутина и непрофесионализъм  Peace
Дори снимките като гледаме, не може да се различи кой рожден ден на кого е - всичко е толкова еднакво... Да не говорим на какви простотии съм се нагледала през всичките тези години - и като анимация, и като отношение, и като кетъринг, и като общи условия и цени...
А за Капела Плей не ми се говори направо, бяхме там два пъти - единия през работно време, нямаше деца и беше ОК, но втория път беше през рожден ден през уикенда и имаше сигурно четири рождени дни едновременно... Егати емоцията, егати чудото... никога не бих го причинила - нито на детето, нито на себе си, нито на гости  Tired

Празнуваме различно всяка година, измисляме какви ли не неща, на пръв поглед нестандартни, а всъщност - просто различни. Наблягаме на качеството, а не на количеството. По-добре с три-четири деца и незабравимо преживяване, отколкото с 20 и безкрайна шумотевица...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 912
на нас ни предстои 5-ти рожден ден. И тази година малките гости ще са доста по-малко от големите Simple Smile Мечтата ми е за градинско парти в собствена градина  Laughing
Реалността е някое заведение  Rolling Eyes с градина.

# 18
  • София
  • Мнения: 23 096
Ха, явно мен ме е впечатлила, тъй като тъкмо бях изкарала тримесечна диета.  Laughing
90 дневната ли?
Да.  Grinning

И тази година малките гости ще са доста по-малко от големите Simple Smile
Извини ме, но какъв е смисълът на детски рожден ден с малко деца и много възрастни? Не че и ние не спазвахме тази схема досега, но от тази година почерпката за възрастните ще е символична, докато изчакват децата си в клубчето. Спираме с тежките софри!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 912
е, при нас може би ще е от следващата година развалянето на досегашната традиция . . .  Laughing   Какво точно означава клубче - детски кът в мол ли с лабиринти, въжета, пързалки, топки?

# 20
  • София
  • Мнения: 23 096
Какво точно означава клубче - детски кът в мол ли с лабиринти, въжета, пързалки, топки?
Означава традиционно детско клубче. Избрахме Патета 2 - просторно, с модерен интериор и вкусен кетъринг. Ти си във Варна, там също имате клубчета. Детските центрове в моловете са нещо съвсем различно - блъсканица и шумотевица.

# 21
  • Мнения: 11 913
Интересно ми е- тези, чиито деца са родени през студените сезони и нямат особено място у дома къде, освен в детски клуб са организирали детските рождени дни?

Аз казах, че ме устройват детските клубове, но бих искала "да открадна" и други, нестандартни идеи.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Само първият рожден ден на сина ми го празнувахме вкъщи и това ще ми държи влага за цял живот. Никога повече.
Нямам нерви, нито пространство за подобни забавления. Като сложиш и приготовленията и чистенето после, изобщо не ми излиза по-евтино, ценя си труда.
Предпочитам празнуването в детски клуб, тъй като празникът е на детето, не мой, за да каня възрастни и да осигурявам ядене и пиене за тях.
Никога не поръчвам алкохол на рождения ден на детето, поради горната причина. Почерпката за родителите е нещо от кетъринга на клуба, но без алкохол.
Последният рожден ден го празнувахме в кафене на мои близки, като бях наела клоуни. Страхотно се забавляваха децата.
За тази година, тъй като синът ми е роден в края на юли, партито може би ще е в къщата на кумовете ми, тъй като имат двор, където отново мога да организирам клоуни и да поръчам храна. За съжаление се оказа, че за тази възраст - синът ми става на 6 години - няма подходящи клубове като големина, които да са в нашия район. А намирам за абсурдно да се вдигна от Дружба и да отида в Овча купел.

# 23
  • Мнения: 403
В нашия случай не е точно как предпочитам, а какви са реалните предпоставки.

Бих празнувала в ДГ, но там не беше разрешено внасянето на торта.Моите детски рождени дни са свързани точно с това- мама да донесе тортата, да духна свещичките, децата да изпеят песничка за мен и да ми поднесат подарък.Рождените дни на сина ми в градината- носене на пакетирано нещо си и сокче.Не оспорвам правилата,но не мога да си кривя душата- не ми харесва!

Бих празнувала на открито, особено в нашия Екопарк е приказно.но за съжаление рожденият ден на детето е през есента.

Бих празнувала у дома, но за съжаление нямам достатъчно място.

От всички теми за детски рождени дни, които чета много ревностно, стигнах до извода,  че "Етикетът" на това събитие е  много различен в София и Варна.
При нас като чели е твърде по-различно в детските клубове.След като детето навърши 4 години започнахме да празнуваме с деца, негови приятелчета в детски клубове, които старателно избирам, преценявам анимация, поръчвам торта- винаги се е получавало много добре.Не избирам най-популярните, а най- отговарящите на нашите предпочитания.Поне едно 50% от предпоставките да ти харесва детския клуб е в това,предварително да зададеш достатъчно въпроси и да си изясниш всички подробности.постъпвам точно така и досега сме били доволни и ние, и гостите ни от всичко!

Но пак, казвам, ако детето ми беше родено в друг сезон или имах възможност да празнувам и у дома, бих разнообразила местата.
мн точно казано

# 24
  • София
  • Мнения: 23 096
Никога не поръчвам алкохол на рождения ден на детето, поради горната причина. Почерпката за родителите е нещо от кетъринга на клуба, но без алкохол.
Нана, принципно всеки ходи на бара в клубчето, за да си вземе пиене. Аз поне не мога да огранича да си взимат по бира, да речем. Иначе мнението ти изцяло се припокрива с моето.
Ние също празнувахме първата годинка вкъщи, но повече не си причинявам подобно главоболие.

# 25
  • Мнения: 3 181
Ние не сме празнували в къщи, но и аз мисля, че цялата организацият, труд и главоболия.....мерси, искам да празнувам, не да се натоварвам....по тази причина и не харесвам идеята за парк и планина.......

# 26
  • София
  • Мнения: 1 057
Рождения ден на големия син е през Август. Почти винаги празнуваме в планината. Знаем няколко приятни полянки и ги редуваме. Каним приятели с деца, без деца и роднини и правим барбекю. Децата тичат, играят и крещят на воля в гората. Средния син е роден през Март, но ако времето го позволява правим барбекю на двора в къщи, пак със същите гости. Ако е студено или вали сме в някой ресторант с детски кът, предимно с роднини. Бебечо е роден през Май и неговия РД тази година празнувахме вкъщи, на двора. Досега не сме празнували РД в детски клуб.
Менюто е едно и също всеки път - скара на въглища и пресни зеленчуци изпечени на нея. Препечен хляб, салати, сокчета за децата, газирано безалкохолно за възрастните, вино и бира. Тортата поръчваме от някоя сладкарница.
Понеже става дума за детски РД гостите знаят, че няма да има водка, ракия, джин и подобни.

# 27
  • София
  • Мнения: 167
"в къщи" гласувах, защото рожденият ден на дъщеря ми е през зимата, а категорично отказва да празнува в клуб. Понеже няма твърде много място у дома броят на децата е ограничен, уви. Като си построим къщата с големия двор ще правим дворни партита  с всички, които би искала да присъстват Simple Smile

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Черпим в училище.

Иначе досега - вкъщи с най-близки приятели - няколко деца, които детето пожелае да покани и наши приятели ...в тесен кръг, но много качествено с други думи Laughing.
Сбирки на по 20-30 възрастни, които едва познавам или на родата до девето коляно не са ми по вкуса.

Тази година, повлиян от модата при другите деца, иска в клуб. Ще се опитам да намеря някой по-нормален...

# 29
  • София
  • Мнения: 23 096
Менюто е едно и също всеки път - скара на въглища и пресни зеленчуци изпечени на нея. Препечен хляб, салати, сокчета за децата, газирано безалкохолно за възрастните, вино и бира. Тортата поръчваме от някоя сладкарница.
Супер. Празненство тип пикник! С удоволствие бих присъствала на такова мероприятие.  Grinning  Peace А и как обичам мръвки на скара, ммм....

Общи условия

Активация на акаунт