Къде, как предпочитате да празнувате рождения ден на детето си?

  • 50 263
  • 307
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 206
Аз най-харесвам покани, които изискват обаждане само ако детето няма да дойде.

Обаждат се тези, които ще дойдат....
Тези които няма да дойдат въобще не е**ват да вдигнат телефона
Моето дете има рожден ден след 2 дни примерно, раздало е покани на 23 деца /целия си клас/, написано е моя телефон за потвърждение...
5 майки лично на завършването на класа /когато раздавах поканите/ ми казаха дали ще имат възможност още 5 ми се обадиха по телефона. Рожденият ден е след 2 дни.
Значи от близо 13 ни вест, ни кост.
Така е от години. Така беше в яслата /той си определяше децата още от 3годишен/, така беше в градината, както виждам така продължава и в училище.
Вече спря да ми пука, сега правя приготовления за гости между 10 и 20 деца, много точно....

# 76
  • Мнения: 11 935
Много ми е странно, какъв е точно проблемът да вдигнеш телефон и да се извиниш, че не можеш да присъстваш.Вярно, в последния момент също се случват непредвидени неща, но пак едно извинение какво точно струва?

Радвам се, че точно такъв проблем не съм имала нито с близки, нито с далечни познати.
Детето ми си създаде приятелства в ДГ, аз не познавах родителите на децата, но никога не съм имала неприятни изненади-винаги хората са се обаждали , аз също се обаждам .Мислех, че е толкова естествено, че дори не подлежи на коментар.

# 77
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
И аз винаги пиша моя телефон на поканата,за да може да ми се обадят майките ,ако децата НЕ могат да присъстват.Мисля,че редно да звъннат ако няма да дойдат. Peace

# 78
  • Мнения: 1 418
Празнували сме и в къщи и в клубчета.Последната година бяхме в макдоналдс.Синът ми е роден на 28.12 и обикновено тогава е грипна вълна.Поне последните две години се случва така.От поканените деца идват 1/3.Отделно тогава децата са и във ваканция,та и в училище не може да празнува.Не знам какво ще измислим тази година,но не съм навита да плащам грешни пари на вятъра.

# 79
  • Мнения: 15 379
Sourcherry, защо реши на мен да ми обясняваш каква си?

А защо точно ти реши на мен да ми обясняваш каква съм?
Нормално и редно е ако няма да присъстваш на някакво събитие, а вече си получил покана, да уведомиш, че няма да можеш да отидеш и толкова. И това не е никакво парадиране в този форум Laughing, а е част от етикета.

# 80
  • Мнения: 1 350
[...Моето дете има рожден ден след 2 дни примерно, раздало е покани на 23 деца /целия си клас/, написано е моя телефон за потвърждение...
...
много е неприятно, наистина.
Това са детски покани, но все пак според мен, ако съм сложила дата, например до днес за потвърждение, тези, които не са се обадили в срока ги смятам, че няма да дойдат, поне така аз ще го разбера.
Иначе на покани пиша R.S.V.P. (с две думи, отговорете моля), т.е. не само "При отказ" или "За потвърждение" пиша телефон или скайп/мейл. Така очаквам всеки от поканените да се обади, така си пишем поканите, ако не мога да се чуя с всички.
Става дума за такива партита и сбирки, подобно на детското Simple Smile

Иначе, може да направите или поръчате(както е организирано) малко повече от някои неща за почерпката, например от салатата или сандвичи, ако има предвидени непредвидени непотвърдили гости Wink
ако има торта или сте в заведение, става сложно... въобще, ако са ми близки бих ги прозвънила дали ще дойдат ден преди това. Сега е променливо вирусно време, де, но все пак...
Весел празник!

# 81
  • Мнения: 2 216
 Sourcherry къде и кога съм ти обяснявала каква си?
Не аз първа се обърнах персонално към теб, ок
За теб е недопустимо, невъзпитано и не знам още какво да не предупредиш, че не можеш да присъстваш, а аз не го смятам за смъртен грях, защото както написах всичко се случва....
Е, и?
П.С.
Извинявам се, че много изместихме темата

# 82
  • Мнения: X

Иначе на покани пиша R.S.V.P. (с две думи, отговорете моля),
Добре,че прочетох тази тема,че иначе бих се чудила каква е тази абривиатура......
Пишете го и на български език за по-недосетливите. Mr. Green

# 83
  • Мнения: 1 350

Иначе на покани пиша R.S.V.P. (с две думи, отговорете моля),
Добре,че прочетох тази тема,че иначе бих се чудила каква е тази абривиатура......
Пишете го и на български език за по-недосетливите. Mr. Green
Joy  Peace

# 84
  • Мнения: 24 467
http://paper.standartnews.com/archive/2005/06/03/supplement/s4454_5.htm

"R.S.V.P. означава "Repondez, s'il vous plait", или "Моля, отговорете".

"В случай на отказ е редно да се позовем на уважителна причина - например отсъствие от страната. Спазването на R.S.V.P. е особено наложително, когато поканата е със седящи места - за обяд или вечеря, тъй като е свързано с разпределение на местата на масата според старшинството на поканените, а оставането на незаети столове е крайно нежелателно. "

# 85
  • Мнения: 22 454
Този път не четох цялата тема...)
Отговарям директно...
3поредни години празнувахме в клуб...На 4та вече ми беше писнало, а и нямах никакво време за организиране. Предният ден преди РДто се бяхме върнали от море.
Единствено бях поръчала торта и мъфини с фигурки за децата.
Поканихме 2много близки приятелски семейства в парка в града. Има заведение, седнахме там, занесох мъфините и всеки си поръча, каквото иска.
Бях взела за децата шапки, свирки, балони. Наиграха се, забавляваха се страхотно.
Това беше най-добре прекараният рожден ден. )

Тази година не съм сигурна как ще празнуваме. Вероятно ще е нещо подобно и пак с няколко деца само.
Преди събирах по 7-8-10, пълна лудница, да не говорим за лудите пари, които се хвърлят, а децата не ядат нищо от поръчаното и после отива в кофите.

# 86
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 946
Аз най-харесвам покани, които изискват обаждане само ако детето няма да дойде.
Обаждат се тези, които ще дойдат....

Именно. Точно заради това аз смята, че са по-удачни поканите, в които директно се обръщаш към тези, които няма да дойдат. "Моля, потвърдете", "Моля, отговорете" е по-размито и неангажиращо. "Моля, обадете се ако детето няма да присъства" - ясно, конкретно и насочени към точния адресант.

# 87
  • Мнения: 11 935
Предният ден преди РДто се бяхме върнали от море.
Единствено бях поръчала торта и мъфини с фигурки за децата.
Поканихме 2много близки приятелски семейства в парка в града. Има заведение, седнахме там, занесох мъфините и всеки си поръча, каквото иска.
Бях взела за децата шапки, свирки, балони. Наиграха се, забавляваха се страхотно.
Това беше най-добре прекараният рожден ден. )



Доколкото разбирам и пресмятам от лентичката, става въпрос за летен рожден ден.Там наистина възможностите са повече за намиране на интересни места и за разгръщане на фантазията.Винаги съм си мислела, че по отношение на организация "летните майки" са късметлийки.

# 88
  • Мнения: 22 454
Светкавица, летен е, да, август месец. )

# 89
  • Мнения: 15 379
За теб е недопустимо, невъзпитано и не знам още какво да не предупредиш, че не можеш да присъстваш, а аз не го смятам за смъртен грях, защото както написах всичко се случва....

Много обичам драматизации Laughing, не е смъртен грях, но е въпрос на елементарно уважение да уведомиш. Колко ли пъти още да го напиша...

Общи условия

Активация на акаунт