Парфюмни размисли и страсти - 156

  • 47 504
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 868
Атти, чудесно замислена тема, както винаги!

Муск има доста интересна история. Парфюмите, които използваме, не вярвам да съдържат муска, традиционно придобиван от тибетския елен. В много държави по света еленският муск е забранен. Аз и не бих носила нищо с естествени съставки от елен или дори сивет котка поради етични причини.

Мускът е една от най-древните парфюмни съставки и е не е бил евтин. В един от анекдотите за Елизабет I, която е била чувствителна към аромати, кралицата се среща с аристократ, идвайки с петиция. Ботушите на аристократа, обаче, са силно парфюмирани с муск, и кралицата показва отвращението си както с недвусмислени жестове, така и с решението по петицията.  Аристократът заявява, "Тц, тц, Мадам, не съди ботушите, съди петицията,"  и Елизабет е омилостивена Simple Smile  

На днешното поколение мускът е познат най-вече от "функционалните" аромати в индустрията за препарати за пране и чинии.  Като интересен "туист,"  луксозната парфюмна индустрия заема идеята и сега имаме Montale White Musc и TDC Pure Virgin.

Един от първите ми запознанства с този бял, синтетичен муск беше чрез Белия Муск, маслото на Body Shop. Имах съквартирантка, която само него използваше и всеки ден Simple Smile   За мене това все още въплъщава идеята за бял муск.

От тези бели, модерни, препаратни мускове, харесвам и нося The Different Company Pure Virgin, макар че е малко по-сладък от колкото бих искала.

По-чувствени интерпретации на муска са Нарцисо Родригез Фор Хър, особено оригиналните бутилки. Intense версията аз не мога да я помириша изобщо!  Няколко пъти съм пробала, пръскала, и душила--нищо!

Един от най-комплексните мускове е Frederic Malle Musc Ravageur--дълбок, но и мек, без буквални анималистични алюзии. Само съм го пробвала и го нямам, но бих се радвала да го усетя върху мъж.

Serge Lutens Muscs Koublai Khan не знам какво има, но не бих искала да го усещам върху никого Simple Smile  Сякаш някой е минал през поле с естествен тор Simple Smile

Не издирвам муск специално, но понякога интерпретациите му и комбинациите с други съставки ми харесват.

# 46
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Pixie  , беше ми страшно интересно да прочета написаното от теб.  Hug

 Когато писах, че харесвам муск, имах предвид най-вече Montale White Musc. Имам го от пробичка, пръскам по веднъж, пестеливо, защото ми свиди, но много, много ми харесва. Трае часове наред върху мен.
 

 Ходих и в Кауфланд за въпросния Си тру Кристалин, но, уви, и там го няма. Сетих се за още 2-3 парфюмерии, които не съм посетила. Утре ще съм там.  Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 5 658
Днес, преминавайки транзит покрай Бюти Зоун, се наложи да направя крачка навътре, за да прибера дъщеря ми, която следваше обичайната си траектория на браунова частица и тъй като в момента тече лансиране на новия Code Luna, изнесен на най-предните щендери, беше грехота да не протегна ръка и в ход да пръсна на китката си. Е, освен очакваната ванилия (която за мое учудване не е вОнилия) и нероли, бих се заклела, че откривам муск, въпреки че никъде не е показан в пирамидата. Някой дали го е пробвал, за да ме подкрепи или опровергае?

На другата китка пръснах Л Агент с ясния спомен от предишната ни трагична среща, когато сериозно обмислях да си отрежа част от ръката или поне да я вакуумирам в нещо. Аз съм упорито магаре и на инат продължавам с опитите си да се разбера с този парфюм - аз ли него или той мене. Определено тамянът не е от ароматите, с които ще постигна споразумение, а смирната направо ми полепва по носоглътката и ме кара веднага да си извадя бутилката с вода от чантата. Иначе пачулената роза е добре, но в този дух имам далеч по-радващи ме аромати. Л Агента го подминавам с чиста съвест  bowuu

# 48
  • Мнения: 31 389
Един от най-комплексните мускове е Frederic Malle Musc Ravageur--дълбок, но и мек, без буквални анималистични алюзии. Само съм го пробвала и го нямам, но бих се радвала да го усетя върху мъж.
Искам този парфюм непременно и ще се стремя с големи усилия към него, докато не го открия на подходящата за мен цена. Дано е скоро. Heart Eyes

# 49
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 516
Един от най-комплексните мускове е Frederic Malle Musc Ravageur--дълбок, но и мек, без буквални анималистични алюзии. Само съм го пробвала и го нямам, но бих се радвала да го усетя върху мъж.
Искам този парфюм непременно и ще се стремя с големи усилия към него, докато не го открия на подходящата за мен цена. Дано е скоро. Heart Eyes

Денси, този аромат пише, че е унисекс, но по-женствен (уни–)  или по-мъжествен  (–секс). Защото мо-мъжките мириси, не мога да ги възприема върху себе си, а имам впечатления, че много жени харесват и носят не дори унисекс, а мъжки парфюми. Hug

# 50
  • Мнения: 17 546
В унисон с мусковата тема, днес имах хм, ... съмнителното удоволствие да тествам прочутия White Musk Montale. Предполагам, че рецепторите ми за муск или са повредени, или пък мускът така си мирише.  Thinking Значи веднъж само съм прала някакви чаршафи на 90о в пералнята и като я отворих от нея лъхаше на вряло пране. Този парфюм ми мирише точно така. Като пера на номални градуси(40,60) и като отворя пералнята, отвътре мирише на чисто и свежо, и студено, защото прането е изплакнато със студена вода. А онова злополучно пране с вряла вода миришеше хем на прано, хем на спарено. Rolling Eyes Такова нещо усещам в "бабешката" част на Любовното Chloe, която за съжаление откривам в него. Мирише ми на къпана бабичка(буквално!) (тъй като от известно време насам ми се налага да правя тази процедура съвсем реално, имам възможността да сравнявам ароматите от упор, дето се казва... Confused ).
Та на запленените от живописни описания, дори и да разполагате със 130 или колкото са там лева, най чистосърдечно ви съветвам да не купувате на сляпо този парфюм! Може да звучи много примамливо и шик да имаш и Монтал, ама изненадата може да е ... впечатляваща. Tired Пробвала съм няколко издания от тези парфюми и само Red Aoud от първи тест ми беше приятен.
Прочутите Круши също не са свежи круши на моята кожа, а нещо съвсем като нищо, извинете. Т.е задължителна е проба на кожа за парфюм на такава цена, освен ако изобщо не ви пука колко струва и това не е проблем за чудесния ви бюджет, защото е възможно да се окаже, че не само моята кожа е негостоприемна за тези така невероятни миризми Монтал.  Hug

ПП. Предвид това, че естественият мускус все пак се извлича от животинска жлеза, а синтетичният е сътворен така, че максимално да наподобява естествения, има вероятност да нямам повреда в обонятелните рецептори, а наистина така да мирише. Thinking Нещо като "плъха" в шипровите парфюми...

Последна редакция: нд, 03 юни 2012, 21:56 от Бижy

# 51
  • Мнения: 31 389
Един от най-комплексните мускове е Frederic Malle Musc Ravageur--дълбок, но и мек, без буквални анималистични алюзии. Само съм го пробвала и го нямам, но бих се радвала да го усетя върху мъж.
Искам този парфюм непременно и ще се стремя с големи усилия към него, докато не го открия на подходящата за мен цена. Дано е скоро. Heart Eyes

Денси, този аромат пише, че е унисекс, но по-женствен (уни–)  или по-мъжествен  (–секс). Защото мо-мъжките мириси, не мога да ги възприема върху себе си, а имам впечатления, че много жени харесват и носят не дори унисекс, а мъжки парфюми. Hug
Този аромат е божествен и аз го искам за мен, не за любимия. На него бих го пробвала, но за мен е по-скоро дамски.

# 52
  • Мнения: 2 020
ооо, Атти, ОБИЧАМ ТЕЕЕЕЕ
Това е моята тема, обожавам муск (само да не е в чистата си ,натурална форма  ooooh! ). Обичам Алесандро Дел Акуа, Есънс на НР и Белия Муск на Тезоре Дориенте и много бих искала да се запозная с Белия муск на Монтал и с Viva Rock John Richmond...... и със всякакви други непознати  муск аромати  . Муска ми носи усещане за чистота,на  кремче,на хубаво и меко.

# 53
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 516
Ре, максимално ме кефиш с огромното разнообразие от емотикони. От къде ги докопваш, момиче? Уникални са всеки път. Смея се с теб от сърце. Ще те кръстя Емотикон. Ре (от Емотикон). Joy
И за да не е спам, Рени, за кой Алесандро Дел Акуа говориш? Hug

# 54
  • Мнения: 2 020
Ре, максимално ме кефиш с огромното разнообразие от емотикони. От къде ги докопваш, момиче? Уникални са всеки път. Смея се с теб от сърце. Ще те кръстя Емотикон. Ре (от Емотикон). Joy
И за да не е спам, Рени, за кой Алесандро Дел Акуа говориш? Hug

аааа,не казвам , засрами ме   хихихии
а за Алесандрото- ей за този  ,нааааай-любим мой мммхмхмхмхм   smile3544

Alessandro Dell` Acqua Alessandro Dell` Acqua - http://www.fragrantica.com/perfume/Alessandro-Dell-Acqua/Alessan … l-Acqua-2358.html

# 55
  • Мнения: 2 447
Ре, максимално ме кефиш с огромното разнообразие от емотикони. От къде ги докопваш, момиче? Уникални са всеки път. Смея се с теб от сърце. Ще те кръстя Емотикон. Ре (от Емотикон). Joy
И за да не е спам, Рени, за кой Алесандро Дел Акуа говориш? Hug

аааа,не казвам , засрами ме   хихихии
а за Алесандрото- ей за този  ,нааааай-любим мой мммхмхмхмхм   smile3544

Alessandro Dell` Acqua Alessandro Dell` Acqua - http://www.fragrantica.com/perfume/Alessandro-Dell-Acqua/Alessan … l-Acqua-2358.html


Винаги съм се чудела, кой идиот му сложи на Алесандрото олфактив група ориентал флорал newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 1 481
Харесвам и нося мускусни парфюми, като за мен най-великолепните образци са тези на Нарцисо Родригес. Musk на Рефан също е доста добър, освен това е на смешна цена.
Усещам силно съставката, върху кожата ми се задържа и се излъчва много дълго време.

# 57
  • Мнения: 31 389
Муска на Рефан е и за мен много добър парфюм.

# 58
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 516
Ре, максимално ме кефиш с огромното разнообразие от емотикони. От къде ги докопваш, момиче? Уникални са всеки път. Смея се с теб от сърце. Ще те кръстя Емотикон. Ре (от Емотикон). Joy
И за да не е спам, Рени, за кой Алесандро Дел Акуа говориш? Hug

аааа,не казвам , засрами ме   хихихии
а за Алесандрото- ей за този  ,нааааай-любим мой мммхмхмхмхм   smile3544

Alessandro Dell` Acqua Alessandro Dell` Acqua - http://www.fragrantica.com/perfume/Alessandro-Dell-Acqua/Alessan … l-Acqua-2358.html


Хааайде пак и отново как съм зарибена... dance

Ще трябва да го изнамеря непременно! smile3508

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Мирисах го този муск на Рефан, обаче ми е много мъжки.

Общи условия

Активация на акаунт