NYC - Юли/Август

  • 7 485
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 616
Няма метро от летището(всъщност май имаше метро, но не точно от летището, правеха с е някакви прекачвания май и ставаше много дълго и сложно?). Такси излиза около $45-50 по спомен, и е твърда цена до нявсякъде в Манхатън. Някои хотели си имат техни шатъли. Имаше и шатъл до гарите в центъра,  не помня цените, но ето сайт:

http://www.nyairportservice.com/


Какво имаш предвид под храна? Продукти, или храна от заведения? Ако е от заведениея, какъв тип и клас долу-горе?

# 46
  • Мнения: 338
Много благодаря за сайта! Peace А за цените...например вариант 1 е : нещо набързо на крак за закуска-кроасан, сандвич (може и от някое супермаркетче, знам ли), обяд пак нещо на крак или тип бърза закуска (салата, хот дог, пица и/или нещо основно) и вечеря в ресторант (нещо не особено скъпо).
Вариант 2 е пазаруване в супер маркет и приготвяне на сандвичи за закуска и обяд, а вечерята в ресторант.
Та май освен продукти и цени в заведения среден клас (изключвам мак доналдс, но пък бих опитала от хамбургерите им, които не са световна верига)
Ясно е, че ще кривнем от първоначалния вариант и ще искаме да опитаме от всичко, но искам да знам средно колко пари ще ни трябват.

# 47
  • Мнения: 790
Може ли малко ориентир с цените на храните в НЙ? Средно 40$ на ден за храна стигат ли? Rolling Eyes

И друг въпрос- от летище Кенеди до Манхатън стига ли се с метро или някои шатъл трябва да се ползва? Rolling Eyes

Аз бях писала примерни цени на неща, но не знам кой с какво се храни, та няма как да се каже колко ще ти стигнат. Пица на парче има и за 3$ има и за 5 и за 7. Салатите на бара, които си ги правиш сам варират около 10-12$. Бутилка с вода 500 мл 1-2 $ в зависимост дали от магазин и будка. Сутришните закуски от количките 1-2$. В кьоск закуските 4-5$
Вечеря в ресторант може да е 50, може да е 250$, ресторанти има от-до.

Колкото до транспорта, има метро от летището, но за да се качиш на него се ползва еър трейн, който беше преди 5$. Освен това има автобуси, но не мисля, че за Манхатан има. Такситата бяха около 50-60$ и времето, за което се стига до Манхатан зависи от трафика. Може да е 20 мин, може да е 1 час и повече. Хубаво е ако се взима такси, да се даде заявка. Има един човек, който стои и разпределя такситата, на него се казва за къде си, за да ти даде фиш, където има информация колко струва и какви са ти правата. Ако ли не, рискувате да попаднете на някой "фалшименто", който е възможно (не е задължително) да ви вземе повече. Като цяло не са като в София на летището да дерат кожи на туристи, ама никога не можеш да знаеш.

Ето картата на метрото, като там има и карти на автобусите и всички транспорти.

Цените и информацията ми са от преди 3, а някои от преди 6 години. Може да има разлика тук-там.

# 48
  • Мнения: 338
Супер, много благодаря!  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 1 208
Влакчето от летище Кенеди до линията на метрото е 5 долара /информация от юли тази година/. Можеш да си купиш карта и да я заредиш да кажем с 10 долара. Едно пътуване с метрото /като се прекачваш колкото пъти искаш/ е 2.50 /ако си заредил карта - малко по-малко, май 2.25/. Т.е. за 7 долара и нещо можеш да стигнеш до Манхатън. Друг е въпроса, че ако си с багаж, не е много удобно. Влакчето от летището е широко и удобно, но в метрото можеш и да се озориш.
Иначе за парите, зависи къде искаш да се храниш и имаш ли претенции. Интересно, че на количките с плодове в Манхатън можеш да си купиш най-евтино плодове - 3 банана за 1 долар...В магазина е по-скъпо.

# 50
  • Мнения: 338
chocolate1 , благодаря за инфото!  PeaceА има ли друго метро, което да свързва Джърси с Манхатън и доколко е добра идеята за спане в Джърси сити и цял ден разхождане в Манхатън? Колко време е като път с метро или друг междуградски превоз(автобус?) Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 616
Дамарис, така описано, според мен бюджетирай си $50 на ден за храна, за да ти е спокойно н а вечеря и ще ти стигнат, най-вероятно и останат. Само избирай по-внимателно ресторантите, има меню отвън или на стъклото или на стойка често, хвърляй едно око на цените. Идеалния вариант е отсега да си набележиш,честно казано колкото пъти напосоки сме влезли някъде в Манхатън, все е било нищо особено.

# 52
  • Мнения: 338
Така и ще направя MissNellie , благодаря! Simple Smile Бях си набелязала преди време едно заведение (по-скоро кафене, отколкото ресторант) на върха на една от сградите, доста зелена градина, но като не помня как се казваше, та ще трябва наново да го търся Simple Smile Да препоръчате нещо, което не е за изпускане- например къде са най-вкусните американски бургери? Wink
Според мен най-трудно ще се решим не толкова какво да ядем, а къде да спим, тъй като още не съм достатъчно добре запозната с кварталите, които хем да предлагат добро местонахождение, хем да не са скъпи, хем да не са "опасни", хем транспортът да е удобен. Мислехме за Джърси сити, но май не е добър вариант newsm78 Между Джърси сити и Бруклин кой е по-приемливият вариант?

# 53
  • София
  • Мнения: 1 208
По принцип Ню Йорк се състои от Манхатън, Бронкс, Бруклин, Куинс, Стейтън Айлънд. До Джърси не съм ходила, не зная да има метро до там. Бруклин, особено тази част от него, която гледа към Манхатън, според мен е чудесна. Имай предвид, че дори с метрото от един район до друг можеш да пътуваш по 40 минути и повече. Разстоянията са нечовешки!
Колкото до престъпността, в момента това е най-сигурния голям град в САЩ. Полицията е буквално навсякъде, райони като Бронкс, в които е било опасно преди години, сега са съвсем спокойни. Само да стане нещо, изскачат дузина полицаи. Те са си и нещо като местна забележителност и туристите се снимат за спомен.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 22:36 от chocolate1

# 54
  • Мнения: 338
Благодаря за разяснението  Hug Значи и това притеснение отпада Mr. Green Ех, няма ли BraZzO да се връща да разказва, че нямам търпение  Laughing

# 55
  • Мнения: 616
Честно, ако може да се избегне спането извън централната част на Манхатън, бих го избегнала, на мен ми е уморително и ми тежи. Не съм запозната със Джързи, но ние обикновено сме в Бруклин, около 40 мин ни е пътя с метрото и като се опиташ да направиш максимално много неща в рамките на деня, си бърка в плановете и добавя към умората. Друго си е да скокнеш от хотела и веднага да почнеш с разходката.
Последно като развеждахме мои приятели те бяха отседнали в Куйнс, съседните улички бяха гъсто застроени с нови хотели, предполагам там ще има доста места и цените ще са по-конкуретни.

Не знам за бъргъри, аз много рядко ям..Нещо друго конкретно? Ако изберете Бруклин за хотел, ще ви дам препоръки за ресторанти там повечко(вкл най-добрата пица в целия град!)

# 56
  • Мнения: 338
Куийнс не е ли по-зле уреден като транспорт? Гледам има много линии на метрото ходещи до Бруклин, но в Куийнс нещо ги няма много newsm78

Иначе приемам препоръки за ресторанти. Това с най-добрата пица в града определено ме заинтригува!  Mr. Green Още не сме се спряли на квартал, защото имаме доста време, но току виж примамливите ресторанти наклонят везните Laughing

Ако някой и хотел или направо апартамент препоръча, ще се радвам Peace
Сега гледам сайта с апартаменти, който БебОле е ползвала, но не ми излизат цени, а трябва към всеки да пратя запитвания Crazy

# 57
  • Мнения: 129
Записвам се, въпреки, че нямам конкретни въпроси. Ще бъда за 2-3 дни в Ню Йорк след около две седмици, но ще се оставя да ме водят  Grinning Не знам нищо за плана, но на това пътуване смятам изцяло да се наслаждавам, без да се занимавам с организацията. Но, по всяка вероятност, ще дам и аз някои идеи.

Харесаха ми предложенията за нощен клуб с джаз - и без това от няколко месеца съм отново на тази вълна и слушам в колата предимно джаз и суинг. Обаче ми липсва настроението на живото изпълнение, джина или маргаритата в допълнение, цялата клубна атмосфера.

Ще следя за още интересни предложения!  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 790
Дамарис, по-добре за вас ще е да се придържате към 4-те боро-та на НЙ (изключвам Стейтън Айлънд, няма метро до там). Няма метро до Джърси, поне аз не знам. Има рейсове, плащат се толове и т.н.

Колкото до сайта за апартаментите, всички апартаменти са на един и същи имейл, на една и съща компания. Можеш да изпратиш едно запитване с дати и бройка хора и други подробности ако има и те ще ти кажат, кои са свободни, да си избереш. Можеш да включиш и линкове на апартаменти ако си си харесала, изрично за тях да питаш.  Peace

# 59
  • Мнения: 338
БебОле, харесах 2 и писах еднакви мейли. Мислех, че са на различен собственик Laughing Хем ми се ще нещо на високо Mr. Green, хем намирам все на ниско. Подходящите са на 2ри етаж  Flutter Ако някой знае на върха(или поне на етаж над 30) на някой небостъргач да има изгоден апартамент да дава знак.  Mr. Green А какво ще рече "боро-та", че нещо не разбрах? Blush

Общи условия

Активация на акаунт