Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Намерих адреса им. Който има желание и възможност нека да помогне :
с. Багренци общ. Кюстендил сем. Стоянови

хайде да се организираме някак си....лично аз мога да осигура дрехи и две колички

# 16
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Предаването не съм гледала, но четох публикацията в съботния "24 часа". Бях възмутена до дъното на душата си, но в тая нашата държава, май нищо вече не може да ме учуди. Евала на собственика на фабриката за майонеза "Краси", а депутатът, който е помогнал, е Иво Атанасов от БСП.

# 17
  • Мнения: 5 370
Съвсем наскоро си дадох всичките малки дрешки, но искам да внеса парички.
няма ли никак банкова сметка??? newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
Момичета мисля, че нямат банкова сметка, но със запис защо да не може. Всяко населено място има поща и май няма да е проблем. Мен ми се ще и ще го направя - ще напиша писмо до тези невероятни хора. Нека те споделят от какво имат нужда за да не стане пък и изведнъж много неща и то по няколко. Още днес ще напиша писмото, а утре ще го пусна.
В статията пише, че много хора са се отзовали с помощ, но най-отдолу пише, че от 20 години нямат пералня. Май това е най-спешното от което се нуждаят.

# 19
  • Мнения: 6 207
Браво на хората!
За държавата - ще замълча, че каквото и да кажа - ще е безмислено.
За собственика на майонеза Краси ще кажа - такова нещо е способно да ме накара да му купувам само неговата марка. Нищо, че бях минала на Калиакра.  Wink Другият път в магазина - пак Краси. Евала на такива хора!
Също и минерална вода Хисар!
За човек мога да кажа, че готин, пловдивчанин, бил ми е клиент на предишната работа.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 614
Извадка от Закона за семейно помощи за деца. Учудва ме защо не са им я изплатили. Дайте ние тук да поразръчкаме тук там, за питаме, където трябва  и да им помогнем да си я получат хората ???
Чл. 6. (1) Майката има право на еднократна помощ при раждане на живо дете, независимо от доходите на семейството, когато детето не е оставено за отглеждане в специализирана институция за деца.
(2) Помощта по ал. 1 е в размер, както следва:
1. за първо, за второ и за трето дете - по 200 лв.;
2. за четвърто и за всяко следващо дете - по 100 лв.
(3) При раждане на близнаци, един от които е трето дете на майката, помощта се изплаща за всяко дете-близнак в размера за трето дете.
(4) При определяне поредността на децата се вземат предвид само родените от майката деца, които са живи в момента на раждането.
(5) Помощта по ал. 1 се изплаща на майката, а при невъзможност да я получи - на друг законен представител на детето.
(6) Ако до навършване на 2-годишна възраст на детето се установят трайни увреждания над 50 на сто, на майката се изплаща допълнителна еднократна помощ в размер 100 лв.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 623
Биби, не са им изплатили помощите защото когато са подавали молбата вече са били осиновили внучето си, а на осиновители не се полагали помощи  #Cussing out

# 22
  • София
  • Мнения: 6 614
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/listing.asp?catid=16 аз питах ето тук да видим какво ще отговорят  Confused Confused Confused

# 23
  • Мнения: 5 370
ДЖУЛИАННА, разрешаваш ли да дам линк от тази тема, тук в дир.бг???
ако разрешиш-ще копи/пейстна.

Последна редакция: нд, 15 яну 2006, 20:20 от СърДечко

# 24
  • София
  • Мнения: 2 623
ДЖУЛИАННА, разрешаваш ли да дам линк от тази тема, тук в дир.бг???
Аз там влизам в еедин клуб, където пишат хора с възможности.
ако разрешиш-ще копи/пейстна.
Сърдечен как може да ме питаш подобно нещо Simple Smile Дай 100 линка ако искаш. Тези неща трябва да станат достояние на колкото се може повече хора Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 264
не може да пратиш запис без трите имена на получателя  Sad пробвах не ми го взеха  Confused

# 26
  • Мнения: 1 722
не може да пратиш запис без трите имена на получателя  Sad пробвах не ми го взеха  Confused

Така ли, не знаех?!
Не може ли да се вземат трите имена на дядото от Нова или евентуално от някой, който познава семейството. Така цялото предаване като че ли се обезсмисля /ако информацията не е достатъчна/.

# 27
  • Мнения: 2 249
предлагам JULI напише писмо с молба за повече координати-някаккъв телефон за връзка римерно и да разучим от какво имат нужда,щото сега всеки ще хукне да помага и само до след месец ще са ги забравили-след това да посъберем то-онова и ако трябва лично да ги закараме-от мен кола и нафтичка Hug

# 28
  • Мнения: 8 769
(5) Помощта по ал. 1 се изплаща на майката, а при невъзможност да я получи - на друг законен представител на детето.
Гледах предаването. Точно това цитира и адвокатката, която бе в студиото. Т.е. закон има, няма кой да го спази. Имаше и една от социалното,. плюнчи се и се лигави, нищо не каза.
Историята е покъртителна. Дядото се раплака, а Милен Цветков го пита: "Ама защо плачете сега?"  #Crazy
Живеем в Абсурдистан. Все още ли има хора, които не са го разбрали?

# 29
  • Мнения: 3 861
Не съм гледала нито предаването, нито съм чела статията, но като ви чета много болно ми стана...Евала на всички, които са помогнали, а колкото до държавата ни...без коментар Sick

Общи условия

Активация на акаунт