Отговори
# 45
  • Мнения: 532
Страшно тъжно е всичко в тази история! И за майката и за родителите й!
Дано детенцето е добре!
Жалко, че чак сега става обществено достояние, защо ли? Момченцето е вече на 8 месеца! КАК са се справяли до този момент тези добри хора? #Crazy

# 46
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Джули, много тъжна история  Sad Дано да са живи и здрави бабата и дядото и да отгледат детенцето. Евала на "Краси" - България има нужда от такива хора  bouquet

знаеш ли,скоро се коментираше,че има много фирми,които помагат много на много хора.Но тъй като се смятало за рЕКлАмА никъде не се споменава това.
Та,в конкретният случай и не само.........мнага хора има като Краси,прост не се казва.
Жалко,те са за пример!

# 47
  • София
  • Мнения: 2 623
Пак се включвам. Значи в статията пише, че майката е теглила кредит за да си купи кола. Сега родителите й покриват кредита в размер на 123.00 лв всеки месец. Не се споменава още колко време ще го изплащат, но това си е сериозна сума.
И на мен ми е чудно защо чак сега става обществено достояние ? Може би защото новините за мутри и всякакви такива елементи са по-важни и по-рейтингови.
Относно бабата и дядото така като ги гледах в предаването на Милен Цветков определено  са над 60 годишни.

# 48
  • Мнения: 3 216
Ох много мьчно ми стана като прочетох.Но ЕВАЛА на такива хора като тези баба и дядо и собственика на "Краси".Имаме нужда от такива бьлгари

# 49
  • Мнения: 2 015
Аз също нямам думи.Очите ми се напълниха със сълзи.Боже,какъв скапан живот,но едно наистина е хубаво,че има още добри хора, като собственика на "Краси".Нека да е жив и здрав човека  bouquet.

# 50
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз също нямам думи.Очите ми се напълниха със сълзи.Боже,какъв скапан живот,но едно наистина е хубаво,че има още добри хора, като собственика на "Краси".Нека да е жив и здрав човека  bouquet.

да,дано са живи и здрави хората,за да могат да си отгледат внучето.
може бе ще им трябват лекарства и  витамини за малкият,че това е такова перо newsm78

# 51
  • Мнения: 6 315
Уф, някои чиновници си заслужават бой, ама як бой - може би трябва да ходя да се разпиша в темата "Кой искате да набиете?". Радвам се, че има хора които помагат.

Господ да дава здраве на бабата и дядото да отгледат детенцето!  Praynig

# 52
  • София
  • Мнения: 3 328
Понеже темата е за подигравката на държавата с нещастието на обикновения човек, ще започна първо с това. Текстът на чл. 6, ал. 1 от ЗСПД споменава като субект на правото на еднократната помощ "майката", а съдържанието на това понятие за целите на българското законодателство се дефинира единствено /и не може да бъде по друг начин/ в Семейния кодекс - майка е жената, която е родила детето /чл. 31, ал. 1 от СК/. Наистина, основна правна последица от извършването на пълно осиновяване е и тази, че като родители в акта за раждане /при пълно осиновяване се съставя нов/ се вписват осиновителите и родствената връзка между тях и техните роднини, от една страна, и осиновеното дете, от друга, е, според законовата фикция, същата, каквато възниква по силата на самото раждане /едната заменя другата/. Прави впечатление обаче, че в следващите текстове ЗСПД употребява алтернативно двата термина - майка и осиновителка. Това именно ме навежда на мисълта, че колкото и нечовешко да е, служителите на Агенцията за социално подпомагане са се позовали именно на това стриктно тълкуване на специалния закон. Разбира се, би могло да се спори, като се използват за аргументи текстът на чл. 6, ал. 5 от ЗСПД, цитиран в предходен постинг, както и този на § 1, т. 1 от Допълнителните разпоредби на ЗСПД, според който семейството включва и осиновените деца.
Накратко казано - ако някой реши да пише до АСП или ресорното министерство, съм готова да помогна с разсъждениятаси в писмен вид, но не съм напълно убедена, че каузата, макар и справедлива, би била печеливша. Ако се стигне до обжалване на отказ от страна на ръководителя на регионалната служба за социално подпомагане, също съм готова да помогна с разсъждения в писмен вид. За съжаление, нямам право на процесуално педставителство, тъй като не съм адвокат.

Прекланям се пред мъдростта и благородството на хората, поели тежкия дълг да заменят родителите на осиротялото детенце. Жестът на хората, които са ги подпомогнали в първите трудни месеци, е много красив и хуманен. Готова съм да го подкрепя, ако посочите банкова сметка. Ако не видя тук такава в близките няколко дни, ще пусна пощенски запис до дядото на момченцето или ще се опитам да помогна по друг начин.

# 53
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Прекрасни хора HugДа им дава Господ здраве и късмет,за да могат да изгледат тази невинна душица Praynig
А държавата...,докато не запо4нат хората да съдят,да изискват тя няма да се сети за тях.Така й е по_удобно_друг да върши нейните задължения  Confused
За какво в края на краиЩата нормалните хора плаЩат осигуровки,данъци,ДОД,за да се ваксинират безплатно само циганите ли?

Точно така, а и в статията пише, че едва ли не социалните са ги изкарали, че са за тези 200 лв. Те им отвърнали, че са за детенцето, а не за тях и че все пак дъщеря им е плащала данъци и осигуровки приживе, обаче не са им отпуснали помощ въпреки доводите им.
Аз също ще се въздържа от коментар относно държавата, защото първо вече ми се носи славата из форума и второ каквото и да кажа все ще е малко и нелицеприятно затова ще замълча. Вие си правете изводите в каква пародия съществуваме !

Съгласна съм със всичко изписано тука.

# 54
# 55
  • Мнения: 90
Mnogo se razstroih i az  ot tazi istoriq.Tragediqta na tova semeistvo e pove4e ot golqma.I kazvam edno golqmo Bravo na takiva hora,a za proizveditelq na maioneza se vazhi6tavam,4e vse o6te ima takiva dobri hora sred nas i tova e mnogo  radva6to,4e vaprki krizata na Balgariq ,balgarina uspqva da bade sapri4asten kam bolkati na drugite.....  

P.S.Koga li taq darjava 6te vleze v ritam i koga li nai nakraq tezi zakonodateli 6te izmislqt zakoni kato horata i koga li nqkoi 6te gi spazva ???????Koga?????

# 56
  • Мнения: 2 249
Роси, това, че имаш връзка с подходящия човек в момента е страхотно. Въпреки всичко аз ще им пиша най-малкото за да знаят, че не са сами и никога няма да бъдат. Днес с мъжът ми си говорехме и решихме като се постопли времето да отидем до Кюстендил, да занесем това онова, а и децата са почти на една възраст и ще поиграят дори.
другата седмица или в краен случай началото на следващата няколко момичета ще ходим с моята кола до дома до Кюстендил-там са бебета до 3 години-имаме събрани неща от акциите за там-та...мисълта ми беше ако искате да наминем да видим тези хора и да помогнем с това -онова???julli???

# 57
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Роси, това, че имаш връзка с подходящия човек в момента е страхотно. Въпреки всичко аз ще им пиша най-малкото за да знаят, че не са сами и никога няма да бъдат. Днес с мъжът ми си говорехме и решихме като се постопли времето да отидем до Кюстендил, да занесем това онова, а и децата са почти на една възраст и ще поиграят дори.
другата седмица или в краен случай началото на следващата няколко момичета ще ходим с моята кола до дома до Кюстендил-там са бебета до 3 години-имаме събрани неща от акциите за там-та...мисълта ми беше ако искате да наминем да видим тези хора и да помогнем с това -онова???julli???

и на мен ми хрумна това  bouquet

# 58
  • Мнения: 5 468
другата седмица или в краен случай началото на следващата няколко момичета ще ходим с моята кола до дома до Кюстендил-там са бебета до 3 години-имаме събрани неща от акциите за там-та...мисълта ми беше ако искате да наминем да видим тези хора и да помогнем с това -онова???julli???
Ходихте ли? Ще кажете ли, ако е "да", какво видяхте, как е бебето и дядото и бабата? От какво имат нужда най-вече? И въобще... как беше срещата /ако сте успели да идете/.

# 59
  • Мнения: 2 249
другата седмица или в краен случай началото на следващата няколко момичета ще ходим с моята кола до дома до Кюстендил-там са бебета до 3 години-имаме събрани неща от акциите за там-та...мисълта ми беше ако искате да наминем да видим тези хора и да помогнем с това -онова???julli???
Ходихте ли? Ще кажете ли, ако е "да", какво видяхте, как е бебето и дядото и бабата? От какво имат нужда най-вече? И въобще... как беше срещата /ако сте успели да идете/.
за съжеление не сме ходили все още-основната кола е моята а тази седмица не ми е възможно да отсъствам от работа цял ден Embarassed-надявам се след акцията да успеем

Общи условия

Активация на акаунт