Първокласници - набор 2005 (Предучилищна - набор 2005) - 5

  • 40 710
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 690
Да питам занимавате ли децата лятото? На родителската среща ни казаха, че няма нужда детето да знае да чете. Важно  е да знаят да водят диалог, да разказват и да отговарят на въпрос, по възможност не с една дума Simple Smile
Аз се опитвам да създам някакъв режим и я занимавам около 30-40 мин. със смятане и ощо толкова с четене. За писането тя може да пише печатно, а ръкописно ще се учи направо в училище.


Не, не я занимавам и не бих повторила същата грешка втори път.
Голямата ми дъщеря четеше и пишеше безупречно преди първи клас. Оказа се, че в часовете  скучаеше. Ядосваше се, че трябва да пише ченгелчета при положение, че може да пише под диктовка. За нея си беше цяло мъчение.

Последна редакция: вт, 26 юни 2012, 16:31 от Xylometazolin

# 706
  • София
  • Мнения: 3 907
Да питам занимавате ли децата лятото? На родителската среща ни казаха, че няма нужда детето да знае да чете. Важно  е да знаят да водят диалог, да разказват и да отговарят на въпрос, по възможност не с една дума Simple Smile
Аз се опитвам да създам някакъв режим и я занимавам около 30-40 мин. със смятане и ощо толкова с четене. За писането тя може да пише печатно, а ръкописно ще се учи направо в училище.

Единственото с което той сам се занимава е да си чете книжки. След РС се ентуасизира да учи и освен четенето, пишеше и ръкописни букви. Така продължи около седмица, но след това се разболя и с това и ентусиазма му секна Laughing. Сега само чете книжки и списания. Тази ваканция не мисля да го карам да учи, за да му бъде интересно в у - ще. И аз, имам пример с племенника ми, който можеше да чете, пише и смята и в 1 - ви клас за да не скучае, четеше Хари Потър ooooh!.

# 707
  • Мнения: 172
Алекс не я занимавам с нищо,тя сама си се занимава!Пише печатно,ръкописно,чете,изважда и събира,а от няколко дни се е заела с таблицата за умножение Whistling Whistling
И аз мисля телефон да не й давам,защото ще я водим и прибираме,по-скоро мисля да й подаря часовник за РД идния месец!
Drina,шегувам се изпитването,ама пред нея съм сериозна Mr. Green

# 708
  • Мнения: 6 031
Относно по-напредналите деца(четящи много, пишещи ръкописно, смятащи и умножаващи), мога да кажа, че има вероятност и да поскучаят в първи клас, но само, ако госпожада работи с целият клас с цел да се достигне еднакво ниво от всички деца.
Има и госпожи, които работят само със знаещите деца и тогава тези, които не четат добре, не пишат бързо и красиво и смятащи бавно се чустват не на мястото си.
Затова за първи клас е много важен изборът на госпожа, да бъде съобразен с конкретните възможности на детето.

Големият ми син е от тези, които бяха готови с материала от първи клас(още в предучилищната) и действително имаше часове в които скучаеше(четеше си нещата от читанката напред). Търсихме извънкласни форми за занимание с други неща.

Сега с малкия нещата не са такива.  Laughing Но не се притеснявам, ще се справи и той.

# 709
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Не го карам.Ако сам пожелае.Общо взето в седмицата му се събира по 1 път да чете,по 1 път да пише.Със смятането е добре и тези неща ги върши всекидневно на ум.

# 710
  • Мнения: 349
Just...a woman, значи Ви харесаха шортите в НМ? Аз още не съм купила, но вероятно ще го направя.

С никакво учене не се занимаваме, поне на този етап, но все пак до миналата седмица детето още ходеше на градина.
Сега се подготвяме за морето, като си дойдем ще видим дали имаме настроение за учене (по скоро някакво преговаряне). Иначе тя отвреме на време си чете сама, за удоволствие, не го приема за учене. Дано да остане с тази настройка по-дълго!  Laughing
Доста се потруди през годината, та ми се ще лятото да и е наистина за почивка!

# 711
  • Мнения: 498
Кажете за тези шорти, какво представляват ???

# 712
  • Мнения: 752
Не видях да сте го обсъждали, затова - знаете ли кога ще започне учебната година?

# 713
  • София
  • Мнения: 11 787
виртуална представляват съвсем къси панталонки.Не мога да пусна линк,понеже са ги махнали от сайта.
dianichka ами харесват ми как и стоят на дъщеря ми.Важното е да свършат работа.
karrita доколкото разбрах се очаква тежката дума на министъра.Трябва да издаде заповед дали учебната година ще започне на 15.09 или на 17.09.

# 714
  • burgas
  • Мнения: 489

 Когато решиш LaughingВажното е на 15,09 да са облечени с тях.Вашата госпожа коя е newsm78

Класен ръководител: Гали Вълчева. Знаеш ли нещо за нея ? Аз не познавам никой в училището.

Г-жа Вълчева досега водеше предучилищната подготовка в училището,дъщеря ми беше при нея една година,не съм с добри впечатления.Разбира се това е само мое мнение и от тогава е минало доста време,може да се е променила Grinning

# 715
  • Мнения: 6 092
Благодаря ,все пак е нещо ,защото аз нищо не знаех, ще я видим след два месеца.

# 716
  • Мнения: 85
И аз мисля да посетя НМ за шорти, а покрай тях да се огледам и за бански, че морето наближава.
При нас нищо не казаха за екипа по физическо и се чудя дали ще имат изисквания за цветовете на тениските и гуменките. Раница купихме от Ориндж в Мол София, но както беше предупредил някой тук, на място намалението беше 50% а иначе 75%. Ама нали да видя, че не вярвам само на картинки. И по-добре, че така стана. Раницата се оказа тъмно синя, а не черна и направо я грабнахме. Малко по малко изпълняваме списъка, но като гледам девойката май аз повече се вълнувам от покупките /отделен въпрос, че безкрайно много обичам да пазарувам в книжарници /  Grinning

# 717
  • София
  • Мнения: 3 907
Момичета, в събота ходих до Джъмбо и там имаше черни шорти. Подобни са на тези от нашето време. Така, че ако не намерите в НМ или другаде, може и там да проверите. Цената им беше синволична, около 5 - 6 лв.
За започването на уч. година, питах на РС и госпожата каза, че минисътра ще трябва да реши, кога ще е откриването. На следващата РС, в началото на септември, вече ще е ясно и ще ни кажат тогава кога ще бъде големия ден Laughing.

# 718
  • София
  • Мнения: 2 768
Момичета, в събота ходих до Джъмбо и там имаше черни шорти. Подобни са на тези от нашето време. Така, че ако не намерите в НМ или другаде, може и там да проверите. Цената им беше синволична, около 5 - 6 лв.
За започването на уч. година, питах на РС и госпожата каза, че минисътра ще трябва да реши, кога ще е откриването. На следващата РС, в началото на септември, вече ще е ясно и ще ни кажат тогава кога ще бъде големия ден Laughing.

Марти, благодаря за информацията за шортите  Hug
Just a woman а тези шорти в НМ на каква цена са и има ли избор на цветове?
За учебната година нашата учителка каза, че всички чакат заповед на министъра на образованието но до сега никога не е започвала учебната година в почивен ден /събота и неделя/ така че предполагам че началото ще е на 17 септември.

# 719
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
почти съм сигурна, че най-първият учебен ден на баткото беше в събота - 15.09.2007.
само откриха учебната година, после на 17ти имаха спортен празник, защото е денят на София и от 18ти започнаха уж да учат... уж, защото малко след това започна учителската стачка и т.н.

както и когато реши министъра, тогава ще започне годината Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт