Как да си увелича кърмата?-Алергично бебе

  • 1 117
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 485
Моето бебе също е с алергия. Диета пазя вече 4 месеца, не ми се отразява върху кърмата. Бебето е изключително кърмено и в момента е 9 кг. Така че не се притеснявай  Hug
Ето от мен една рецепта за овесени ядки - сваряваш ги във вода за около 15 мин. с една голяма шепа стафиди. Става страхотно. Добър апетит   chef

# 16
  • Мнения: 435
Момичета , а каква е логиката на диетата  newsm78
Тя кърмата си е кърма  newsm78 да няма да се смеси с млякото което сте изяли  newsm78
Толкова алергични деца са яли от кърмата ми пък никой не се е оплакал  newsm78 и не съм спазвала диета  Confused
Не искам да се заяждам , питам  Peace
Какво казват лекарите , защо ви карат да спазвате диета ? Каква е логиката ?

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Протеини от кравето мляко,макар и в минимални количества,преминават в кърмата.Същото се случва и с кофеин от напитките,с някои оцветители (татразин - който може да причини сериозни неразположения при чувствителни бебета),с протеини от ядки и т.н.Дори цвета на кърмата може да се промени от определин ястия (червено цвекло примерно,спанак и т.н.),така че доста неща си минават в нея.
Не всички бебета реагират на тази малки количества - но за някои бебета,особено пък ако в семейството има силно изявени алергии,е разумно да се спазват известни ограничения.
Доколкото знам,дори в БМК имат изискване към донорките да не се приема повече от чаша прясно и една кофичка кисело мляко на ден именно с оглед на тези неща.Не си спомням къде го четохме и ми и странно защо не са ти казвали - но можеш да попиташ специално и да ни кажеш после дали са потвърдили.

# 18
  • София
  • Мнения: 481
Само да добавя, че наличието на белтъци от кравето мляко (например) в кърмата, зависи и от метаболизма на майката. Има майки, в чиято кърма се съдържат цели белтъчни молекули. А и как иначе би могло едно изключително кърмено бебе да развие АКБМ?

# 19
  • Мнения: 435
Донорки могат да бъдат здрави лактиращи жени ,които не употребяват алкохол, цигари, лекарства, живеят при добри битови условия, с добра лична хигиена. Необходимо е да притежават нискотемпературна хладилна камера. Количеството кърма, което отделят не трябва да бъде по-малко от 300мл. дневно, слeд като са задоволили нуждите на собственото си бебе.
 Само това намерих на сайта , а на мен никой нищо за ядене на мляко и ядки не ми е казвал . Говорили сме за цитруси и шоколади , че правят кърмата кисела , подписала съм декларация за алкохол и цигари , наркотици и лекарства и ... това е май .. newsm78
 Знам , че храната оказва някакво влияние на кърмата и аз четох за смешното мляко и даже пробвах . Наядох се хубаво с таратор с чесън и да видите после какъв мерак за цокане го хвана малкия  Laughing.
Съгласна съм напълно , че трябва да се спазват известни ограничения , ама
Цитат
Не мога да ям храни от млечен произход,ядки,цитруси,бобови храни,бисквити,солети,маргарин и др
 newsm78 това ми прилича на престараване .
 Ще питам в БМК и ще ви кажа. Предполагам , че изследват кърмата  newsm78

Цитат
А и как иначе би могло едно изключително кърмено бебе да развие АКБМ?
Embarassed това питам не съм запозната , а с удоволствие ще се информирам  Laughing дайте нещо за четене  Praynig

# 20
Цвети събрах ти кърмата в туба от мин.вода.Резултата от пробата която даде на място е плачевен- помпата задължително трябва да се изварява, а гърдите и ръцете да се измиват с топла вода и сапун. Под номер 59 няма пусната кърма за месец октомври-донорката с този номер не е взела пари за този период.Ако искаш да засечем не в банки, а в литри ...

# 21
  • Мнения: 4 077
И ние сме с диагноза АБКМ при Маринова. На диета съм вече два месеца, при нас основният проблем беше кръв в акото.  Месец след започването на диетата кръв продължаваше да има. На своя глава дадох пектин и нещата се оправиха. Все още продължавам и ще продължавам диетата, но първо се съмнявам в диагнозата, второ в ефикансотта на диетата. Правя го просто за всеки случай, защото става въпрос за детето. Иначе заради моите алергии и астма така и така бях решила да давам млечни продукти и обичайните алергени след годинка, така че за мен нещата са ок.

# 22
  • Мнения: 532
И ние сме с диагноза АБКМ, поставена от доц. Маринова. Пожелания да е жива и здрава дълго време... тя беше единствения лекар, готов да ме изслуша дори в късни часове на домашния си телефон и да ме успокои. Диетата е правилна - майката не трябва да консумира никакви алергенни храни, предвид факта, че в зависимост от метаболизма й, тези алергени могат да попаднат в кърмата. И естествено хипоалергенно захранване.

не трябва да се яде:

1. Мляко и млечни продукти /от каквото и да е животно - НЕ!/, както и такива съдържащи мляко - бисквити, сладки, мюслита и т.н., а за маргарина доцентката се застрахова, че може да има следи от кр.масло, защото е имала проблемни бебета от това. Той и без това въобще не е полезен - пластмаса!
2. яйца - особено яйчния белтък и храни съдържащи
3. бобови - много богати на протеини също с дълга верига като млечния, силен алерген - боб /зелен и зрял/, леща, грах, соя и т.н. Затова последните изследвания показват, че соевото мляко не е решение на проблема, защото бебетата до 10 дни се алергизират и към бобови. На пазара има хидролизатни млека, само и единствено в случай че няма кърма.
4. Риба и черупкови
5. Телешко и говеждо
6. Ядки
7. Цитруси - бананът също е цитрус !!!!

Може да погледнеш инфо за алергенните храни е библиотеката.

Мятай картофи с пилешко на фурна или пилешко с ориз, яхниики, свинско също става - ммм, пържолки на фурна с гарнитура от задушена царевица в зехтин  Wink, яж мимимум 4-5 филии хляб - филия намазана с шипков мармалад е чудесна закуска - можеш да редуваш с овесените ядки със стафиди  Mr. Green

Наистина има какво да се яде, само наистина недей да отслабваш ... при отслабване се отделят токсини, които следва да се изхвърлят от организма и отиват и в кърмата.

Хапвай си и доста ябълки и моркови - всичко ще се стабилизира и оправи. Имаш силно стискане на палци от мама, изживяла този ужас !  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 212

2. яйца - особено яйчния белтък и храни съдържащи
7. Цитруси - бананът също е цитрус !!!!

:
Снежи ,благодаря ти!!!  bouquetНа мен доц.Маринова ми каза,че мога да ям яйца,но бебчо-НЕ!Бананът не е цитрус,но тя ми каза да хапвам по 1 на 3-4 дни!!! Peace
Много са ти мили рецептичките!    chef  Кърмата ми се нормализира,но мисля че много се бях стресирала и депресирала в ония дни,а като съм в такива настроения и малко хапвам.Купих си овесени ядки и стафиди-по съвет на др.майчета,хапвам печена тиква и пия повече течности-мисля че даде ефект!!! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 358
Протеини от кравето мляко,макар и в минимални количества,преминават в кърмата.....
Организмът на майката би трябвало да обработи всички белтъчни молекули, но ако се приемат белтъци в големи количества, той не успява и пропуска частично или изцяло необработени в кърмата. Това провокира алергия при предразположените бебенца.
Това съм чела аз  Embarassed

# 25
  • Мнения: 4 358
......Опитвам се да пия водичка,но забравям и ми се събират по около 2 чаши на ден!.....
Хубаво е да приемаш поне 2 литра течности на ден. При алергично бебе водата е най-добра! Може и чай от шипки, но при мовето Иве той предизвикваше колики, затова пробвай внимателно.
Една приятелка ме научи как да не забравям да пия вода - преди и след всяко кърмене изпивам по една чаша (200-300 мл) вода. В началото е малко досадно, но после става навик  Wink

В подписа ми има линк към клуб Алергии, там има инфо за АБКМ. Ако имаш желание, заповядай  Hug

Общи условия

Активация на акаунт