С какво ви дразнят свекървите- 17 тема

  • 70 457
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 432
Това с лошите думички е отвратително. И аз имам този проблем и мисля да взема абсолютно крайни мерки.... Confused

# 736
  • Мнения: 169
тук, тук се оплакваме и от мама!  Laughing
На нашите баби много им се дразня, че понякога децата като са при тях, и някое се разболее, крият от мен като се чуем по телефона и питам как са. От една страна разбирам, че не искат да ме тревожат..... важното е, че имат желание да ги вземат, пък и ми писна да се разправям.
И при нас беше така.Ама сякаш нарочно малката й ставаше нещо,още щом се приберем и ги оставим там.
Изринала се от шоколад,незнам какво й станало на крака и т.н до безкрай.
А веднъж беше се разболяла за мен.Отидохме да я вземем,като я гушнах и всичко й мина,а я заварих отпусната на леглото.

# 737
  • Мнения: 2 931
тук, тук се оплакваме и от мама!  Laughing
На нашите баби много им се дразня, че понякога децата като са при тях, и някое се разболее, крият от мен като се чуем по телефона и питам как са.
      Обратното е по-дразнещо за мен. Майка ми и свекърва ми имаха голямо желание да гледат детето и то често стоеше за по няколко ни при една от тях. И беше здраво, непретенциозно и с апетит.
      Уж съм човек с благ характер, уж бабите знаят, че не се карам с хората, а ме изкарваха от равновесие. Непрекъснато питаха: сега от това колко да му дам, а с коя блузка да му облека, а чорапки да сложа ли, може ли да го изведа на разходка, че духа лек вятър?  Mr. Green
      Всичко това приключи, като им заявих, че ако толкова са забравили как точно се гледа 2-3 годишно дете, няма да им го давам, но ми е писнало да звънят по стотина пъти на ден за дреболии и да се държат като неспособни да вземат елементарно решение малки деца.
      Ето, че когато човек иска, имало за какво да се оплаче в темата, макар и със задна дата.  Wink

# 738
  • Мнения: 12 675
 Хърмаяни, аз като чета темата сигурно така ще постъпвам и пак ще сбъркам.  Една приятелка ми каза, че питала снахата не може ли поне едно геврече или сладолед да му купи. Снахата , казва, така ме погледна, че вече нищо не питам.
 

# 739
  • Мнения: 2 931
   Не мисля, че ще сбъркаш, ако питаш за новостите и практичните неща, които не си имала щастието да ползваш лично. Това не е дразнещо. Но като те чета, не вярвам да се вдетиниш  Laughing като моите луди-млади баби. Те си бяха наясно, че им имам доверие, а ме накараха да се чувствам като чудовище. Все едно се канех да ги изям, ако детето не е облечено с точното съчетание на цветове.  Mr. Green Но отмина.

# 740
  • София
  • Мнения: 2 483
Спокойно, децата са силно бабоустойчиви - нищо няма да им стане от малко промяна на режима. Щом вие сте оцелели, значи и те ще успеят.  Laughing

При баба-да, но тя е на годинки вече, при майка ми- не /а тя е актуалната баба/. Много добре й знам способностите...сега за такива способности отнемат деца от родителите в белите държави...както и да е, тя няма и физическата възможност вече, така че проблем няма.

# 741
  • Мнения: 904
И аз да се оплача, от 4 месеца е в чужбините и веднъж не е звъннала да ни пита как сме, пък и тел. за връзка нямаме с нея та да я осведомим ние, но то и явно не я вълнува особено Tired.

# 742
  • Мнения: 25 744
И аз да се оплача, от 4 месеца е в чужбините и веднъж не е звъннала да ни пита как сме, пък и тел. за връзка нямаме с нея та да я осведомим ние, но то и явно не я вълнува особено Tired.

И това те дразни?  Crazy
Жено, опомни се! Имаш ли представа колко много съфорумки се тръшкат от люта завист в този момент?  Laughing
Аз на твое място повече бих се притеснила, отколкото да се дразня. Ако това поведение не е присъщо за нея, може да означава, че има проблеми или е в беда. Няма ли начин вие да я потърсите?
А ако по принцип си е такава безхаберна, не ти остава нищо друго, освен да се наслаждаваш на липсата ѝ.  Laughing

# 743
  • София
  • Мнения: 8 002
Рядко се разписвам в тази тема и обикновено е като съветник. На моменти свекърва ми е неудържима и този път аз търся съвет.
Преди време бях писала, че от години е изцяло на наша издръжка, вкл. големи кредити и пр. Това не е проблемът. Преди месец изпратихме по-голяма сума, защото трябваше да прави изследвания, евентуално и операция. Към здравето си се отнася като инфантил и твърди, че за да отиде на изследвания/лекар или подобно, съпругът ми трябва да я заведе. В момента живеем на 3000 км. от България, а тя не е и в София.
Така беше до момента, в който не разбра, че чакаме бебе. Всички пари, изпратени с цел да се изследва, се обърнаха в провизии за бебето. Стоките се увеличават ежеседмично и нищо не е в състояние да я убеди, че няма как да ги прекараме от провинциалния град до София и после с още 2 полета. До снощи бяха около 35 кг. В моментите, в които съпруга ми възразява, го обвинява в неблагодарност. Лошото е, че покупките не спират.
Цените тук и в България са сходни, но българските ще се оскъпят едно от свръхбагажа и от безсмисленото разнасяне на ританки, обувки ( Shocked) на майната си. За леглото ни послуша.
Излишно е да казвам, че никой не иска това от нея. Немалката сума пари не се използва по предназначение и предполага отново да се изпрати за първоначалната цел. По отношение на здравето си не прави нищо, с идеята, че заделя пари за неродения Петко...
Идеи как да подходим?  Thinking

# 744
  • Мнения: 904
Како, тя е съвсем близо до племенницата си, на 40мин пеша, така че ако имаше за какво да се тревожим повярвай ми на момента щеше да е оревала орталъка, безхаберноста и се отнася единствено до нас, но ако има проблем,било тя или пък другият и син ни е вдигала на юруш и в 2 през нощта.
Сигурно и моето раздразнение е от хормоните Blush.
Милинка, ти пък от другото ревеш, нямаме угодия, нашата знае че съм бременна ама ей на не се е обадила да пита как сме, всичко наред ли е.

# 745
  • Мнения: 4 668
страхотна - сега видях лентичката ти  Hug Честито . Лека бременност и да си жива и здрава и много щастлива . Радвам се за вас   bouquet

милинка - съвет не мога да ти дам , но е много тъпо да ви купува ненужни неща с вашите пари . Явно трябва да сте по - твърди с нея .

# 746
  • София
  • Мнения: 8 002
страхотна, нямам претенции към обаждане или необаждане. Единствено искам да се занесе на доктор без детински оправдания и да спре да пазарува излишни неща, които (i) да се чудим как да транспортираме заради количествата и (ii) са излишни като разход, защото щях да взема от приятелки. Едно е да оплетеш терлички, жилетка, одеалце, а друго - да купиш 35 кг. стоки до момента с тенденция за увеличение.
Eлия, проблемът е, че "твърдостта" не работи. Съпругът ми побеснява, кара се с нея, но това не пречи да си продължаваме постарому. Трябва някакъв психологически подход, който до момента ни убягва явно.

# 747
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 697
страхотна Честито,много се радвам за теб.

милинка Може да и кажеш, че вкусовете ви се различават и не желаеш да ти купува, нищо за бебето.  Peace  Голямо удоволствие е ти сама да си купуваш ,каквото ти харесва  Peace Кажи ,че сигурно и тя се е чувствала така ,когато е била бременна. Благодари и кажи ,че това е достатъчно. Да не ти отнема ,това удоволствие.  

# 748
  • Мнения: 4 668
милинка ... щом и от скандал не отбира , не знам ... Свекърва ми е същата в подобни ситуации - като кон с капаци . Аз не се сещам за никакъв психологически подход ... Просто бих и спряла парите . Тя ви създава двоен проблем - един път свръхбагажа , второ купува неща , които много вероятно няма да харесате ...  Rolling Eyes

# 749
  • Мнения: 904
Става въпрос за съвсем елементарно човешко отношение и поне малка заинтересованост за семейството на детето ти.
Милинка, и вашата не е лесна, не минава ли обяснението че отказвате да ги вземете и да престане с покупките, защото ви е невъзможно да ги транспортирате newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт