С какво ви дразнят свекървите- 17 тема

  • 70 473
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Ауу, това с дресировката е уникално. И аз много го обичам, махай за чао, защото всички така правят. Брррр....., звучи почти като цирковите номера, ама и тях вече ги отрекоха...  Laughing ooooh!

# 706
  • Мнения: 12 690
Защо да е защото всички така правят. Просто детето научава нещо. После го учиш на много други неща. 

# 707
  • Мнения: 680
Ауу, това с дресировката е уникално. И аз много го обичам, махай за чао, защото всички така правят. Брррр....., звучи почти като цирковите номера, ама и тях вече ги отрекоха...  Laughing ooooh!

Еми именно, същата работа. Трябвало целувка да дава, да показва колко е голям и незнам още какво. Ами като не иска ко да го правя, да го вържа на стола ли.
Все едно детето е някаква маймунка и да показва глупости. Пък иначе се въодушевява как детето можело да пие от сламка повече от две глътки една след друга. Щото тя го сравнява с другото внуче на неговата възраст, то какво е можело.

# 708
  • София
  • Мнения: 62 595
Ауу, това с дресировката е уникално. И аз много го обичам, махай за чао, защото всички така правят. Брррр....., звучи почти като цирковите номера, ама и тях вече ги отрекоха...  Laughing ooooh!

Да, в началото децата учат така, като дресировката е!  Колкото и да се възмущаваш. Кой го е отрекъл?

# 709
  • Мнения: 13 829
И не само в началото Laughing Човек винаги така учи. Повтаря, повтаря, докато разбере, запомни и усвои новото умение или информация.

# 710
  • Мнения: 169
Именно, същата работа. Трябвало целувка да дава, да показва колко е голям и незнам още какво. Ами като не иска ко да го правя, да го вържа на стола ли.
Все едно детето е някаква маймунка и да показва глупости. Пък иначе се въодушевява как детето можело да пие от сламка повече от две глътки една след друга. Щото тя го сравнява с другото внуче на неговата възраст, то какво е можело.
До болка познато,това за сравнението.Отвратително ми беше.Имам две деца,ами коренно различни са.Едното повтаря,като папагал,другото те гледа умно,умно и мълчи.
Хайде,учи го!
И после на еди коя детето можело това,онова,пък нашето.............нищо.
Разбирам ви напълно.

# 711
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ооо, я да им дадеш свободно! Винаги ужасно съм мразела дресирането на деца! "Дай боц!", "На колко си годинки?", "Дай целувка!"...Моите никога не съм ги учила на такива глупости и съответно бабите се пробваха да мърморят. Повече майка ми, щот съм зла. Simple Smile И беше голяма драма , че съседското внуче има един набор от рецитации, а тяхното-не. И дали, случайно, нещо не му е наред.  Twisted Evil Това, че на година и половина разбираше като му кажа: "Кликни с мишката на червеното хиксче!" и го изпълняваше, беше по-малко показателно отколкото "Колко голям ще станеш?-Еййй толкова."

Оооо, това с мишката и моя го прави. И като му кажа къде се пъха диска в компютъра, си взема диска , отива и отваря чекмеджето, слага го и затваря. И все си търси кръгли неща, които се пъхат вътре:)
Новото поколение на това ще ги учим .Моя преди да се научи да казва чао с ръка вече знаеше от кое копче се спира и пуска компа.Къде да натисне, за да се покаже записвачката и разни други такива нещица Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 712
  • София
  • Мнения: 62 595
Нещо бъркате социалните взаимодействия при казването на чао, с боравенето с техика. Децата учат да казват чао в контекста на ситуацията, когато някой човек се отправи към вратата, каже му чао или каже, че тръгва, което е взаимодействие с друг човек в определен контекст, общуване демек! натискането на едно копче и знаенето да кликне с мишката не е в социален контекст. То, затова децата ги следят дали си взаимодействат с други хора, дали разбират социалните ситуации, и това е проблем при много деца със забавяне на развитието, включително някои деца от аутистичния спектър нямат проблем с натискането на копчето на компютъра, но не се сещат да кажат чао, когато някой се отправи към вратата на апартамента.

# 713
  • Мнения: 25 880
а иначе не иска на нищо да го научи, като дойде на гости и почва само да чисти и да намира кусури, кое не било измито и оправено. Не се занимава въобще сд детето.

Това втори път го чета и не мога да го проумея. У вас всички гости ли чистят и намират кусури? Като ти дойде някоя приятелка на гости - и тя ли?
Защо позволявате да се държат така с вас в собствения ви дом? Какви са тези гости, които използвате като домашни прислужнички? И после, що ви намирали кусури и ви се бъркали в живота...
Еййй, много се изхайлазихте днес младите. Нищо няма да ви стане, ако сами си гледате децата и поддържате дома си - правят го един куп жени и то съвсем успешно. Облекчени сте отвсякъде - памперси, мокри кърпички, готови пюрета, перални, прахосмукачки (даже и роботи!), всевъзможни приспособления и препарати, които пестят време и труд. И пак - мама или свеки да ви изчисти, да ви сготви, да ви научи детето на разни работи... Вашата работа тогава каква е? Не мога да си представя как щяхте да се справяте, ако трябваше да перете насрани пелени и да ги сушите и гладите по цял ден в несвяст... Държите се като малки, разглезени пикли и после се сърдите, че ви третират като такива.
Ако не очакваш от свекърва си да ти шета, няма да има поводи да ти намира кусури. А и да намери - пътя. Твоят дом е твоята крепост с една домакиня в него - ти. Ако не ти стигат силите - имаш си мъж да ти помага.
Гостите да си сядат на задниците и да се държат възпитано в чуждата къща. Ако не могат - просто няма да ги канят повече.

# 714
  • Мнения: 3 410
Виж сега како Сийке, то нашата работа на снахите е Хем сърби, хем боли. Въпреки,ч е аз лично съм от старото поколение снахи, дето перяхме и гладехме в несвяст насрани пелени, и пак няма угодия за моята свекърва. Така, че моля,  моля, снахите ХИЧ не сме виновни, за това си има свекърви и точка!

# 715
  • Мнения: 6 365
Защо не го научи. Аз моята внучка съм я погнала, вече казва чао, а приказки слуша от малко бебство. Дъщеря ми ми се смее на бабешките амбиции.

Моето беше наобратно. Според баба-свекървещица било мнооого вредно да се четат толкова приказки. Детето трябвало "да се развива кинетично". Аз обаче от 12-месечна възраст го взимах и четях, ама не котенца и бебешорски, а цял текст, да слуша самата интонация. На две, две и половина слушаше по цели глави от книги. Помага за концентрация, емпатия. Малко е прекалено до три годинки да са четени само книжки с котенца и 10 реда текст. На три и няколко месеца разказва истории от Муминтролските приказки.

Ако беше до бабата, още щяхме да я караме на нечленоразделни звуци. Сега поне има речник, с който да се изразява, а не само да се тръшка. По-добре е да ми каже, че е станал на "малък тъжен таралеж", отколкото сам да се чуди какво става с емоциите му.

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Аааа, како, не всички мрънкащи сме така. В къщи чистим аз и „миуту“. Но детето има само 1 чифт баба и дядо. Дразнят ме не дразнят, проблема си е мой. То милото има нужда от контакти с тях. Пък и смятам добре съм я „дресирала“ до сега и е време да я „бухна в дълбокото“. Нито ще я отрови някое забранено лакомство, нито ще ми развалят дисциплината за 2 дни. Знам го, но това не ми пречи да се дразня от разни неща. Човек съм пък. Wink

# 717
  • София
  • Мнения: 2 486
Нещо бъркате социалните взаимодействия при казването на чао, с боравенето с техика. Децата учат да казват чао в контекста на ситуацията, когато някой човек се отправи към вратата, каже му чао или каже, че тръгва, което е взаимодействие с друг човек в определен контекст, общуване демек! натискането на едно копче и знаенето да кликне с мишката не е в социален контекст. То, затова децата ги следят дали си взаимодействат с други хора, дали разбират социалните ситуации, и това е проблем при много деца със забавяне на развитието, включително някои деца от аутистичния спектър нямат проблем с натискането на копчето на компютъра, но не се сещат да кажат чао, когато някой се отправи към вратата на апартамента.

Ами моето не ще...уморих се да повтарям и вече не го уча, в една друга тема бях писала, че ми куца педагогическият талант...баби няма налични да мрънкат, че детето е социопат...поне се усмихва на хората  Simple Smile.

# 718
  • София
  • Мнения: 62 595
еее, сега, не познавам детето ти, че да кажа защо и как не казва чао, нито мога да кажа ти дали си с добри педагогически способности. Повечето деца казват чао, отиват да изпратят някого (мама, тати, баба) до вратата, все по някакъв начин показват отношение. Твоето може по друг начин да участва в ситуацията, аз не съм врачка, че да кажа наизуст!  Simple Smile Peace

# 719
  • Мнения: 680
а иначе не иска на нищо да го научи, като дойде на гости и почва само да чисти и да намира кусури, кое не било измито и оправено. Не се занимава въобще сд детето.

Това втори път го чета и не мога да го проумея. У вас всички гости ли чистят и намират кусури? Като ти дойде някоя приятелка на гости - и тя ли?
Защо позволявате да се държат така с вас в собствения ви дом? Какви са тези гости, които използвате като домашни прислужнички? И после, що ви намирали кусури и ви се бъркали в живота...
Еййй, много се изхайлазихте днес младите. Нищо няма да ви стане, ако сами си гледате децата и поддържате дома си - правят го един куп жени и то съвсем успешно. Облекчени сте отвсякъде - памперси, мокри кърпички, готови пюрета, перални, прахосмукачки (даже и роботи!), всевъзможни приспособления и препарати, които пестят време и труд. И пак - мама или свеки да ви изчисти, да ви сготви, да ви научи детето на разни работи... Вашата работа тогава каква е? Не мога да си представя как щяхте да се справяте, ако трябваше да перете насрани пелени и да ги сушите и гладите по цял ден в несвяст... Държите се като малки, разглезени пикли и после се сърдите, че ви третират като такива.
Ако не очакваш от свекърва си да ти шета, няма да има поводи да ти намира кусури. А и да намери - пътя. Твоят дом е твоята крепост с една домакиня в него - ти. Ако не ти стигат силите - имаш си мъж да ти помага.
Гостите да си сядат на задниците и да се държат възпитано в чуждата къща. Ако не могат - просто няма да ги канят повече.

Ами аз си се оправям с домакинството. Просто тя как да кажа, на нея й е в кръвта да си е в кухнята. Тя може цял ден да стои на котлона и а мивката. Няма интерес към нищо - книги, филм, цветя. И като дойде тука, е все едно като у тях, пак така - на мивката и на котлона. Защо верото било намаляло, защо съм имала само 2 гъби за миене на чинии и разни такива. Аз достатъчно добре си се оправям с домакинството, а мъаж ми почива единствено в неделя, когато ми помага. Ще наготви нещо,/което нея много я дразни, защото според нея когато мъжа работи, не трябва да прави нищо друго вкъщи/, ще пусне прахосмукачка, пералня и т.н. Аз никога не съм й казвала наготви ми, изпери ми.

Общи условия

Активация на акаунт