Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 37

  • 95 480
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 683
Някой беше писал тук за това, но не мисля, че беше посочен източник. Аз лично се надявам да не го дават, но кой ме пита мен  Laughing

Лека и разхладителна неделя на всички  Hug

# 721
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 6
Привет!  Hug
Невин, благодаря за преводите!  Hug  bouquet

Мерси Пенда за филма. Heart Eyes  bouquet  
Ето още един линк за теглене от masters

Много остроумно направен. Да се чудиш - да се смееш ли, да плачеш ли...Замислих се, колко човек свиква с глезотиите и най-вече започва да си мисли, че му се полагат непременно. А има места, където водата е супер лукс и не само.
Като в приказката, че на един не му стигат парите за хляб, а на друг за самолет.

Благодаря на Алекс и Ани за интервюто! Hug Hug    bouquet  bouquet

И аз стискам палци да НЕ го закупят, особено БТВ,  Mr. Green, по много причини.
Дръжте се, пак идвало разхлаждане, Party но пак за малко.  Stop А и зимата идвала, но към декември. Mr. Green
 

# 722
  • Мнения: 9 788
Пенда  Hug Ари  Hug благодаря за предложенето PeaceАз снощи го изтеглих от Замунда ,но не справих със субтитрите ooooh!
Сега ще го изтегля от Мастерс Heart Eyes hahaha

# 723
  • Мнения: 19
Пенда  Hug Ари  Hug благодаря за предложенето PeaceАз снощи го изтеглих от Замунда ,но не справих със субтитрите ooooh!
Сега ще го изтегля от Мастерс Heart Eyes hahaha


Разархивираш файла на субтитрите в същата папка като филма и го преименуваш, ако трябва, за да има същото име като файла на филма.

# 724
  • Мнения: 9 788
soya-fen Hug  благодаря hahaha
имаше нещо такова май smile3555 аз обикновено разчитам на сина ми за Замунда и затова имам проблеми Joy

# 725
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Пенда  Hug благодаря ти за  La source des femmes/ Изворът на жените (2011),   newsm51 много ми хареса. И аз горещо препоръчвам.

# 726
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 6
Ооо професора по Енгинология ни е навестил! Grinning hrissi_sz  Hug
Интересно ми е успя ли да ни настигнеш?

Лили Hug ти сигурно си се справила, ако не - пиши на лични, ще ти пусна субовете. Grinning

Хубава вечер на всички и дамите изгледали "Изворът на жените" не правете секс стачка, имаме си вода все пак  Joy Joy Joy
 

# 727
  • Мнения: 9 788
АРИ Hug  вече го гледам Heart Eyes

# 728
  • В Града на Липите
  • Мнения: 5 073
Ооо професора по Енгинология ни е навестил! Grinning hrissi_sz  Hug
Интересно ми е успя ли да ни настигнеш?

Настигнах ви отдавна  Grinning Втори сезон го ударих на маратон. Веднъж влезе ли ми Хюррем под кожата и не разбрах от къде ми е дошло  Grinning
Хареса ми. Ще гледам трети сезон. Надявам се Мерал да го е написала. Много ще ми е мъчно за някои от героите, най-вече Гюл ага и Дайе, донякъде и Айбиге и Бали бей - бяха сладка двойка. Но нямам търпение да се запозная с порасналата Михримах. Мисля си, че ще е голям пожар. Кръвта вода не става  Grinning

п.п. А "Извора на жените" ми достави голямо удоволствие. И се смях и ми стана много тъжно. Вече гледам и пералнята си и хладилника с други очи. Дори и на течащата вода се радвам.

Последна редакция: нд, 22 юли 2012, 23:20 от hrissi_sz

# 729
# 730
  • Мнения: 13 616

Доколкото може да се вярва на в.Уикенд, от септември започва излъчването на "Великолепния век" по БТВ - след приключване на сериала "Пепел от рози". Peace
Дай Боже!!! Praynig Praynig Peace




fragal, цитирам себе си - става въпрос за в. Уикенд от миналата седмица (т.е. 12 юли).
Интересно ми е защо някои фенки във форума не искат филма да се излъчи в БГ? newsm78 newsm78 Според мен българите трябва да бъдат информирани за историята, която ги засяга, не само от български, но и от чужди източници, под каквато и да било форма. Thinking

# 731
  • Мнения: 0

Доколкото може да се вярва на в.Уикенд, от септември започва излъчването на "Великолепния век" по БТВ - след приключване на сериала "Пепел от рози". Peace
Дай Боже!!! Praynig Praynig Peace




fragal, цитирам себе си - става въпрос за в. Уикенд от миналата седмица (т.е. 12 юли).
Интересно ми е защо някои фенки във форума не искат филма да се излъчи в БГ? newsm78 newsm78 Според мен българите трябва да бъдат информирани за историята, която ги засяга, не само от български, но и от чужди източници, под каквато и да било форма. Thinking


Хм..Wink Не искат, 1-во защото въпросната телевизия се поизложи малко напоследък и 2-ро заради твърде голямта вероятност дублажът да не бъде качествен и като превод, и като актьорски гласове. И 3-то - че една серия я разкъсват на 2 най-малко и така се точи, точи...Докато по така установения вече ред Wink имаме пълен достъп до самото излъчване по Стар тв и после много добър превод на Мистик и компания бързо, бързо само в рамките на 2-3 дни и така вървим успоредно с излъчването на сериала като цяло в Турция.
Иначе не е лошо да бъде излъчен. Ние досега сме май единствената балканска страна, която не го излъчва..?! Изглежда само ние сме били под робство..?!?? Впрочем това е дъълга тема, която се е разисквала и преди в този форум. На мнение съм, че трябва да се справим с комплексите си, да погледнем нещата в лицето, да ги надживеем и да продължим напред с гордо вдигната глава!
А филмът не е толкова страшен. Той е просто един сериал, тв продукт, а не докторска дисертация. Освен това не е задължително неговата гледна точка да е нашата гледна точка за събитията, но пък не е лошо да я видим.

# 732
  • Мнения: 4
Някои разправяха, че почвал на 12 юни по БТВ , други пък говореха за юли, сега след "Пепел от рози" ... Пак казвам, че "Пепел от рози" е спрян и на негово място дават "Времето лети", така че, ако септември е трябвало да свърши "Пепел от рози" сега излъчването на ВВ ще се отложи, зависи от това колко е дълъг новият сериал.

ВВ няма смисъл да се дава по БТВ.А това, че българският народ ще може да види историята си - какво ще види специално българският народ ? Една замазана и нереална история, защото филма леееко прокарва идеята как да си била робиня в харема на Сюлейман е много хубаво ... Всички са облечени, всички се къпят, имат хамами, постоянно висят там.Носят им нови платове, дори бижута.Някъде четох, може и тук да е било, че само Сюлейман, Валиде ханъм и султанското семейство са имали сравнително топли дрехи а наложниците в харема са умирали от студ ... Дори облеклата в този филм са нереални и много европейски.
Филма има много грешки, които обаче са съществени и не е пригоден за масово гледане и за всеки зрител.Незнаещият зрител може да се подведе прекалено много по филма и да започне да му вярва, което обаче ще е доста лошо.И тъй като масовата вечерна аудитория на БТВ е именно такава, филма няма да доведе до нищо добро.Да не говорим, че ще бъде използван като кос от някои политически сили, че  "Не стига, че България е завладяна от турските сериали, ами сега и филм за Османската империя, който показва величието и и манипулира народа".
А дори и като филм ще е ниско качество - ще се смесват български и турски думи, дублажа ще е ужасен, гласовете и поезията ще бъдат напълно унищожени.

# 733
  • Мнения: 19
За себе си мога да кажа, че достатъчно се нервирах с прекъсванията на Листопад по БТВ и нямам желание да преживявам същото и с ВВ. Другото което със сигурност няма да ми хареса, е дублажът. Така си ни е много добре, изработили сме си система на работа по превода и субтитрите, която действа много добре и всички са доволни.


Последна редакция: пн, 23 юли 2012, 10:44 от soya-fen

# 734
  • Мнения: 0
Незнаещият зрител може да се подведе прекалено много по филма и да започне да му вярва, което обаче ще е доста лошо.И тъй като масовата вечерна аудитория на БТВ е именно такава, филма няма да доведе до нищо добро.Да не говорим, че ще бъде използван като кос от някои политически сили, че  "Не стига, че България е завладяна от турските сериали, ами сега и филм за Османската империя, който показва величието и и манипулира народа".
А дори и като филм ще е ниско качество - ще се смесват български и турски думи, дублажа ще е ужасен, гласовете и поезията ще бъдат напълно унищожени.


[/quote]

аз имам информация, че това и сега се прави по скат тв...!
но питам, само нашият народ ли е зле в това отношение?! защо другите балкански страни го излъчват...?!

Общи условия

Активация на акаунт