Интериорен стил по аматьорски 6

  • 60 551
  • 751
  •   2
Отговори
# 705
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Ей тази барачка с размери приблизително 3 на 8 метра, се превърна в стая, защото къщата се отложи във времето. И побързахме да се порадваме на отдавна купените и отлежаващи в кашони маса и бюфет. Всичко останало е купувано от продавалници и аукциони, помещението ще е временно, затова не ми се влагат средства в нещо, което ще ми е трудно да разглобявам и пренасям, освен ако не е наложително (като плот и гръб на кухня например) Нужен ми е съвет за кухненската част. Снимките са от малко по-ранен етап, и е доста разхвърляно и мръсно, защото всичко се прави на парче и останалото се ползва по някакъв си начин.
Тук ще е кухнята.. Има си конструкция, плот, вградена фурна, котлоните и те са вместо с кръг, изрисувани с някакви заврънгулки.
Това е фурната и гръбчето зад котлоните, което е имитация на груба мазилка, мръсно бяла, даже мръсна Mr. Green . ММ много държи тухления зид да се вижда максимално, макар, че  е зидан за ограда от пиян майстор, и колонките му също са толкова пияни. Има и пиано , 100 годишно, не че има музиканти в семейството, но се продаваше на безценица, а мъж ми не може да устои на такова нещо. Laughing Помещението е доста тъмно в едната си част, първо оставихме дупка за прозорец, но защото е южен, а и пред него ще има стена на къща, решихме да остане само ниша.
От бароковата гарнитура остават само двата фотьойла, другите два ще отидат на друго място, но в момента на снимката са там, после ще се разшири малко. Като ги купувах, на снимката ми изглеждаха по-малки, и намерението ми беше да ги пребоядисвам и тапицирам, но засега няма да пипам нищо, ще останат така. Евентуално ще сменя дръжките на бюфета.

Та ми се иска да получа съвет какъв тип да са вратичките на кухнята (те ще са само две или три така или иначе), дали да са снежно бели като стените или мръсно бели като хладилника и гръбчето. Имам остатъци от ламперия и сега мисля дали да сложа от нея зад мивката и какъв цвят да е, или да редя някакви плочки?
Освен това керемиденото и кафявото ми идват в повече, искам да вкарам и друг цвят, но се опасявам да не затъмни още. Иначе любимият ми е син, особено морско синьо Simple Smile
Между пианото и бюфета(един срещу друг са) остава място 1,80/1,80 приблизително, ще ми се килим, какъв тип да е - едноцветен, тип персийски, нещо изчистено, цветове....?
Имам козяк ( това е килим от козя вълна) , 15 годишен е вече и доста протъркан, но една трета от него може да се разшие и ползва като пътека, дали ще подхожда?

Последна редакция: пт, 27 юли 2012, 08:51 от Ljuboznatelna

# 706
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
  А за тези, на които не им се разсъждава по моята тема - един интериор, който ми харесва: http://decoramour.livejournal.com/19805.html#cutid1

# 707
  • Мнения: 608
 Леле, Любознателна, от всичко ми харесва всичко!! Пианото, бюфета, креслата, масата! За гръб на кухнята - мръсно бяло мисля, а любим цвят  винаги може да вкараш с декорации и текстил. Много уважавам хора, дето от нищо нещо могат да направят. Аз съм от обратните  Mr. Green
Видях в/у пианото месингови свещници и вази- много ми легнаха на сърце.

# 708
  • Мнения: 1 059
Любознанелна, много е готино Heart Eyes! И ние имаме на село същия Зил, вашият
работи ли още? Фурната много ми харесва, бюфета, масата, креслата, всичко.
Вратичките на кухнята-състарено бяло може би, боядисан чам, любимото ти синьо
може на перденцата да го вмъкнеш.

# 709
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Знаех си, че ще е велико! Страхотно е! Любознателна, просто се влюбих в това място. Фурната е абсолютно страхотна. А всички останали мебели, аксесоари, стени и т.н. са жестоки. И колата в двора е страхотна  Laughing - ще я оправите ли?!  Blush
Аз бих сложила вратички от светло (почти бяло) дърво. Някак ми се струва, че само дървесни неща биха паснали на този интериор.  newsm78 Ама аз често не си представям някой неща, а реално са супер.
На бюфета - бих сложила месингови дръжки като тази на печката.
Килима изглежда супер като идея.
Аз не виждам синьо като че ли в този интериор. Не и това синьо. По-скоро бих добавила зелено и то само като текстил примерно.
Да качваш редооовно снимки от процеса - голям кеф ми достави!  Hug

# 710
  • Мнения: 22 867
Любознателна, прекрасно е, и на мен от всичко всичко ми хареса. И козяка ми хареса много, не знам как ще се връзва с барока newsm78...........малко съм зле с фантазията, в такива случай слагам нещото и преценявам, ако не ми харесва, сменям. Стените и колоните на пияния майстор, и те си имат чар. Дръжките на бюфета и аз бих ги сменила. И пианото стои чудесно. Завидях ти за мъжа Laughing, ако беше моя, хич внимание нямаше да обърне на пианото, той и сега гледа малко отгоре на вехтошарските ми занимания, демек, кво се Абиш, като в магазина има готово и ново. Уф, не усеща красотата на старите дървени неща и изобщо на старинното. Ама ще го науча, като го заобиколя с преправени вехторийки. Grinning

# 711
  • Мнения: 58
Поздравления Любознателна   bouquet   ,съвет не мога да ти дам,защото аз по принцип слагам,гледам и ако не ми харесва махам и така.Но всичките ти неща са прекрасни,впечатлена съм от и от пода.Редя се и аз на опашката за снимки.
А от сайта който си дала кухнята е невероятна
http://www.antiek.net/arcobaleno/galleries/140722_max.jpg   така поне ми се иска да стане и моята

# 712
  • Мнения: 22 867
Харесвам бели интериори, но този тук ми дойде вповече, чак се учудих, че ме подразни чак? newsm78

А в тия красоти - и вътре, и вън се влюбих, искам там! Heart Eyes

# 713
  • Мнения: 5 160
Харесвам бели интериори, но този тук ми дойде вповече, чак се учудих, че ме подразни чак? newsm78

А в тия красоти - и вътре, и вън се влюбих, искам там! Heart Eyes

Първото - липсват системите и белите престилки:)))

Второто - ще го делим - разкошно е:))

# 714
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Харесвам бели интериори, но този тук ми дойде вповече, чак се учудих, че ме подразни чак? newsm78
Тук проблема май не е само в твърде многото бяло ами и в абсолютната липса на дух, според мен. Ужасно е! И аз обичам бели интериори, но стоплени от меко дърво и озарени от някое друго ярко петно. А тук е е толкова пусто и студено, че и ярко зелено да беше, пак щеше да е така....

Права е Лоренца - даже още по-лошо - бие ми на вадещи се чекмеджета и етикети на пръста  ooooh!

Вторият линк обаче....  Heart Eyes

# 715
  • Мнения: 1 350
Харесвам бели интериори, но този тук ми дойде вповече, чак се учудих, че ме подразни чак? newsm78

А в тия красоти - и вътре, и вън се влюбих, искам там! Heart Eyes
то и лилаво да беше нямаше да ми хареса, толкова прави ъгли, аз лично не обичам без нещо да разчупи обстановката.
но 12/12 на втория линк просто  Crazy .. с тия възглавнички ме плени  Heart Eyes

# 716
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Хайде от мен един много слънчев под - май почвам да откачам на тема подове и високи прозорци  Heart Eyes

Такива столове харесвам. Този може да ми го подарите направо - скоро имам РД  Mr. Green Sunglasses. А тези са супер страни, но ми харесват.

# 717
  • Мнения: 58
За първите няма да го казвам защото напълно ви подкрепям, за втория линк аз ето за такова нещо си мечтая,но едва ли ще е в този живот.
http://artcafe.bg/wp-content/uploads/2012/06/montain-house-connection.jpg

# 718
  • Мнения: 11 747
И първото бяло мога да го харесам, идеята ми допада, но не и изпълнението. Холската маса, бар столовете, някои лампи - моментално отпътуват. Креслото с табуретката бяха някаква известна марка, ако са оригинали. Значи, нека пак да е много- много бяло, нека е минималистично, но иска повече оригиналност. Направо ми е за етикета 'ефекта шоурум у дома'. Интериор в тази посока е висш пилотаж, а тук личи, че и бюджетно начинание е било... Не става така.

# 719
  • Мнения: 653
Златен дъб, картините над масата стоят прекрасно Grinning!
Но и аз да си кажа, не бих преграждала стаята в никой случай.
Шанти, този блог е чуден! Много различен и много уютен Heart Eyes.
Татитт, Hug!
Амели, след дъжд - качулка би дошла моята помощ Laughing. Момичетата са дали вече толкова много идеи, че само се иска да си избереш Grinning. На мен сякаш най-много ми допада тази на Джос, въпреки разликата на местата на детска и спалня. Пък след някоя и друга година не пречи да обърнете местата. Все пак само за гардероб и легло иде реч, не сте напълнили стаята с 293812838 неща Blush. Ааа, и също не знам каква е ширината на коридора, но там където е отбелязано кабинет бих сложила гардероб и в него бих вместила пералнята. Хубаво е да има работен кът, разбира се, но на мен лично в дадения случай ми се струва непрактично. Пък и това ще ви даде възможност за по-напред във времето да идете вие в детската стая. Което ме подсеща пък... Ами вашия гардероб няма ли да се смести там и всъщност да остане само да преправите леглото малко (дори и не и да взимате ново), така че то да влезе в стаята, настояща кухня?

Джинджифилов чай, страхотна помощница си!  bouquet

В тази връзка, докато си пиша, се сещам да припомня най-досадно Blush, за една програма, за която писах преди време в темата. http://www.roomarranger.com/
В началото е безплатна, първия месец по спомени; много е лесна за употреба и може да е от помощ.
Ето тук има още.

Росна Китка, комплиментът ти към Пина е вълшебен Grinning!
И начинът, по който си се сдобила с него е така трогателен и запомнящ се. Как да не я закачиш в дома си и да не ти е любима? Heart Eyes
Доста привлекателно говорите за Истанбул. Забелязвам и реално това, за което споделяте - влюбването в града. Ние никога не сме ходили там, някак не ни е бил така желана дестинация, но все повече се замислям Grinning. Кумът ни, обаче, отиде там за първи път преди... няколко години. И от тогава ходи поне веднъж годишно. Казва, че не може иначе. Питам го "Добре, не искаш ли да видиш нещо ново, нещо непознато? Не ти ли омръзна този Истанбул?", "Да, да!" - чувам насреща си - "Истанбул не омръзва."...

Да си призная, мистериозната случка, накарала момиче да започне да рисува така ме заинтригувааа Blush...

Любознателнааа! Няма такава кухня! Heart Eyes Нямам и думи да опиша удоволствието, което ми достави с разглеждането на снимките ти!
И цялата стая, въобще. Прекрасна е! Hug
Само за килимчето, което още не е там имам резерви, подобно на Лабрекс Blush.

Лабрекс, то този бял апартамент е като пластмасов. Ни живот има в него, ни нищо...

Общи условия

Активация на акаунт