Интериорен стил по аматьорски 6

  • 60 553
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
 Barbabeau, и твоя не се отваря Sad, а пък подаряваме , не е като да не подаряваме! Grinning

# 736
  • Мнения: 1 172
помисли и върху варианта да изкараш печката някакси, да не ви мирише в дневната.

В предната квартира имаше абсорбер, уж куча марка,но изтегляше миризмите, ще пробваме такъв вариант. Не искам печката навън, понеже зимата ще умра от студ докато готвя, а и аз много пека, а тестото иска да го работиш на топло,не мога да го изкарам навън дори за две секунди. Няма и да ми е удобно "сезам, отвори се- сезам, затвори се", трябва всичко да ми е под ръка.

Сега всичко се изясни и стигнахме до най-трудната част - да намерим строители/ майстори,които да изкъртят каквото трябва и после да изградят каквото трябва. Ужасно ми липсва свекър ми, златен човек, златни ръце имаше, в Ловеч  направи сам основен ремонт на банята, угоди ми на всичките бремелинчески капризи и толкова прецизно пипаше....А сина му пък да се чудиш как се е извъдил такова непохватно мрънкало!

# 737
  • Бургас
  • Мнения: 167
Подарявам ти един стол за РД
http:///furniture/nalichnost-sklad-belgiya/byal-tron/
 Hug
Party Hug Благодаряяя! Ама не ми се отваря линкааа  Cry
В мебели Антик е -не знам защо не става този път newsm78-бял трон е!! Laughing


Да не би да е това трона? http:///furniture/nalichnost-sklad-belgiya/byal-tron/

# 738
  • на село
  • Мнения: 52
Благодаря за схемите за покривката  Hug Дано навия баба ми да ми изплете  Praynig

# 739
  • Мнения: 22 867
Barbabeau, и твоя не се отваря Sad, а пък подаряваме , не е като да не подаряваме! Grinning

Тоз трон ли е подаръкът или друг?

# 740
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Barbabeau, и твоя не се отваря Sad, а пък подаряваме , не е като да не подаряваме! Grinning

Тоз трон ли е подаръкът или друг?


Този е! smile3508 smile3508Благодаря ти,че го отвори!!

# 741
  • Мнения: 58
labrex    Благодаря че го отвори,защото това пусто любопитство мира не ми дава.  bouquet

# 742
  • Мнения: 13 830
Във връзка с обяснението ми за моята кухня, имам такова предложение: http://prikachi.com/images/140/5063140C.jpg  , или пък точно до края на балконската врата.

Това за Амели ще е оптималният вариант и според мен. Нищо не руши, увеличава си кухненската площ, остава и открита тераса Peace
Какво ще реди в ограденото ъгълче си е вече нейна работа.

От архитекти знам, че правилната подредба на кухнята и кухн.електроуреди е: врата -> хладилник-> мивка-> плот за обработка на продуктите-> печка.
Хладилникът ти да е на 5 метра от вратата, мивката или плотовете не е работа.

Спалничка с малки прозорчета и гледка към съседската ограда Wink
http://artcafe.bg/wp-content/uploads/2011/04/luxury-dream-home-design-4.jpg

# 743
  • Мнения: 653
Татитт, започвам да се оглеждам отсега за перфектния рожден-денски-стол Laughing! Ти само се обади, когато дойде момента, да ти го поднеса. Hug
Очите ми тук останаха Grinning.

Визи, не става. Гардеробът в спалнята е дълъг 3,40 м и местенето е невъзможно в този вид. Ако пък се изпразни ,разглоби и мести някъде, първо ще ни отнеме сигурно цял месец, второ няма къде да го набутаме с тези размери. Леглото също е голямо и няма къде другаде да се помести. Абе, не ми пипайте спалнята просто!
Коридорът е 2 х 3,40м и също не става за нищо друго освен кабинет. Там се разполагат бюрото, компа и огромната ни библиотека. Книгите са важни за нас, на мъжа ми са професия,на мен страст, ще им поръчаме хубави шкафове и теще си имат собствена стая.
Абе, за първото се извинявам!
А за второто, не съм давала идея книгите да се изхвърлят, по спомени. Crazy Напротив.

Лабрекс, на мен това бяло ми допада. А и е кухня, и е с книги, и пиано има даже Grinning. И аспираторът, ако правилно го фиксирам, ми изглежда прекрасно.
Една спалня в сходен дух.
И една симпатична дневна, която бих си присвоила Laughing.

И една Истанбул-интериорна-лампичка-закачка Blush.

# 744
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, на мен това бяло ми допада. А и е кухня, и е с книги, и пиано има даже Grinning. И аспираторът, ако правилно го фиксирам, ми изглежда прекрасно.
Една спалня в сходен дух.
И една симпатична дневна, която бих си присвоила Laughing.
И една Истанбул-интериорна-лампичка-закачка Blush.

Визи, "бялото" и спалнята и на мен ми допадат, особено "бялото", ама ще ме огрее, както някой беше писал, в друг живот може би. Дневната не е моя, столовете и масата съвсем, а лампичката ми хареса, просто много са ми симпатични тия турски стъклени чашки. Помня, че дядо навремето пиеше вино от подобна, ако не е била същата. Точно малка стъклена чашка, с такава форма, спомням си, че ми казваше, че побира 80 мл и в такива се пиело вино, защото на мен ми се струваше много малка, татко пиеше с по-големи! Grinning

Столовете на Tatitt също ми харесват, иначе съм захласната по елегантните тонетки:

и подобни, този също

# 745
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 926
тези чаши не са ли за чай... с този нет от работа се налага да ви допрочитам после от къщи

# 746
  • Мнения: 2 674
Зa чай са.

Любознателна, всичко ми харсва и аз съм вехтошар. Да покажеш завършения проект. Успех в процеса.

# 747
  • на североизток
  • Мнения: 460
Амели, виж тази кухня (стр.124 - 125) е 4кв.м и си има всичко(без пералня) и е подредена точно според правилата - хладилник, плот, мивка, плот, печка.
Това само за кураж, че всичко е възможно Simple Smile
Иначе и аз съм ЗА използването на поне половината тераса, а може да обмислите и варианта на Любознателна, защото ще има по-малко къртене и изграждане. Аз поне разбрах, че там където са котлоните на нейния вариант на твоята схема, терасата ще е закрита, т.е. няма да излизаш навън, за да ползваш фурната. С две думи, остъклявате дясната половина и си оставяте лявата открита.
Обаче не мога да не те попитам, какво пречи да си откриете другата тераса, а тази да закриете изцяло? И без друго е много по-удобно от спалнята да си излезеш да поседнеш на въздух, а и както си го замислила там ще се получи доста приятна обстановка Heart Eyes Ако е въпроса само за едната кофа за боклук, според мен не си струва да губиш толкова пространство, ще изхвърляте по-често боклука Wink Освен това като си простираш на терасата към спалнята, няма да се притесняваш като ти дойдат гости, че ще ти гледат прането Simple Smile

Последна редакция: сб, 28 юли 2012, 09:06 от iv4i_79

# 748
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Амели ,  да те успокоя за печката на терасата ( в случай, че остане изолирана от дневната с врата) - аз също меся често, в това малко помещенийце като се включи фурната и става по-топло от стаята, при това много бързо. Дори оставям тестото да довтаса върху печката. При мен дори не е добре уплътнено, има 2 пръста луфт под вратата към терасата, и пак се стопля, дори супа на 2 да варя. Неприятно е като правя палачинки например, в началото ми е малко студено, после се стопля. Мекици и бухти стават бързо Wink И почистването е неприятно на студено, гледам да го правя като готвя нещо във фурната.   Може и въпрос на навик да е, аз съм си постоянно в къщи и често съм на печката за сутрин, обед и вечер. Всичко останало си подготвям в стаята и излизам само да го сложа и бъркам (или да пържа). Иначе е немислимо да изпека нещо лятото в стаята, на западно изложение.

Последна редакция: сб, 28 юли 2012, 09:44 от Ljuboznatelna

# 749
  • Мнения: 2 575
Привет мили дами,
отдавна не съм минавала при вас, но сега имам нужда от съвет и знам, че тук винаги има някой, който ще помогне  Embarassed
Търся варианти на декоративни гредички за тавана на скатен покрив, ако може със състарен ефект, но може и чисти. До сега само една фирма съм намерила, но ми се искат алтернативи.
Знам, че бутафорните декорации са кофти, но няма как да се сложат истински и тежки дървени в случая, та затова ми се иска нещо максимално добро като имитация - дали сте попадали някъде?

Всъщност порових се в нет-а и този път незнайно как попаднах на повече резултати по моя въпрос Simple Smile
Оказа се, обаче, че:

Според китайското учение не трябва да има остри ръбове по стените на дома, както и предмети с ъгловати форми. Таванските помещения, скосените тавани и къщите с декоративни греди също вредят на енергията. В такива случаи е по-добре да сложите окачени тавани, за да останат кривините и ъглите скрити. Ако нямате такава възможност, сложете балдахин на леглото.

Пфу, аз толкова борба водих да не слагаме равни окачени тавани и да оставим скатовете на спалните, а сега...... Mr. Green балдахини ще трябва да слагам

Последна редакция: сб, 28 юли 2012, 12:33 от Asinka

Общи условия

Активация на акаунт