В края на 9-тия месец съм, а признаци за раждане - никакви

  • 9 684
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, мами, остава ми седмица до термина и вчера бях на последна консултация - правиха ми преглед за разкритие и доктора каза, че било на върха на пръста, което не знам какво означава, но си мисля, че няма и сантиметър, а шийката на матката била скъсена на 1/3, което разбрах, че е почти нищо, като се има в предвид, че вече съм в 40-та седмица. Болки нямам, а контракциите са ми само подготвителни, но тях ги усещам още от 4-5ти месец. Много ми е притеснено, знам че все пак има седмица до термина, но очаквах постепенно да започнат да се появяват признаци, май ще го пренося, а всички очакваха да се появи по-рано, включително и лекаря. Как е било при вас? За колко време може да се скъси шийката достатъчно и изобщо има ли вариант както днес няма изгледи за раждане, да речем утре вече да са променени нещата? Сигурно малко глупаво звучи всичко, но това е първата ми бременност и се шашкам от всичко Simple Smile)))

# 1
  • Мнения: 4
Светле,всички тези въпроси,които те вълнуват е трябвало да ги отправиш към наблюдаващия те лекар.Той най-добре е запознат с бременността ти и щеше да ти даде най-правилния отговор.
Според мен всяка бременност е различна,а и датата на термина е ориентировъчна."Преносих"/според термина/ сина си 14 дена,той се роди здрав-4кг,56 см.,дъщеря ми се роди 9 дена по рано от определения термин.И двете ми деца бяха износени,но не и преносени.Със сина ми ме наблюдаваха през цялото време/всеки ден ходих на видеозон/ след като мина датата на термина и си бях все с 2см. разкритие/без промяна/.Следяха да не започне калциране на плацентата.И в двата случая родих по естествен начин,без външна намеса.
Забелязала съм,че бъдещите мами се напрягат и изнервят в последните дни преди раждането.Състоянието ти е напълно нормално,но ако успееш да се настроиш позитивно и да не се притесняваш ще е супер.УСПЕХ!

# 2
  • Мнения: 513
И аз съм така- в девети месец, без признаци за раждане. Синът ми е преносен, няколко дни преди термина лекарят се опита да ми направи разкритие, в резултат на което ми падна тапата, но бебето въобще не тръгна да се ражда  Grinning Сега не са ми правили такъв преглед, но аз съм спокойна- когато, тогава, няма никаква гаранция, че терминът е правилно изчислен и бебето наистина е преносено. А и ти имаш още няколко дена до термин.

# 3
  • Мнения: 26
Успокой се мила. Аз също ходих седмица преди да родя на преглед и нямаше никакви признаци за раждане. Но ден преди термина родих. Така че не се притеснявай, но бъди подготвена. Термина все пак е ориентировъчен. Ако до него не родиш започват да те наблюдават всеки ден. Успех и скоро да гушкаш едно здраво бебе   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Светла, терминът е условна дата, тъй като както сама знаеш, се изчислява по първия ден на последната менструация, а настъпването на самата бременност е горе долу 14 дни след това. Така че преносването в рамките на тези 14 дни се счита за нормално и не е нещо тревожно и необичайно, стига да си под лекарски контрол.

# 5
  • Мнения: 1 402
И аз със синът ми, няколко дни преди термина, питах тук защо нямам никакви признаци за раждане, ама абсолютно никакви, даже и подготвителни контракции нямах  Simple Smile. През нощта просто ми изтекоха водите, след 3 часа вече бях с изгладена шийка и 4 сантиметра разкритие, а след още 3 часа родих. Така че, от признаците до раждането имаше само няколко часа.
Желая ти леко раждане  Simple Smile.

# 6
  • Мнения: 1 092
Аз нямах и контракции даже от всичко което ти си изброила.
Родих 7 дни след термин. Не е толкова страшно.

# 7
  • Мнения: 2 231
И аз нямах никаква контракция, разкритие и тем подобни, просто ми изтеког=ха водите (точно на термина  Rolling Eyes) и ми предизвикаха раждане (първият път).
Много жени раждат и по 10 дни след термина.
Спокойно и леко раждане  Hug

# 8
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Случвало се е и ще се случва.
Аз нямах също никакви признаци за раждане (втория път) - през нощта на предишната дата на термина нещо започна да ме "свива" - контракции през минута и половина, но с продължителност от 15-20 секунди - и така един час - обадих се на докторката - и беж към болницата - оказах се странен случай - родих секцио в 12,00 часа - нормално раждане така и не можа да започне, защото плода вместо надолу започна да се качва нагоре - отново странен случай - но всичко мина добре - и "странното" детенце вече е на 3 години
Само спокойствие и всичко ще е наред.

# 9
  • Мнения: 403
аз също нямах никакви признаци за раждане, нито първия път, нито сега, просто изведнъж започнаха силни контракции. Първия път си започнаха само контракциите и вече всичко останало в болницата, а сега започнаха контракции, но най вече ме болеше кръста, а не корема и ми изтекоха малко води. Първия път родих на термина, а втория път два дена по рано. Така че има още малко Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 139
Аз нямах никакви признаци до последния ден преди термина. В този ден реших, че не искам да преносвам (бременният ми мозък вече тотално не е бил в час)  и си спретнах ударно почистване на цялото жилище - минах през всяка фугичка, дупчица, рафтченце...

Същата вечер около 6 часа след почистването получих контракциите. Родих в деня на термина, 9 часа след първата контракция...

# 11
  • Мнения: 1 127
Успокой се мила. Аз също ходих седмица преди да родя на преглед и нямаше никакви признаци за раждане. Но ден преди термина родих. Така че не се притеснявай, но бъди подготвена. Термина все пак е ориентировъчен. Ако до него не родиш започват да те наблюдават всеки ден. Успех и скоро да гушкаш едно здраво бебе   bouquet
И аз така, навремето родих 1 ден преди термина.

# 12
  • Мнения: 4
Оказа се, че напразно съм се притеснявала  Simple Smile Както си спях през нощта се събудих от контракция, след това имаше втора, изтекоха ми малко води, а останалото в болницата и след 10 часа вече си гушках малкото зайче. Роди се точно на термина  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Оказа се, че напразно съм се притеснявала  Simple Smile Както си спях през нощта се събудих от контракция, след това имаше втора, изтекоха ми малко води, а останалото в болницата и след 10 часа вече си гушках малкото зайче. Роди се точно на термина  Simple Smile

Честито! Да ти е живо и здраво детенцето!

# 14
  • Мнения: 1 127
Оказа се, че напразно съм се притеснявала  Simple Smile Както си спях през нощта се събудих от контракция, след това имаше втора, изтекоха ми малко води, а останалото в болницата и след 10 часа вече си гушках малкото зайче. Роди се точно на термина  Simple Smile

 Hug Честито! Да ти е жива и здрава рожбата!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт