ЮЛИ щастие ще ни дари, бебче сладко чакаме да се роди - 17 темичка

  • 31 169
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
Здравейте и от нас!
Нели, стискай здраво! Две седмици още ще устискаш  Hug
Аз не мога да се справя с кръвното. До вчера ми беше добре, снощи изведнъж се вдигна, стигна чак до 140/95  Shocked , въпреки, че пия Допегит. Много се изплаших. Не мога да си обесня, защо така се вдига от време на време. Днес си лежа кротко, пия максимална доза Допегит и се моля всичко с бебовците да е наред. Ох, много ми е трудно вече да запазвам самообладание.  ooooh!
Някой друг с проблемно кръвно освен мен да има? newsm78

# 46
  • Мнения: 34
bubolinnkata, тайна ли е името на лекарката? Аз също си следях бременноста във Вита при д-р Чорбова, а ще раждам в Токуда и не срещнах такова отношение, прие го много нормално:)

# 47
  • Мнения: 3
Здравейте мамита и от мен!! И аз да се запиша в новата темичка. Много ми харесва, дано само хубави новини носи Praynig
Нели стискай още малко, всичко ще е наред Hug
Ха-хо само една корекцийка- доктора не е Милчев, а доктор Мичев Simple Smile /термин 04.07/
Хубав слънчев ден Hug Hug Hug

# 48
  • Мнения: 12
Честита ни нова темичка . Дано тя е пълна само с положителни емоции. Моята бебка вчера е гледахме и пак е с главата нагоре Е тъкмо се беше обърнала в позиция и пак ..... изобщо не се
bubolinnkata направо нямам думи за твоята ЖК За съжаление тук в София е пълно с такива Моята първа ЖК беше такава Чакаме я по 1-2 часа да дойде на работа а тя накрая ми пристига с чантичка на Триумф и от първа последна или за по-накрая ме оставяше.
Кандидат мама И аз пия Допегит и от време на време променям границите Та поради тази причина ми казаха да намаля разходките вече и да се поглезя Надявам се като тръгна да раждам да е в норма Кръвното си е нещо променливо и особено през бременноста . Сигурно и ти като мен го мислиш много и се притесняваш , но за съжаление това само ни докарва лоши последици . Хубав ден !

# 49
  • Мнения: 99
pink lady - лекарката, която ме следеше до сега се казва Хафузова. След Нова година се е преместила от Шейново във Вита. Консултации правехме в частен кабинет в поликлиниката в Младост 3. Първоначално тръгнах при нея, защото работи в болница - в родилно отделение, има си кабинет в моя квартал - в самата поликлиника и даже договор със ЗК. Така нямаше да ми се налага да търся друг лекар. Февруари разбрах, че се е преместила и съответно веднага започнах да проучвам варианти за друг лекар и болница. Така се ориентирах за Токуда. Ходила съм там на 5-6 прегледа и сега остава да уточня лекар. Другата седмица в края ще съм наясно и за лекар - нали започва отпускарския сезон.  Grinning
Момичета за инфото, което се актуализира - термин 16.07/на първа страница съм сгрешена, понеже в началото ми казаха грешна дата/, Болница Токуда. Лекар ще знам в петък на 15.06.
nelinadg - дано да се справиш с тези бебоци и да изчакат още малко, за да са по -големички. Така и ти няма да си притеснена. Почивай си - мъжете не са много сръчни в домакинската работа, но пък като се родят бебоците ще си подреждаш и ще се разпореждаш както намериш за добре. Готини ли са кошарите? Аз от 3 месеца свикнах без кошара в спалнята и до края на месеца пак ще я слагаме. Сега се радвам на малко повече пространство.
Didi* - скоро и едни мои познати се разделиха с почти ново колело. Живеят на последен етаж в блока, и никой не е обърнал внимание как някой е влязал и е взел колелото от пощадката пред апартамента. Аз пред вратата държа детското колело на дребосъчка, обаче като започна да оставям и шасито на количката отвън, ще заключвам вратата и пред апартаментите. Другите го правят, но мен малко ме мързи - сега ще се включа и аз в схемата. Диди - лекарят в Токуда ще уточнявам в петък - не сме сигурни още какво ще се получи и нямам яснота при кой ще съм.

# 50
  • София
  • Мнения: 26
Хей мами здравейте  Hug
Благодаря със закъснение за пожеланията за рождения ми ден - една закъсняла почерпка - поне на мен сега само плодове ми се ядат:). Изчетох всичко - но ми отне доста време - за една седмица темата приключена, че и няколко страници от нова такава


Баткото при нас направи някакъв бронхиален спазъм - за пръв път му е и този път се попритесних, та не сме празнували особено

Иначе аз съм дала на майка ми да пере и глади дрешките - от баткото имам много дрехи, даже мисля категорично да забраня подаръци-дрехи. Аз ще си изпера само тези за изписването.

Взех си и документите за болницата - аз ще съм в Майчин дом, д-р Дуковски, секцио - към края на месеца /ужас - не остана  Laughing/ , а иначе термин 07/07.

За ремонтите и покупките - ниииищооо. Ще ползвам каквото имам от баткото като количка, стол за кола, шезлонг и тнт, вана със стойка взех, трябва ни само ново легло. Но кремчета, козметики и тнт още не съм купувала.
Чакаме на 20 да сглабят детската стая, че после да чистим и подреждаме. Трябваше таткото да боядисва сега - заради спазъма на детето докторите забраниха, така че ще чакаме. Трябва да купим и бебешко легло което да сместим в спалнята при нас, да преместя баткото - което не знам как ще стане, че той е на 3 и половина и още се буди по 2-3 пъти на нощ.
И така - понеже нищо не е готово но пък и нищо толкова не може сега да направим - решихме да си хванем багажа и 2-3 дни на почивка около София на минерален басейн:) В крайна сметка като се роди бебо му трябва най-вече мама да е до негоКато се върна сигурно и тази тема ще е към края Hug

# 51
  • Мнения: 0
Привет мамеси хубави!
Аз докато се наканя пак да пиша и то станало обяд, но пусти разходки нали ме зоват, а днес времето е страхотно, дори в Бургас подухва лек ветрец и е много приятно навън!
Райче  Hug
Венци първо браво за резултатите и честито ти обратно броене и на теб мила, а за плажа май ще потърпя тези няколко дни, че си имам едни болчици и малко ме е страх. Коремчето е паднало леко и не искам да си навлека преждевременно раждане, макар че то Божа работа вече.
Celika радвай се че спиш добре, че спането  е най-големия ми кошмар, като легна и все се въртя, тежи ми и осъмвам до 4 сутринта, а сутрин не мога да отлепя.
Павче и аз съм на 14 на ЖК, та ще обменяме инфо.
Мама Зайка Байка подкрепям те за поста относно столчетата за кола.
Сузи1 не си сама мила с безсънието, пробвай през деня да не лягаш, гледай до късно тв и така, аз поне така правя.
Ha-ho ако ти кажа как се смях с твоя пост за „голямата глава”  Mr. Green, че и моя мъж също, защото скоро си говорехме че и той и баща му имат големи глави, та да ми е яко дупе. И по повод сънищата, сънувам че съм родила и бебо е на 3 месеца и забременявам с 3-то дете. Незнам какъв беше тоя мъж ама сутринта бях леко стресната. Да не забравя – благодаря за невероятното изкушение.
Хоуп благодаря мила за чудесното кафенце  Heart Eyes. А тези лелки по магазините хич не ги слушай, няма го сваряваш това дете.
Srcs браво миличка, вече можеш да си отдъхнеш и да си спокойна че всичко ти е наредено.  Hug
Снеж 83 и аз бях така относно мъжете и футбола и слава богу моя не си пада точно по този спорт, но пък има други неща, които са досадни, така че при единия едно, при друг друго и така.  Simple Smile
Буболинка ама ти хубаво си и отвърнала на твоята „така загрижена” доторица, аман от такива дето все се „трепят”.  #Cussing out
Лорита на повечето бебешки дрешки на етикетите пише да се перат на 40 градуса, най-добре се съобразявай какво пише.
Дитка а тези хавлиени подложки не са ли удобни?! Защото аз смятах такава да купувам!  newsm78
Момичета да разбирам ли че и майките които не сме от София трябва да пишат къде ще раждат?! Защото аз съм в Дева Мария с термин 05.07.
Латка бързо оздравяване на баткото! Весело ви изкарване на уикенда!

# 52
  • в сърцето на моето Слънце
  • Мнения: 708
silveto_niki_svetli, В чудо съм се видяла вече. Имам чувството, че само като посегна към апарата и автоматично го вдигам пустото кръвно. Опитвам се да се убедя, че колкото повече го мисля и се притеснявам по-зле става, ама пусти страх... Ти до колко си вдигала най-много? А колко го поддържаш с Допегита?

# 53
  • Мнения: 12
Аз ще раждам в АГ Селена в Пловдив при д-р Топалова, терминът ми е на 13.07.
Момичета, като чета как сте напреднали с големината на бебетата и симптомите за раждане... при мен няма нищо засега, а и бебето не е станало голямо, така че няма да му разрешавам да излиза докато не стане поне 3 кг Simple Smile Аз днес изгладих всичко и вече съм готова с бебешките дрешки и завивки. Остана ми да изпера количката, столчето за кола и шезлонга от момиченцето ни, за да са готови и те.
Бебето го усещам все по-голямо с всеки ден, коремът ми сериозно се разпъва, особено след ядене, но осезаеми контракции нямам. Днес възнамерявам да си купя някои козметики за болницата и съм готова. При мен хубавото е, че няма нужда нищо да си нося за болницата освен моите козметики, защото е частна и осигуряват абсолютно всичко. Затова и не съм си приготвяла засега специален багаж, а само в едно чекмедже съм си приготвила няколко неща.
Мисля си тези дни как ще се возя на задната седалка между две столчета за кола  Laughing Сигурно ще сме забавна гледка. Надявам се само да не е твърде тясно..

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 13:34 от gmi

# 54
  • Мнения: 9
Здравейте,
Относно записчетата за 1ва страничка мен ме няма записана! Термина ми е на 16 юли, чакаме си момченце  stork-boy и за сега съм решила да раждам в болницата в Балчик, без избор на екип!
Но все още наблюдаващата ми лекарка не ми е казала нищо за раждането и не знам дали няма да се наложи секцио, аз искам да е нормално, разбира се! В понеделник сме на ЖК, дано ме просветли най-накрая моята лекарка по въпросите с раждането  Shocked

# 55
  • Мнения: 0
Как и докога ще я карам с това безсъние незнам... Cry

и аз така я карам и се успокоявам,че малко остана-не,че после ще се спукам да спя-ама поне ще имам тренинг  Laughing  Laughing

# 56
  • Мнения: 12
silveto_niki_svetli, В чудо съм се видяла вече. Имам чувството, че само като посегна към апарата и автоматично го вдигам пустото кръвно. Опитвам се да се убедя, че колкото повече го мисля и се притеснявам по-зле става, ама пусти страх... Ти до колко си вдигала най-много? А колко го поддържаш с Допегита?
   Мисля че от както го пия освен ниско не съм имала друго /100/70/ Бях си направила експеримент да го спра и като ходих в Майчин дом докато ми правеха запис ми измериха и кръвното и беше145/80 Та го почнах пак но този път пия половинки Избягвам постоянно да го меря защото така наистина го вдигам / от страх/ Повече течности , почивка и положителни мисли /не е лесно/ Стискам палци всичко да е наред и не го мери постоянно Аз като ми го откриха първия път си направих три дни проверка какви граници поддържам и беше добре и дано да е така и затова от време на време сега го следя когато чувствам че нещо не е наред и след като си пила достатъчно вода/

# 57
  • Мнения: 0
Здравейте, мамчета  Hug Как сте сладуранки?  Simple Smile
 Мен ме няма една седмица и вие сте изписали цяла тема, чак и нова сте започнали  Laughing Laughing Браво на вас  Simple Smile
За съжаление нямам много време да ви чета, само минавам да ви се оплача, че с това кръвно шега не бива, цяла седмица става съм в болница и на хапчета... пуснаха ме само за 2 дни и в понеделник пак обратно в болницата....  Sad Sad Никак не е приятно, но няма начин...
Така, че ако вдигате кръвно хич не дръжте, че бебчето най-много страдало ...
 Hug Hug Хайде оставям ви, че да се възползвам от свободата си Simple Smile Simple Smile

# 58
  • Мнения: 0
Стели, мила я се успокой, не позволявай меренето на кръвното да ти стане като мания. Ти от притеснения сама си го вдигаш, не го мисли! Hug Намали солта и наблягай на плодовете и салатките, като избягваш соленото сирене. Ще се търкаляме по леглата и това е, няма как. Аз пия Нифедипин, който също понижава кръвното, защо не питаш Сигри и за него? Но най-важното, което и той ми каза онзи ден е спокойствието, да не си вредим сами на себе си, пък останалото Божа работа!

Пепи, Дева Мария е с много добри условия, наистина. Аз съм разглеждала родилното още като я отвориха, защото са ми клиенти, а Бургас ми беше любима дестинация за командировки  Grinning !

Буболинка ние си взехме ето тези легълца: http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=51&pid=62256 От Айко са и ги избрах защото имат чекмедже отдолу, а за по-големи нямаме място.

# 59
  • Мнения: 8
МПеева, още не ми е дошло разрешителното, но сега съм по спокойна, защото се оказа че като собственик на фирма не ми се полагат болнични и докато родя си се водя на работа...така че дори и още да закъснее няма да е проблем да се оправим (и все пак дано дойде другата седмица), стига да не съм родила преди това. Задействахме въпроса с актовете ни за раждане от БГ. Simple Smile Относно безсънието не ме притеснява бебка, а дишането на мъжо... Twisted Evil като стана до тоалетната и после легна, започвам да се вслушвам в дишането му и похъркването отвреме навреме и дотам със спането...накрая си взимам завивката и в другата спалня.  Simple Smile  Hug
МПеева, мисля че до Вюрцбург има Babyone или BabyWelt, но не съм сигурна. Ходили ли сте там, как сa като магазини има ли хубави неща, как са цените? Ние нали не сме купили нищо и съм набелязала 3 магазина до Аугсбург, че ни е по близо и два от тях са тези. Другата седмица с мъжо отиваме да пазаруваме всичко наведнъж , решихме че е по добре да си видим всичко преди да го вземем. (по ми харесва варианта от интернет пазаруването)  Simple Smile
Пепи, аз през деня не спя нямам този навик, а вечер така или иначе не си лягам рано...по принцип съм нощна птичка.  Simple Smile Hug да видим като се роди бебка дали още ще съм нощна птичка  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт