Име за момченце с френско и българско звучене

  • 9 470
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 354
Гласувах за Филип,Дамян и Симон.

# 16
  • Мнения: 13 512
МаксИм, Филип, Емил
Бих предложила и АндрЕ(й)

Последна редакция: нд, 10 юни 2012, 15:27 от monda

# 17
# 18
  • Мнения: 1 797
Филип е чудесно, Симон и Максим също Peace

# 19
  • Мнения: 263
А Дамян пак ли Дамян се произнася във Франция, от любопитство питам?


Еми не съвсем. Н в края не се чува. Както и при Адриян, Симон. За да се озвучат се добавя гласна, но се превръщат в име на момиче - Симон (Simone) е пример такъв.

# 20
  • Мнения: 2 285
То май идентично изговаряне няма при нито едно от имената.  Peace
Завършващите на "л" ще се изговарят меко там и твърдо в Бг. Имената съдържащи "р" - също. Дори и на Филип ударението е различно. Иначе гласувах за Филип, Дамян и Емил.  Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 44 417
За Филип Heart Eyes съм пристрастна, няма как да не го харесвам, синът ми се казва така Simple Smile На второ място Максим Heart Eyes(до последно колебанието ми за детето беше между Филип и него), Габриел също много го обиам, но ми е по-трудно с умалителните, мн са ми женски Simple Smile

Мартен някой писа назада...харесвам го повече от Мартин.
Антон Heart Eyes също мн ми харесва(ако беше в анкетата бих го предпочела пред Габриел)
Ако библейските са вариант харесвам Натанаил(но нямам идея как е на френски произношението)

Феликс Heart Eyes мярнах нагоре...мн също ми е любимо, но не мисля, че в БГ се приема добре... даже никак

Пред Емил бих предпочела Емилиен Heart Eyes

Последна редакция: нд, 10 юни 2012, 15:52 от Angel_Dust

# 22
  • Мнения: 399
И Мартен,и Феликс ги предложих аз - особено първото ми звучи "френско" и ми харесва много повече от Мартин. Peace Имената в анкетата са хубави,но не ги свързвам с нищо френско...а нали уж такава е целта newsm78 ...то пък какво ли разбирам аз от френски,де  Blush Peace
Натаниел е супер! Heart Eyes Heart Eyes

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 352
Филип
Симон
Емил

# 24
  • Мнения: 8 939
Филип, Дамян, Мартин.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 417
Николас, Оливър, Паскал също са ми симпатични.... тати няма ли някакви  коментари и предпочитания.

# 26
  • Мнения: 13 512
Николас, Оливър, Паскал също са ми симпатични.... тати няма ли някакви  коментари и предпочитания.
НиколА имаш може би предвид.
Оливър не е френско звучащо име.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 417
http://www.behindthename.com/names/usage/french/2 тук и 2-те ги има и в тези варианти точно...
явно би могло и така да са, освен НиколА и Оливие
още повече, че те реално не са французи и могат просто да изберат имена, които да могат да произнесат и там и тук....

иначе и двете не могат и за БГ да минат Wink

# 28
  • Мнения: 13 512
http://www.behindthename.com/names/usage/french/2 тук и 2-те ги има и в тези варианти точно...
явно би могло и така да са, освен НиколА и Оливие
още повече, че те реално не са французи и могат просто да изберат имена, които да могат да произнесат и там и тук....

иначе и двете не могат и за БГ да минат Wink
написано на френски е едно, на български друго. Nicolas е Nikola. Николас не е френско име,това имах предвид.
Както и да е, помислих,че бащата е французин и искат френско име

# 29
  • София
  • Мнения: 44 417
авторката писа, че ще е с бг фамилия....та за това така реших...всъщност сега като четох назад е писала, че  Никола няма да ползват, та все едно  има ли,няма ли с Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт