Име за момченце с френско и българско звучене

  • 9 468
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 263
Много ви благодаря за активното гласуване. Няма да мога да ви дам веднага крайното решение, защото ще си оставим време да видим дали няма да ни хрумне още някое име и да сме убедени, че сме си избрали най-подходящото.

Таткото е сложил вето на името Виктор, иначе е хубаво. Днес говорих с колежките (френско-говорящи) и те харесаха най-много Damien и Maxime.

Стефан е хубаво име, но не съм сигурна и за него.

Никак не е лесно това решение с имената. Ще направя един паралел (не знам дали подходящ). Когато си избирах булчинска рокля ми казваха, че като намеря подходящата ще го знам веднага щом се видя. Е...при мен не беше така...Веднага съблякох роклята, която в крайна сметка избрах и бях мноооого щастлива с избора си.

Та и за имената...Дали чакам да чуя име и да знам веднага, че това ще е или ми трябва време да си повтарям някои имена докато свикна и заобичам едно от тях?

За момента таткото е за Филип. Да видим какво ще решим накрая...

# 46
  • Мнения: 125
     Искам да кажа на авторката,че съжалявам че се включих в темата.
Не мога да си представя,че избирането на толкова свято нещо- като името на детето,което чака с нетърпение,може да бъде сравнено и принизено с избора на сватбена рокля,която никога повече няма да облече.
     Името е дар,който родителите подаряват на детето си и който той да носи с достойнство!

# 47
  • София
  • Мнения: 291
Константин.

# 48
  • Мнения: 50
Фаворит ми е Симон  Heart Eyes
Мартин, с уговорката да е Мартен Wink
и Адриян Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 615
     Искам да кажа на авторката,че съжалявам че се включих в темата.
Не мога да си представя,че избирането на толкова свято нещо- като името на детето,което чака с нетърпение,може да бъде сравнено и принизено с избора на сватбена рокля,която никога повече няма да облече.
     Името е дар,който родителите подаряват на детето си и който той да носи с достойнство!

Ха, по-спокойно, де! Wink

# 50
  • Мнения: 378
Филип, Адриян и Дамян от мен Peace

Аз също си бях избрала име за момиче и още като ми хрумна бях сигурна, че това ще е, но не би. А пък за момче никое не можеше да ме грабне така както женското Rolling Eyes. Накрая избрахме с таткото едно, което и двамата да харесваме (умерно Mr. Green), а сега ми е любимо. Както и да го кръстите, после това име ще ви се струва най-хубавото на света Heart Eyes

# 51
  • BG
  • Мнения: 2 458

Не знам дали авторката знае (може би да), но да вметна едно от малкото неща, които съм запомнила от френския език, който навремето мъчехме в училище: ударението в този език винаги е на последната гласна. Включително и при имената. Ще е добре да се има предвид. Така че в България ще е ФИлип, а в чужбина - ФилИп.

# 52
  • Мнения: 263
     Искам да кажа на авторката,че съжалявам че се включих в темата.

Ха, по-спокойно, де! Wink

И аз съжалявам, че се включват хора с негативизъм. Естествено, че простичкото нещо, което исках да опиша беше, че очаквам като чуя името да знам, че е то правилното. Както бяхме харесали за момиченце. И дума не става за сравнение между рокля и бебе  Crazy. Наистина ми е неприятно и непонятно да видя, че има хора, които дори и в тема за такъв хубав повод намират за неустоимо да разтроят някого. Мисля, че Ирето разбра съмсем точно какво имам в предвид и и благодаря за милите думи.

*Както и да го кръстите, после това име ще ви се струва най-хубавото на света*

Бременността (поне при мен) е много емоционален момент, в който си задавам куп въпроси (между които и този за името).

Що се отнася до произношението и ударенията...вярно е, че няма как да е съмсем идентично, но ще търсим нещо добре звучащо и на двата езика.

Днес се чудех за умалителни на Филип и как бихме му викали на галено, но не ми идва нищо на ум. Идеи?

# 53
  • София
  • Мнения: 44 417
Как се обръщат към носителите на името във Франция? 
Иначе името си е чудесно и цяло, аз най-често така си го ползвам за детето... но още си го наричаме Фил, Фили, Филко, Фипи, като малък  се самонаричаше Випа и Випо или само Вип....(не можеше да си го произнесе), Пипо е също разпространено обръщение у нас към Филпчетата, но аз лично не го долюбвам... за Фильо хептен да не говорим Simple Smile Фифи също съм го чувала Simple Smile ама ми е като подигравка съвсем, особенно за момче...

# 54
  • BG
  • Мнения: 2 458
dolce_vita, не се разстройвай, във форума никога не знаеш от къде кой може да ти скочи. Случвало се е на всички.

И двамата ми сина са кръстени на дядовците, като и двете имена преди това не са ми били много на сърце. Но след раждането на децата вече са си моите имена и са ми най-сладките.
На галено - единият и до ден днешен си е Гугуле ( от едно детско навремето), другият - Косе-босе. Ми те си се слагат сами в устата ми. Когато се обръщам по име- с целите имена.

За Филип - очаквай от Фил до Фильо.  Laughing

# 55
  • Мнения: 6 713
Филип
Адриан
Константин

# 56
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На Филип най-вероятно бих казвала Пипо.

# 57
  • Мнения: 4 569
Фил, Фильооо  Mr. Green , Пипо.

# 58
  • Мнения: 465
Тази анкета е като сбор на всичките ми любими мъжки имена.  Heart Eyes

Все пак гласувах за Филип, Адриан и Емил.

# 59
  • Мнения: 201
Филип или така ще си му казват, или ще е Филу във Франция.
Симон няма да го преобразят, Виктор и Антоан също. Емил, Анри, Стефан не се приемат като особено съвременни мъжки имена.
Дамиен/Дамян познавам поне 5 броя с френско-български произход, явно наистина е предпочитано.
Максим, Филип, Антоан и Габриел са ми на кантар, според мен което и да е, би било добър избор.

Общи условия

Активация на акаунт