Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Момичета имам радостта да Ви споделя , че Галка - Плодче е родила момченце сутринта, но не знам в колко точно - 2850гр е и 49 см... Да им е жив и здрав и много много да ги радва! Б ързо възстановяване на мама и много прегръдки!!

# 46
  • Мнения: 3 395
tedincence, мноооого е различно - мамата, на която завидях, се качи на магарето и след не повече от 10 мин. бебчето й изплака. Аз поне час и половина че качвах и слизах, кляках и превивах... Но в интерес на истината, чувала съм, че предизвиканото раждане е по-болезнено и трудно  Peace
По-късно разбрах, че тя има момченце на 2 г. и 5 м., което мисля, че също е важно  Peace
ЧЕСТИТО НА ПЛОДЧЕТО!

# 47
  • Мнения: 50
Честито на мама Галя, да са живи и здрави и бързо възстановяване!

# 48
  • София, България
  • Мнения: 18
Честито бебче на мама Галка!!! Да е живо и здраво детенцето и много да ги радва!   bouquet

Момичета, да се оплача и аз- писна ми само да ме проверяват родила ли съм, не съм ли ... направо ми загряха телефона  Close Пък майка ми, понеже не е в Бг, ми се скара сутринта, че съм й отговорила на скайпа един час след като ми писала и съм й изкарала акълите  ooooh! Ама така се ядосах, не стига че и без това ми е притеснено, ми трябва да съм вързана на телефона и да стоя 24 часа на скайпа, за да не се притесни някой  #Cussing out Ама тея хора луди ли са, да не си мислят че аз съм по-малко притеснена от тях  Close

# 49
  • Варна
  • Мнения: 54
Чудесна тема   bouquet
Честито на мамите с бебчета smile3541
 Аз си чакам още,май пак ще мина термина,гледам да се движа и натоваря малко повече и резултата - подуване ,болки тук там ,но не и контракции или нещо друго  Cry
 От 2-3 дни забелязвам че урината ми е мътна сутрин,по късно ще говоря с АГ-то да видим дали да се притеснявам  newsm78
mama NINKA-и аз имах такива дни,направо депресия ме обхвана ,и в голяма степен се дължи и на недоспиването.От 2 дни не будувам вечер и съм добре даже взех да не го мисля толкова ще пренося ли няма ли ,когато тогава,така или иначе вижда се краят  preggo

# 50
  • Мнения: 3
Честито на Плодче и нейното бонбонче!!! Много здраве и късмет!!!

Аз да докладвам след прегледа - тонове добри, преглед за разкритие - 1см. и контракция по време на прегледа.
Чакаме включване ама не се знае кога - аман вече Mr. Green
ma4oka, не се притеснявай миличка дано скоро да дойде и нащо време.
Някой да знае нещо за Шугърчето, нещо ми се губи от хоризонта?

# 51
  • Мнения: 560
Мамчета да споделя и тук Emsi4ka е родила своята госпожица Радостина след секцио, малката мадама тежи 2800 гр и е дълга 48 см, да са ни живи и здрави, честита и така желана радост, а на мама пожелавам бързо възстановяване !!!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 54
desert_r0se  Laughing направо имам чувството че се състезават кой ще научи пръв,днес звъня на майка ми и нещо започвам с "ох" и край отсреща вече се мисли че се превивам от контракции ooooh!
аз повече се дразня на непознати дето ме питат "чакате ли? Кога? Момче ли ще е" какво ги интересува  #2gunfire

# 53
  • Мнения: 3
Честито на Емсичка - браво на юнските бебоци продължават да валят с пълна сила - урааа!!!

desert_r0se  Laughing направо имам чувството че се състезават кой ще научи пръв,днес звъня на майка ми и нещо започвам с "ох" и край отсреща вече се мисли че се превивам от контракции ooooh!
аз повече се дразня на непознати дето ме питат "чакате ли? Кога? Момче ли ще е" какво ги интересува  #2gunfire

А с това звънене по телефоните направо ме вбесяват всички. Вече мисля да ги изключа и да се приключи, естествено е като има бебе да им се обадим и да им кажем ама  не те за по-сигурно да звъннат #Cussing out

# 54
  • Мнения: 3 395
Честито и на мама Есмичка!   Hug
Расте групата и така се радвам!  Hug
Гледам моята спяща кукличка и дори си мисля как е възможно това мъничко същество така да ме успокоява и умилява?! Спестих ви и защо не можах да вляза тук два дни - глупави истории с инициатор свеки, която водена от добри намерения ми вкара супер неприятни емоции и физическо натоварване... та като разказвах за раждането, всичко забравих. Така е и сега - дори нещо да ми е вкиснато, сядам до кошчето й, гледам я как спокойно спи или прави физиономии на сън и... се усмихвам и усмивката ми замръзва на лицето даже... толкова много си я обичам!  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 50
Честито и на Емсичка за принцеската! Да са живи и здрави!
При мен положението с майка ми е същото. Много интересно, ако нямахме скайп или мобилни телефони какво ли щяхме да правим?
Да се похваля - много близка моя приятелка идва днес до Пловдив да ми донесе подарък за бебка - музикална въртележка на Фишър Прайс, точно каквато си бях харесала. Пихме кафенце, разходихме се. Само от положителни емоции имаме нужда сега, а не да ни питат постоянно "Какво стана?", "Как си" и любимото ми "Айде, не роди ли вече"  Laughing.

# 56
  • Мнения: 142
Галее , да ти честитя и тук , много съм щастлива , пожелавам ти бързо възстановяване и с бебчето да се гледате много скоро у дома  Hug Hug Hug

Честито и на Емсичка , много здраве и щастие и бързо възстановяване!!!

# 57
  • Мнения: 24
Я да се впиша и аз в новата тема, Наденце благодаря, че си се погрижила   bouquet
Честито на Плодче и Емсичка,  newsm51 да са им живи и здрави бебочетата и да им носят много радост

# 58
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Здравейте на всички, още веднъж благодаря за хубавите пожелания.

Честито на всички обебили се. Да сте живи и здрави и много щастливи.

Ние вече сме си у дома. Бебчо е много сънлив през деня, през нощта е по-активен. Раждането стана доста бързо. Сутринта е към 05 часа ми започнаха контракциите. Опитах се до към 06 часа да поспя за да събера сили. След това събудих таткото, изкъпах се. По това време контракциите бяха станали доста на често на около 4-5 минути. Топлата вода действа наистина прекрасно, така че който може да си позволи водно раждане сигурно ще е много хубаво. Извикахме майка ми да гледа Криси и докато чакахме през цялото време ходих напред-назад, правих упражнения за релаксация, поклащах ханша(все едно танцувах), за да слезе бебето по-бързо и лесно. На всяка контракция си повтарях, че се отпускам, че всичко ми е отпуснато и се опитвах наистина да отпусна тазовите мускули. По пътя за болницата имах чувството, че ще родя в някоя дупка:))). Когато стигнахме там, приемаха една жена, моя доктор, малко лежерно го раздаваше, а аз вече усещах напъни. Като му казах, че ми се ходи по голяма нужда и той се забърза изведнъж. Оказах се с 9 см. разкритие. Нямаше време за никакви процедури. Последва малък пазарлък за това дали съм с таткото или без него. В  крайна сметка се закарахме дружно във ВИП-а. Таткото беше много смел и много ме подкрепяше. Нямаше време за упойки, така че в рамките на 2-3 контракции ми спукаха мехура, после още няколко контракции, след това започнаха напъните. Акушерката беше много окуражаваща...няколко силни напъна и бебето вече беше навън. Чувството е страхотно. Веднага ми го дадоха – едно хлъзгаво, смачкано и синьо и миришещо на нещо много хубаво. Измериха го 4кг. и 53 см. Аз и мъжа ми бяхме тотално шокирани – ние нямахме никаква представа колко ще тежи бебето. По-късно доктора сподели, че е знаел, че бебето ще е голямо и нарочно не ми е казал, за да не се уплаша, за което сега съм му много благодарна Hug

На момичетата, на които това преживяване предстои, бих ги посъветвала сега, докато усещат подготвителните контракции, освен упражнения за дишане да упражняват и различни техники за релаксация. Както казах и по-горе, на всяка контракция аз си представях как отпускам всички мускули по родовите пътища, стараех се да представям как всичко е отпуснато и спокойно и най вече да си повтарям, че всичко е наред и аз съм спокойна. Паниката в такава ситуация може да стегне и тазовите мускули, което пречи на бебето да излезе, а от там идва и голямата болка. Болката, която аз усещах до края на раждането не беше по-силна от първоначалните по-силни контракции. Най-важното е да не се поддавате на паниката. Опитайте се да стоите във вертикално положение, колкото може по-дълго, настоявайте поне да сте седнали, а не легнали по гръб, докато записват тоновете на бебето. Наистина, да се ражда в легнало положение или по-скоро да се напъва в това положение с вирнати нагоре крака е направо абсурдно. Аз през цялото време се опитвах да се изхлузя от магарето и да застана в поза, която ми е удобна за напъване. Предварителната подготовка, много помага. Тези неща ги научих от “The birth book” на д-р Улиям Сиърс. Горещо я препоръчвам, макар че време не остана и аз не можах да прочета всичко, но и малкото, което прочетох много ми помогна.

Поздрави на всички родили и успех на тези на които все още им предстои.

  bouquet Hug  bouquet

# 59
  • Мнения: 50
Aidin, много благодаря за разказа ти.  bouquet  Аз също смятам, че трябва да се запази спокойствие (до колкото е възможно) и така всичко ще мине по-леко. Докато чакам си правя дълги разходки и се надявам като идва момента да мога и да си потанцувам  Simple Smile

*Момичета, да помоля да ми пуснете линк с документите за майчинство(декларациите, които се попълват), че 2 дни си блъскам главата и не мога да ги намеря. Благодаря предварително!

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 14:58 от BE_YOU

Общи условия

Активация на акаунт