Отговори
# 60
  • Мнения: 425
Здравейте, мамчета!  Hug
Влизам набързо и искам да поздравя всички нови майчета и техните бебешоци. Да са живи и здрави всички и много радостни и пълноценни моменти да изживеят с новите човечета!

На всички, на които им предстои да изживеят тази радост - кураж, търпение и вяра, че хубавото тепърва предстои!

# 61
  • Мнения: 300
Плодче, и тук едно голямо честито  за дългоочакваното бебе! Да ти е жив и здрав малкия мъж, да расте умно и усмихнато дете и много да ви радва!


Емсичка, честита принцеска, да пълни дните ви с радост!

Айдин, страхотно раждане си имала, браво на теб! Дай Боже и ние които сме още в очакване да родим така леко децата  си!

# 62
  • София, България
  • Мнения: 18
Честито на мама Emsi4ka!!! Да е жива и здрава малката Радостина и да изпълва дните ви с радост и светлина!   bouquet

Айдин, благодаря ти за разказа, на мен лично ми подейства наистина успокояващо   bouquet Hug

Merlinski, това свекървите са голяма напаст, може ли да ви развали такива хубави моменти  #Cussing out Не се ядосвай, мила, радвай се на своята принцеса както досега и нека с всеки изминат ден да внася все повече радост и любов в деня ти   Hug  bouquet

# 63
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Привет и от мен, минавам на бърз отчет, днес още съм 2в1 и леко поизнервена като всички, които чакаме.Тоновете са чудесни, води пак в изобилие, няма разкритие, няма контракции, на някои хора не им се излиза от чудесната хралупка явно. Grinning

Айдин, страхотен разказ, много окуражаващо ми подейства, благодаря ти, че сподели. Hug

Честити да са юнчетата на Плодче и Емсичка!Много радост да им носят, да са живички и здравички!

# 64
  • Мнения: 811
Честити бебенца на Емсичка и Плодче! Да са им живи и здрави, обичани, щастливи, много радост да носят в живота на близките си!!!

Айдин, благодаря за разказа и за съветите, определено много полезни и двете!

Мерлински, благодаря и за твоя разказ! Наистина няма нищо по-хубаво от това вече всичко да ти е зад гърба  да гледаш влюбено детето си  Hug

сиемче, стиснати палци за скорошно раждане!

А това за разкритието - аз не се самонавивам, ама хич. Когато-тогава. Не го вземам толкова навътре. Тя докторката каза до 10-тина дена. Така че спокойно си чакам, и да не тръгне само бебето, нали си имам дата за секцио, та поне за тогава е сигурно  Grinning

Хубав ден, момичета   bouquet

# 65
  • Свищов
  • Мнения: 44
Ако има някоя мама, която да получава майчинство от социалните ако може да ми пише на ЛС Simple Smile

# 66
  • Мнения: 3
Честито на Емсичка
Айдин много ме развълнува разказа ти все едно  е за моето първо раждане моля се пак да мина така лесно Praynig

# 67
  • Мнения: 19
Здравейте, мамита!

Моля, помагайте ако можете или по скоро от консултантките по кърмене, ако знае някой какво е това - значи, може би повече от месец вече на едната гърда върху ореола имам нещо като малка раничка..малко кръгче описано от много светла бяла-бледо розова кожа, а вътре в кръгчето - червено, точно като рана на която и е паднала коричката. Става нещо като коричка, но не съвсем, по скоро като някакъв пласт бял върху червеното и след всяка баня този пласт пада и пак става така червено и не иска да се оправи. Започнах да се мажа с кремчето на Авент за зърна, но явно няма ефект. Като усещане е нещо между повече сърбящо и малко болящо.

Страх ме е че имам 2 седмици още до термин, евентуално и като родя да не би да не мога да кърмя, да стане по-голяма рана или повече ранички или.. мастит или и аз не знам какво.

Не знам доколко успях да обясня какво ми е точно.. Знае ли някой какво е това!? И мога ли нещо да направя, за да не стане по-лошо..??

Помощ!!!

# 68
  • София
  • Мнения: 2 101
Eй, страхотна нова темичка и добри новини! Дано сме все така!  Честито на новите мами и стискам палци на нас чакащите! bouquet
От последния ми преглед на ЖК лекарят каза, че терминът ми се мести по-рано и ще е към 22 юни, но не знам защо аз имам усещането, че ще е още по-рано. А не ми се иска да е така, защото още сме в едни безкрайни ремонти. (Започнахме на майтап с козметични корекции, а то си стана голям ремонт на апартамента.) Снощи до 2 часа кляках и ставах, лепейки тапети, да чистя, мия и т.н. Дано не съм навредила на бебо. Лекарят ми даде час запоследно преди раждане на 15-ти юни, ама се чудя дали мога да си го спестя newsm78, че чакаме майстори тогава, а мъжа ми е на работа. Няма как и да не дойдат майсторите, че ако бебо тръгне да излиза, ще ни хване по средата на ремонта. А и на този преглед сигурно ще ме гледа за разкритие, а хич не ми се иска, като чувам как боляло.  Sad Дали е важно да ида на този преглед?
Каринна, моето пъпче изобщо не се е обърнало, седи си както преди вдлъбнато. Не знам дали е нормално.
Момичета, до кога се ходи при лекаря от женска консултация? След раждането пак ли при него се правят някакви гинекологични прегледи или се ходи вече при друг гинеколог, а конците (ако е имало разкъсване) се махат там, където съм раждала?

# 69
  • Мнения: 513
ХАйде и аз да се запиша в новата темичка.

Честито на родилите мами! Много да ги радват дечицата им!

Аз все още си чакам. Днес бях на запис на тоновете и апаратът не отчете никакви контракции. За разкритие не са ме гледали. Ако до другия понеделник не родя, ще ме приемат в болницата. Стискайте палци да не се налага.

# 70
  • Мнения: 70
Честито на родилите мами! Да са живи и здрави малките им рожбички!  newsm51 smile3525  bouquet
Благодаря на наденцето за темичката  newsm03
Монако, за конците мисля че вече слагат от онези, които се разграждат. Няма нужда да се махат, а преглед след раждане може би твоето АГ го прави. newsm78
Аз в сряда съм на преглед при д-ра, който ще ме изражда и за пръв път ще съм на тонове. До сега не съм била, моето АГ обаче всеки път ме гледа на ехографа. Вече нямам търпение за срещата с малкия човек  Hug а още колко време има Sad
Въпреки че вчера и днес имам едни леки менструални болки ниско долу и ходя доста често до тоалетна ( до голяма нужда и то май повече разстройство), а контракции....само неболезнени.

# 71
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Записвам се и аз Simple Smile

# 72
  • Мнения: 4
Здравейте на още не заспалите мами!
Аз да се оплача...доки ме викна да ми каже, че водите били намалели и плацентата много зряла....та утре да отивам да ме режат  smile3518 smile3518 newsm45
Тоновете са прекрасни и според мен бебка все още се чувства добре....не знам каква да правя едва ли ще мигна цяла нощ  smile3518
Имам чувството, че лекарката ме "пришпорва" с думите "не мога да рискувам" ....все пак днес е 4 ден след термин....толкова ли не може да се изчака още....колко да са намалели тези води.... smile3518
Честито на мамите Галя и Емсичка! Много да ви радват малките съкровища!  smile3525

# 73
  • Мнения: 50
ma4oka, не се притеснявай, всичко ще мине нормално. Явно искат да се подсигурят, важното е ти и бебка да сте живи и здрави. Много  Hug, с теб съм

# 74
  • Мнения: 119
ma4oka само мога да ти кажа, че важното е накрая ти и бебо да сте добре. Сигурно ти се е свило всичко от нерви Tired Успех утре newsm10

Общи условия

Активация на акаунт