Красотата на земята сме събрали във цветята !

  • 53 754
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 204
Табакова,не може ли да пръснеш с нещо да ги умориш гадовете.аз си имам само две теменужки.Едната ми вече прецъфтява ,тя е ми е от скоро и беше намалена.А другата я купих пак намалена без цвят ранна пролет.Сега вече има пъпчици и едно цветче почти се е отворило.Като разцъфне хубаво ще я покажа.яло и синьо е Heart Eyes
На втората снимка азалия трябва да е.Аз имам в градината,но е по-тъмно розово.

# 31
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 007
t_tabakova, аз досега не съм улучила пръст дето да не ми докара някоя буба в китките. Преди много години една колежка ми каза тя как си е решила проблема с всякакви паразити и зарази пренасяни с пръстта, но аз все не се решавах да пробвам. Пък и тя вършеше упражнението в къщата си на село, а не в апартамента в града. Аз имам няколко саксии и цветя нападнати от зокумена щитоносна въшка, от която не мога да се оттърва повече от 10 години. И нова саксия с нова пръст не помагат. Тя така си и дойде - с някой пакет пръст (въшката де). Заради собствените си алергии и заради котарака не използвам химикали. Водя донякъде успешна борба със сапунена вода, но ме чакат още битки. Тази година за първи път реших, че ще си обеззаразя сама последната пръст, която ми беше останала защото си беше сбирщайн от разни пресаждания. Направих го, но пък не съм пробвала резултата, че така се случи нищо ново да не захвана след това. Уф, поста стана много дълъг  ooooh! , та пръстта се пече в тава на фурната. Жертвах една тавичка дето се беше поолющила и пекох на две порции за по 10-15 минути на 160-180 градуса при разбъркване от време на време. Не мирише приятно, но се изтрайва. Важното е да не се препълва тавата, колкото е по-тънък слоят, толкова по-малко се пече. Може и на по-висока температура да беше. Такива ми ти работи!  Joy

# 32
  • Мнения: 169
Hug Hug Благодаря за темичката  Hug Hug
най-после намерих името  Hug пахистахис  Hug

а може би beloperone gutata  ooooh!

И аз! Отдавна се чудех как се казва и да попитам или попрочета за него!
Толкова е красиво,а нямаше кого да попитам как се размножава!
Някой,ако има действителен опит,нека сподели!Знам,че това е доста трудно!
Цветен ден на всички!

# 33
  • Мнения: 274
Добро утро, а на вън е адско жега от сега .....
 GraGra, азалия е....
denima, и аз мислех в градината да я засея, но при нас е люта зима....и незнам как ще я опазя, надявам се да отселее този път...че имам доста неуспешни опити   Sad
Що се отнася до гадовет, при мен нападат само лимона ми, тровя ги със ракия разредена с вода...с тампон измивам лист по лист....ако и това непомогне, намесвам и химията.

# 34
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
    Hug

 Нося ви слънчево настроение!

 

 И същевременно се фукам с нова премяна.  Flutter Много се харесвам така.  Simple Smile

 Много са ви хубави цветята! Такива цветя могат да отглеждат само добрите хора.  Heart Eyes

# 35
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Нели, страхотна премяна, разкош Heart Eyes!

Скрит текст:
Да наминеш през пощата ли Whistling...

# 36
  • DE
  • Мнения: 2
Момичета, добро утро и от мен!

Като сте заговорили за вредители...Латинките ми имат някакви черни буболечки и то доста, някои листа и дръжки са почернели от тях. Ние ги махаме, ама те се увеличават и не може само това да се прави...Мисля, че ги привлича гадинките, сладката миризма на латинките.
Някой има ли опит? Мисля да пробвам със сапунена вода или както казва vesselaa с ракия  newsm78

Комшията, който имаше миналата година латинки вика, че не били вредни, ама нямало как да се махнат и така си стоели и ядяли листата  Confused Ама аз искам да ги преборя...

# 37
  • Мнения: 883
Ние сеем латинки в градината със зеленчуците, между редовете с домати и чушки. Точно така привличат тия черни и зелени гадинки. Но това е идеята. Латинките ги пръскаме с Децис винаги, когато забележим насекомите. Точно затова ги ползваме де - като гостоприемник. За да не пръскаме доматите и другите зеленчуци.

# 38
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Нели, страхотна премяна, разкош Heart Eyes!

Скрит текст:
Да наминеш през пощата ли Whistling...

  Heart Eyes Мариетка!

 
Скрит текст:
А какво ли има в пощата? Чак се развълнувах предварително.  Wink

# 39
  • Мнения: 458
Ето и данъка от мен
Тази ми е фаворит, толкова и се радвам ,е трябваше да е по кичеста ,но нищо
Скрит текст:
Това са лилиумите който поникнаха от люспите на грудката който очупих когато я купих че нещо бяха по наранени и ги посях , те взеха че покараха
Скрит текст:
И другите ми слабости
Скрит текст:









Последна редакция: ср, 13 юни 2012, 11:11 от ^buba^

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 789
denima то да знам какво е та да пръсна нещо....за сега всички са здрави, дано да няма нови проблеми!
profesorkata_1 това за пръстта и аз съм го чувала, но хич не се сетих да го приложа. От сега нататък обаче ще я изпичам  Grinning
GraGra взимай "мостра" с вредителите и отиди в някоя агроаптека. Аз още си се ядосвам, че утрепах гадинката, която намерих по цветята.

# 41
  • Мнения: 1 121

за запис Simple Smile

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 204
Аз в последно време пръскам наред с моспилан.От агро аптека и уж за повече гадове го дават.Едно пакетче май на 8 литра вода се разрежда.Аз ако е за цветята на върха на една лъжичка разреждам в пръскалка.А иначе питам в аптеката ако ми потрябва нещо.
Миналата година морих въшки по една китайка с разни отвари.Лайка цвят,малко ракия и скилидка чесън май беше.Това май го споменавах някъде ама вече не помня.Поне не е химия де и може да се опита.Това престоява за една нощ и после ако остане може да се съхранява в хладилник.
Иначе съм купувала и готови  за пръскане.Последно беше Детрал.Обаче ако трябва да опръскам всичко и то свърша на един път Rolling Eyes
Азалията ми оцеля тази зима без никаква защита.Чак не повярвах.
Газанийката на Нели много хубавка.И аз си имам пъпчици вече и скоро ще показвам.Дано са различни цветове.Семената бяха микс уж.

# 43
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 093
Hug Hug Благодаря за темичката  Hug Hug
най-после намерих името  Hug пахистахис  Hug
...а може би beloperone gutata  ooooh!
...
И аз! Отдавна се чудех как се казва и да попитам или попрочета за него!
Толкова е красиво,а нямаше кого да попитам как се размножава!
Някой,ако има действителен опит,нека сподели!Знам,че това е доста трудно!
Цветен ден на всички!

моето е от резник, но ми го вкорени бабата, която помолих за него.
преди месец изпратих на някого  Blush но вече не помня на кого какво слагах като бонус  Blush
планирам "подстрижка"  Laughing мога да пробвам да вкореня и после ще изпращам Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 44
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ето и от мен, от снощи - сакъзчетата цъфтят с пълна сила:

 

  - появили са се тук-таме някакви гадове, та чакам мъжа ми да донесе препарат да ги напръскам...

Мушката - това е ново и много, много му се радвам - толкова е нежно...



Кой каза, че било просто цвете? Тези са миниатюрни розички, прекрасни!

 

Едното кътче с неспирен цъфтеж:                                               Кралицата:

 

Последна редакция: ср, 13 юни 2012, 21:05 от mari_eta

Общи условия

Активация на акаунт