Красотата на земята сме събрали във цветята !

  • 53 794
  • 752
  •   1
Отговори
# 360
  • Бургас
  • Мнения: 204
Здравейте!
Mendeleev80 ,кокосовите палми са доста капризни и трудно виреят на нашия климат.Аз съм се отказала.Миналата година брат ми си взе доста голяма за 15лв. на промоция и се гътна за около три месеца.Все пак успех Peace
Да си покажа една цъфнала глоксиния.Много им се радвам.Чакам още две да се отворят.

# 361
  • Стара Загора
  • Мнения: 936
denima,благодаря все пак.Аз уж съм упорита,но знам че не са лесни. newsm78
Само ако може някой да ми каже дали се поливат в чинийката или отгоре

# 362
  • Мнения: 5
denima,страхотна глоксиния!Със страхотен наситен цвят!Разкошна!

# 363
  • Бургас
  • Мнения: 204
Благодаря,аз най-много се радвам на цветя които са от грудка,луковичка или семенце.Следя развитието на растението,листенца,пъпки,цвят.Като си го купя готово някак си не ми е толкова интересно.Някой нямат търпение да отгледат нещо от семена примерно а на мен ми е голям кеф да го чакам да изникне и да следя развитието му.
Имам семена от палми от януари месец,една поникнала за сега Simple Smile,обаче продължавам упорито да се грижа и за другите ,поливам си ги и чакам търпеливо.

# 364
  • DE
  • Мнения: 971
Аз наминавам с фуксия



Индришето с което мнооооого се гордея. От миналогодишна пръчица го гледам и сега ме пази от комари



И малко нескромно

# 365
  • Мнения: 7
Цоп, аз съм тук пак. Намерих време да кача и снимки на последните цъфнали цветя. Е, вече семена са някои , но пак са "последните".



В средата това чашкодрянче ме изуми - за първи път такъв обилен цвят и то от скоро вкоренено клонче. Ще си имам червени топчета на живо за Коледа. Laughing
 А сакъзчето - цъфти и хубавее - с благодарност към....той си знае кой е.

matze , много свежо индрише. Май пак трябва да се опитам да отгледам.

 Hug за всички в темата.

# 366
  • Мнения: 1 826
Ето малко от моите гладиоли и други цветя,дано ви харесат









А това е най-новото ни цвете-Тони  Laughing Laughing Laughing


# 367
  • Sofia
  • Мнения: 559
Здравейте, моля за помощ ако някой знае какъв вид е тази магнолия(ако е магнолия, за такава е купена) не намирам нищо в интернет. Листата са много по малки и светли и стоят като снопчета. Голяма чуденка ми е.



# 368
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Че е магнолия, магнолия е, но какъв вид е трудно ще познаем само по описанието на листата. Цъфтяла ли е?

# 369
  • Мнения: 812
Момичета градинките ви са страхотни.Направо ви завиждам благородно.Преди гоини пред входа направихме градинка с цветя и макар да е доста сенчесто се закрепиха няколко вида ,но за жалост има хора които просто не се радват на цветята и я унищожиха.Упорито се борех за тази градина още няколко години ,но сега я изоставих напълно.За това толкова много ви се радвам и Благодаря за прекрасните гледки

# 370
  • Sofia
  • Мнения: 559
ku4o благодаря за отговора. Имам я от два месеца може би, не знам как цъфти. Листата са ми странни всъщност, аз не намерих в инт. нито един вид с такива листа. 

# 371
  • Мнения: 5
Момичета, преди няколко седмици посадих костилки от фурми и за мое голямо учудване изникнаха. Трябва ли сега да ги пресадя всяка в отделна саксийка и ли да чакам есента-нали пролет и есен се пресажда! Laughing
Знае ли някой как се отглеждат тези палми?

# 372
  • Мнения: 7
Изчакай да укрепнат поне година, на есен ми се вижда рано, когато така пресаждам, има разлика в развитието на пресадените и по-късно преместените.
За отглеждането - и аз питах тук, но явно няма специалисти... Wink
Моите от години са едни тънки и дълги, даже листата им не се разтварят , както се очаква. А върховете им покафеняват.
Изгубих надежда да намеря адекватни съвети за тях... Sad
Можеби би почвата или влажността на въздуха трябва да са по-различни.
И на слънце пробвах, и на сянка....
 Hug

# 373
  • DE
  • Мнения: 971
, Хейй аз от любопитство се поразчетох за фурмовата палма.
Значи пише че расте много бавно.
За да се отвори първото листо минават 2-3 години и като стайно растение не расте повече от метър.
Ако има издънки да се премахват, да се гледа само на едно стъбло.
Вирее добре на слънце, полива се леко, но без да остава вода в съдa, в които е палмата.
Зимния период е за почивка и почти не се полива.

Учебния час приключи hahaha

От мен









# 374
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Изчакай да укрепнат поне година, на есен ми се вижда рано, когато така пресаждам, има разлика в развитието на пресадените и по-късно преместените.
За отглеждането - и аз питах тук, но явно няма специалисти... Wink
Моите от години са едни тънки и дълги, даже листата им не се разтварят , както се очаква. А върховете им покафеняват.
Изгубих надежда да намеря адекватни съвети за тях... Sad
Можеби би почвата или влажността на въздуха трябва да са по-различни.
И на слънце пробвах, и на сянка....
 Hug

Първите листа не се разтварят, моите започнаха да се поразтварят (да стават полека-лека по-широки) едва средата на 2рата година, но успешно ги засуших тази пролет и дадоха фира и 3те
За пресаждането само да кажа - ще трябва доста дълбока саксия, защото корените растат най-вече на дълбочина, а не на ширина

Общи условия

Активация на акаунт