Анална фисура 2

  • 125 548
  • 1 198
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 38
Здравейте на всички, искам да споделя и моят опит. Дано ви бъда полезна и помогна на някой от вас... Изчетох всички форума на всевъзможни езици, всички мазила за фисури и хемороиди, в България няма крем който са не съм ползвала, ноо без особен успех.. Тааа искам да ви споделя за масло от облепиха, но студено пресовано. Попаднах на него в този форум на мисля 7-8 страница още, бях скептична но реших да пробвам.След това прочетох че в Русия е много използвано и рядко се стига до някаква хирургическа  интервенция. Да подчертая че имам вътрешни и външни хемороиди общо 4 на брои и 2 фисури срещуположни между тях. Възпалиха се и болката за пореден път стана неописуема, кървят болят не се трае.. Отидох до съседен по - голям град и попитах за масло от облепиха, но нямаха налично, поръчах си го от аптека здравница и чакам доставка. Преждевременно от магазин берьозка си взех 56% от маслото и започнах да го пия и да мажа (макар че не е 100% ) .. Е още на 2я ден тези гадове започнаха да се свиват, а бяха цял месец страшно болезнени и кървящи.. Аптекарката ми каза дойде ли студено пресованото да започна по време на хранене сутрин и вечер по една ч.л. и да мажа от същото външно и колкото мога с пръст навътре.. Но още с това сега усещам разликата и нямам търпение да бъде доставено, за да започне наистина лечение. Да, лечение, не временно, а лечение. Лично тя също каза че преди около 6г е страдала от фисура и след 1 месец непрекъснат прием и мазане, няма помен от нея.. Надявам се да се разреши проблема и с хемороидите. Но също така каза да има прием на повече течности, повече витамини и фибри, за да успокоя и червото..
Стана малко дълго, но се надявам да ви бъда полезна! 😇

# 1 021
  • Мнения: 457
И аз се мажех с масло от облепиха от Берьозка. Имаше ефект, но след известно време пак се разцепи фисурата. Да взема да потърся и аз 100 процентовото ли и да го поръчам...
Погледнах в онлайн магазин Здравница но там пише, че е на капсули. За него ли става въпрос?

# 1 022
  • Мнения: 29 023
И аз се мажех с масло от облепиха от Берьозка. Имаше ефект, но след известно време пак се разцепи фисурата. Да взема да потърся и аз 100 процентовото ли и да го поръчам...
Погледнах в онлайн магазин Здравница но там пише, че е на капсули. За него ли става въпрос?
Хич не си губи времето, това не помага!

# 1 023
  • Мнения: 38
На мен ми помогна, затова споделям с вас. На всеки различни масла или мазила или лекарства помагат. Моето от здравница дойде и смея да кажа че болка вече няма, става въпрос за масло не капсули. Пия по 1ч.л и мажа, фисурата спря да кърви, а хемороидите се свиха. Но и пия много вода и се храня предимно с кашави храни или такива богати на фибри, за да не се запичам и да тръгвам пак от началото.. Това от берьозка и аз го имам както вече казах, но то не е студено пресовано и е 56% облепиха.. Ако искате пробвайте, ако не помогне то със сигурност няма да ви навреди, аз се консултирах и с фармацевта от същата аптека за още по - голяма сигурност и тя ми каза същото. Успех!

# 1 024
  • Мнения: 29 023
Ще мине...до следващото сцепване!

# 1 025
  • Мнения: 38
Ще мине...до следващото сцепване!
Със сигурност.. Ако не обръщаш внимание на организма си и не му предоставяш нужните за него движение, витамини и лесно смилаема храна, ще се сцепиш да. Лично аз не желая да ми се правят каквито и да било интервенции, операции и т.н. Ако бъде проведено правилно и цяло лечение, вярвам че нещата ще се оправят, познавам не малко хора минали през операция и сега са в пъти по-зле, познавам и такива който с продължително лечение нямат дълги години проблеми. Аз на 28 вече имам около 5 операции и не ми се е случвало да нямам после още повече проблеми, така че съм ЗА да се ползва алтернативна медицина. Всеки сам за себе си избира, както казах и пак повтарям, споделям какво съм намерила и помага на мен и се надявам и на друг да помогне, не се заяждам аа споделям своя опит!

# 1 026
  • Мнения: 29 023
Радвам се, че си се оправила, но за хронични фисури това няма да помогне, повярвай ми! 20 години съм се борила с този проблем! Успех!

# 1 027
  • Мнения: X
Здравейте, от 1 година имам хронична анална фисура, ходила съм при хирург, който след преглед ми каза, че не съм за операция и ми изписва крем дилтиазем. 2 пъти съм го ползвала и имах подобрение за около месец, след което пак се започват адските болки и кървенето. Обмислям да отида на преглед при др. Матев, че вече е нетърпимо. Някой знае ли колко е цената на прегледа и операцията за фисура?

# 1 028
  • Мнения: 29 023
Здравейте, от 1 година имам хронична анална фисура, ходила съм при хирург, който след преглед ми каза, че не съм за операция и ми изписва крем дилтиазем. 2 пъти съм го ползвала и имах подобрение за около месец, след което пак се започват адските болки и кървенето. Обмислям да отида на преглед при др. Матев, че вече е нетърпимо. Някой знае ли колко е цената на прегледа и операцията за фисура?
1200 лв операцията!

# 1 029
  • Мнения: X
Още на същия ден на прегледа ли оставате за операция?

# 1 030
  • Мнения: 29 023
Още на същия ден на прегледа ли оставате за операция?
Ако искате, да!

Последна редакция: нд, 10 мар 2024, 10:26 от mimi.7299

# 1 031
  • Мнения: X
Благодаря ви, болезнено ли е по време на процедурата и след това колко време ви отне за възстановяване. Извинявам се, че така разпитвам просто ми е много притеснено 😥

# 1 032
  • Мнения: 29 023
Благодаря ви, болезнено ли е по време на процедурата и след това колко време ви отне за възстановяване. Извинявам се, че така разпитвам просто ми е много притеснено 😥
Процедурата е с упойка! След това възстановяването е различно. Имам  приятелка на 20 ден беше на работа! При мен отне повече време...

# 1 033
  • Мнения: 32
Още на същия ден на прегледа ли оставате за операция?
Ако искате операцията да е същият ден трябва да отидете за прегледа гладен и жаден и да бъдете с шофьор, който да виприбере след това.
От влизането в кабинета, манипулациите до излизането всичко е към 3 часа.

# 1 034
  • Мнения: X
Някой оперирал ли е фисура при др. Милка Пенева в гр. София, работи в Юнион клиник. Какво ви е мнението за нея, доволни ли сте

Общи условия

Активация на акаунт