Анална фисура 2

  • 124 276
  • 1 177
  •   4
Отговори
# 1 035
  • Мнения: X
Искам да питам някой има ли е същия проблем като моя. Имам рана, която се вижда, цепната е дълбоко на няколко места а болката е ужасно силна. Това за няколко фисури ли се брои тъй като раната не е от сега, виждат се цепнатините и ужасно е, не виждам как без операция ще мине😭😭😭

# 1 036
  • Мнения: 452
Искам да питам някой има ли е същия проблем като моя. Имам рана, която се вижда, цепната е дълбоко на няколко места а болката е ужасно силна. Това за няколко фисури ли се брои тъй като раната не е от сега, виждат се цепнатините и ужасно е, не виждам как без операция ще мине😭😭😭
Съчувствам Ви. Аз също понякога виждам нещо като миниатюрни разранявания около ануса, но фисурата, която ми причинява най-много мъка е по-навътре и не я виждам (Матев каза, че била малка). Не знам дали е същото като при Вас, защото казвате, че е страшно на вид, при мен не се вижда кой знае какво, но усещанията са ужасни, особено като се обостри състоянието.

# 1 037
  • Мнения: X
Аз миналата година като бях на преглед при хирург също каза, че уж е малка и да мажа с дилтиазем,обача сега като се влошиха нещата видях тази рана с дълбоки цепнатини 😢😢 И обезболяващи почти не ми помагат, чак в понеделник имам час в Юнион клиник и ще настоявам за операция директно че вече не се търпи 😭😭

# 1 038
  • Мнения: 452
Аз миналата година като бях на преглед при хирург също каза, че уж е малка и да мажа с дилтиазем,обача сега като се влошиха нещата видях тази рана с дълбоки цепнатини 😢😢 И обезболяващи почти не ми помагат, чак в понеделник имам час в Юнион клиник и ще настоявам за операция директно че вече не се търпи 😭😭
Ужасни са тези мъки, пожелавам Ви операцията, която планирате да е успешна и всичко да отшуми бързо.

# 1 039
  • Мнения: X
Аз миналата година като бях на преглед при хирург също каза, че уж е малка и да мажа с дилтиазем,обача сега като се влошиха нещата видях тази рана с дълбоки цепнатини 😢😢 И обезболяващи почти не ми помагат, чак в понеделник имам час в Юнион клиник и ще настоявам за операция директно че вече не се търпи 😭😭
Ужасни са тези мъки, пожелавам Ви операцията, която планирате да е успешна и всичко да отшуми бързо.
Благодаря, дано🤞

# 1 040
  • Мнения: 192
nod32
Как си?Какво стана с фисурата?Боли ли?
Аз бях на 08.02 на лекар,видя я и изписа свещтички и да мажа.След три седмици бях на преглед,вече не кърви,не ме боли при изхождане(предполагам,че в момента нямам болки от фисурата,защото имам и възпален седалище нерв,който минава от опашката през дупето и в лявия край и все още не мога да се науча да правя разлика между двете болки).
Доктора каза,че не е още за операция,да мажа и да ям мармалада(разхлабващия)И каза,че фисурата болу единствено и само там където е.При мен се разтила по бузата към крака,предполагам ,че е нерва,защото чат пат и отпуска.Пък и нали боляло часове след тоалетна,аз забелязах,че дори и един ден да пропусна тоалетна,болките са си същите,стрелка ,удря ток,изтръпва,опъва.
Доктора каза,че ако прокървя пак ,да ида и ще оперира вече.Та за сега не оставам без разхлабващи и мажа сутрин с проктис м,а вечер с един мехлем с бял равнец и смрадлика.Това е от мен за сега.
Пожелавам на всички носители на тази гадост съвсем скоро да се отърват!

# 1 041
  • Мнения: 452
nod32
Как си?Какво стана с фисурата?Боли ли?
Аз бях на 08.02 на лекар,видя я и изписа свещтички и да мажа.След три седмици бях на преглед,вече не кърви,не ме боли при изхождане(предполагам,че в момента нямам болки от фисурата,защото имам и възпален седалище нерв,който минава от опашката през дупето и в лявия край и все още не мога да се науча да правя разлика между двете болки).
Доктора каза,че не е още за операция,да мажа и да ям мармалада(разхлабващия)И каза,че фисурата болу единствено и само там където е.При мен се разтила по бузата към крака,предполагам ,че е нерва,защото чат пат и отпуска.Пък и нали боляло часове след тоалетна,аз забелязах,че дори и един ден да пропусна тоалетна,болките са си същите,стрелка ,удря ток,изтръпва,опъва.
Доктора каза,че ако прокървя пак ,да ида и ще оперира вече.Та за сега не оставам без разхлабващи и мажа сутрин с проктис м,а вечер с един мехлем с бял равнец и смрадлика.Това е от мен за сега.
Пожелавам на всички носители на тази гадост съвсем скоро да се отърват!
Засега съм добре, но това още нищо не значи, ако смятам дългогодишният си опит. От Пайлекса на Матев нямаше ефект и купих Левораг. Отделно ходих и на гастроентеролог, понеже, както бях споменала, последните години ходенето до WC беше прекалено често. Та, изписа ми той един антибиотик и едно друго лекарство и още от първия ден на употребата им изхожданията драстично намаляха. Не ми се искаше антибиотик, но доктора каза, че ако не се оправя с тези лекарства следва колоноскопия. Това пък хич не ми се иска и ща не ща изпих антибиотика. Самата фисура последните дни, откак намаляха WC посещенията, я усещам слабо и за кратко. Като цяло и от Леворага има ефект, но не е точно такъв, какъвто си го представях, понеже преди съм използвала много по евтини мазила, от които съм се оправяла напълно за известно време, а сега както казах, макар и слабо се усеща, че има някакво дразнене.
При мен обикновено има значение колко често е WC-то, като са минали 12 часа, да речем, винаги усещам нещата малко по-поносимо, дори да е в период на обостряне.
Матев не спомена нищо за операция, не била хронична фисурата, поне така каза...но интересно защо не може да зарасне веднъж-завинаги.

# 1 042
  • Мнения: 192
nod32,би ли споделила какво ти е усещането от фисурата?
Боли ли те при изхождане?
След тоалетна болката същата ли като тази по време на изхождане или нещо различно?
Моята фисура е отвън и доктора я вижда с просто око.
Аз с едно голямо огледало вкъщи правих бегли опити да я видя тази хубавица ,но не успях.
Доктора не каза дали е станала хронична или не,но се надява да зарасне.

# 1 043
  • Мнения: 2 570
Nod32, как точно ползваш Левораг? Аз при прясната фисура го слагах 4-5 пъти на ден, не с накрайника, а се мажех отвън, че моята си беше външна.
Преди да се намажа се минавах с тампон с билкова отвара, която моят билкар ми беше направил, а сутрин и вечер след като се душ си правех със същата отвара компрес за 10-ина Мин.
И друго - преди WC задължително се мажех с Проктис М, което е много мазно, за да не се разцепи пак. Тоя го практикувах месеци след като ми се беше оправила фисурата, която за месец зарасна напълно.

# 1 044
  • Мнения: 452
Мila, благодаря че споделяш това за Проктис М, може би има значение, защото на мен точно трайното зарастване ми куца. Ползвам Леворага след изхождане, измивам, подсушавам и мажа с пръст навътре и около ануса. В скоро време може да ти пиша за координати на билкаря, струва си да се пробва и това.
Теодора, усещанията не са съвсем еднакви всеки път. Когато е най-обострена, усещам сякаш се раздира мястото, така ме прерязва, че чак усещам понякога пробождане в целия торс, не знам по нерв ли, по какво се предава, но е ужасно, чак се е случвало да ме втресе.
След WC усещам един дискомфорт, бодежи, чувство на раздраност, не така остро, като гореописаното, но пак е зле, с различна продължителност. Случвало ми се е да се затишат нещата след тоалетна и 2-3 часа по-късно да започне едно горене, от което не мога да стоя спокойно на едно място.
Когато нещата са по-добре се включва сърбеж към бодежите, но всичко е по-търпимо, макар и много неприятно. Обяснявам си сърбежа с това, че фисурата започва да заздравява.
Когато нещата са най добре не усещам нищо при изхождане, само лек сърбеж при движение-разходка, да речем, но доста лек и пак основно ако скоро е имало WC. Този лек сърбеж ми навява мисълта, че може би фисурата е зараснала, но мястото е все още не достатъчно устойчиво. Рекордът ми в това последно състояние, идентично с нормалния живот, за съжаление е около два месеца и пак следва раздиране при някое от изхожданията.
Все имам надежда, но мина много време с тези проблеми, може би трябваше да тръгна по лекари по-рано...и пак не се знае какъв щеше да е ефектът.

# 1 045
  • Мнения: 192
Това и аз го изпитвам,но си мисля,че това ми е от нерва.Незнам вече.
И последно да попитам:От четенето тук в темата при прегледа за фисурата доктора опипва мястото и пита тук ли боли или тук?Мен никъде покрай фисурата не ме боли опипвайки.Това какво би значело?Или не е от съществено значение?

# 1 046
  • Мнения: 28 858
nod 32, щом имаш покой около 2 месеца и всичко се повтаря това е хронична фисура. Не знам какво пълно зарастване чакаш, ръбовете на раната са втвърдени и има само повърхностно зарастване. После всичко тръгва наново.

Последна редакция: чт, 14 мар 2024, 19:27 от mimi.7299

# 1 047
  • Мнения: 452
Това и аз го изпитвам,но си мисля,че това ми е от нерва.Незнам вече.
И последно да попитам:От четенето тук в темата при прегледа за фисурата доктора опипва мястото и пита тук ли боли или тук?Мен никъде покрай фисурата не ме боли опипвайки.Това какво би значело?Или не е от съществено значение?
Ами не знам. Мен Матев като ме прегледа с пръст и каза "Тук има малка раничка", и явно я натисна, защото много ме заболя. Като е обострена, аз като цяло усещам мястото едно такова опръхнало, мисля си че би трябвало и около фисурата да се усеща някакъв дискомфорт.
Mimi, понеже доктора ми каза че фисурата няма хронични ръбове, а и първия път като ходих, въобще не я видя, но тогава и усещанията бяха в ремисия, така да се каже. Затова си мисля, че явно зараства, щом Матев не я откри тогава.
Много пъти си казвала, че подкрепяш операцията, защото за 20 години не си открила лек...но дори и да предположим, че по някакъв начин се престраша и отида да ме оперират, какво ще ми оперират, след като самия хирург не е открил тези некрозирали ръбове, които трябва да се отстранят.

Последна редакция: ср, 13 мар 2024, 19:47 от nod32

# 1 048
  • Мнения: 192
nod 32, щом имаш покой около 2 месеца и всичко се повтаря това е хронична фисура. Не знам какво пълно зарастване чакаш, ръбовете на раната са втнърдени и има само повърхностно зарастване. После всичко тръгва наново.
mimi.7299,незнам за nod32,но аз от миналото лято искам операция,но и Матев и доктора при който ходя в нашият град казват не е за операция.Матев даже октомври не я отрази изобщо не я спомена(бях се цепнала юни).
Сега може би доктора иска да види дали пак ще се цепне и каза,че тогава ще оперира.Само ми каза да се науча да различавам болките от фисурата и болките от нерва.
Еми не мога и това си е!
Обаче факт,че след тоалетна нямам болки.След това някъде след час и то защото сядам(такава ми е работата седнала) започва едно въртене има и парене чат пат,но тръгва по крака.Та ми става още по трудно да разбера дали тази фисура се обажда.Но нали няма кръв,сега би трябвало да е по зараснала ,нали?Дали правилно или не,но нали болят когато кървят?

# 1 049
  • Мнения: 28 858
Болката от фисурата не може да се обърка. При ходене в тоалетна се усеща като раздиране/ срязване. Не е задължително да има кръв. След това мястото боли и пари часове. Щом Матев не е видял значи ти е зараснала. Внимавай с ядене, диети, редовна тоалетна и се моли да не се повтори.

Общи условия

Активация на акаунт