Отговори
# 720
  • Мнения: 320
Да, Унипек. И аз не съм ги чувала повечето, но пък е факт, че продуктите са качесвени и вкусни  Peace

# 721
  • Мнения: 190
Аз съм доволна от продуктите на една млекарница, която се намира срещу хотел Плиска,собствено производство им е всичко, има и ръчни кори

# 722
  • Мнения: 2 061
Без вода !
Местоположение: Кв. Слатина - бул. Шипченски проход от ул. Христо Чернопеев до ул. Академик Георги Бончев
Описание: Реконструкция на уличен водопровод.
Начало: 3 Септември 2014, 09:00 ч.
Край: 3 Септември 2014, 16:00 ч.

# 723
  • Мнения: 2 061
Местоположение: Кв. Слатина - ул. Академик Георги Бончев , ул. Академик Стефан Ангелов бл. 21,бл.26,бл.27,бл.29,бл.101,бл.103,бл.104,бл.105 и бл.109
Описание: Реконструкция на уличен водопровод.
Начало: 11 Септември 2014, 09:00 ч.
Край: 11 Септември 2014, 19:00 ч

Местоположение: Ж.к. Изток - бул. Драган Цанков , ул. Тинтява , ул. Самоков
Описание: Монтаж на ново сградно водопроводно отклонение.
Начало: 11 Септември 2014, 10:00 ч.
Край: 11 Септември 2014, 17:00 ч.

Момичета  Hug разберете се кой ще пуска нова тема
и как ще е организирана по квартали  Peace

# 724
  • Мнения: 4 199
Здравейте!

 Много съм притеснена и моля за съвет от майките с впечатление за ясла, намираща се в кв. Слатина. Детето ми е прието в ясла Бебеландия на улица Плачковски манастир, като дете със специални образователни потребности. Никъде другаде не пожелаха да ни приемат документите или заради изпуснат срок, или поради възраст или заради статуса й. Чета обаче притеснителни неща за яслата, макар да са със задна дата. Безпокоя се, тъй като детето ми не е никак самостоятелно, не говори и се страхувам от грубо или немарливо отношение от страна на персонала, а психолозите са категорични, че трябва да е сред деца.

Та, ако някоя от вас има актуални впечатления от атмосферата в яслата, ще бъда благодарна да сподели, много се тревожа.  bouquet

# 725
  • Мнения: 1 679
Здравейте, момичета!
Пиша и аз с молба за помощ.
От една седмица детето ми посещава 61 ОДЗ Шарено петле. В групата на г-жите Цанова и Димитрова е, вече посвиква. Впечатленията ми са съвсем оскъдни, сутрин я носи баща и, когато я вземам вечер говоря със учителката, която за момента замества Димитрова.
Днес разбрах, че са я приели в 23 ОДЗ Здраве и имам шанс да я преместя.
Здраве ми е близо, почти до блока, а до Шарено петле стигам много трудно, с две деца съм, едното е бебе, на таткото рядко мога да разчитам (работи до 19) Нямам обаче НИКАКВИ отзиви и впечатления за учителките в първите групи на ОДЗ Здраве. За мен е на-важното детето ми да попадне на човеци. Какво ще ме посъветвате вие. Имате ли лични впечатления? Всяко мнение ще е безкрайно полезно  bouquet

# 726
  • Мнения: 7 130
Кайлис, само родителите могат да решат как да постъпят. Сред учителите има текучество и догодина може да се окажете с учител, за когото не сте си и "мечтали".  Confused
Имаш време да разпиташ и попиташ за 23-то (все пак в един момент и второто детенце ще трябва да тръгне някъде, а едно в градината е добро предимство).
Julia_21, нямам впечатления от яслите. Малката тръгна ли? Как го понасяте и двете?  Hug

# 727
  • Мнения: 4 199
рони, благодаря че попита. За 3 часа успя да се разболее и два дни стоеше вкъщи. После в петък я изпратихме отново и не е спряла да плаче, не е искала и да се храни...ще видим тази седмица Hug

# 728
  • Мнения: 1 679
Рони, благодаря за съвета. Аз просто се надявах някой да даде отзиви за учителките в 23-то.  Wink
Ще я местим, дано да мине без сътресения.

# 729
  • София
  • Мнения: 4 590
Кайлис, вие решавате.
Но за мен близостта на градината е голямо удобство  Peace

Julia_21, моите са в ОДЗ. Но от познати в квартала съм чувала добри отзиви и за 3-те ясли в района, включително и за 12-та ясла. А лошите са били основно - взимайте децата по-рано, ама те сега са сборни групи, не можете ли да го задържите у вас.
Пожелавам лека адаптация.

# 730
  • Мнения: 4 199
 v_spasova  и нас ни карат да я оставяме полудневно, но и самото дете неистово реве и май е по-добрият вариант за нея, благодаря ти!  bouquet

# 731
  • Мнения: 190
Спирания на тока в София - има и някои части от Гео Милев и Изток

http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B … D0%B8_393884.html

# 732
  • София
  • Мнения: 873
23 одз е добро. моето дете не е ходило там, но на брат ми и двете деца + още куп деца от квартала са там.
Дано само тази година вълната с въшките ги подмине:)

# 733
  • Мнения: 7 130
Рони, благодаря за съвета. Аз просто се надявах някой да даде отзиви за учителките в 23-то.  Wink
Ще я местим, дано да мине без сътресения.
То пак същото като написаното от мен. Текучеството е голямо и дали ще бъде в 61-во, в 23-то или някое друго, все е факт.
Лека и безпроблемна да е адаптацията на дребосъчката и най-вече - здрава!
Julia_21, от друга тема видях притеснението ти, че не приказва. Въпреки това ти говори с нея. Ако обича да слуша приказки, чети ѝ за "Франклин и детската градина", "Франклин и новата госпожа", "Горската детска градина" от поредицата  "Във вълшебната гора".  Играй си с нея на разни градински игри, ако ти дава или когато ти даде. Така поне ще имаш представа спрямо действията какво е направило впечатление на малката главичка. Тя да бъде мама, а ти детенцето, което не плаче от яслата. Питаш и си отговаряш, не идеализираш средата, но и се придържаш към позитивизъм в рамките на действителността. Изпращай я с любима играчка до яслата и я взимай с нея след това. И не отделяйте много време за разделяне. Това са само теоретични неща, но някои от тях помагат. 

Бъни, въшките са в цялата страна, а в някои градове е страшно.  Wink

# 734
  • София
  • Мнения: 4 590
Julia_21, от друга тема видях притеснението ти, че не приказва. Въпреки това ти говори с нея. Ако обича да слуша приказки, чети ѝ за "Франклин и детската градина", "Франклин и новата госпожа", "Горската детска градина" от поредицата  "Във вълшебната гора".  Играй си с нея на разни градински игри, ако ти дава или когато ти даде.
И синчето не говореше в яслата и в 1-ва група...
Рони е дала добри съвети  Peace
Следи поведението на детето - то ще покаже дали има нещо притеснително.
В началото са по-стерсирани и повече се гушат и искат с мама, не спят спокойно, не се хранят добре. Т.е. има един такъв 'буферен' период. Моят това го прилагаше в комплект със сутрешното реване. Но отшумяха нещата лека-полека.
И от един момент нататък видимо беше спокоен преди и след ясла.
А сега всеки ден си прави уговорката, че не иска на градина, но това е по-скоро 'опипване на почвата' - ако мине, мине.

Общи условия

Активация на акаунт