Отговори
# 45
  • Мнения: 984
Това с алкохола е  Sick На моите 55 кг една чаша ме замайва, представете си на 10 кг човече колко му трябва. И оправданието - ама той иска - а родителите за какво са?!? Утре като поиска и цигара ще запалят заедно  ooooh!
Съгласна съм, че е по-добре да пробва в къщи, а не с приятели на улицата, но все пак не на 2 г.  Crossing Arms
Никого не искам да засегна от темата, но скоро го обсъждах и с приятел. Те му давали "сокче". Е след година лапето като има братче и му сипе и на него "сокче" или си налее на себе си пълна чаша?
Хайде, че докато пиша Йосиф сваля тапети  Mr. Green
Приятна почивка на всички и весело празнуване на рожденниците  Hug

# 46
  • Мнения: 4 370
Честит рожден ден на Алекс и Марти! Да са живи и здрави и много весели деца!

Гледам че за консултации пишете, и аз вчера водих Никола (ама все забравям да дам отчет за това) - 9.500кг и 75см. Дадоха направление за изследвания, но ще чакам ММ да се върне от Германия, че мен ме е страх да го водя на такива места.

# 47
  • Мнения: 4 411
Честити пораснали момчета на Хелън и Пао. Да са живи и здрави Алекс и Марти и все така усмихнати.

# 48
  • Мнения: 40
Честит рожден ден на Марти  и Алекс! newsm38

Хиберлеа, пожелавам ти да получиш мнооогооо ведрост, добрина и радост! Hug

Ире, честит ти професионален фотограф/спортист Simple Smile или може би спортен фотограф   bouquet
Нали знаеш онази приказка за мъжете и топките - колкото по-дърти стават с по-малки топки си играят. Първо баскет и футбол, после билярд и др. и като остареят - голф. Joy
Колкото до решението за алкохола - те на 11г. почват да смятат, че тиквите им са узрели и да искат да се наливат, но това не значи, че са прави  Crazy
Иначе за биричките - ако чак толкова започне да се тръшка мислим да му купуваме безалкохолна и да му даваме да ближе от пяната евентуално, но това само ако се наложи. Иначе ще чака да порасне  Crossing Arms



, мисля си че за който е захранил с кебапче на 6 месеца, да дава биричка на годинка и нещо сигурно е съвсем в реда на нещата Crazy
Точно!

# 49
  • Мнения: 14
Честит рожден ден на Марти и Алекс! Да са живи и здрави, и винаги усмихнати малките юнаци Hug!
Весело изкарване на празника    bouquet!

# 50
  • Мнения: 2 456
Здравейте.

Честити рождени дни на Марти и Алекс.   bouquet

Мая, благодаря за новата тема.

Аз няма да се включа много, щото съм бясна, гладна и пред припадък. Бях на изпит днес, дано съм го взела..от там нататък може да се сетите.

Забелязала съм, че децата много обичат бира. Нико нищо не е пробвал, но не се учудвам на нищо вече, все пак разказах за онова бебе, което повръщало след всяко кърмене и за това от 3-тия си месец е на кисело мляко с бисквити, а на 6 месеца вече на обща храна...
Господ да ги пази.  Praynig

# 51
  • Мнения: 52
Влизам само да честитя на Марто и Алекс 1-та годинка!Живи и здрави да са и весели игри!Пао,Хелън   bouquet много да ви радват и слушкат!

Лека на всички!

# 52
  • Мнения: 90
 newsm59 Честит рожден ден на Марти и на Алексче! Живи,здрави,послушни,да радват мамите си!  Hug  На мамитата - много усмивки и весел празник!!!
Нещо не ми остава време да седна да чета.

Ваче,ти си герой,щом двуетажна торта ще правиш.Чакам с нетърпение да я видя  Peace
Ммм,за алкохола и аз имам познати дето сина им колкото Анито и редовно му поръчват малка биричка.Леко в повечко ми идва.... но иначе не се страхувайте,чак толкова.Дори да топнеш пръстче,за да опита,то половината е изветряло докато стигне устичката на детето.Отделно сума ти лекарства на капки са алкохолни разтвори на някое в/во... Иначе за принципа съм съгласна.На дете(бебе) да му се тика "на,пий" ... Naughty

Чинче,едно време (говоря по времето на баба ми ) като е нямало Хумана са си квасели мляко и с това са хранели... даже племенника ми,който е на 8г ,точно на 3м отказа всякакво АМ и снахата го хранеше с КМ.Не мисля,че е правилно изобщо,защото КМ не съдържа нищо полезно,в смисъл не е като АМ...между другото покрай работата имам много циганки,които също си хранят чаветата с КМ за по-евтино, и какви бузи имат,лелее  Laughing

Брей,много ми се спи,тази жега ме съсипва,като дойде лятото и нон стоп ми се спи.  newsm78

Хубава и спокойна вечер!
Благодаря ви още веднъж за поздравчетата за Надето   bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 3 069
Честит рожден ден на Марти и Алекс! Да са много здрави, усмихнати, палави и щастливи деца!

Ваче, за яслата - да в ясла е само, не е ОДЗ. Чудя се дали ако си сменя работата и догодина не получи тази подточка за работа в района, дали ще е достатъчно за класиране. Дават ли се точки за това, че предишната година е бил на ясла?
Иначе много се надявам да нямаме проблеми с адаптацията. Ако го гледам него - не би трябвало, защото се очертава доста контактен, така си мисля. Ама аз мразех от цялото си сърце детската градина и се чудя дали не е наследствено  Crazy Мъжът ми не е ходил.

Ире, хайде честит ти фотограф  Simple Smile

Хебърлеа, поздравявам те за протестните действия. Аз съм малко в страни от тази тема, не я следя, но по други каузи съм била много съпричастна така да се каже и харесвам хората с активна гражданска позиция. Дори бяхме на оня януарския протест преди няколко години, беше много страшно, че бяхме напред, но пък разбрах как лесно се извъртат и манипулират нещата когато на някой с власт не му изнася...

# 54
  • Мнения: 445
Здравейте на всички Simple Smile

Едва сега успях да седна на компа, голямо тичане падна днес  Tired ... Не успях и да ви почерпя виртуално, сега съм прекалено изморена. Но много ви благодаря за пожеланията, много сте мили  Hug

Иначе РД мина супер - аз си приготвих всичко, в заведението поръчахме само питиетата. Събрахме се майки с дечица и бащите им. Алекс се държа добре, получи хубави подаръци Simple Smile Ще ви покажа тортата във фейса, че не ми се занимава тук да я качвам Simple Smile
Оффф, пускам си моя филм да релаксирам малко, чееееееееееее  Crazy

Още веднъж благодаря много за хубавите пожелания  Hug

# 55
  • Мнения: 84
Честит рожден ден на Марти и Алекс и тук!   bouquet Heart Eyes
Ваче чакам с нетърпение снимка на тортата. Сега вече няма за кога, но на Крис на РД и аз искам да му направя тортата. Много съм се запалила, чета си рецепти, пробвала съм, но фондана никога не ми е излизал (2 пъти съм пробвала де). Crossing Arms Иначе плодова, кокосова, шоколадова торта ми излиза много вкусна, но на вид не е никога това което искам. Пък уж съм прецизна и гледам до най малкия детайл, но уви в това явно не ме бива.
Сега като станахме на годинка гледам горе долу какво ново прави та:
1. Казва мама, тати, кики, баба, чао, не и да.
2. Не ходи, стои права, прави крачки, но само на пръсти.
3. Пие сама от биберон.
4. Катери се по стълби.
5. Слага 3 кубчета едно върху друго.
6. Танцува, пее и целува.
7. Заспива напълно сама, но само с биба ( като спи сама в стая).
8. Яде сама бишкоти, хляб, сухари, банан, който обаче предпочитам аз да и давам, защото прави мазало.
9. Има точен режим за всичко - ядене, спане. В 8 става закусва, в 12 обядва ляга, в 15:00 става хапва си следобедна закуска, в 19:00 вечеря и 19:30 заспива. Като говорим че цепи минутата, всеки ден това са часовете и не променяме и с 10 - 15 мин. Rolling Eyes
10. Последно голяма лигня е станала. Mr. Green
То вярно че всички деца са различни, но ми е интересно как са и другите ни наборчета...

# 56
  • Мнения: 2 196
Браво,Накри....Ники дали и половината прави-незнам...Да видим:
1.Цели думи не казва,а само срички и то от време на време Rolling Eyes
2.Вече ходи с малко помощ Wink
3.Не пие сам от биберон,а по скоро се мокри.... ooooh!
4.Не се катери.... Naughty
5.На кубчета не съм го пробвала,но си реди рингове,естествено с моя помощ Blush
6.Само целува и хапе.... Party
7.Спи при нас,заспива с биба легнал до мен-после го премествам в креватчето Whistling
8.Той не огладнява.....какво остава да яде сам.....,но хляб сам може да хапва Peace
9.Стараем се да спазваме режим,но не е с точност като при вас...... Thinking
10.За лигня-незнам,но е такъв инат,че..... #Crazy
Редактирам се.......
Накри как така заспива в 19:30ч,та то слънцето не е залязло дотогава-как знае,че ще спи нощен сън?
Ники заспива между 21:30 и 22ч

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 23:20 от iani87

# 57
  • Мнения: 4 370
Хе хе, Накри, хареса ми схемата! Ей сега ще напиша и аз по точките  Wink
1. Казва мама, ба (бате), не, дай и ама (храна).
2. Ходи, дори бяга, кляка, става;
3. Пие сам от биберон, но полу легнал
4. Катери се по стълби, по леглата без помощ
5. Реди рингове; почти успява да вкара играчки с формички; пълни дребни кубчета в чаша
6. Танцува, пее и целува; хвърля и хваща топка; прибира си разпилените топки в кошарата
7. Заспива сучейки или возейки се в количка.
8. Яде сам бисквити, хляб, сухари, банан, и всякакви зеленчуци и плодове, които му дам в ръчичка
9. Няма точен режим за нищо - става, ляга когато си реши, храненето е в ориентировъчни часове. Вечерното заспиване е в интервала от 20 до 22ч в зависимост от нашите ангажименти
10. Сериозен мъж е! Рядко плаче дори и да се удари. (батко му дори намира много повече поводи да се разреве)

# 58
  • Мнения: 40
Чин-че, с тоя разказ ми напомни, че и Камен повръщаше от кърмата и никой не искаше да ми повярва, включително педи ми се смя. Обаче след това се оказа, че видите ли то всъщност е възможно #Cussing out, защото има проблем с лактозата и просто трябва да правя диета, за да може да понася кърмата. Всеки проблем има подходящо решение, но за жалост не е лесно да стигнеш до него и някои хора просто се предават и поемат най-лесния път. Но когато целият свят ти се присмива е малко трудно да отстояваш и да направиш най-доброто. Извинявам се, че малко се паля на тая тема. Rolling Eyes Случаят, за който говориш може би да е чиста безотговорност, но го ползвам да си изплача мъката, че все още ме е яд на тия клишета и лозунги "няма по-добро от кърмата" или "кърмата не може да вреди" при положение, че детето ми се гърчеше от болки и ревеше сърцераздирателно... не искам да се сещам.
Край на лиричното отклонение  Blush

1. казва мама, но само като има зор; тата, баба, баубау, дай (но рядко)
2. ходи хванат за 1 ръка
3. пие сам от биберон (откак навърши 4м.)
4. катери стълби, ако някой го държи за ръце
5. кубчета не слага, но реди рингове и слага неща едно в друго и затваря капачката на всичко, което има капачка.
6. Танцува много рядко, не пее, целуваше, но напоследък спря.
7. Заспива сам с биба в отделна стая (по тоя повод не може вече да спи навън)
8. Яде сам всичко, което му дам в ръка, но се омазва. Вече опитва да яде с лъжица (и успява) и се сърди ако не му давам.
9. Има режим, но мърда с половин-един час, ако ходим на интересни места или спи повече.
дописвам: яде в 8.30-9.00; в 12.00; в 16.00 и в 20.00. Ляга около 22.00 +/- половин час. Преди вечерята сме навън до последно Simple Smile
10. Лигня не е точната дума - по-скоро страх и глезотия. Тръшка се. Реве от непознати и от най-малкото падане или удряне.

Последна редакция: пт, 15 юни 2012, 23:30 от Шуши-

# 59
  • Мнения: 2 456
шуши, точно това имах предвид... не е решение просто да спреш да кърмиш.

Дидолинка, аз толкова против КМ нямам, колкото добавката бисквити ме потресе. На 3 месеца... Simple Smile

Каква е тази анкета какво правят децата? Кому е нужно да се сравняват така?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт