Лапароскопска холецистектомия на жлъчка

  • 63 458
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Да, изписаха ми Аулин, но се наложи да изпия само 2 хапчета. На 2-3 ден вече не болеше толкова Simple Smile
Първо гледах да се уговоря с хирурга кога ще можем да направим операцията. В моя случай се наложи да изчакам 2 седмици докато дойде денят на операцията.  Клиниката по Чернодробно-Панкреатична Хирургия и Трансплантолигия към ВМА е много натоварена и там се оперират пациенти от цялата страна. След това си взех направление от личния лекар. Важи 1 месец.
Организацията, в която работя има сключен договор с частна компания, която предлага услугата "допълнително здравно осигуряване". Част от месечната вноска по осигуряването се внася от работодателя, другата се взема от заплата ми. В случай на нужда здравната компания ми възстановява всички разходи свързани с мое лечение, включени в договора сключен между работодателя ми и тях. Ако нямаш допълнително здравно осигуряване, ще трябва да поемеш разходите за инструментите.
Благодаря за пожеланията!

# 16
  • Мнения: 673
Здравейте,
Мога да препоръчам лекар от ИСУЛ, ако някой се интересува... Оперираха мъжа ми мин. година. Упойката беше спинална до колкото помня. След това го обезболиха добре - докато беше в болницата беше на инжекции, после му изписаха болкоуспокояващи, но той не ги пи много, защото казваше, че не го боли много. Възстанови се доста бързо, в последствие се спазва определен хранителен режим за известно време.

# 17
  • Pazardzik
  • Мнения: 7
Все пак аз не не намерих коментар от тези, които се оперирали в Александровската болница ! Аз смятам да се оперирам там . Бих искала и да се опише по подробно процедура на операцията ( имам впредвид  поставяне на тръбички за интубация ) Разбрах, че след това се получава проблем с говора ......  Имам много негативна информация заняколко кратно използване на тракети за коите ние  плащамит Sadези 800 лева !

# 18
  • UK
  • Мнения: 1 918
При тази операция не интубират, а те анестезират с пълна упойка, така че проблем с говора няма как да има.

# 19
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте!Ако някой иска да се консултира или оперира в Пловдив с специалисти по хирургия мога да ви препоръчам такива.Важното е ако мога да ви помогна.
Все пак форума е за взаимопомощ.

# 20
  • Мнения: 66
Здравейте, аз също имам няколко по -големи камъка в жлъчката, и препоръката на гастроентерологът е да се отстранят с лапароскопия. Моля за мнения за добри специалисти във Варна или София. Тук в Русе също предполагам има добри лекари, но някак не ми се иска да рискувам.

# 21
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте!Ако някой иска да се консултира или оперира в Пловдив с специалисти по хирургия мога да ви препоръчам такива.Важното е ако мога да ви помогна.
Все пак форума е за взаимопомощ.

Кажете кой препоръчвате?Аз съм се насочила към Каспела и д-р Димов.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 942
Здравейте, аз също имам няколко по -големи камъка в жлъчката, и препоръката на гастроентерологът е да се отстранят с лапароскопия. Моля за мнения за добри специалисти във Варна или София. Тук в Русе също предполагам има добри лекари, но някак не ми се иска да рискувам.

Моята операция направи доц. Мутафчийски от Клиниката по чернодробна и панкреатична хирургия във Военно-медицинската академия в София. Ако не ти се иска да рискуваш наистина можеш да му се довериш. Изключителен специалист и човек!

# 23
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Университетска болница Пловдив - Клиника по обща и оперативна хирургия д-р Видко Видев
Един добър лекар и човек.Поздрави!

# 24
  • Мнения: 2 807
P.S. Стана ми любопитно, какво означава допълнително здравно осигуряване? Аз имам обикновени здравни осигуровки /осигуряват ме на 4 часа  Crossing Arms / и съм втора година по майчинство. Предполагам, няма да имам проблеми.

Допълнителното здравно осигуряване няма нищо общо  Naughty с обикновените здравни осигуровки, независимо дали си на 4 или 8 часа. Става въпрос за допълнително осигуряване във фонд, а не към НОИ.

# 25
  • Мнения: 1 498
Повдигам стара тема с надеждата,някой да сподели дали се извършва такава процедура във Варна.Днес ми откриха камъни в жлъчката, освен това се оказа и прегъната. Съмнявахме се за гастрит, но май ще се окаже това. Предстои ми и  гастроскопия,преди окончателна диагноза.
Тази операция поема ли се от касата? Актуална цена на консумативи и т.н.

# 26
  • Мнения: X
Много изчерпателен отговор, благодаря! Искам аз пак да си попитам нещо.  Rolling Eyes За тази една седмица след оперативен период, изписаха ли ви някакви обезболяващи? Когато взехте направление номер 7, чакахте ли дълго време за час и ден за лапароскопията? Това са другите ми въпроси.
Радвам се за вас! Желая ви крепко здраве и изживяването да остане просто спомен. Дано и аз скоро успея да се похваля с добри резултати.  Praynig
P.S. Стана ми любопитно, какво означава допълнително здравно осигуряване? Аз имам обикновени здравни осигуровки /осигуряват ме на 4 часа  Crossing Arms / и съм втора година по майчинство. Предполагам, няма да имам проблеми.
Изписаха ми морфин за 30 дни при нужда и един препарат за втечняване на фекалиите .
Но за диетата не ми казаха нищо специфично освен да е нискомаслена за 1 месец .

# 27
  • Мнения: 1
здравейте,

Нека и аз да дам малко актуална информация как протича операцията.....
Мен ме оперира д-р Веселин Маринов от болница Токуда, много добър специалист, млад, амбициозен и доста симпатичен  Embarassed Като цяло в болницата има доста млад екип, всички са мили и приветливи, държат се много добре с пациентите, за разлика от държавните болници, но все пак всичко си има - 960лв струва операцията + направление от личния лекар. Приемат те в болницата сутринта, до обяд ти правят необходимите изследвания и следобяда те оперират. Операцията трае около 1,30мин - 2ч, ако всичко е наред. Прави се под пълна упойка, затова не трябва да се яде и пие нищо преди това, не се правят клизми, не те интубират, не се слагат катетри. Веднага след като те извадят от упойка е доста неприятно, защото усещаш доста болки където са те рязали, но като те качат в стаята веднага ти включват 2 системи, предполагам, че има и обезболяващи в тях и положението е по-търпимо. Правят се 4 дупки, като едната е на пъпа. На другия ден те изправят на крака и те изписват. Д-р Маринов идваше няколко пъти да види как съм, но за много кратко. Като цяло в болницата се работи на бързи обороти и всички са доста заети, операциите се правят постоянно, малко като на конвейр  Confused Болничният, който ти дават е 30 дни. Дава се и списък с позволените храни. Мъките са само първите 2-3 дни - но за 1 седмица забравяш. че си опериран. Успех на всички!

# 28
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
За Пловдив
Д-р Николай Коев - клиника по гръдно - коремна хирургия при Умбал " Св. Георги" Пловдив
  bouquet

# 29
  • Мнения: 3
Здравейте,

дойде в момент, в който майка ми има нужда от операция от жлъчка. Гледам има доста препоръки по темата, но все пак исках да попитам за актуална информация къде в София да се оперира. Насочил съм се към болница Доверие също така, защото преди време аз се оперирах там и реално останах доволен. Също така се интересувам и от финансовата част на операцията, защото "вие си покривате само консумативите, а другото от здравната каза"  звучи доста неопределено и реално в Токуда ми казаха, че може и над 1000 лв да излезе, което ми идва малко много.

Моля за съвет.

Поздрави,
Живко

Общи условия

Активация на акаунт