Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Здравейте!
Valentina Kisova пожелавам ти проблемите при теб бързо да отшумят и да се прибереш в къщи!
Hug
Относно спането по корем -аз също много обичам и засега нямам проблеми да го правя.Но при всички положения и аз скоро ще трябва да отвиквам и да си намеря нова любима поза.

# 16
  • Мнения: 304
здравейте и от мен Simple Smile
прекрасно продължение на темата. БЛАГОДАРЯ   bouquet
за спането-вече найстина ми е трудно да спя по корем . коремчето ми е пораснало и някакси май мн го натискам и ми става тежичко.ама съм намерила вариянт-полу по корем,полу на една страна...не знам в по късен етап как ще се справя,защото от както се помня основно си спя по корем
за къменето-мн се надявам да мога да кърмя.ако е наследствено:майка ми е имала мн кърма,даже имам млечна сестра и брат (майка ги е ханила).дано и при мен да е така..ще видим зимата хихихи

# 17
  • Мнения: 1
Здравейте,мили момичета!

Ех, Кости, Кости- неворятно си украсила нашата тема. newsm51 Прегръщам те топло и ти изпращам много положителна енергия!   love001

Днес определено съм по-добре от вчера, поне не ме дърпа толкова корема- надявам се и вие да сте добре.

Относно кърменето- за съжаление аз не можах да кърмя Дари но имам голямо желание за това... така,че се надявам, че ще имам кърма за втората ни рожба.
Сега, и много ме болят гърдите, а с първата ми бременност- въобще..
Ако може нещо да правим през бременността, за да имаме кърма- казвайте- аз съм отворена да направя каквото трябва.

Вярвам,че ще имам това щастие....

Желая ви приятен слънчев ден!!!

# 18
  • Мнения: 6
добро утро момичета и от мен,супер е новата темичка Hug
За кърменето аз с първата бременност беше трагично,само 3 седмици после само още една с дохранване и това  беше.Много искам сега да е повече време.Аз днес се чувствам доста уморена,снощи 5 часа сме стояли в болницата,малката имаше много силна температура и отидохме в спешен кабинет направо и колкото и да е спешен стояхме от 8 до 12.30 и тя тази сутрин в 8 стана и аз не се наспах изобщо,но важното че се разбра на какво се дължи тази температура и сега ще се                                   лекуваме  Simple Smile                                                                                                                                               желая хубав ден на вси4ки Hug

# 19
  • Мнения: 443
Здравейте, момичета
Аз днес съм много отнесена - не съм забелязала, че има нова тема и си чакам известие за нов отговор в старата  Grinning  Нещо днес нямам апетит, само едно кафенце и една ябълка ми бяха закуската, а сега не ми се и обядва  newsm78

# 20
  • Мнения: 46
Boubou ,бебчо сега е много под пъпа.За кърменето горещо ви препоръчвам консултант по кърмене,по възможност от града в който сте,защото може да се наложи да ви види как кърмите.За цеденето да ви кажа,че е абсолютна глупост да си мислите,че каквото изцедите това е млякото в гърдите ви.Аз изцеждах по 20-30 мл. когато бебчо не беше на гърда.Но като засучеше от едната гърда от другата изцеждах по 120-130 мл..Бебето стимулира кърмата.
  Някой тук беше писал,че въобще няма усещането,че е бременна  Simple Smile ,аз сега се чувствам абсолютно по същия начин.Дано да е така до последно  Praynig

# 21
  • Мнения: 4
Здравейте,запис и от мен да си ви чета  Wink

# 22
  • Мнения: 91
Здравейте!
  Да се включа по темата за кърменето - аз все още кърмя малкия ( 1 година и 10 месеца ) и няма изгледи да се отбие скоро.даже ми прави впечатление , че откакто забременях все повече иска и се ядосва,но това е защото кърмата понамаля.Той е упорит обаче и си иска. И аз имах проблеми докато ми тръгне кърмата, но се преодоляха и то много благодарение на консултантите ,които момагаха в теамта.аз съм си изкарала един такъв извод - ако слушаш повечето педиатри в Бг да захранваш рано и да даваш вода , то или бързо ще ти спре кърмата ,или ще кърмиш трудно. ОТНОВО БЛАГОДАРЯ НА КОНСУЛТАНТИТЕ ОТ НАПК ! Аз даже си мисля за кърмене в тандем ако се наложи,но ще видим. иначе малкия беше само на кърма едва ли на до 9-10 -ти месец понеже го захранвах по метода BLW  , а там  по бавно и плавно стават нещата, но от половин година вече спокойно може да яде с вилица,нож и лъжица.
  А също така от консултант по кърмене знам , че 99 % от жените могат да кърмят само да имат желание.казвам го зашото колкото и трудно да е в началото е огроооомно облекчение занапред. Имаш винаги точното количество топла храна и не се притесняваш , че ще свърши !

И да попитам  -Къде в Пловдив се прави БХС или само в Сф и как ще процедирате ?

# 23
  • Мнения: 304
момичета да ви питам : вие кофеиново или безкофеиново кафе пиете ? до такава степен съм се панирала,че чак пия безкофеиново кафе и то мн мн рядко защото знам ли...притеснявам се,а толкова да обичам кафеееее Simple Smile
и друга питанка имам (по скоро оплакване ) : като ходеща салата съм Cry  Embarassed #Cussing out
коремчето нали вече почна да ми личи,кожата ми стана мн суха (което е мн странно явление при мене) и лекарката ми е против да се мажа с каквито и да било кремове.Накара ме със зехтин...чувствам се мн гадно.1-2 дена се мазах с крем против стрий на Дева,но тя като ме смъмри спрях.Чудя се с него мога ли да се мажа поне по дупето и краката,а корема и гърдите ще ги мажа със зехтина ?
мъжът ми ме базика,че само една краставица и един домат ми липсват хахах  Joy

# 24
  • Мнения: 16
Velma,аз вторник ще си правя БХС,уговорила съм се с док.сутринта да отида за да се измерим и ме праща във ВМИ,но ми каза,че там е над 80лв.,а кака ми,която скоро ще ражда си я правила в Писанец за 40лв.(+20 за док.).Не съм сигурна дали е по-скъпо във ВМИ,защото се следят повече от 3 аномалии,а в Писанец само за толкова гледат.Като мине ще докладвам  bowuu

Последна редакция: нд, 17 юни 2012, 09:07 от пречупена

# 25
  • Мнения: 3
iii кафе пия кофеиново-по две на ден.Знам ,че не вреди стига да не се прекалява.А на безкофеиновото кофеина го премахват с някакви химикали които са по вредни от самия кофеин.
Чудя се защо лекарката ти забранява толкова много неща?(нали на теб ти беше забранила фолиевата киселина?Или бъркам?)Ако зехтина ти е неприятен се мажи с някакъв подходящ лосион.Щом кожата се бели значи наистина е много суха и трябва да я мажеш за да избегнеш доколкото е възможно стриите.

# 26
  • Мнения: 304
да , на мен ми забраниха фолиевата киселина Simple Smile
ами не знам..може би защото тя е против всичко излишно,в смисъл : тя е повече за био продуктите и натуралните неща,защото е на мнение че мн от продуктите се използват просто защото са модерни,но се съмнява в техния произход и съставки.А също така мисли че зехтина от 5лв върши същата,че и по добра от крема за 50лв.
не знам,не мога да го обясня,но мн й вярвам,имайки се в предвид че благодарение на нея съм жива и здрава и отново бременна Simple Smile
а м/у другото мн се радвам,че е на този принцип.в смисъл че гледа хем да ти излезе по евтино,хем да е най доброто за теб,хем да те тъпче с колкото се може по малко неща.а аз мразя да пия хапчета и да се мажа с каквото и да било...
то не знам точно как стоят нещата с фолиевата киселина,но мн мой приятелки бременни в момента или вече с деца ( и сме при различни лекарки) също не пият или не са пили  newsm78

# 27
  • Мнения: 189
easy, супер, че си консултатнт Simple Smile ще разчитам на теб  когато стане време  bouquet
petq0848, скорошно оздравяване на детенцето
относно кафето- и аз пия с кофеин, по 1 на ден.
iii, аз се мажа с крем, и корема и гърдите. по-точно не крем, а олио на Бюбхен. Лекарката обоснова ли забраната си или просто тя е против мазането с разни химии???
момичета, дайте идея за разхлабване на стомаха- много ми е тежко вече 3ти ден съм така Sad Опитах плодове, литри вода, пробиотик и кисело мляко и нищо!!!!! позволено ли е някакво хапче?? Не издържам повече така!!!

# 28
  • Мнения: 304
просто е против мазането с химии

# 29
  • Варна
  • Мнения: 21
Лина 86 - позволен е Дуфалак.
Аз пия по половин кафе кофеиново сутрин и по едно - следобед или пък мляко с нес кафе. Когато съм си в къщи не пия второ кафе, но като съм на работа не издържам до 12 вечерта будна без още едно кафенце.
iii - питй лекарката си какво мисли за бадемовото масло - то е евтино и много омазнява, а всички кремове са на основа това масло. Аз още не се мажа, защото ми е гадно да съм мазна лятото, но като ти е суха кожата - ще свърши работа.
Днес ходих до ДМ и видях някакви продукти за бременни на Алверде, а те нали уж са пречистени и без парабени... Ще ги проуча в темата с продуктите на ДМ и ще пиша, ако има отзиви за тях. Разгледах и бременните дрехи на Н&М - имаше някои интересни неща, обаче в магазина имаше и други подходящи клинове и панталони с паднала талия с ластик, без да са в раздел бременни. Не съм им фенка от към качество, но като знам че ще се носят не повече от 3-4 месеца, няма да търся кой знае какво качество. Засега нямам нужда от други дрехи, но пусто любопитство... Най-голям зор ще ми е с какво палто или връхна дреха ще ходя есента и зимата. Дъщеря ми беше лятно бебе и не се сблъсках с връхни дрехи да търся, но сега ще се наложи. Аз нали си падам по разпродажбите - че сега началото на юли ще видим като почнат големите намаления какво ще успея да намажа от тях или тази година ще има само за тати и малката...
Пловдивчанки - много ми е старнно тази цена за БХС включва и скрининга на ехографа или той се плаща отделно. Тук във Варна в Терапията БХС е 25 лв., а в Майчин дом е 40 лв. Но в Майчин дом ги препращат към Терапията и затова са по-скъпи, а 80 лв. ми звучи наистина много за кръвни изследвания?

Общи условия

Активация на акаунт