Бившето БТК ще ме съди за "неплатени" 10,80 лв.

  • 102 295
  • 777
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Не че не мога да им ги хвърля тия 100 лв и да ми е мирна главата, но мразя да ме взимат за копърка, пък Crossing Arms

Е те утре могат да ти искат още 1000.  Laughing На мене една мома от такава фирма ми се обади наскоро да ми каже, че дължа 600 и няколко лева на една банка. Аз се запънах и отидох в банката. Оказа се, че преди не знам колко години сме теглили кредит, който е окончателно погасен преди 7 години, но разплащателната сметка, по която сме внасяли вноските не била закрита и сме дължали пари за такси, които са към 70 лева. Фирмата за събиране на задължения обаче ми каза 600 и няколко лева, а в банката бяха много учудени и няколко пъти ме питаха каква е тази фирма. Ясно че и фирмата и банката лъжат, но аз за всеки случай не плащам на никого.   Laughing

# 31
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Е те утре могат да ти искат още 1000.  Laughing
Именно. Преди да се започне телефонният тормоз  съм водила много разговори с когото трябва от Глобул и съм ги уведомила, че нямам нищо против да си платя исканата сума, при условие че ми докажат с документи, че наистина я дължа и за какво я дължа. Амиии... няма такива. "Можем само да ви издадем касова бележка."Shocked Ми като няма, що ме карате да плащам, бе? Twisted Evil

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Добре де, какво точно измама е при положение, че не искат парите да се дадат на лицето Х, а да се платят на каса на съответния мобилен оператор  Rolling Eyes Операторите си самоорганизират своеобразни дребни рекетчета, като ползват фирми за събиране на вземанията? Аз знам, че това се прави за реални дългове, но това?
Измама е, ако се прави за дългове с давност или за измислени такива - дадохме вече достатъчно примери. Не може да ти искат пари при условие, че уж си се разплатил и след няколко години, бам! длъжник си ни, така рече "системата". Мисля, че никой не оспорва плащането на реални дългове, а на такива, за които няма нито документи, нито договори, нито някакво разумно обяснение - сори, няма да мине!

Радвай се, че си една от малкото, която не е изпищяла от мобилен терор. Naughty


Да, аз всичко това го разбрах добре  Peace
Странно ми стана, че такива големи субекти като мобилните оператори играят толкова на дребно и си измислят разни дългчета  Tired

# 33
  • Мнения: X
Странно ми стана, че такива големи субекти като мобилните оператори играят толкова на дребно и си измислят разни дългчета  Tired

Защо да е на дребно? Те с дреболиите не се занимават. Правят го онези примати от СГ Груп (примерно). От 100 000 дълга по 10 лева за мобилния оператор да има са си 1 милион. Останалото за приматите. По-мъдрите банкови институции си застраховат кредитите и с дейността по събиранията се занимават застрахователите, само че съвсем цивилизовано и ефективно, не със сплашвания по телефона.  Sunglasses

# 34
  • Мнения: 6


Е те утре могат да ти искат още 1000.  Laughing На мене една мома от такава фирма ми се обади наскоро да ми каже, че дължа 600 и няколко лева на една банка. Аз се запънах и отидох в банката. Оказа се, че преди не знам колко години сме теглили кредит, който е окончателно погасен преди 7 години, но разплащателната сметка, по която сме внасяли вноските не била закрита и сме дължали пари за такси, които са към 70 лева. Фирмата за събиране на задължения обаче ми каза 600 и няколко лева, а в банката бяха много учудени и няколко пъти ме питаха каква е тази фирма. Ясно че и фирмата и банката лъжат, но аз за всеки случай не плащам на никого.   Laughing

Преди време имахме кредит, погасен отдавна, но без закрита сметка. Нашите са ходили и от банката им казали, че всичко е ок. Чудя се, възможно ли е да се случи същият сценарий, да си измислят някакви лихви след време? И всъщност, реално текат ли лихви в този случай?

Боже, в каква държава живеем, без да си длъжник, за такъв те обявяват! Започнах вече да се притеснявам, че съм свързана и с мтел(поне е безсрочен и съм намислила оправдание за прекратяването му), и виваком.

# 35
  • Мнения: 886
Повече от възможно е .  #Cussing out На мен ми се случи същото, въпреки че не само в офиса на банката но и по телефона /националния/ ми казаха обратното. После съвсем случайно в друг клон на същата банка ме уведомиха, че имам две смети- едната с активи, а другата с пасиви.  Mr. Green Платих като поп.

Да питам по- запознатите и юристите в темата - при обаждания от подобни фирми за взимания поради ''грешки в системата'' има ли смисъл да се пишат жалби до КЗЛД и КЗП.

# 36
  • София
  • Мнения: 23 096
Моята история няма кой знае какъв напредък. Вчера ходих до най-близкия клон на Виваком, но от там нищо не можаха да ми кажат. Дори не видяха да имам задължение. Дадоха ми номера на компанията им, за да се свържа с оператор. В продължение на 15 минути слушах музика, но до оператор така и не стигнах. Днес отново ще звъня, въпреки че е неделя... Ако не, ще опитам утре.

Отлично си спомням, че когато развалях договора си с Мтел ме натовариха с какви ли не такси. Също така провериха текущите ми задължения и си платих всичко до стотинка. С огромно неудоволствие после ми издадоха бележка, че нямам повече задължения към тях и че ми разрешават да си запазя номера като го прехвърля към Мтел - става въпрос за стационарен номер.

Колкото до адвокат Димитров - това човече се държеше изключително арогантно. Попита ме дали да впише, че давам категоричен отказ да заплатя сумата, при което ми отговорих, че тъй като разполагам със 7-дневен срок, това означава, че имам време за съответни действия. Той обаче настояваше да разбере дали твърдо отказвам да платя. В крайна сметка започна да го докарва до нотки на истерия. И това ако е адвокат, думи нямам!

# 37
  • Мнения: X
Колкото до адвокат Димитров - това човече се държеше изключително арогантно. Попита ме дали да впише, че давам категоричен отказ да заплатя сумата, при което ми отговорих, че тъй като разполагам със 7-дневен срок, това означава, че имам време за съответни действия. Той обаче настояваше да разбере дали твърдо отказвам да платя. В крайна сметка започна да го докарва до нотки на истерия. И това ако е адвокат, думи нямам!

Аз дълбоко се съмнявам да е адвокат, но знаеш ли, има ги всякакви. Да впишел отказ. Къде да го впише? В тефтера си ли? И срока си го е извадил от чорапите. Вживял се е в съдебен изпълнител.  Sick
По-добре не се занимавай изобщо.   Peace

# 38
  • Мнения: 419
Заради подобна ситуация, от време оно в нашата къща се пазят всякакви бележки за разплащания на сметки, данъци, такси и т.н. И се пазят поне по няколко години. На времето са се опитали да метнат дядо ми по подобен начин, мен 1-2 пъти различни кожодери се опитаха да ме финтират със същия номер. Обаче като им покажеш, че всичко ти е платено, мигат на парцали и им излиза пришка на езика да се извиняват за причиненото неудобство  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 23 096
По-добре не се занимавай изобщо.   Peace
Да ти кажа честно, човърка ме и няма да оставя така работата. Утре ще отида в нещо като централен клон на Виваком в нашия квартал и ще подам жалба.

Никога не съм бягала от задължения, винаги съм била абсолютно коректна в плащане на сметки. Тъкмо изплатих една ипотека и бях повече от щастлива, че вече не дължа на никого нищо. И сега хоп - щели да ме съдят за 10,80 лв.  Rolling Eyes

ForgetMeNotBg, вярно, че не пазя договора за прекратяване на отношенията ми с БТК, но в крайна сметка, ако имат претенции към мен, трябва да представят документи, които ме уличават като престъпник, нали така.  Laughing

Дали в Мтел могат да изровят документа, който им представих от Виваком?  Thinking

# 40
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Касовите бонове от Мтел заедно с известията ги пазя минимум 5 години, подредени в папки.

# 41
  • Мнения: 2 927
Дали в Мтел могат да изровят документа, който им представих от Виваком?  Thinking
    И БТК, и МТел могат да изровят документите. Но обикновено шикалкавят. Започва се - пратени са в централата, подайте заявка, платете такса, ще ви отговорим след месец. През това време фирмата упражнява тормоз по телефона и те притиска. Размотават те, докато ти писне и предпочетеш да им платиш сумата, за която претендират (ако е малка). Не си сверяват документите и собствените грешки предварително. Поне докато не се наложи да доказват задължението. И докато не им се противопоставяме, дори за такива дребни суми, все ще го вършат по този начин.

     ПП Виж този пост на Клонка, за да добиеш представа какво те чака:
   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=591291.msg20411523#msg20411523

# 42
  • Мнения: 13 275
Не изчетох всичко, но адвокат да звъни в събота за тая сума-едва ли.
Най-много някой младеж от кол център към такава фирма да се прави на интересен.
Подобен случай имах с Мтел и бях в срок на плащане- пуснах им жалба на мтел-още си чакам отговора..
Разбирам те защото и аз побеснях- плащаш си всички сметки, отвреме навреме може да позакъснея със седмица, десетина дена, но на никого нищо не дължа и изведнъж някакво писмо от фирма за събиране на кредити- ОТКЪДЕ НАКЪДЕ.

С тоя не се занимавай въобще, провери си нещата във Виваком.
Хм, сега се замислям- що не провериш номера от който са ти звъняли дали излиза нещо за него в гугъл.

# 43
  • София
  • Мнения: 23 096
Касовите бонове от Мтел заедно с известията ги пазя минимум 5 години, подредени в папки.
Котьо, всичко плащаме през интернет. Нямаме касови бонове за нищо.

zari65, надали е просто някакъв служител от кол център, тъй като после се обадих на телефона, от който ми беше звъняно, и се оказа адвокатска кантора.  Peace На първата страница дори съм написала телефонните номера.

# 44
  • Мнения: 13 275
Да сега изчетох темата.Но това са си 2 номера, това че той ти ги е дал и после е отговорил на тях- незнам.
Бих си проверила нещата във Виваком, но със сигурност ще те замотат и там нещо, особено вече ако не си им абонат.Каквото и да искаш от тях го искай в писмена форма- поне това съм научила от разправиите си в мтел, от разговорите и следа не остава само време минава и нерви се късат.
Успех, дано бързо се справиш.

П.с.Щом плащаш през интернет можеш да си извадиш извлечение, в моята банка за такова над 1 година се плаща по 5 лв .

Общи условия

Активация на акаунт