Жарко слънце грее, а АПРИЛЧЕ гука и се смее :)

  • 37 104
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 601
Явно сме на морска тематика Laughing
Априлче банския обува, за морето ще пътува /.. и за морето отпътува/

 

# 721
  • Мнения: 71
Хаджи, честито канонче!!! И аз така искам към канон да мина, а колко неща имам да продавам на пентакс....и все не се захващам Embarassed  Много е кофти, докато се учиш и хванеш някоя готина усмивка на бебо и точно тогава не ти е на фокус снимката или ти е преекспонирана  или нещо друго....
Мацки, тя г-жица Димитрова наистина ни очарова със снимките си, но си мисля че главните виновници за това да искаме да снимаме повече са нашите деца - да ти се иска да уловиш всички мигове, които разтапят сърцето ти, всички бели дето са направили и усмивката, и раните и приятелите на децата ни...
Тони, аз пък ти завидях за лекотата с която плетеш шапките, ти все едно манджа за деня си направила така го описваш. Да беше в София да хвана куката и в парка да се уча от теб, ама така е като не слушах баба си Laughing караше ме жената да ме учи, а упорството ми трае 1 ден..... то така и с диполмната ми работа, ама това е друга тема....
Стамито е голям чаровник(пропуснах да кажа)
Духи, къде се губиш?
Не съм Честит рожденик! Дано да е щастлив с приятелите си, в мечтите и постиженията си.

Аз исках да ви попитам тези дето започнаха вече да захранват(аз още не съм но проучвам) - притесняват ли ви Е-тата в пюретата - -пектин (Е440), витамин С (Е300), лимонена киселина (Е330. Това е в пюретата на Малечко, които ми препоръчваха и аз реших да проверя.

Въпрос към Лалече - Лъчко е само на кърма, на 2 часа иска да цока, не иска да пие вода, наддава си добре, но много малко пика тия дни, нормално ли е? Нощно време прави 5часова пауза, но преди това пък яде на всеки час от 19-21. ЕТо вчера му сложихме памперса в 20,30 сутринта беше почти непикан, в 12 часа му го смених просто защото много време е минало вече, а не защото нямаше да изкара още с него и сега си седи с този памперс дето е от обяд и акане за днес няма, за вчера един път. Outta Joint

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 19:56 от laguna

# 722
  • Мнения: 55
Ами за пюретата аз давам Гербер и Ганчев Wink на Хип нещо не й хареса Simple Smile Малечко  newsm78 не знам нещо не ми вдъхват доверие.Естествено в никакъв случай не мога да бъда сигурна дали няма Е-та и в тези - прото не пише, но ако го видя на етикета не бих го купила.Веднъж купих Овко и вкъщи видях , че има захар- е мъжо го изяде Laughing

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 168
Здравейте, момичета, аз продължавам да си ви чета инкогнито, защото все не остава време да пиша. Малкият малко като че ли го отпуснаха вече коликите, но все още не смея да се похваля. Купих му герданче от кехлибар и вече втори ден го носи, надявам се поне зъбите да ги преживеем малко по-спокойно.
Да ви се похваля и аз започнах да складирам за зимата във фризера. Засега съм замразила пъпеш, тиквички, круши и домати. Правя ги във формички за лед, както по-рано посъветваха по-опитните мами. Пюренцата обаче не ми стават идеално гладки, пасирам ги в кухненския робот, но остават макар и миниатюрни парченца. Това дали ще е проблем? Освен това се чудя колко време им е трайността във фризера, навсякъде пише различно.
Г-ца Димитрова, уникални снимки! Поздравления, малкият е уникално сладък модел, да е жив и здрав и да хубавее все така! Аз също бих искала да кача снимки в албума на априлчетата, но изобщо не съм наясно точно къде да го видя този албум и как да кача снимки. Ако някой ми обясни, ще съм много благодарна
И накрая 3 предложения за новата тема от мен 

Четвърти месец сме щастливи с нашите бебоци мили...
С априлче във ръце и август ще ни е добре...
Термометрите се пукат, априлчетата гукат...

# 724
  • Мнения: 14
Здравейте мами,аз си ви чета вече не толкова редовно колкото когато бях бременна,но когато остане малко свободно време Simple Smile
Имам един въпрос относно болничните ми.Понеже в последно време съм си направо като застреляна-всичко помня по 5 минути,та болничният ми изтече на 28.06 , аз току-що се сетих че не съм отишла да ми го продължат  #2gunfire Sick  Направо ми идва да се застрелям...Моля ви кажете ако отида днес дали ще оправя нещата или вече край с майчинството ?!?!!! Мале ще полудея до обед-лекарката е тогава на работа  Cry  А и днес вече е август !!!
Извинявам се много че пиша в тази тема,но и аз съм с априлска мома и просто само тук си чета Simple Smile Благодаря ви предварително за отделеното внимание и хубав и усмихнат ден ви желая  newsm51 newsm51

# 725
  • през девет планини в десета
  • Мнения: 51
Здравейте мами,аз си ви чета вече не толкова редовно колкото когато бях бременна,но когато остане малко свободно време Simple Smile
Имам един въпрос относно болничните ми.Понеже в последно време съм си направо като застреляна-всичко помня по 5 минути,та болничният ми изтече на 28.06 , аз току-що се сетих че не съм отишла да ми го продължат  #2gunfire Sick  Направо ми идва да се застрелям...Моля ви кажете ако отида днес дали ще оправя нещата или вече край с майчинството ?!?!!! Мале ще полудея до обед-лекарката е тогава на работа  Cry  А и днес вече е август !!!
Извинявам се много че пиша в тази тема,но и аз съм с априлска мома и просто само тук си чета Simple Smile Благодаря ви предварително за отделеното внимание и хубав и усмихнат ден ви желая  newsm51 newsm51
Оф незнам какво да ти кажа ,но дано може да се оправи.Но мисля че е поправимо на мен  ми се падаше този болничен да ми се издаде в събота а тя ми каза да отида в понеделник като я попитах дали няма да има проблем тя ми каза ,че по рано не може да се издаде ,а за по-късно няма проблем-ще ти стискам палци дано може да се оправи Praynig

# 726
  • Мнения: 3
Привет!Bojidara докато бях бременна болничните често ми ги пускаха със задна дата!Но за болничен за майчинство не съм сигурна,но не. би трябвало да е проблем.

# 727
  • Мнения: 65
Добро утро!   Nature Sunny  Nature Sun With Face  Nature Sunny  Nature Sun With Face

Най-накрая да пиша, че напоследък Ема не ми дава въздух да си поема, все виси по ръцете ми и мрънка...
Миналия вторник бяхме на консултация за 4я месец - 6кг и 65 см, манекенка Wink
Биха ни двете ваксини и уж дадох Туя, но реакция беше по-силна този път, беше много неспокойна, вдигна температура и не искаше да спи. Ръцете ми се откъснаха да я нося  Tired
Като за капак се върнаха и коликите, та от 2 дена давам пак Био Гая и май е по-добре.  Praynig
eli_atanasova, Maya Dobreva и нашето ако е супер течно, дано Био Гаята да го оправи. Спирам всички пъпеши и дини, че май от това има колики и ака така...  Thinking
А може да е като брат си - до захранването да има с колики...  Rolling Eyes

Захранването мисля да започна в началото на септември с домашни зеленчукови пюрета, но само да опитва, а в края на септември като направи 6м. ще замествам обяда. Хубаво е, че е есента и има още много зеленчуци, та може да яде домашно приготвени пюрета.
Още се чудя за замразяването... newsm78 с баткото бях млада и енергична  Laughing и за мръзявах, сега много не ми се занимава  Sunglasses
laguna, дали няма пюрета без Ета... примерно виждала съм в Карфур 100% ябълка, тяхно производство.. Синът ми ядеше само плодовите, зеленчуковите не съм купувала. После минахме на свежи плодове, така че много не съм купувала много, взимах основно на ХИП и Гербер. Сега не знам кои са на мода... Simple Smile
Persona grata , съвсем в началото пюрето трябва да е гладко без никакви бучки, това с бучките може да го даваш към 10я месец. Може преди да го дадеш да го намачкаш отново с лъжица или да го минеш с пасатора.
natali_ivanov_a , странно, че Ганчев нямат захар, едно време какво ли нямаше в тях...


за свалянето на килограмите - нямам търпение да захладнее и да обикалям по цял ден с количката, при мен това е шанса, не може с диети, че и без това пазя сега, заради алергията на Ема...Преди една седмица си беше супер детето, всички обриви изчезнаха, съгреших с едно парче торта и хоп пак се обрина...
Духи, Хаджи как сте, спазвате ли стриктно диетата?

Bojidara_, не се притеснявай, това ти е последния болничен, няма продължение. От тук нататък трябва да подаваш молба до работодателя, поискай образец от счетоводителката.  Peace

Като стана въпрос за работата, вие кога мислите да се връщате? Аз май ще започна през декември, гледачката на баткото се освобождава и не искам да я изпусна за няколко месеца, от сега ми се е свило сърцето... но няма как, ще трябва.
renichka, как се чувстваш на работа, как е малката, свикна ли на яслата?

Г-ца Димитрова , мерси за паролата, качих снимчици.  Hug
Големи сладури си имаме ей, то едни бузи, едни перчеми, страшни са Heart Eyes
Нямам търпение да направим среща и да се видим.  Hug

Какво ще кажете за Софийска среща - другата сряда, в 10ч, на централния вход на Южния парк?

# 728
  • Мнения: 0
Пускам я сега, че не знам кога ще имам пак възможност да седна тук Wink
Обещавам другия път да е нещо по-различно, като оформление  Peace

НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт