БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 22 528
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27 524
На червената, тя си е без люспи и при сваряване става на каша. Не се хвърлят нейните води.

# 61
  • Мнения: 15 379
На червената, тя си е без люспи и при сваряване става на каша. Не се хвърлят нейните води.

От нея става и страхотна кремсупа.
На зрелият фасул знам, че водата се хвърля - първата. За лещата не зная да има такова изискване.

# 62
  • Мнения: 348
Чери, а откъде купуваш продукти на Елби, никъде не ги намирам Tired

# 63
  • Мнения: 15 379
Тина, трудно ги намирам, а са софийска компания.
Не зная дали си от София, тук има във Фантастико, Билла, Пикадили, магазин 345.
В последната верига магазини намирам кисело мляко Елби 3.6% по БДС, никъде другаде го няма, а зареждат само 1 път седмично. Във Фантастико има обикновено кисело мляко, сирене и пълномаслено прясно мляко.
А в Пикадили само кисело мляко 2% и сирене. Прясно мляко няма, а е много, много хубаво.
Много пъти съм си мислела да им пиша, за да ми отговорят откъде мога да се снабдя с пълната гама млечни продукти на марката. Вероятно защото изнасят сериозни количества продукция и затова са така слабо застъпени на нашият пазар. Друго обяснение нямам.

# 64
  • Мнения: 3 586
И аз купувах Елби доскоро и бях доволна. Преди няколко месеца попаднах на сирене, което не ставаше за ядене - беше чак люто. Рекламирах го. Произведено беше в мандра на Елби във Видин.
Преди този случай не съм заглеждала къде точно е бил произведен продукта.

# 65
  • Мнения: 15 379
Да не е било Елви? Защото това е различна фирма.

# 66
  • Мнения: 1 897
И аз мисля,че няма Елби във Видин,но пък сиренето което взех последният път не беше със същото качество,защото правя попарата всеки път по един и същи начин,но никога не беше ставало такова.

Имаше много по жълт цвят и вкуса му беше доста странен,не мога да си го обясня,но определено не беше като друг път.

# 67
  • Мнения: 425
Здравейте! Имаме малко пъпчици по ръцете и краката и според педиатърката е от храната. Каза ни за 1 седмица да бъде подложена на диета без яйца, меса и мляко. И сега се чудя какво да й приготвям - какви супи, основни и десерти? До 8 месец беше на пюрета, след това на детска кухня. Ще се радвам да ми помогнете с рецепти. Благодаря предварително

# 68
  • Мнения: 872
Момичета , ние от 1 седмица се захранваме .Започнахме с оризова каша , но не му хареса .Опитахме картоф , след това тиква , вчера и днес изяде по половинка бурканче тиква с картов ( 90 гр) след което си изпи и 120 мл кърма .Да но след час и половина - два пак беше озверял от глад .направих му 100 мл АМ и спасихме положението до времето за хранене .Според вас ,мога ли вече да увелича количеството до цяло бурканче и да му давам по около 30 -40 мл. кърма след това ?

# 69
  • Мнения: 3 586
Елби си беше, зашото сме им фенове на тях. И моето сирене беше с по жълт цвят.

# 70
  • Мнения: 86
 newsm12 Ще позадам няколко въпроса, може да ви се сторят глупави, ама...
Чета за захранването, идеята ми беше да започна със зеленчуково пюре, после каши, плодово пюре и т.н., обаче нещо сега не ми се връзват теориите, т.к. явно не се въвеждат примерно един месец каши, после един месец зеленчуци и т.н. а се комбинират според месеца в който е бебето? Така ли е? И този глутен много страшен ми се вижда  smile3506 Кога и как е най-добре да се въведе всъшност? Като се има в пред вид, че ще започна захранване на 6 навършени месеца, т.е. началото на август бихте ли ми направили примерна схема за първия месец за нещата които трябва да въведа/според сезона, а не по принцип може би?/за да ми се изясни малко картинката.  omm

# 71
  • Wonderland
  • Мнения: 812
По повод сиренето,купувах доста различни марки на пазара,и най - доволна съм от Ситово,  Елби и има едно но е доста трудно откриваемо Железница..../почти не можеш да го намериш/ На Маджаров е адски солено и някак в последно време вкуса му не ми харесва. Взимах на Бор-Чвор два пъти -първият път беше много хубаво,после не ми хареса. Но както вече се спомена,много голяма рядкост е да купиш едно и също два пъти и да е с еднакъв вкус,не знам какво слагат в това сирене,но като гледам цената определено не е решаващият момент за избор на сирене или кашкавал.
Относно черният дроб за пръв път чувам такова нещо и  за пореден път се убеждавам,че в България добрите педиатри се броят сигурно на десетте ми пръста....Добре,че са форумите,за да вземеш няколко мнения,имам чувството че тук има майки много по-компетентни отколкото нашите педиатри....
villygdr, според мен спокойно можеш да увеличиш количеството на едно бурканче тиква с картоф и да дохраниш с кърма....

# 72
  • Мнения: 255
Искам да попитам как се въвеждат прясно мляко и белтък. Мога ли вече да дам или да чакам още ? Също мога ли да готвя на пара замразената царевица на Бондюел или са проблем люспите ?

# 73
  • Мнения: 27 524
За прясното мляко и белтъкът - почакай още малко.
За замразената царевица конкретно - не знам. С люспите е доста тежка за стомаха, аз не бих дала все още.

# 74
  • Мнения: 15 379
Линда, можеш. Бондюелската царевица е крехка, но я пасирай преди да дадеш.

Общи условия

Активация на акаунт