БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 22 556
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 107

Относно черният дроб за пръв път чувам такова нещо и  за пореден път се убеждавам,че в България добрите педиатри се броят сигурно на десетте ми пръста....Добре,че са форумите,за да вземеш няколко мнения,имам чувството че тук има майки много по-компетентни отколкото нашите педиатри....

За съжаление попаднах на брошура за мед. работници на СЗО от 2000 год, където се препоръчва черния дроб. Ако някой се интересува, ще я изровя. Все още се намира на сайта на СЗО.

Добре,че са форумите,за да вземеш няколко мнения,имам чувството че тук има майки много по-компетентни отколкото нашите педиатри....
Напълно съгласна  Peace

# 76
  • Wonderland
  • Мнения: 813
Прясното мляко го въведох с кремчета, чисто в чаша дадох по -късно....Белтъка го въведох по същият начин като жълтъка/в пюретата,каши...../ , но от доста отдавна малкият не яде така яйцето и се храним с него под формата на кексове,десерти, супи със застройки, запеканки,и принцеси с кашкавал и яйце....На пара съм готвила царевицата на Бондюел,малкият я хапва ,но после на изхода са цели парченца....

Идеално щом го има в СЗО - направо ние в България сме супер,сигурно ако направят класация ще сме на едно от последните места по здравословен и най-добър начин за захранване на бебета....Аз не мога да разбера едно, как може да има форуми с майки взимащи решения по-добре от педиатрите , а извинявам се къде са тези педиатри те не четат ли, не се ли интересуват, да подобрят малко знанията си или могат само да източват парите на здравната каса.....

# 77
  • Мнения: 349
Здравейте, имам въпрос за киселото мляко. Колко често може да се дава, може ли всеки ден? Някъде прочетох, че не е добре да се дава всеки ден, не повече от 2-3 пъти седмично, другаде чета, че всеки ден може и вече се обърках.
И как е добре да се дава самостоятелно или с друга храна?

# 78
  • Мнения: 15 379
Тина, може кисело мляко всеки ден. Може самостоятелно като хранене, може като десерт с бисквита, плод и пр., може и като гарнитура към ястие, може и като таратор.

# 79
  • Мнения: 349
Чери, мерси за бързия отговор ще давам всеки ден тогава.  bouquet

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
И аз тук с въпросче - мога ли да замразявам сготвено от мен пюре, ако в него съм ползвала замразени зеленчуци? newsm78

# 81
  • Мнения: 255
Благодаря, ще почакам още малко за прясното мляко и белтъка. Мисля бях чела за яйчния белтък е добре да е преди някоя ваксина, но не запомних.  newsm78
Мисля след годинка да сме на кухня.
Все пак искам да попитам как се въвеждат точно ? За кремчета и млякото ясно, но как, постепенно ли, по малко в крема или цяла порция ?
Белтъкът знам, че е добре да е от сварено яйце за да се следи количеството. Поредни дни ли се дава, до колко трябва да стигна, в зеленчуково пюре ли се добавя ?
Благодаря ви. Hug

Последна редакция: ср, 20 юни 2012, 17:44 от Mama Linda

# 82
  • Мнения: 86
newsm12 Ще позадам няколко въпроса, може да ви се сторят глупави, ама...
Чета за захранването, идеята ми беше да започна със зеленчуково пюре, после каши, плодово пюре и т.н., обаче нещо сега не ми се връзват теориите, т.к. явно не се въвеждат примерно един месец каши, после един месец зеленчуци и т.н. а се комбинират според месеца в който е бебето? Така ли е? И този глутен много страшен ми се вижда  smile3506 Кога и как е най-добре да се въведе всъшност? Като се има в пред вид, че ще започна захранване на 6 навършени месеца, т.е. началото на август бихте ли ми направили примерна схема за първия месец за нещата които трябва да въведа/според сезона, а не по принцип може би?/за да ми се изясни малко картинката.  omm

Побутв. smile3506

# 83
  • Мнения: 274
newsm12 Ще позадам няколко въпроса, може да ви се сторят глупави, ама...
Чета за захранването, идеята ми беше да започна със зеленчуково пюре, после каши, плодово пюре и т.н., обаче нещо сега не ми се връзват теориите, т.к. явно не се въвеждат примерно един месец каши, после един месец зеленчуци и т.н. а се комбинират според месеца в който е бебето? Така ли е? И този глутен много страшен ми се вижда  smile3506 Кога и как е най-добре да се въведе всъшност? Като се има в пред вид, че ще започна захранване на 6 навършени месеца, т.е. началото на август бихте ли ми направили примерна схема за първия месец за нещата които трябва да въведа/според сезона, а не по принцип може би?/за да ми се изясни малко картинката.  omm

Побутв. smile3506
Започни със еднокомпонентно зеленчуково пюре  4- 5 дни давай от него и дохранвай с мляко започни с 1-2 лъжички и постепенно увеличи количеството после към въведения зеленчук добави друг и пак около 3 дни/ аз лично съм въвеждала нов зеленчук за 3 дни и не е имало проблем но ти си следи детето/, след това нов зеленчук и така.След около 15 дни от зеленчуковото пюре въведи каша най добре е оризова чиста пак така 1-2 лъжички и постенеппо увеличавай до цяла порция/ аз започнах със млечна оризова/.Това давах през 6 тия месец след навършени 6 месеца въведох плодово пюре  давах ябалка и круша. след това след 10 дни плодов сок от ябълки/ домашен фреш/.Сега давам готови защото не винаги имам време да правя фрешчета.През седмия месец въведох и месото- пилешко пуешко заешко и телешко.Вече давам и жълтък , въведох и глутена, давала съм няколко пъти изкиснато сирене в зеленчуковото пюре а от днес започнах да давам и попара. Не сме имали алергични реакции следя го.Ако съм ти била полезна ще се радвам, въпреки че тук във форума ще срещнеш и мнения за мнооого бавно захранване.Пак казвам всяка майка си познава детето и сама трябва да прецени, аз така прецених и така процедирам и не сме имали проблеми.

# 84
  • Мнения: 4 851
Втори ден предлагам пюре от ябълка, но дребосъка не я харесва. Като му подам лъжичката, хваща я с ръка, но като я доближи да устата си и усети вкуса на ябълката я дърпа или стиска устни. Утре да опитам ли отново да му дам или да не предлагам няколко дена плод и да предложа круша  newsm78

# 85
  • Мнения: 349
MuJIuHka, опитай да смесиш ябълката с морков или нещо въведено до момента.

# 86
  • София
  • Мнения: 107
Втори ден предлагам пюре от ябълка, но дребосъка не я харесва. Като му подам лъжичката, хваща я с ръка, но като я доближи да устата си и усети вкуса на ябълката я дърпа или стиска устни. Утре да опитам ли отново да му дам или да не предлагам няколко дена плод и да предложа круша  newsm78
Пробвай с друго пюре (смисъл на друга марка). Нашия на хип не ги харесва плодовите, но на холе и сънвал умира за тях. Гледай да е вариант за чиста (100%) ябълка, че правят и с оризово нишесте.

# 87
  • Мнения: 4 851
Освен на Хип, Ганчев и Овко, Малечко, в Сливен не намирам други пюрета. На хип пише, че е 90 % плод и вит. С. Аз като го кусах и за малко да го изям  Mr. Green Взех морков с ябълка, да видим утре сутринта дали ще се цупи.  ooooh!

# 88
  • Мнения: 1 763
Може ли да добавям домати и червен пипер към манджите на бебе на около годинка?
 
А прясното мляко кога се въвежда?

# 89
  • Мнения: 15 379
Може ли да добавям домати и червен пипер към манджите на бебе на около годинка?

Да, може. С уговорката червения пипер да е сладък.

А прясното мляко кога се въвежда?

12-18 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт