Варненски свободен университет

  • 19 199
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 018
utro77, оставам с впечатление, че не си учила в университет и че изобщо не си запозната със системата на образование в унитата ... не мога по друг начин да си обясня изводите ти, които нямат никаква логика...

в момента студентите от ТУ в София са в сесия. От 120 човека поток има само 5-6 човека минали на първи изпит. Всички останали са на поправителен...
това как ще го изтълкуваш? Нивото на студентите ли е паднало?


и кое все пак си казала?

Бо, "университета" се различава ама безкрайно много от другите " унита". ...
...

...
В действителност с Бг се броят на пръстите на едната ръка висшите учебни заведения, които са наистина стойностни.


...
Не съм казала, че се различава от НЕстойностните!
...

Темата не е за образованието изобщо в България, чието ниво е паднало доста от едно време.. това ние всички го знаем. Темата е за Свободния университет в сравнение с други..
Така, че все пак според последните ти две твърдения, оставам с впечатление, че и за теб свободния все пак не се различава от болшинството (99%) унита в България.

# 16
  • Мнения: 175
Когато става въпрос за работа, нужна е само диплома и не мисля, че някой го интересува от кой университет е тя.  Дори съм убедена, че във ВСУ учат тези, които са сигурни в това, къде ще почнат работа  след като го завършат. Peace Поне аз не познавам хора, които са го завършили и в момента са безработни, а голяма част заемат и завидни постове. Naughty
 А за качество на обучение или на хора там е смешно да се говори-всичко се научава, ако  има къде да го практикуваш после. Когато имаш пари, получаваш диплома и след това без проблем си купуваш и работно място- това е България.

И някой, ако ме пита мен, крайно време е да го закрият и също така да изключат всички преписвачи от училищата и т.н.- но никой не ме пита . Joy Joy Joy

Последна редакция: ср, 27 юни 2012, 09:26 от М.Д.

# 17
  • Мнения: 8 963
Бо, аз пък не намирам логика в твоето тълкувание на моите постове...  Rolling Eyes Да, долавя се нещо недоизказано от моя страна и то е именно поради това, че не исках да бъда прекалено груба. Истината е, че лично за мен Варненският свободен университет "Черноризец храбър", който е предмет на дискусията, е на възможно най-долното стъпало на стълбицата на висшите учебни заведения в Бг. Или иначе казано - от Нестойностните най-зле. Живея наблизо и имам множество лични наблюдения. От съучениците ми тези, които едва връзваха тройки и едва завършиха гимназия в последствие безпроблемно завършиха въпросния "университет" /да оставим настрана, че е цяло чудо, че изобщо са приети с подобен успех от дипломата за средно образование/.
Аз съм завършила Софийски университет / навремето държавна поръчка, редовна форма на обучение/ и под секрет мога да ви споделя как преподавателите от СУ разправят едва ли не вицове за "гастролите" си в подобни учебни заведения.

За поправителната сесия - доколкото разбрах Gonzolina има предвид ВСУ и именно за ВСУ е изказването ми, че явно нивото на студентите е паднало още повече.

М.Д. , абсолютно съм съгласна. Наистина важно е да имаш подсигурена работа, но кой може да го гарантира това. Тези, които нямат сигурна работа вбъдеще и се колебаят за избор на университет - само ще име е във вреда да завършат някой подобен на ВСУ.
Жалко, че навремето наистина не го закриха този университет, както и другите подобни свободни.

# 18
  • Мнения: 2 018
...
За поправителната сесия - доколкото разбрах Gonzolina има предвид ВСУ и именно за ВСУ е изказването ми, че явно нивото на студентите е паднало още повече.
...

пък аз ти говоря за Техническия София, че положението е същото...

# 19
  • Мнения: 8 963
Бо_, Техническият университет в София е един от добрите университети в Бг и по никакъв начин не може да се сравнява с ВСУ. Ако студентите в Техническия не са минали изпит това е защото изискванията на преподавателите към тях са били прекомерни. Колкото до ВСУ -  публична тайна е, че изисквания няма или те са на най-елементарно ниво, та поради тази причина беше и моят коментар.

# 20
  • Мнения: 1 479
крайно време е да го закрият
Съгласно нормативите на ЕС на 1 милион население се полага 1 университет.
В България има, ако не се лъжа,  57 ВУЗ, което ни поставя на първо място в ЕС, на светлинни години пред стара Европа.  Laughing

Истината е, че лично за мен Варненският свободен университет "Черноризец храбър", който е предмет на дискусията, е на възможно най-долното стъпало на стълбицата на висшите учебни заведения в Бг. Или иначе казано - от Нестойностните най-зле.
Зрелостниците с двойка на една от матурите и без диплома от училище без проблем могат да се запишат и дори да вземат изпити от идната студентска сесия във Варненския свободен университет „Черноризец Храбър”.

Частният вуз последва примера на Русенския университет, където двойкаджии влизат при условие, че ще се явят на поправката на зрелостния изпит през есента. Във Варна кандидат-студентите без матура дори са още по-облагодетелствани.

За тях не се поставя срок за защита на националния изпит, а докато следват без диплома за средно, системата на обучението им ще се нарича „алтернативна". „
http://www.uchenik.com/5365-priemat-studenti-bez-shkolska-diploma.html

 Laughing

# 21
  • Мнения: X
Здравейте ! Искам и аз да се включа в темата, защото чета доста пресилени коментари. Завърших ВСУ и записах втора специалност отново там. Не споря, че се влиза лесно. Аз лично кандидатствах с оценките си от матурите - 5.95 по български език и литература и 5.25 по испански език. Завърших с почти пълно отличие бакалавърската си степен и бях наградена от ръководството на университета. Държа да подчертая, че завършихме едва 10 човека от курса . Останалите или се отказаха, или имаха доста невзети изпити. Така че мога да оборя този, който твърди, че всеки успява да завърши ВСУ.  Сигурна съм, че щом ʼʼпарадирамʼʼ с успехите си, все някой ще ми зададе въпроса - Защо след като си толкова голяма работа не отиде да учиш например в СУ или в друго по-реномирано учебно заведение? Защото специалността , която избрах преди 5 години не беше много разпространена, но във ВСУ я имаше , и  държа да отбележа, че преподавателите ми през всичките тези години бяха истински специалисти в съответната област.
   Не се съмнявам, че ще се реализирам в насоката, която съм избрала заради личните ми качества и това, че дипломата ми е от ВСУ няма да пречка, защото имам знанията, които са ми необходими. Всичко зависи от човека, а животът е най-добрия университет  Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 1 388
Нивото в ВСУ не е само ниско, то е под нулата. Приема е на база измислено есе, което няма как да напишеш грешно. Каквото и да пишеш, ще е вярно.

Базата за такъв университет е под всякаква критика. Тоалетните са на като на пазара във Варна, мръсни и с убийствена миризма на хлор. 3 човека на един компютър в часовете по информатика. Иначе всичко друго е в гранитогрес и лъскаво.

Учих 2 семестъра там и ми стана ясно, че диплома ще взема, но какъв е смисъла от нея.
Всеки изпит го вземах с един ден четене и от обща култура. И имах само 5 и 6.

След като се отказах от ВСУ продължих в чужбина и разликата е от тук до небето.

Да има хора оставени на поправка във ВСУ, но то е само защото преподавателите от София и страната искат да дойдат на море през лятото. Има студенти, които един ред не са прочели и минават с тройка. Има и такива, които един ден не са били на лекции и студентската книжка се подава с пачка. Всички минават. Ако не минат, няма да има постъпления в университета следващата година.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 108
Привет и от мен. Виждам, че не е писано отдавна и не знам дали изобщо някой ще отговори, но все пак бих искала и аз да се включа с мнение по въпроса.
Наистина съм чувала и все още продължавам да чувам негативни мнения за университета. Аз също подкрепям някои от тях.
Вече завършвам трето висше там, въпреки че съм на 23.
Карах едновременно "Криминалистика" и "Българска народна хореография", а сега уча Продължаващо обучение "Право", т.е. признават ми оценките от бакалавъра по Криминалистика и се учи само 4 семестъра.
В момента не мога да се сетя всичко, което ми беше на ума да кажа, но като цяло аз получих доста знания от там. Всъщност всеки ще получи толкова знания колко иска, пък и зависи от предмета. Аз лично много четях, особено по някои дисциплини като Наказателно право, Разследване на престъпленията, а сега по Гражданско, Облигационно, Семейно и наследствено и т.н. Просто има предмети, по които трябва наистина да се чете поне месец преди изпита. Разбира се има и много изпити, които се вземат изключително лесно - който не се е явил, той не го е взел.
От моя курс по Криминалистика, само 10 човека си взехме държавните и се дипломирахме (от 70). Повечето от останалите ще се явяват на пролетната сесия отново.
А пък за Хореографията... ВСУ наистина не е добър избор за тази специалност. Там курса ни е от 20 човека. В дипломата после пише Хореограф-педагог. Та така се стекоха обстоятелствата при мен, че исках да съм компетентна в повече области и с тенденция да изкарам Предучилищна и начална училищна педагогика - магистратура, в ШУ, Русенския, Великотърновския или където ме приемат.
Относно таксите, сега сигурно ще се чудите "от къде толкова пари", аз бях малко по нахална и ходих из канцелариите да подавам заявления насам-натам за намаление за таксата за втора специалност и така ми отпускаха по едно време до 50% намаление, после по 25, 20 и накрая 10%, но пак е нещо. Освен това като се плаща разсрочено на по 2-3 вноски не е толкова трудно.
Та така .. имам много познати, завършили тези специалности, които сега си работят по специалността и са много доволни. Повечето, които са завършили Криминалистика сега са полицаи, а някои дори разследващи, които са завършили и Право, а тези от Хореографията или имат школи за танци или работят в училища и детски градини като преподаватели по хореография.  Даже имаше една колежка, която замина за Турция в някакъв състав подобен на "Огъня на Анадола" и сега си живучка там..  Sunglasses
Най-желаните специалности в момента във ВСУ са Право, там винаги има най-малко 50-60 човека поток, Психология, Криминалистика, Архитектура и някои от икономическите специалности.
Желая успех на всички. Нека всеки да учи каквото му е на сърце и с пожелания за успешна реализация!

# 24
  • Мнения: 2 003
Здравейте!
Не съм се явявала отдавна на изпит - Наказателно право - някои ще ми отговори ли дали още този изпит си е писмен и устен, както си беше или е изменен под някоя друга форма  newsm78 #Crazy

# 25
  • Варна
  • Мнения: 108
Ами изпита по наказателно право протича по следния начин: влизат няколко човека, теглиш си въпрос, пишеш на лист (ако прецениш) и отиваш на устно. На устното обикновено не питат само по въпроса, ами разхождат из конспекта. Успех  Wink

# 26
  • Мнения: 2 003
Ами изпита по наказателно право протича по следния начин: влизат няколко човека, теглиш си въпрос, пишеш на лист (ако прецениш) и отиваш на устно. На устното обикновено не питат само по въпроса, ами разхождат из конспекта. Успех  Wink

Както беше преди - УЖАС!

# 27
  • Мнения: 9 487
Здравейте!
Има ли някоя от вас, завършила магистратура специалност "мениджмънт и международен маркетинг"?

Общи условия

Активация на акаунт