Доброволна амниоцинтеза

  • 12 338
  • 107
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 264
Evana, радвам се че всичко е минало нормално. Сега се успокой и резултатите ще излязат.

И нашия младеж има 2 кистички в главичката. Всички лекари досег ами обясниха, че изчезват в 26-28 седмица. Нашите резултати от амниото излязоха - и ДНК и цитогенетичния анализ и всичко е наред. Надявам се и занапред нещата да се развият добре и мисля позитивно! Направи го и ти!
Успех!

# 91
  • Мнения: X
Бубе и резултати научих-добри са ooooh!Момиченце е,но аз това си го знаех.Аз правих само краткия анализ.Ох ако знаете как ми олекна  Whistling,15 мин, плаках от радост.Но резултатите по пощата още ги чакам-1 седмица мина.Защо се бавят,като по телефона ми казаха,че са пуснати?!
Искам да кажа на момичетата на които им предстои амнио,да не се страхуват,нищо страшно няма.И пожелавам само хубави резултати и здрави и красиви бебчета на финала Hug

Бубе с тези 3 и 4 Д ехографи само ни шашкат да ти кажа #Crazy.Едно време,като бременеех със сина ми,преди 15 год.(леле колко отдавна),имаше едни ехографи,които колко и да ти показва лекаря кое какво е,нищо не се разбираше Joy.Такива подробности,като кисти и др. не се виждаха и се караше по-спокойна бременност.А сега и ноктите на краката може да видиш,има ли врастнал нокът или не/.Това в реда на майтапа,ама като е нормално и често срещано(за кистичките говоря),защо го споменават.Само да се шашка човек Tired

Последна редакция: сб, 01 сеп 2012, 10:02 от Анонимен

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Бубе и резултати научих-добри са ...

 Само да се шашка човек Tired

Честито  Hug Спокойна и лека бременност занапред!

А защо ги споменават ли - ми знам ли, правят се на големи специалисти и освен това, в притеснението ти, те карат да направиш още един куп изследвания и да изсипеш не малко пари ... примерно...

# 93
  • Мнения: 570
и аз се записах за амниоцентеза - на 01.октомври ще е, без избор на екип. Искрено се надявам да не ми се падне д-р Дуковски Simple Smile Стискайте ми палци, после ще споделя как е минало  Hug

# 94
  • София
  • Мнения: 6 271
Аз също отивам на амнио, висок риск от БХС.И май също ще е на 1 октомври. peiota , как така си се записала?

Аз искам при д-р Цанкова (имаме уговорка с нея).

Сега трябва да си подготвя необходимите документи. Доколкото разбрах от опита на писалите в темата, процедурата минава по ЗК, нали не се заплаща друго и се предполага,ч е ще направят пълното изследване?

# 95
  • Мнения: 570
отидох в Майчин дом и ме записаха генетиците в тефтер за кога ще е амниото. Може и по телефона да го направиш. Аз съм за пълния тест понеже имам хромозомна аномалия. Няма да плащам нищо, освен ако не искам да ми направят и краткия тест, който излиза за 3 дни (130лв). До колкото знам амниото се покрива от касата за жени с доказани проблеми като мен и за жени над 35г, но като звъннеш по телефона ще ти кажат  Peace
Значи ще се засечем, нищо чудно и да сме в една стая  Wink
Документите, които трябват са
-направление номер 7 за хоспитализация
-документ за кръвна група
-Пълна кръвна картина с протромбиново време от последната седмица преди амниото
-урина
-СПИН, Васерман - от последните 6м

телефона е 02/9172268

Отива се сутринта в 8 направо за приемане - първо на регистратурата, после 210 к-т, после 212к-т

За мен ще е втора амниоцентеза в живота ми. Не е никак страшно, само дано случа на лекар Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 17:15 от peiota

# 96
  • София
  • Мнения: 6 271
Ясно. Аз съм над 35 г., с висок риск за Даун.

След 20 септември евентуално ще се видя с д-р Цанкова и в зависимост от това тя кога каже да е амниото, ще се запиша. Акос е засечем, данос е познаем Simple Smile Те с Дуковски са в едно отделение, доколкото знам.

# 97
  • Мнения: X
Аз също отивам на амнио, висок риск от БХС.


Е затова не правих тези БХС скрининги,а направо  амнио.След 35 г. е голям процента да ти излезе лош резултат на скрининга,а в почти всички случаи не е верен.Така ми каза и моята генеколожка.Тя изобщо не се доверява на тези изследвания.Даже нямам намерение да правя ФМ,(ако не се наложи)
Като се знам каква съм паника,щях да се побъркам от стрес до резултата от амнио.
Кати,не се притеснявай,всичко ще е наред Hug Hug Hug

# 98
  • София
  • Мнения: 6 271
Да, аз също споделям мнението ти за БХС, нямах никакво намерение да правя, а направо смятах да отида на амнио. НО лекарката м ме убеди от гледна точка на това да се реши в коя седмица да се направи (колкото по-близо до 20 г.с., толкова по-малък риск имало). То не че пак няма да го направя в 20 г.с. по стечение на обстоятелствата въпреки много високия риск, който излезе...

Виж, за ФМ не мога да се съглася, за мен е много важно изследване, което е нещо различно от амниото.

Уф, да минава и да се успокоя, че въпреки че си знам колко относително е БХС-то, пак ми е гадно.

# 99
  • Мнения: 185
Здравейте,

Може ли някой да ми каже как да се свържа с доц. Димитрова за да се уговоря с нея за амниоцентеза?

При мен БХС е много добре, феталната също но тъй като дъщеричката ми е със Синдром на Даун реших да се застраховам и с една амниоцентеза.

# 100
  • София
  • Мнения: 6 271
Здравейте,

Може ли някой да ми каже как да се свържа с доц. Димитрова за да се уговоря с нея за амниоцентеза?

При мен БХС е много добре, феталната също но тъй като дъщеричката ми е със Синдром на Даун реших да се застраховам и с една амниоцентеза.

Не може ли да отидеш в МД и да питаш там. Ще трябва да платиш избор на екип.

# 101
  • Мнения: 570
в Майчин дом на 10-ти етаж  Peace Най-добре лично. Имам и телефона, ако решиш ми пиши на лични  Hug

# 102
  • Мнения: X
peiota ,catty m ,не писахте как мина амниото при вас,сега ви хващам и двете Mr. GreenПредполагам всичко е наред, като гледам подписите ?Hug

# 103
  • София
  • Мнения: 6 271
Мина амниото на 1 октомври без проблем. Резултатите са добри, слава богу.

# 104
  • Мнения: 570
и аз бях на 1-ви октомври, но ме отложиха за 2-ри. Бяхме три момичета, catty m предполагам ти беше едната  Hug Прави ми го д-р Цанкова. Не ми приличаше на доктор в началото, но съм приятно изненадана. Имахме публика от около 10-тина студента и им обясняваше подробно какво се случва. Първият път, когато бях с избор на екип при доц. Димитрова всичко свърши много по-бързо. Сега бяха по-обстоятелствени.
Искам да кажа на всички, на които им предстои. Самата манипулация не е нищо по-страшно от вземане на кръв от вената  Peace

Общи условия

Активация на акаунт