Доброволна амниоцинтеза

  • 12 335
  • 107
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 201
Здрвейте момичета,
в голяма чуденка съм изпаднала и реших да събера още мнения.
Имам добри резултати от ранния БХС и не ми препоръчват втори през втория триместър. Всичко с бебо върви добре. Нямаме фамилна обремененост, имаме си нормално 10 годишно детенце - няма медицински показатели за притеснение.
НО аз съм на 39 години и това е единственият фактор, който ме кара да мисля дали на не направя доброволна амниоцинтеза. Според наблюдаващата ме лекарка - няма нужда предвид високия риск при процедурата. Консултирах се и с д-р Въжарова в МД и според нея възрастта си е рисков фактор за хромозомни малформации, които могат да се диагностицират само с амниосинтеза, НО това решение мога да взема САМО АЗ. Прави се 16-19г.с. и сега имам седмица да реша дали да го правя или не.....много съм объркана. Моля споделете вашето мнение Praynig

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 242
За съжаление не мисля, че някой може да ти отговори на този въпрос. Трябва със съпруга ти да решите кой риск сте по-склонни да поемете - да загубите бебето вследствие на тази амниоцентеза (рискът е минимален, но съществуващ) или евентуално да отгледате дете с проблем (ако резултатите от БХС и ФМ са добри рискът също е минимален но съществуващ). Аз лично за себе си при добри резултати може би не бих правила амнио, но все пак разсъждавам хипотетично. Каквото и да решите ще е най-правилното решение за вас. Пожелавам ти здраво бебе Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 617
Здравей,
Аз  направих амниоцентеза напълно доброволно. Бях го решила още в началото и по тази причина не си направих изобщо БХС. Личния ми  мотив беше да си осигуря мааалко повече спокойствие, което ми е много нужно. Имах родено дете със сърдечна малформация, но тя не е генетична и не би могла да се установи с амнио. Наясно съм, че съществува риск, но риска да родя увредено дете и отново да видя страданието му за мен беше по-висок.
Манипулацията не беше болка за умиране, направих я в Майчин дом-София без избор на лекар.
Успех ти желая каквото и да решиш  Hug

# 3
  • сф
  • Мнения: 394
DDeli, при така описаната от теб ситуация, аз не бих правила амниоцентеза. доколкото разбира, ти искаш да я направиш, за да си спокойна от фактора възраст. както всички са писали, решението е само твое, аз само ти споделям своето мнение според ситуацията. за мен, риска е неоправдано голям в този случай, при този мотив. пожелавам ти всичко най, каквото и да решиш!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 201
Благодаря ВИ, момичета за съветите!!!!
Сега ходих да се консултирам и с лекарката от ЖК и според нея трябва все пак да се обърна към проф. Кременски, който за разлика от д-р Въжарова е категоричен в "съветите" си. Според лекарката от ЖК преди да са се правили БХС единственият показател за амнио е била само възрастта. СМятам утре пак да се занеса до МД и да видим дали ще открия професора...

много ми е трудно, мъжът ми казва "Не знам, реши ти, липсва ми информация"...разбирам го и не протестирам, че сама трябва да взема това решение ...

# 5
  • сф
  • Мнения: 394
DDeli, последен съвет по темата от мен - не се тревожи толкова, и не го драматизирай. знай, че и да направиш и да не направиш амнио - резултатът ще бъде прекрасно живо и здраво бебе!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 201
4play,  Hug и аз така си мисля, но пустото желание да направя всичко необходимо и зависещо от мен не ме оставя на мира Simple Smile

# 7
  • Мнения: 27 524
Здравей,
решението е трудно. Амниоцентезата винаги е доброволна, това е абсолютно НЕзадължителна процедура по цял свят.
Аз съм на 37г, резултатите от БХС ми бяха сравнително добри, но винаги оставящи вратичка и за проблеми. Както важи и за лоши резултати - майки, подплашени с БХС 1:10, даже и към 3 правят амнио и бебето е в прекасно здраве, а други, успокоени от резултати 1:300 000  нищо не правят и раждат бебе с Даун. Така че трябва да прецениш наистина сама какъв риск сте по-склонни да приемете. Аз също дълго се чудих. В крайна сметка направих, защото сметнах, че все ще изтърпя самата процедура и после 3 дни лежане вкъщи с притеснения дали ще е всичко ОК, отколкото оставащите месеци до края на бременността.
Процедурата крие риск, но той е хипер минимален и аз четох ужасно много из български, френски и белгийски сайтове и форуми за майки със същите притеснения като нас, и не прочетох никъде за помятане вследствие на амниоцентеза. Както и доктори с по 30г стаж също не са чували за такъв случай.
Не те навивам, разбира се, споделям ти какво отчетох аз при взимането на моето решение  Hug
Амниоцентеза се прави и в по-късни седмици  Peace

# 8
  • Мнения: 8 251
Родих на 35 години и като дете от лекарско семейство бях 100% сигурна че ще направя всички възможни изследвания...ама всички.
Правих ФМ -18 седмица при Томова. Избрах я първо защото се занимава с тази дейност от 20 години и второ защото първо е кардиолог.
Питах дали да правя фетална и тя каза че е 99,9% сигурна че детето ми е здраво. Никога няма 100% сигурност, каза сега като изляза може саксия да ми падне на главата. Е реших да не правя амнио.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 992
Амниоцентезата не е процедура с толкова висок риск, както са те наплашили. Ако искаш да си я спестиш, не пречи да направиш и втория БХС (ако не си минала седмиците), макар той да дава статистически ориентир, а не изследва риска конкретно на твоето бебе. ФМ се прави и по твое желание, така че не пречи да направиш една сега и друга в 22 г.с.
Аз съм на 34 години и реших, че ще карам всичките скрининги и УЗИ-та по списък, което пак не ми дава 100%-ова гаранция, както е при амниото, но поне за някакво успокоение.

# 10
  • Мнения: 1 310
DDeli, при разговор с наблюдаващата ме лекарка, на която имам огромно доверие от вече 10 години, тя ми каза, специално за синдром на Даун, че възрастта не е определяща. Ето тук има същото инфо. Peace
Пиша за Даун, защото това била най-често срещаната генна мутация.
На 35 съм. Направих си БХС. Всичко беше ОК. Но защо ли ми трябваше да чета, че може с много лош резултат всичко да е ОК и с отличен резултат - нещата да са зле.  Crazy
Дори прочетох, че и амниоцентезата не дава 100% гаранция. Там пък се разчитало да се вземат люспички от кожата на бебето /или нещо подобно/. Ако генетичният материал не е достатъчен, резултатът е просто безсмислен. Т.е. трябва много голям спец да направи амниоцентезата.
Та искам да ви кажа - каквото има да става, ще става. Все си мисля, че няма как при една безпроблемна бременност да се роди болно бебе.
Дано всички се похвалим със здрави и пухкави бебчета! Praynig

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 201
Блонди, SDK31, милинка, Пипи Дългото чорапче - БЛАГОДАРЯ за коментарите ви   bouquet  bouquet  bouquet

Досега четох темата за Второ бебе на 39-40 и наблюдавам, че болшинството мами са минали и през амниото. Имам още доста време да реша, проф. Кременски ще е на линия след 2 седмици (което е ок за моите г.с.), за да се консултирам с него, а сега ще търся пък темите само за амниото, за да съм подготвена....

# 12
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
А защо не направиш и късния скрининг и тогава, въз основа на интегрирания риск, да решиш за амниото? Вярно е, че с напредване на възрастта се увеличава вероятността за бебе с Даун, но това е е основния определящ фактор. Не мисля, че имаш повод за каквото и да е притеснение  Hug

# 13
  • Мнения: 28
Според мен не си струва риска. Бих направила амнио без да се замисля.

# 14
  • Мнения: 210
Аз на 35г не се замислих да направя, 39г за мен е повече от желателно. Още щом забременях реших че ще правя амнио и съответно докторът не ме и прати на БХС. Не го и мислих много за процедурата, на другия ден бях на работа. Бих препоръчала да се направи за по-спокойна бременност.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 201
Благодаря за мненията ви, момичета Hug
Днес писах на проф. Кременски и този златен човек ми изпрати веднага своето мнение, което аз много ценя. Според него няма основание за безпокойство предвид хубавите резултати ох БХС 1 и извършената от д-р Мазнейкова ранна фетална анатомия. Посъветва да направя втория скрининг след 15 с. за изчисляване на интегриран риск (до края на седмицата ще посетя пак МД), както и да направя контролна ехография след 16 с. във Фемина. Записах час за понеделник при д-р Слакова (ще съм 16г.с+2). Според него трябва да си направя прегледа през 20 г.с. както съм записала час при доц. Димитрова, а амниоцинтеза все още можело да се проведе и в 20 седмица (а д-р Въжарова ми каза 16-19 г.с.). Така че, вече се чувствам значително по спокойна и ще действам по плана.

Продължавам да чета всичките теми относно амниото и все по-малко ме е страх ако трябва да го правя - въпросът е да е премерен рискът  Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 62
Аз също правих амнио,защото исках,нищо,че резултатите ми бяха добри,решението си беше мое и на мъжът ми.Риска е минимален за аборт,мисля,че беше 0,5 на 200.Процедурата е точно 2 мин,няма страшно,давай смело ако си решила.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Аз бих направила.
Говорих с приятелка лекарка, с малко дете (здраво), която категорично, ама много категорично, заяви, че идеята е лоша - нямало смисъл, изследването е инвазивно, а признаците специално за синдром на Даун (аз съм на 36 години, но и на 20 да бях, щеше да ме е страх), както и всякакви малформации, се виждат на 4Д ехограф.
Тя обаче и като лекар май не е фенка на изследвания без показания за тях, доколкото я познавам в това отношение. Аз пък съм малко страхлива и засега продължавам да имам намерение да направя - по желание.

# 18
  • Мнения: 863
Аз направих-на 38 години.Реших го в момента, в който разбрах, че съм бременна.За секунда не съм съжалила за решението си!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 201
кйг, Оранжева мандаринка , happy_woman   bouquet  bouquet  bouquet

утре трябва да ми излезе резултатът от БХС2 за интегриран риск  Praynig Praynig Praynig.

ще пиша какво става!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 201
Ето какво се случва - излезе резултатът от БХС2 - висок риск възраст и висок риск за ДАун. Но не са изчислили интегриран риск от БХС1 и БХС2 #2gunfire Извод - Не правете БХС при Мазнейкова - работят по система, различна от в МД и почнеш ли веднъж там - изход няма.

Е, вече записах за амнио - в петък при доц. Димитрова в МД - стискайте ми палци Praynig

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 242
DDeli,
стискам палци, всичко ще е наред thumbsup

# 22
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
По повод на амниото, някой може ли да ми каже точно в кои седмици е удачно да се направи?
Навсякъде чета различни неща...

# 23
  • Мнения: 27 524
По принцип може да се направи по всяко време, ако се налага. Иначе обикновено се прави 17-18-та седмица.

DDeli, колко ти е риска, не написа по-точно. Стискам палци за утре да мине бързо и леко и всичко да е наред  Hug

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 201
Привет момичета   bouquet

Вчера мина амниото!!!!! Не боли! Докато се усетя и иглата беше вътре. Всичко свърши за 8 (!!!) минути от влизането за манипулацията до обратно в леглото в моята стая. Доц Димитрова наистина е виртуоз! След 5 р.д. излиза късият резултат, а след 21 р.д разширеният.

АМниоцинтеза сеправи 16-20 г.с.

Рискът ми за Даун от бхс2 (без изчислен интегриран риск) беше 1:50, което е високо, а на бхс1  беше 1:767. Важното е, че амниото ще даде диагноза !

Сега съм в къщи, рано в понеделник ще се върна в МД за изписване - то няма нужда да седиш там - не ми дават никакви лекарства, само лежиш, а леглата са им  Sick

Ако има въпроси -питайте Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 6 269
DDeli, трябва ли задължително да се прави БХС, мога ли да отида директно на амниоцинтеза? За д-р Димитрова - избор на екип ли направи и каква е цената? Благодаря предварително. Стискам палци резултатът от амниото да е добър

# 26
  • Мнения: 27 524
трябва ли задължително да се прави БХС, мога ли да отида директно на амниоцинтеза?

Категорично не. Можеш, разбира се  Simple Smile
Но така или иначе БХС не е нищо. Ама в БГ май е платено  Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 6 269
трябва ли задължително да се прави БХС, мога ли да отида директно на амниоцинтеза?

Категорично не. Можеш, разбира се  Simple Smile
Но така или иначе БХС не е нищо. Ама в БГ май е платено  Thinking

Точно, защото не му вярвам, за това не искам да си го правя. Имам вече опит от предишния път с лошия резултат и ошашкването, та за това искам директно амнио, което така или иначе искам задължително. Просто не знам как стоят нещата сега - трябва ли да има някаква причина за амниото (въпреки че може би мога да мина с възрастта си...)

Иначе да, платео е, както и амниото май.

# 28
  • Мнения: 863
При мен не беше платено-2009 г.Не правих предварително никакви кръвни изследвания.Ако оттогава няма някакви промени, възрастта е достатъчно основание за безплатна амниоцентеза.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 617
И аз не съм правила БХС, направо амнио. Не съм плащала нито стотинка (говоря за Майчин дом София), бях си с направление. Не съм избирала лекар, падна ми се д-р Стойкова. Избора на екип е 150лв., но трябвало да се свържа предварително аз с лекаря, а на мен имената им нищо не ми говореха така или иначе. Казаха ми, че ако искам и ДНК анализа (който излиза за 5дни) и цитогинетичния (за 14-20дни) плащам си за единия от тях -130лв.
 DDeli, сигурна съм, че резултата ще е добър  Hug

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 201
catty m , момичетата вече са ти отговорили  bouquet

Само възрастта е достатъчна за безплатна амниоцинтеза. Изборът на екип струва 150 лв, като предварително си била при съответния лекар да му кажеш, че искаш той/тя да ти я направи. Ако искаш и двата теста - бързия за 5 р.д и дългия за 21 р.д.) трябва да доплатиш още 130 лева.

Благодаря ви за подкрепата, момичета!

# 31
  • Мнения: 1 310
А каква е възрастта?

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 201
над 35 г (доколкото си спомням)

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 201
Излязоха ми най-после (след 2 дни закъснение!) резултатите от краткия тест и са отрицателни!!!!!! Толкова съм щастлива!!!! Най-тежко наистина беше чакането. А бебка със сигурност е момиченце и тати вече няма да се надява нещо да се промени  Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 6 269
Излязоха ми най-после (след 2 дни закъснение!) резултатите от краткия тест и са отрицателни!!!!!! Толкова съм щастлива!!!! Най-тежко наистина беше чакането. А бебка със сигурност е момиченце и тати вече няма да се надява нещо да се промени  Laughing

Страхотни новини, браво!

# 35
  • Мнения: 18
DDeli, здравей!

На мен ми предстои амнио и бих искала да те попитам, какво точно представлява "дългия" резултат (21 р.д.), за който се заплаща 130 лв.?

Благодаря  smile3525 предварително, мн се радвам, че при теб всичко е ок!

ПС Доколкото разбирам пола се посочва още в "късия" резултат, или?

# 36
  • Мнения: 27 524
ПС Доколкото разбирам пола се посочва още в "късия" резултат, или?

Да  Peace

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 201
miren1234, дългият резултат се нарича "цитогеничен анализ" и дава инфо за всички хромозоми в кариотипа на плода. Може да установи 99% от клинично значимите хромозомни аномалии на плода. Прави се на микроскоп.

Това е преписано от информационното съгласие, което се подписва като отидеш за амниото.

# 38
  • Мнения: 18
Благодаря мн за бързия отговор  smile3525

Тъкмо ще мога да попитам днес при втория специалист, дали е препоръчително в моя случай да поискам и такъв анализ.

Приятен ден  Hug

# 39
  • Мнения: 264
Здравейте момичета!

И на мен ми предстои да направя амнио другата седмица. БХС е ок, но имаме кисти в главичката (изчезвали 26-28г.с) и удебеляване на червата. И двете били нормални, но заедно е рисково за генетична болест, затова ми препоръчаха.
Страхувам се наистина, но взех решение да я направя. Не съм решила дали да избирам лекар. Бях при доц.Димитрова на ФМ днес  и тя ми обясни какво е необходимо и каза, че най-добре другия вторник да отида да я направим.
Вие какво мислите, да избирам ли екип?

# 40
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 585
Здравейте момичета!

И на мен ми предстои да направя амнио другата седмица. БХС е ок, но имаме кисти в главичката (изчезвали 26-28г.с) и удебеляване на червата. И двете били нормални, но заедно е рисково за генетична болест, затова ми препоръчаха.
Страхувам се наистина, но взех решение да я направя. Не съм решила дали да избирам лекар. Бях при доц.Димитрова на ФМ днес  и тя ми обясни какво е необходимо и каза, че най-добре другия вторник да отида да я направим.
Вие какво мислите, да избирам ли екип?

bubence, на нас на първата ФМ, ни отриха двустранно кисти, което страшно ме уплаши, но на втората ФМ вече ги нямаше. А що се отнася до амниоцентезата по-добре си избери екип. За Димитрова съм чувала страхотни отзиви. Аз преди година ходих да правя Амнио по собствено желание, заради годините си тъй като бях на 39, после тези кисти. Резултатите от двата БХС бяха нисък риск, но все пак си взех направление. Бях без уговорка, пратиха ме на петия етаж в МД в Рискова бременност при Правда Попиванова. Беше ужасена, че са й пратили три момичета за Амнио в един ден и отказа да ни го направи същия ден под предлог, че същия ден правела само срещу заплащане. Вечерта акушерката ни извика трите да ни сложи системи поне за 24 часа, защото така била казала Правда Попиванова и да не се разправяме, но аз отказах, при което сутринта на визитацията същата тази Попиванова ми каза, че след като съм отказала системи няма да има Амниоцентеза. От предния ден много се бях стресирала от всичко, което ми се случва и на другия ден си тръгнах и се молех всичко да е наред. Слава Богу родих си едно красиво и здраво бебче, което много ни радва, пожелавам ти и при теб да няма поводи за тревоги. Успех!

# 41
  • Мнения: 18
Има ли някои мами, които до момента на амнио-то са работили? Бих искала да ви попитам, дали след това сте се върнали на работа, ако да кога точно?
Благодаря  ви   bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 6 269
Има ли някои мами, които до момента на амнио-то са работили? Бих искала да ви попитам, дали след това сте се върнали на работа, ако да кога точно?
Благодаря  ви   bouquet

Амниото не те осакатява, че да не може да работиш.

Аз до дена на амниото (преди 6 г.) бях на работа, след това ми дадоха 2 или 3 дена болничен (не помня точно), след което си се върнах на работа отново и така до 45-те дни. Не съм имала никакви неразположения от процедурата, в деня когато ми я направиха просто се пазех повече, т.е. лежах и си почивах.

# 43
  • Мнения: 18
Не съм си и помислила, че ще ме осъкати...доколкото разбрах след процедурата се получавала една тежест, а при някои и контракции, затова попитах.

Аз сега също съм на работа, но не знам как точно след процедурата да лежа и почивам повече през работно време?!

# 44
  • Мнения: 863
Не съм си и помислила, че ще ме осъкати...доколкото разбрах след процедурата се получавала една тежест, а при някои и контракции, затова попитах.

Аз сега също съм на работа, но не знам как точно след процедурата да лежа и почивам повече през работно време?!
Ще ти дадат болничен.

# 45
  • Мнения: 210
Тук дават болничен само за деня на процедурата. На следващия ден искам не искам бях на работа, но дискомфорт чувствах наистина само в деня на амниото. Дори след процедурата си тръгваш веднага, точно като след взимане на кръв. Дори 5 минути не те оставят да полежиш, лекарства -абсолютно никакви. Едно нош па или магнезий не съм изпила след това. Честно казано всичко това ми помогна да не драматизирам и да не отдавам голямо значение на амниото.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 269
Не съм си и помислила, че ще ме осъкати...доколкото разбрах след процедурата се получавала една тежест, а при някои и контракции, затова попитах.

Аз сега също съм на работа, но не знам как точно след процедурата да лежа и почивам повече през работно време?!

Ако не ти дадат болничен, вземи си поне него ден отпуска.

Доколкото знам, всеки различно понася процедурата - една позната я наболяло малко, мен нито ме боля, нито контракции получих, абсолютно нищо. След вземането на амниотичната течност обиколих половината МД, за да я занесе не-знам-си-къде. След това си се прибрах и си лежах целия ден. Това е. Колкото по-малко го мислиш, толкова по-добре (аз съм от страхливите, само да кажа, особено от игли, ама тогава нещата се развиха толкова бързо, че нямах много време да се шашкам).

# 47
  • Мнения: 863
По времето на моята амниоцентеза /2009 г./ имаше клинична пътека, според която трябваше задължително да се стои в болница /не знам колко дена/.Практически ни позволяваха да си тръгнем същия ден, но трябваше след еди-колко си дни да отидем за изписване.И след болничния престой издаваха болничен, но не помня за колко дена.

# 48
  • Мнения: 18
Благодаря ви за отговорите, ще си пусна отпуска в такъв случай, защото вече излизах болничен за отлепяне.
Приятни почивни дни  Hug

# 49
  • Мнения: 27 524
Би трябвало да ти дадат болничен. Тук дават за 48 часа след това. В болницата лежиш 2 часа, след това трябва 48 вкъщи, само до тоалетна може да се става. Лекарства не дават, но аз си пиех на своя глава магнезий и но-шпа. Мен ме боля мястото на убождането първите 24 часа при завъртане и кашляне или смях. Дискомфорт чувствах, определено.
Ако можеш, вземи си болничен или отпуск или 3 дни пази леглото, няма нужда от геройства и излишни рискове.  Peace

# 50
  • Мнения: 264
Момичета,

моето амнио се очертава във вторник. Мисля да си избера доц. Димитрова.
Ако кажа, че не се страхувам, ще излъжа! Но не от самата процедура, а да няма последствия от нея. Стискайте ми палци и пак ще се разпиша след това.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 269
bubence, стискам палци всичко да мине бързо и безпроблемно и накрая резултатите да са добри  Hug Пиши после да разкажеш как е минало (че аз също съм се насочила към доц. Димитрова).

# 52
  • Мнения: 264
Няма проблем, ще пиша как е минало!

# 53
  • Мнения: 264
С пряко включването от VIP хотела на 10-ти етаж Simple Smile

Днес след няколко часа размотаване в болницата и растящо напрежение, към 13h доц.Димитрова ме извика (мен и още две мами) за амнио. Притеснението беше голямо, но в никакъв случай оправдано! Процедурата мина много бързо и в никакъв случай болезнено. Леко неприятно, но пък бързо. Слава богу не ме стресираха допълнително за това, че съм с предна плацента и контракции. Говориха си разни неща и си действаха. Продължавам да усещам лек дискомфорт и контракции, но не е болка за умиране, стига малкото човече да е добре!
А той младежа след процедурата се размърда сериозно, като че ли да ми каже да не се тревожа, че е добре Simple Smile
Първа стъпка е зад гърба ми! Сега идва чакането. Избрах и двете изследвания, така че след 4-5 дни ще имам бързия резултат и след 3 седмици големия.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 269
Браво, bubence, сега чакаме и добрия резултат.

# 55
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
И аз минах през този ад. Моята амниоцентеза беше на 20.07.2012г. при доц. Димитрова с избор на екип разбира се. При мен причината беше лош резултат при първия БХС - 1:9. Вчера ми излезнаха резултатите, слава богу всичко е наред и бебка е добре. Искам само да дам надежда на всички бъдещи майки с лоши резултати на БХС, това е абсолютно безсмислена статистика, която ни вгорчава живота и този на бебчето ни, докато сме притеснени - направете си амнио, не етолкова сташно, но спокойствието, което ти дава след това е несравнимо ooooh!

# 56
  • София
  • Мнения: 6 269
Здравейте момичета,
И аз минах през този ад. Моята амниоцентеза беше на 20.07.2012г. при доц. Димитрова с избор на екип разбира се. При мен причината беше лош резултат при първия БХС - 1:9. Вчера ми излезнаха резултатите, слава богу всичко е наред и бебка е добре. Искам само да дам надежда на всички бъдещи майки с лоши резултати на БХС, това е абсолютно безсмислена статистика, която ни вгорчава живота и този на бебчето ни, докато сме притеснени - направете си амнио, не етолкова сташно, но спокойствието, което ти дава след това е несравнимо ooooh!

Абсолютно съм на това мнение. Радвам се, че всичко е наред при теб.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Какъв е редът, ако искаш да направиш амниоцентеза по желание? В смисъл, къде отиваш, на регистратурата в болницата ли, или се свързваш първо по телефона / мейла, или как направихте вие?

# 58
  • Мнения: 18
Оранжева мандаринка, при повечето от нас амнио-то е вследствие на резултати от БХС или препоръчан заради възрастта на бременната. За да си направиш амниоцентеза по ЗК е необходимо да имаш направление от наблюдаващия те лекар. Предполагам можеш да отидеш и да си платиш за процедурата, не ми се вярва някой да те върне  Simple Smile
Ако искаш избор на екип, хубаво е предварително да се свържеш с избрания от теб док. Подготвят се и едни изследвания като ПКК и Хемостаза от последната седмица преди да те хоспитализират. Едни ей такива... Hug
Обърни се към твоя док, да ти обясни с подробности и да прецени дали при теб е необходимо...

# 59
  • Мнения: 41
Какъв е редът, ако искаш да направиш амниоцентеза по желание? В смисъл, къде отиваш, на регистратурата в болницата ли, или се свързваш първо по телефона / мейла, или как направихте вие?
Здравейте! Миналата седмица минах и през това - бях решила така или иначе да си направя това изследване ( впредвид възрастта ми най-вече, а и за мое успокоение )
Гинеколога, който ми следи бременността ми даде направление ( то важи един месец ). След това се обадих в Майчин дом за да уточним деня и часа. Искат ви там между 8.30 и 9.00 - минавате да се регистрирате и после пред кабинет 210 - там се попълват документи. След това се отива в съседния кабинет - 212 - Генетична консултация - попълват се документи и ви дават епруветки. С тях постъпвате в болницата. Необходимо е да имате определени изследвания. Ако изследванията са ОК, още веднага може да ви направят процедурата. Моите не ги харесаха и се наложи на следващия ден сутринта да дам кръв и урина. До визитацията резултатите бяха готови и ми направиха амниоцентезата. Ако сте с направление - клиничната пътека покрива разходите, но са нужни най-малко 3 дни болничен престой. Попитах дали не може да ме изпишат по-рано, отговориха ми че могат, ако заплатя цената на процедурата - 290 лв....  така че постоях си....  Crazy

# 60
  • Мнения: 41
а, и друго .... амниоцентеза се прави до 20-та седмица. Дават болнични за престоя в болницата и ако искаш - още 30 дни след това .

# 61
  • Мнения: 27 524
а, и друго .... амниоцентеза се прави до 20-та седмица.

Ако се налага, може по всяко време до края на бременността.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Над 35г ли е в БГ с направление амниото? И тогава се плащат 130 лв / ако жената иска и ДНК анализа (който излиза за 5 дни) и цитогинетичния (за 14-20 дни), си плаща за единия от тях/, така ли?

Ако се прави под тази възраст 290лв ли струва? Моя прителка наскоро е платила 350лв, в различните болници, различна ли е цената?

От всичко изчетено, стигам до извода, че от БХС няма голям смисъл, само излишни притеснения, така ли е?

# 63
  • Мнения: 18
130 лева е цитогеничният анализ, който е по желание на пациента. Той показва цялостен анализ за хромозомни нарушения, които довеждат до различни вродени заболявания.
290 лв. са казали цена за амнио на mima_nikol, но като цяло има ценоразпис на сайта на МД.

Както съм писала по-горе, не е задължително да плащаш ако си под 35 год. Въпроса е да вземеш направление...

Единствената генетична лаборатория е в МД и освен това, там годишно се правели към 800 амниоцентези, много повече от други болнични заведения. Затова повечето избираме МД.

# 64
  • Мнения: 41
ми не знам точно за цените - аз съм над 35 г и нищо не платих. Посочих,  че искам цитогенетичен  анализ - това ми препоръча лекарката в Генетичната консултация, в документите пише че става за 3 седмици. Наложи се да си занеса сама епруветките до лабораторията и там една сърдита "лелка" ми каза че стават за 1 месец .... ще падне чакане ....

# 65
  • София
  • Мнения: 6 269
ми не знам точно за цените - аз съм над 35 г и нищо не платих. Посочих,  че искам цитогенетичен  анализ - това ми препоръча лекарката в Генетичната консултация, в документите пише че става за 3 седмици. Наложи се да си занеса сама епруветките до лабораторията и там една сърдита "лелка" ми каза че стават за 1 месец .... ще падне чакане ....

Спомням си, че преди 6 г. около 20 ден се бях обадила и бяха готови резултатите (преди това се обаждах за този по-бързия резултат).

Да разбирам ли, че не си избирала екип за амниото и за това не си платила нищо?

# 66
  • Мнения: 41
ми не знам точно за цените - аз съм над 35 г и нищо не платих. Посочих,  че искам цитогенетичен  анализ - това ми препоръча лекарката в Генетичната консултация, в документите пише че става за 3 седмици. Наложи се да си занеса сама епруветките до лабораторията и там една сърдита "лелка" ми каза че стават за 1 месец .... ще падне чакане ....

Спомням си, че преди 6 г. около 20 ден се бях обадила и бяха готови резултатите (преди това се обаждах за този по-бързия резултат).

Да разбирам ли, че не си избирала екип за амниото и за това не си платила нищо?

Не съм избирала екип,  а процедурата я извърши доктор Стойкова - не мога да се оплача ( тя и самата процедура е по-малко от 10 мин )

# 67
  • Мнения: 390
Дами, може ли да се прави амнио в по-късна седмица? Притеснява ме ако на ФМ се видят някакви притеснителни неща дали ще мога след нея да направя процедурата. Втората ФМ ми е в 21 седмица и 3 дни  Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 264
На мен ми направиха амниото в 21 седмица, така че не мисля, че ще е проблем.

# 69
  • Мнения: 81
Здравейте!
Кой лекар препоръчвате за избор на екип при амниоцентеза в Майчин дом? Изключвам доцент Димитрова, тъй-като тя ще е в отпуска в подходящия момент.
Благодаря, предварително!  bouquet

# 70
  • Мнения: 264
При мен имаше момичета, на които доц. Карагьозова беше правила и бяха доволни. Но  аз лично нямам впечатления от нея.
Можеш да питаш и Кременски кой би препоръчал.

# 71
  • Мнения: 18
Здравейте момичета,
в петък се върнах от София, а днес разбрах и резултатите по телефона. Отсрещният глас каза, че всичко е наред, което ме изтреля на 7-то небе  newsm76
Благодаря на всички за подкрепата. Не без известни перипетии мина процедурата, но важното в случая е положителния резултат Simple Smile
Сега след около 20-на дни ще звънна и за резулатата от цитогеничния анализ.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 201
Най-после ми излезе и цитологичният резултат - всичко е наред Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Беше доц. Славков в кабинета и каза още докато търсеше резултата, че щом бързият е ОК в мноооооооооого редки случаи има проблем в цитологичния резултат. Така че - спокойно вече след като излезе късияят резултат!

Само хубави новини да има тк!!!!!!!!!!!!!!

# 73
  • Мнения: 27 524
DDeli, страшно се радвам, браво, лека и спокойна бременност докрая  Hug

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 201
Блаодаря ти,Блонди  bouquet

Всъщност в подписа ти виждам, че заслужаваш едно ОГРОМНО ЧЕСТИТО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! С най-най-добри пожелания  bouquet  bouquet  bouquet

# 75
  • Мнения: 34
Честито Ddeli! Аз също имам добри новини. Излезе ми първият резултат от амниото. Всичко е наред - ще си имаме госпожица. Много много сме щастливи. Сега чакаме и втория, надявам се и там всичко да е ОК.  Simple Smile Simple Smile Simple SmileБлагодарна съм на доц. Димитрова.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 201
Lyusi_73 , БРАВО!!!!!!!!!!!!!! Всичко ще е наред!

# 77
  • Мнения: X
Момичета,предстои ми амниоцинтеза след 20.08.Доброволна заради възраст-на 36 г. съм.Но за мой ''късмет'' лекарите за които чета положителни отзиви в този период не са на работа.Доцент Димитрова е в отпуск до края на август,а д-р Марков е в отпуск по бащинство.Пада ми се да е дежурна д-р Цанкова.Не я познавам(няма и как),но в нета чета само негативни мнения за нея.Аз ще дойда от чужбина,свързах се по телефона с Майчин дом и от там ми казаха,че като дойда на посоченият ден ще избирам екип,ако искам.Но аз идея си нямам кои лекари като имена ще мога да избирам.Само за Димитрова и Марков ми казаха,че няма да ги има.А като отида там,нали се сещате,че и да ми дадът списък и нямам нет,няма как да проуча за дадените имена в списъка.То и списъка надали ще е голям Tired,заради периода на отпуските.Моля ви,пишете ми от кои сте доволни или не, за да си запиша и дано направя правилният избор.Много ми е притеснено SadБлагодаря ви предварително  bouquet
Забравих да добавя,че съм кръвна групаА-,попитах за ваксина Гамаглобулин,казаха ми ,че не разполагат с такава в МД и да си я набавя сама.Е къде  да я търся,като аз не съм от Сф,в болница ли да стоя или ваксина да обикалям да търся.Е може ли такова нещо  ooooh!

Последна редакция: пт, 10 авг 2012, 13:27 от Анонимен

# 78
  • Мнения: 390
Evana , ваксината Анти Д Гамаглобулин в българския и вариант май отдавна я спряха от производство. Поне през 2004 я нямаше. Тогава ни биеха на Байер. Моят гинеколог ми предложи да ми бие и сега, но не се поема от касата, а цената и е около 250 лв, а аз не правя планове за трето дете  Rolling Eyes Предполагам, че и в Гърция цената ще е подобна. Обърни се към налбюдаващия те там лекар  Peace

всъщност сега прочетох, че по здравна пътека 141 май беше, ваксината се полага и болницата е длъжна да я осигури, но пътеката е за раждане и евентуално аборт при съществуващи предпоставки да я поставят, а те са майката отрицателен резус фактор, а детето с положителен

Последна редакция: пт, 10 авг 2012, 16:47 от 2 в 1

# 79
  • Мнения: 264
Доколкото знам д-р Цанкова и тя прави много процедури. Трета по брой за година ми е информацията. Мисли позитивно Peace

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 201
Evana, само като идея - знам, че Мазнейкова също е добра в амниоцинтезите, но две неща се сещам, които трябва да се имат предвид - цената (май не приема по ЗК) и дали изследването ще го направят в МД или в коя лаборатория. Мазнейкова прави успешна хорионбиопсия на моя приятелка в 11 г.с , която процедура никой друг не искаше да направи поради известни усложнения. Питай я, ако искаш.

И най-вече - спокойно, при когото и да е ще мине много бързо и леко. А после- ДОБРАТА НОВИНА Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 6 269
Да, Мазнейкова не прави амниото по ЗК (преди 5 г. си спомням, че една позната си го прави там, май към 500 лв. беше тогава, но сега може да са различни цените, няма ли сайт нейната болница със цените). Аз бих се доверила на МД.

Evana, ще се опитам следващата седмица да разбера за някой доктор и ще пиша, ако имам инфо.

# 82
  • Мнения: X
Много благодаря на отзовалите се момичета  bouquet
Аз съм здравно осигурена ,даже тук в Гърция бременността ми се поема от Европейската здравна карта-изследвания,ЖК и евентуално раждане(ако всичко мине благополучно Praynig).Щях да правя амнио в Солун,но лекарите които правят тази процедура са в отпуск до 10 септември.Т.е. само навън в момента(на частно) , а тук амниото на частно е 600 евро.Така и така си ходя често до Бг ,защо да не я направя тук?!Но мъжа ми го е страх горкичкият от тази процедура(да не стане някой съкатлък).Казва ми:''Не виждаш ли,че всичко е против да правиш?Тук са затворили до 10.09.,в Бг лекарката по дежурство е под съмнение,а то и в този отпускарски месец е нормално,инжекция трудно  ще намерим.Абсол=тно всичко е против това.Ако стане беля,как ще го преживееш,като знам колко изстрада докато забременееш?'' TiredАз аз още не мога да се израдвам,че съм бременна.Все имам страхове,че ще стане нещо.Имам един мисед аборт преди 6 месеца,след поставена диагноза от ''Величието'' д-р Владимиров ИЯР.И  то точно в месеца в който съм била бременна,но аз не знаех.После 2-ма лекари тук категорично отхвърлиха тази диагноза,но вече беше късно.От стреса ли или незнам от какво получих мисед.Както и да е,това е друга тема и много дълга. Надявам се тази бременност да прикл=чи успешно.
Незнам,като ми говори така и аз се замислям. Tired
П.п.Извинявам се за =,но тук нямам или аз не намирам буквата иу

bubence ,не те разбрах за Цанкова,как така трета за годината?
catty m благодаря ти,ще чакам да пишеш  bouquet
Сега като се замислих,дали всеки ден е различен лекар на дежурство?Дали да не си сменя деня,ако повечето лекари в списъка за избор са в отпуск?А може и Цанкова да си е добра жената и клоня,че е така.А и аз изпатих от прехвален в нета лекар,за което писах по-горе.

Забравих да добявя,че генеколожката,която ми следи бременността и преди това докато забременея,категорично отхвърли идеята да правя скрининг.Напълно ги отхвърля като достоверно изследване.Та тя ме посъветва ако правя нещо,това да е амниоцинтеза или ФМ.

Последна редакция: сб, 11 авг 2012, 12:25 от Анонимен

# 83
  • София
  • Мнения: 6 269
Evana, според мен дори и да направиш амнио ФМ е задължителна. А за д-р Цанкова според мен bubence казва, че докторката е добра, тъй като е на трето място по брой направени амноцентези за година (предполагам д-р Димитрова е на първо).

# 84
  • Мнения: 570
здравейте,
с първата бременност правих амнио, но ми правиха само цитогенетичния анализ, тъй като имам хромозомен проблем.
Искам да попитам в краткия тест, какво изследват? Някой може ли да ми напише какви показатели са му изследвали? Тогава ми казаха, че няма смисъл да правя бързия тест, тъй като проблема е ясен, но след това в резултата никъде не видях например резултат отхвърлящ Даун!
Сега пак ми предстои амнио, мисля този път да съм без екип и да се доверя на МД. Само се чудя да плтя ли тези 130лв за двата теста  Thinking

# 85
  • Варна
  • Мнения: 617
Искам да попитам в краткия тест, какво изследват? Някой може ли да ми напише какви показатели са му изследвали?
На резултата ми пише - Тризомия 21, 18 и 13 и полови хромозоми (предполагам, че от половите изследването е само за монозомия Х, тъй като след написаното, че няма данни за наличие на тризомии пише, че няма данни за монозомия Х).
Успех  Hug

# 86
  • Мнения: 18
Evana, здравей!
В началото на този месец се подложих на амниоцентеза в МД.
По това, което пишеш става ясно, че определено си притеснена, объркана и мислеща. Според мен щом това е така, по-добре е да си направиш процедурата, за да получиш след това спокойствието, което получих аз. Също като теб, страх ме беше да не би да свикна с мисълта, че съм бременна - не си позволявах, защото не знаех какво ми предстои. Сега съм щастлива, спокойна, галя си нарастващото коремче и мислим усърдно за име Simple Smile Надявам се ме разбираш какво имам предвид.

Относно специалистите...На 10-ти етаж, където аз бях настанена, по вратите пишеше коя стая към кой лекар е. Имената бяха две, това на Димитрова и Карагьозова. Аз бях при Димитрова с още две момичета и всички на четвъртия ден ни изписаха по живо по здраво. За Карагьозова чух също страхотни отзиви /други 3 момичета бях при нея/. Независимо при кого си (защото МД е университетска болница и там завършили медицина студенти - специализират) трябва да си спокойна и да имаш малко повече доверие в лекарите  Hug

Едното момиче от моята стая също беше с отрицателен резус фактор и си купи АНТИ-ДЕ ГАМА ГЛОБОЛИН за 170 лв., от някаква аптека.

Стискам палци да вземеш правилното решение за вас и това да ви донесе необходимото за всяка бременна спокойствие и наслада от предстоящото   Hug

# 87
  • Мнения: 62
Мен пък след амниото ме пуснаха да си ходя,не съм стояла и 2 мин в болницата.Каза ми само в къщи да си почивам 2 дни и да не излизам.

# 88
  • Мнения: 18
кйг, къде и кога е правена процедурата и беше ли платена или по ЗК?
Аз постъпих с още две момичета за амнио, а и след нас на следващия ден момичетата, също останаха в болницата по КП.

# 89
  • Мнения: X
Здравейте момичета!И моето амнио мина,сега е на-страшното-чакането на резултата. Praynig
Направи ми го д-р Цанкова в МД-много съм доволна,мина бързо(за 2-3 мин).Голямо ракарване в тази болница.За момичетата ,които им предстои амнио и се чудят при кого,мога да дам мнение за тези лекари,които бяха там.Не препоръчвам д-р Дуковски:изкл=чително груб,на жената преди мен не успя да извърши сполучливо амниото.Пробата се напълнила с кръв и я оставиха за повторна амниоцентеза на другият ден при друг лекар.На другия ден и я направи Манчев-успешно.Т.е. бодоха я 2 пъти.На мен ми биха антибиотик след това,освен магнезия и нош-па то.И сега си пия Дурацеф.Не знам защо така Tired
Много ми е притеснено за резултата,чак ме е страх да звънна.Д-р Цанкова преди амниото ми каза че имало 2 кисти на главичката на бебо и след като нямам БХС-изследване съответно ще правим амнио.Притеснявам се за тези кистички. PraynigАмниото ми го правиха в четвъртък.

# 90
  • Мнения: 264
Evana, радвам се че всичко е минало нормално. Сега се успокой и резултатите ще излязат.

И нашия младеж има 2 кистички в главичката. Всички лекари досег ами обясниха, че изчезват в 26-28 седмица. Нашите резултати от амниото излязоха - и ДНК и цитогенетичния анализ и всичко е наред. Надявам се и занапред нещата да се развият добре и мисля позитивно! Направи го и ти!
Успех!

# 91
  • Мнения: X
Бубе и резултати научих-добри са ooooh!Момиченце е,но аз това си го знаех.Аз правих само краткия анализ.Ох ако знаете как ми олекна  Whistling,15 мин, плаках от радост.Но резултатите по пощата още ги чакам-1 седмица мина.Защо се бавят,като по телефона ми казаха,че са пуснати?!
Искам да кажа на момичетата на които им предстои амнио,да не се страхуват,нищо страшно няма.И пожелавам само хубави резултати и здрави и красиви бебчета на финала Hug

Бубе с тези 3 и 4 Д ехографи само ни шашкат да ти кажа #Crazy.Едно време,като бременеех със сина ми,преди 15 год.(леле колко отдавна),имаше едни ехографи,които колко и да ти показва лекаря кое какво е,нищо не се разбираше Joy.Такива подробности,като кисти и др. не се виждаха и се караше по-спокойна бременност.А сега и ноктите на краката може да видиш,има ли врастнал нокът или не/.Това в реда на майтапа,ама като е нормално и често срещано(за кистичките говоря),защо го споменават.Само да се шашка човек Tired

Последна редакция: сб, 01 сеп 2012, 10:02 от Анонимен

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Бубе и резултати научих-добри са ...

 Само да се шашка човек Tired

Честито  Hug Спокойна и лека бременност занапред!

А защо ги споменават ли - ми знам ли, правят се на големи специалисти и освен това, в притеснението ти, те карат да направиш още един куп изследвания и да изсипеш не малко пари ... примерно...

# 93
  • Мнения: 570
и аз се записах за амниоцентеза - на 01.октомври ще е, без избор на екип. Искрено се надявам да не ми се падне д-р Дуковски Simple Smile Стискайте ми палци, после ще споделя как е минало  Hug

# 94
  • София
  • Мнения: 6 269
Аз също отивам на амнио, висок риск от БХС.И май също ще е на 1 октомври. peiota , как така си се записала?

Аз искам при д-р Цанкова (имаме уговорка с нея).

Сега трябва да си подготвя необходимите документи. Доколкото разбрах от опита на писалите в темата, процедурата минава по ЗК, нали не се заплаща друго и се предполага,ч е ще направят пълното изследване?

# 95
  • Мнения: 570
отидох в Майчин дом и ме записаха генетиците в тефтер за кога ще е амниото. Може и по телефона да го направиш. Аз съм за пълния тест понеже имам хромозомна аномалия. Няма да плащам нищо, освен ако не искам да ми направят и краткия тест, който излиза за 3 дни (130лв). До колкото знам амниото се покрива от касата за жени с доказани проблеми като мен и за жени над 35г, но като звъннеш по телефона ще ти кажат  Peace
Значи ще се засечем, нищо чудно и да сме в една стая  Wink
Документите, които трябват са
-направление номер 7 за хоспитализация
-документ за кръвна група
-Пълна кръвна картина с протромбиново време от последната седмица преди амниото
-урина
-СПИН, Васерман - от последните 6м

телефона е 02/9172268

Отива се сутринта в 8 направо за приемане - първо на регистратурата, после 210 к-т, после 212к-т

За мен ще е втора амниоцентеза в живота ми. Не е никак страшно, само дано случа на лекар Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 17:15 от peiota

# 96
  • София
  • Мнения: 6 269
Ясно. Аз съм над 35 г., с висок риск за Даун.

След 20 септември евентуално ще се видя с д-р Цанкова и в зависимост от това тя кога каже да е амниото, ще се запиша. Акос е засечем, данос е познаем Simple Smile Те с Дуковски са в едно отделение, доколкото знам.

# 97
  • Мнения: X
Аз също отивам на амнио, висок риск от БХС.


Е затова не правих тези БХС скрининги,а направо  амнио.След 35 г. е голям процента да ти излезе лош резултат на скрининга,а в почти всички случаи не е верен.Така ми каза и моята генеколожка.Тя изобщо не се доверява на тези изследвания.Даже нямам намерение да правя ФМ,(ако не се наложи)
Като се знам каква съм паника,щях да се побъркам от стрес до резултата от амнио.
Кати,не се притеснявай,всичко ще е наред Hug Hug Hug

# 98
  • София
  • Мнения: 6 269
Да, аз също споделям мнението ти за БХС, нямах никакво намерение да правя, а направо смятах да отида на амнио. НО лекарката м ме убеди от гледна точка на това да се реши в коя седмица да се направи (колкото по-близо до 20 г.с., толкова по-малък риск имало). То не че пак няма да го направя в 20 г.с. по стечение на обстоятелствата въпреки много високия риск, който излезе...

Виж, за ФМ не мога да се съглася, за мен е много важно изследване, което е нещо различно от амниото.

Уф, да минава и да се успокоя, че въпреки че си знам колко относително е БХС-то, пак ми е гадно.

# 99
  • Мнения: 185
Здравейте,

Може ли някой да ми каже как да се свържа с доц. Димитрова за да се уговоря с нея за амниоцентеза?

При мен БХС е много добре, феталната също но тъй като дъщеричката ми е със Синдром на Даун реших да се застраховам и с една амниоцентеза.

# 100
  • София
  • Мнения: 6 269
Здравейте,

Може ли някой да ми каже как да се свържа с доц. Димитрова за да се уговоря с нея за амниоцентеза?

При мен БХС е много добре, феталната също но тъй като дъщеричката ми е със Синдром на Даун реших да се застраховам и с една амниоцентеза.

Не може ли да отидеш в МД и да питаш там. Ще трябва да платиш избор на екип.

# 101
  • Мнения: 570
в Майчин дом на 10-ти етаж  Peace Най-добре лично. Имам и телефона, ако решиш ми пиши на лични  Hug

# 102
  • Мнения: X
peiota ,catty m ,не писахте как мина амниото при вас,сега ви хващам и двете Mr. GreenПредполагам всичко е наред, като гледам подписите ?Hug

# 103
  • София
  • Мнения: 6 269
Мина амниото на 1 октомври без проблем. Резултатите са добри, слава богу.

# 104
  • Мнения: 570
и аз бях на 1-ви октомври, но ме отложиха за 2-ри. Бяхме три момичета, catty m предполагам ти беше едната  Hug Прави ми го д-р Цанкова. Не ми приличаше на доктор в началото, но съм приятно изненадана. Имахме публика от около 10-тина студента и им обясняваше подробно какво се случва. Първият път, когато бях с избор на екип при доц. Димитрова всичко свърши много по-бързо. Сега бяха по-обстоятелствени.
Искам да кажа на всички, на които им предстои. Самата манипулация не е нищо по-страшно от вземане на кръв от вената  Peace

# 105
  • София
  • Мнения: 6 269
peiota, ей, защо не се обади Simple Smile То и аз бях за 2 октомври, ама Цанкова още с приемането ми на 1.10. уж ме вкара да ме видела и като ме почна и си ме убоде. Моята девойка я поразиграва малко, плацентата ми се мести и тя, но се справи много добре докторката (Цанкова пак). Асистираше и една руса докторка, младичка, специализантка.

# 106
  • Мнения: X
Браво момичета,радвам се за вас Hug

# 107
  • Мнения: 4
в Майчин дом на 10-ти етаж  Peace Най-добре лично. Имам и телефона, ако решиш ми пиши на лични  Hug
Peiota на амиоцентезата ли откриха че Вашето детенце ще наследи транслокацията или след като се роди сте правили допълнително изследване?
Питам понеже при нас съпругът ми е носител на балансирана транслокация и сме след инвитро с pgd диагностика на ембрион,пуснали сме и неинвазивен генетичен тест в 12г.с.,но доколкото успях да прочета в форума на проф.Кременски-единствено амиоцентезата пише че дава 100% достоверна информация.
Ще Ви бъда много благодарна за споделената информация.
Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт