Доброволна амниоцинтеза

  • 12 320
  • 107
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 210
Тук дават болничен само за деня на процедурата. На следващия ден искам не искам бях на работа, но дискомфорт чувствах наистина само в деня на амниото. Дори след процедурата си тръгваш веднага, точно като след взимане на кръв. Дори 5 минути не те оставят да полежиш, лекарства -абсолютно никакви. Едно нош па или магнезий не съм изпила след това. Честно казано всичко това ми помогна да не драматизирам и да не отдавам голямо значение на амниото.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 264
Не съм си и помислила, че ще ме осъкати...доколкото разбрах след процедурата се получавала една тежест, а при някои и контракции, затова попитах.

Аз сега също съм на работа, но не знам как точно след процедурата да лежа и почивам повече през работно време?!

Ако не ти дадат болничен, вземи си поне него ден отпуска.

Доколкото знам, всеки различно понася процедурата - една позната я наболяло малко, мен нито ме боля, нито контракции получих, абсолютно нищо. След вземането на амниотичната течност обиколих половината МД, за да я занесе не-знам-си-къде. След това си се прибрах и си лежах целия ден. Това е. Колкото по-малко го мислиш, толкова по-добре (аз съм от страхливите, само да кажа, особено от игли, ама тогава нещата се развиха толкова бързо, че нямах много време да се шашкам).

# 47
  • Мнения: 863
По времето на моята амниоцентеза /2009 г./ имаше клинична пътека, според която трябваше задължително да се стои в болница /не знам колко дена/.Практически ни позволяваха да си тръгнем същия ден, но трябваше след еди-колко си дни да отидем за изписване.И след болничния престой издаваха болничен, но не помня за колко дена.

# 48
  • Мнения: 18
Благодаря ви за отговорите, ще си пусна отпуска в такъв случай, защото вече излизах болничен за отлепяне.
Приятни почивни дни  Hug

# 49
  • Мнения: 27 524
Би трябвало да ти дадат болничен. Тук дават за 48 часа след това. В болницата лежиш 2 часа, след това трябва 48 вкъщи, само до тоалетна може да се става. Лекарства не дават, но аз си пиех на своя глава магнезий и но-шпа. Мен ме боля мястото на убождането първите 24 часа при завъртане и кашляне или смях. Дискомфорт чувствах, определено.
Ако можеш, вземи си болничен или отпуск или 3 дни пази леглото, няма нужда от геройства и излишни рискове.  Peace

# 50
  • Мнения: 264
Момичета,

моето амнио се очертава във вторник. Мисля да си избера доц. Димитрова.
Ако кажа, че не се страхувам, ще излъжа! Но не от самата процедура, а да няма последствия от нея. Стискайте ми палци и пак ще се разпиша след това.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 264
bubence, стискам палци всичко да мине бързо и безпроблемно и накрая резултатите да са добри  Hug Пиши после да разкажеш как е минало (че аз също съм се насочила към доц. Димитрова).

# 52
  • Мнения: 264
Няма проблем, ще пиша как е минало!

# 53
  • Мнения: 264
С пряко включването от VIP хотела на 10-ти етаж Simple Smile

Днес след няколко часа размотаване в болницата и растящо напрежение, към 13h доц.Димитрова ме извика (мен и още две мами) за амнио. Притеснението беше голямо, но в никакъв случай оправдано! Процедурата мина много бързо и в никакъв случай болезнено. Леко неприятно, но пък бързо. Слава богу не ме стресираха допълнително за това, че съм с предна плацента и контракции. Говориха си разни неща и си действаха. Продължавам да усещам лек дискомфорт и контракции, но не е болка за умиране, стига малкото човече да е добре!
А той младежа след процедурата се размърда сериозно, като че ли да ми каже да не се тревожа, че е добре Simple Smile
Първа стъпка е зад гърба ми! Сега идва чакането. Избрах и двете изследвания, така че след 4-5 дни ще имам бързия резултат и след 3 седмици големия.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 264
Браво, bubence, сега чакаме и добрия резултат.

# 55
  • Мнения: 2
Здравейте момичета,
И аз минах през този ад. Моята амниоцентеза беше на 20.07.2012г. при доц. Димитрова с избор на екип разбира се. При мен причината беше лош резултат при първия БХС - 1:9. Вчера ми излезнаха резултатите, слава богу всичко е наред и бебка е добре. Искам само да дам надежда на всички бъдещи майки с лоши резултати на БХС, това е абсолютно безсмислена статистика, която ни вгорчава живота и този на бебчето ни, докато сме притеснени - направете си амнио, не етолкова сташно, но спокойствието, което ти дава след това е несравнимо ooooh!

# 56
  • София
  • Мнения: 6 264
Здравейте момичета,
И аз минах през този ад. Моята амниоцентеза беше на 20.07.2012г. при доц. Димитрова с избор на екип разбира се. При мен причината беше лош резултат при първия БХС - 1:9. Вчера ми излезнаха резултатите, слава богу всичко е наред и бебка е добре. Искам само да дам надежда на всички бъдещи майки с лоши резултати на БХС, това е абсолютно безсмислена статистика, която ни вгорчава живота и този на бебчето ни, докато сме притеснени - направете си амнио, не етолкова сташно, но спокойствието, което ти дава след това е несравнимо ooooh!

Абсолютно съм на това мнение. Радвам се, че всичко е наред при теб.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 14 329
Какъв е редът, ако искаш да направиш амниоцентеза по желание? В смисъл, къде отиваш, на регистратурата в болницата ли, или се свързваш първо по телефона / мейла, или как направихте вие?

# 58
  • Мнения: 18
Оранжева мандаринка, при повечето от нас амнио-то е вследствие на резултати от БХС или препоръчан заради възрастта на бременната. За да си направиш амниоцентеза по ЗК е необходимо да имаш направление от наблюдаващия те лекар. Предполагам можеш да отидеш и да си платиш за процедурата, не ми се вярва някой да те върне  Simple Smile
Ако искаш избор на екип, хубаво е предварително да се свържеш с избрания от теб док. Подготвят се и едни изследвания като ПКК и Хемостаза от последната седмица преди да те хоспитализират. Едни ей такива... Hug
Обърни се към твоя док, да ти обясни с подробности и да прецени дали при теб е необходимо...

# 59
  • Мнения: 41
Какъв е редът, ако искаш да направиш амниоцентеза по желание? В смисъл, къде отиваш, на регистратурата в болницата ли, или се свързваш първо по телефона / мейла, или как направихте вие?
Здравейте! Миналата седмица минах и през това - бях решила така или иначе да си направя това изследване ( впредвид възрастта ми най-вече, а и за мое успокоение )
Гинеколога, който ми следи бременността ми даде направление ( то важи един месец ). След това се обадих в Майчин дом за да уточним деня и часа. Искат ви там между 8.30 и 9.00 - минавате да се регистрирате и после пред кабинет 210 - там се попълват документи. След това се отива в съседния кабинет - 212 - Генетична консултация - попълват се документи и ви дават епруветки. С тях постъпвате в болницата. Необходимо е да имате определени изследвания. Ако изследванията са ОК, още веднага може да ви направят процедурата. Моите не ги харесаха и се наложи на следващия ден сутринта да дам кръв и урина. До визитацията резултатите бяха готови и ми направиха амниоцентезата. Ако сте с направление - клиничната пътека покрива разходите, но са нужни най-малко 3 дни болничен престой. Попитах дали не може да ме изпишат по-рано, отговориха ми че могат, ако заплатя цената на процедурата - 290 лв....  така че постоях си....  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт