Доброволна амниоцинтеза

  • 12 333
  • 107
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 201
catty m , момичетата вече са ти отговорили  bouquet

Само възрастта е достатъчна за безплатна амниоцинтеза. Изборът на екип струва 150 лв, като предварително си била при съответния лекар да му кажеш, че искаш той/тя да ти я направи. Ако искаш и двата теста - бързия за 5 р.д и дългия за 21 р.д.) трябва да доплатиш още 130 лева.

Благодаря ви за подкрепата, момичета!

# 31
  • Мнения: 1 310
А каква е възрастта?

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 201
над 35 г (доколкото си спомням)

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 201
Излязоха ми най-после (след 2 дни закъснение!) резултатите от краткия тест и са отрицателни!!!!!! Толкова съм щастлива!!!! Най-тежко наистина беше чакането. А бебка със сигурност е момиченце и тати вече няма да се надява нещо да се промени  Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 6 269
Излязоха ми най-после (след 2 дни закъснение!) резултатите от краткия тест и са отрицателни!!!!!! Толкова съм щастлива!!!! Най-тежко наистина беше чакането. А бебка със сигурност е момиченце и тати вече няма да се надява нещо да се промени  Laughing

Страхотни новини, браво!

# 35
  • Мнения: 18
DDeli, здравей!

На мен ми предстои амнио и бих искала да те попитам, какво точно представлява "дългия" резултат (21 р.д.), за който се заплаща 130 лв.?

Благодаря  smile3525 предварително, мн се радвам, че при теб всичко е ок!

ПС Доколкото разбирам пола се посочва още в "късия" резултат, или?

# 36
  • Мнения: 27 524
ПС Доколкото разбирам пола се посочва още в "късия" резултат, или?

Да  Peace

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 201
miren1234, дългият резултат се нарича "цитогеничен анализ" и дава инфо за всички хромозоми в кариотипа на плода. Може да установи 99% от клинично значимите хромозомни аномалии на плода. Прави се на микроскоп.

Това е преписано от информационното съгласие, което се подписва като отидеш за амниото.

# 38
  • Мнения: 18
Благодаря мн за бързия отговор  smile3525

Тъкмо ще мога да попитам днес при втория специалист, дали е препоръчително в моя случай да поискам и такъв анализ.

Приятен ден  Hug

# 39
  • Мнения: 264
Здравейте момичета!

И на мен ми предстои да направя амнио другата седмица. БХС е ок, но имаме кисти в главичката (изчезвали 26-28г.с) и удебеляване на червата. И двете били нормални, но заедно е рисково за генетична болест, затова ми препоръчаха.
Страхувам се наистина, но взех решение да я направя. Не съм решила дали да избирам лекар. Бях при доц.Димитрова на ФМ днес  и тя ми обясни какво е необходимо и каза, че най-добре другия вторник да отида да я направим.
Вие какво мислите, да избирам ли екип?

# 40
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 585
Здравейте момичета!

И на мен ми предстои да направя амнио другата седмица. БХС е ок, но имаме кисти в главичката (изчезвали 26-28г.с) и удебеляване на червата. И двете били нормални, но заедно е рисково за генетична болест, затова ми препоръчаха.
Страхувам се наистина, но взех решение да я направя. Не съм решила дали да избирам лекар. Бях при доц.Димитрова на ФМ днес  и тя ми обясни какво е необходимо и каза, че най-добре другия вторник да отида да я направим.
Вие какво мислите, да избирам ли екип?

bubence, на нас на първата ФМ, ни отриха двустранно кисти, което страшно ме уплаши, но на втората ФМ вече ги нямаше. А що се отнася до амниоцентезата по-добре си избери екип. За Димитрова съм чувала страхотни отзиви. Аз преди година ходих да правя Амнио по собствено желание, заради годините си тъй като бях на 39, после тези кисти. Резултатите от двата БХС бяха нисък риск, но все пак си взех направление. Бях без уговорка, пратиха ме на петия етаж в МД в Рискова бременност при Правда Попиванова. Беше ужасена, че са й пратили три момичета за Амнио в един ден и отказа да ни го направи същия ден под предлог, че същия ден правела само срещу заплащане. Вечерта акушерката ни извика трите да ни сложи системи поне за 24 часа, защото така била казала Правда Попиванова и да не се разправяме, но аз отказах, при което сутринта на визитацията същата тази Попиванова ми каза, че след като съм отказала системи няма да има Амниоцентеза. От предния ден много се бях стресирала от всичко, което ми се случва и на другия ден си тръгнах и се молех всичко да е наред. Слава Богу родих си едно красиво и здраво бебче, което много ни радва, пожелавам ти и при теб да няма поводи за тревоги. Успех!

# 41
  • Мнения: 18
Има ли някои мами, които до момента на амнио-то са работили? Бих искала да ви попитам, дали след това сте се върнали на работа, ако да кога точно?
Благодаря  ви   bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 6 269
Има ли някои мами, които до момента на амнио-то са работили? Бих искала да ви попитам, дали след това сте се върнали на работа, ако да кога точно?
Благодаря  ви   bouquet

Амниото не те осакатява, че да не може да работиш.

Аз до дена на амниото (преди 6 г.) бях на работа, след това ми дадоха 2 или 3 дена болничен (не помня точно), след което си се върнах на работа отново и така до 45-те дни. Не съм имала никакви неразположения от процедурата, в деня когато ми я направиха просто се пазех повече, т.е. лежах и си почивах.

# 43
  • Мнения: 18
Не съм си и помислила, че ще ме осъкати...доколкото разбрах след процедурата се получавала една тежест, а при някои и контракции, затова попитах.

Аз сега също съм на работа, но не знам как точно след процедурата да лежа и почивам повече през работно време?!

# 44
  • Мнения: 863
Не съм си и помислила, че ще ме осъкати...доколкото разбрах след процедурата се получавала една тежест, а при някои и контракции, затова попитах.

Аз сега също съм на работа, но не знам как точно след процедурата да лежа и почивам повече през работно време?!
Ще ти дадат болничен.

Общи условия

Активация на акаунт