Доброволна амниоцинтеза

  • 12 342
  • 107
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41
а, и друго .... амниоцентеза се прави до 20-та седмица. Дават болнични за престоя в болницата и ако искаш - още 30 дни след това .

# 61
  • Мнения: 27 524
а, и друго .... амниоцентеза се прави до 20-та седмица.

Ако се налага, може по всяко време до края на бременността.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Над 35г ли е в БГ с направление амниото? И тогава се плащат 130 лв / ако жената иска и ДНК анализа (който излиза за 5 дни) и цитогинетичния (за 14-20 дни), си плаща за единия от тях/, така ли?

Ако се прави под тази възраст 290лв ли струва? Моя прителка наскоро е платила 350лв, в различните болници, различна ли е цената?

От всичко изчетено, стигам до извода, че от БХС няма голям смисъл, само излишни притеснения, така ли е?

# 63
  • Мнения: 18
130 лева е цитогеничният анализ, който е по желание на пациента. Той показва цялостен анализ за хромозомни нарушения, които довеждат до различни вродени заболявания.
290 лв. са казали цена за амнио на mima_nikol, но като цяло има ценоразпис на сайта на МД.

Както съм писала по-горе, не е задължително да плащаш ако си под 35 год. Въпроса е да вземеш направление...

Единствената генетична лаборатория е в МД и освен това, там годишно се правели към 800 амниоцентези, много повече от други болнични заведения. Затова повечето избираме МД.

# 64
  • Мнения: 41
ми не знам точно за цените - аз съм над 35 г и нищо не платих. Посочих,  че искам цитогенетичен  анализ - това ми препоръча лекарката в Генетичната консултация, в документите пише че става за 3 седмици. Наложи се да си занеса сама епруветките до лабораторията и там една сърдита "лелка" ми каза че стават за 1 месец .... ще падне чакане ....

# 65
  • София
  • Мнения: 6 280
ми не знам точно за цените - аз съм над 35 г и нищо не платих. Посочих,  че искам цитогенетичен  анализ - това ми препоръча лекарката в Генетичната консултация, в документите пише че става за 3 седмици. Наложи се да си занеса сама епруветките до лабораторията и там една сърдита "лелка" ми каза че стават за 1 месец .... ще падне чакане ....

Спомням си, че преди 6 г. около 20 ден се бях обадила и бяха готови резултатите (преди това се обаждах за този по-бързия резултат).

Да разбирам ли, че не си избирала екип за амниото и за това не си платила нищо?

# 66
  • Мнения: 41
ми не знам точно за цените - аз съм над 35 г и нищо не платих. Посочих,  че искам цитогенетичен  анализ - това ми препоръча лекарката в Генетичната консултация, в документите пише че става за 3 седмици. Наложи се да си занеса сама епруветките до лабораторията и там една сърдита "лелка" ми каза че стават за 1 месец .... ще падне чакане ....

Спомням си, че преди 6 г. около 20 ден се бях обадила и бяха готови резултатите (преди това се обаждах за този по-бързия резултат).

Да разбирам ли, че не си избирала екип за амниото и за това не си платила нищо?

Не съм избирала екип,  а процедурата я извърши доктор Стойкова - не мога да се оплача ( тя и самата процедура е по-малко от 10 мин )

# 67
  • Мнения: 390
Дами, може ли да се прави амнио в по-късна седмица? Притеснява ме ако на ФМ се видят някакви притеснителни неща дали ще мога след нея да направя процедурата. Втората ФМ ми е в 21 седмица и 3 дни  Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 264
На мен ми направиха амниото в 21 седмица, така че не мисля, че ще е проблем.

# 69
  • Мнения: 81
Здравейте!
Кой лекар препоръчвате за избор на екип при амниоцентеза в Майчин дом? Изключвам доцент Димитрова, тъй-като тя ще е в отпуска в подходящия момент.
Благодаря, предварително!  bouquet

# 70
  • Мнения: 264
При мен имаше момичета, на които доц. Карагьозова беше правила и бяха доволни. Но  аз лично нямам впечатления от нея.
Можеш да питаш и Кременски кой би препоръчал.

# 71
  • Мнения: 18
Здравейте момичета,
в петък се върнах от София, а днес разбрах и резултатите по телефона. Отсрещният глас каза, че всичко е наред, което ме изтреля на 7-то небе  newsm76
Благодаря на всички за подкрепата. Не без известни перипетии мина процедурата, но важното в случая е положителния резултат Simple Smile
Сега след около 20-на дни ще звънна и за резулатата от цитогеничния анализ.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 201
Най-после ми излезе и цитологичният резултат - всичко е наред Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Беше доц. Славков в кабинета и каза още докато търсеше резултата, че щом бързият е ОК в мноооооооооого редки случаи има проблем в цитологичния резултат. Така че - спокойно вече след като излезе късияят резултат!

Само хубави новини да има тк!!!!!!!!!!!!!!

# 73
  • Мнения: 27 524
DDeli, страшно се радвам, браво, лека и спокойна бременност докрая  Hug

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 201
Блаодаря ти,Блонди  bouquet

Всъщност в подписа ти виждам, че заслужаваш едно ОГРОМНО ЧЕСТИТО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! С най-най-добри пожелания  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт