Отговори
# 60
  • Мнения: 1 350
наспамихме темата.
в тия жеги, да питам маМите дето са вкъщи с мъниците през деня, кога ги извеждате навън?
аз преди работа за половин час до около 8 и 10 и след това чак след 7.30. От ония ден, откакто се претопли ли, вирус ли имахме, по-рано не смея от 7.
даже вчера излизахме в 8.30 вечерта, та до 9.20 навън. Че малката заспива около това време. Да се измием и ляга.
Малко ми се струва, обаче в тия жеги, друго време ми се струва невъзможно.
Греша ли?
гледам бебоците в количките и по-големи деца навън през деня.
Около нашия набор няма.

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 14:10 от jos

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 075
Тюх, тъкмо се зарадвах, че ще има ново бебче. Е, нищо де, има време да се включите. Wink

Ники, кураж, мила! Стискай зъби, ще трябва да се избута и тоя зор, пък после ще има почивка.  Hug

А по въпроса за спокойно заспиващите мъже, и моя е такъв. Добре, че вече попораснаха децата и сами си казват какво трябва да се прави, че и да се оправят. Tired

Внимание, докато пишехте, в темата бе публикуван 3 нови отговора.
 Joy Отдавна не е било така.

# 62
  • Мнения: 1 350

Внимание, докато пишехте, в темата бе публикуван 3 нови отговора.
 Joy Отдавна не е било така.
как всички имаме нужда от хубави новини   bouquet

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 075
jos, да ти кажа ние излизаме само вечер след 19 часа. Просто през другото време ми е толкова горещо, че и с топ не могат да ме изкарат навън, че и с децата. Crazy Или ходим в близкия детски център да поиграят, но пак не сме навън.
А защо мислиш, че два часа навън са малко? И за какво точно са малко?

П.п. Мием се с пастата на Астера с ягодката.

# 64
  • Мнения: 1 350
и друго да ви питам, с какво миете зъбките на септемврийчетата. Ние ползваме само четка и вода. Не смея засега да купувам паста за зъби, въпреки че ми препоръчаха. Говорих със зъболекар, тя ми каза, оо, още след първото зъбче можете да използвате паста, те са безвредни детските.
Ама като помня аз как и в първи клас гълтах оная паста мечо и ми призлява. Сега не знам какво им слагат...
Ее?

# 65
  • Мнения: 1 350
jos, да ти кажа ние излизаме само вечер след 19 часа. Просто през другото време ми е толкова горещо, че и с топ не могат да ме изкарат навън, че и с децата. Crazy Или ходим в близкия детски център да поиграят, но пак не сме навън.
А защо мислиш, че два часа навън са малко? И за какво точно са малко?
Simple Smile
помня миналото лято с количката по цял ден навън бяхме, ама не ми беше толкова горешо, на бебо също. Явно ми липсват дългите летни разходки, знам ли. И зимата излизахме повече време навън, затова. Може би е така, в жегите и два часа са си доста...
да, вечер като излезем на сянка гледам да е повече, толкова е жегаво  #Crazy
сутрин е повече на слънчице.
Ама ей, го, днес се събуди към 7.35, не можах да я изкарам навън. Иначе ми е ранобудна и успяваме с разходката по хладното Simple Smile

# 66
  • Мнения: 287
Здравейте дами,
скоро не съм писала, но ви чета  Rolling Eyes
При нас е "весело"  Mr. Green Ади ми е много кротък, но изобщо не чува като му се говори  ooooh!
Казваш "чакай", а той си плюе на петите и бегом да го няма; "дай на мама ръка" - дърпа се и пак хуква...да не изброявам... та поради тази причина сме така- или аз бягам след него или го дърпам по улиците (знам, че отстрани е грозно) а той се опитва да се отскубне. Опитвам се да го предпазя от потенциални опасности, но не чува диването  Confused Така се радвам като видя деца, които вървят до майките си кротко или на 2-3 крачки от тях, мисля си че при нас това в близко бъдеще няма как да се получи. Поради тази причина в момента сме доста контузени  Cry Вчера като се прибраха с баща си .......направо ми се подкосиха краката, но знам, че тепърва това ме чака.

По темите, които обсъждате. Мисля си, че всяко нещо с времето си, или самото дете си показва.
Ади от бебе до скоро спеше при нас на спалнята, а кошара ползвахме само за игра. През различни периоди съм опитвала да го науча да спи сам, но все не се получаваше. Сега когато поотрасна и напреднахме с ваденето на зъбките реших отново да пробвам. За моя голяма изненада нещата се получиха само за 2 дни(нощи). През първата вечер се събуди и се опита да плаче, но му дадох вода и му казах да ляга да спинка. През втората вечер заспа непробудно до сутринта. Детето свикна бързо, за разлика от мен  Embarassed Искам вечер да си го гушкам и все ставам да го надничам в кошарата... но и аз се нагаждам, та.....вече всеки си знае леглото.

Същото се получи и с памперсите ( за голямата работа) Започнах да го слагам на гърне като беше на 9-10м. Имахме частичен успех, просто защото знам какъв му е режима. В един момент спрях да настоявам. Като поотрасна и започна да разбира всичко, без да се усетя вече ми казваше кога има "гън-гън" (кодовото название за гърне)  Laughing Мога да се похваля, че от месеци нямаме пропуск в това отношение. Забелязвам, че от известно време насам казва и за пишането, но не винаги. Когато е унесен в игри пропуска. Според мен е много индивидуално и всичко зависи от детето- някой се развиват по-бързо (визирам основно госпожиците) други малко по-късно. Важното е всичко да стане лесно и за двете стани - детето да не е "травмирано", а майката през 10мин. да ходи с гърнето подир него. Не ангажирам никой с изказването си, това е моето разбиране и за моето дете и мен върши чудесна работа. Опитах да го оставя по бельо - да си призная за мен е наказание през 15мин. да питам "има ли пиш" да хванем 3-4 пъти момента, а през останалото време да чистя локвички. Ясно мие, че все още не сме за без памперс, и това ще стане  Wink
Същото се отнася и за говоренето - когато детето е готово ще проговори. Ади "говори" много малко. Казва някой основни неща, а през повечето време си говори на негов си език. Не смятам, че има място за притеснение.
Големи хора сме - никой от нас не ходи с памперс, всички говорим и имаме зъби  Mr. Green Така ще стане и с нашите деца  Hug

Поздрави от нас!
Отивам да си гушна ранения разбойник  Heart Eyes

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 6 637
И на мен много ми липсват моментите от миналото лято, когато по цял ден скиторихме с количките...
Сега като го взема от ясла (към 17:00), стоим пред входа до 19:00 и общо взето това ни е времето за на вън. Знам, че и в яслата ги изкарват сутрин, за следобед - не винаги.
Да доуточня, обаче, че пред входа ни е сянка след обед, а и винаги играе вятърче Heart Eyes Събираме се доста майки с дечурлиги - къде наборчета, къде по-малки, къде каки и батковци - важно е, че тайфата е голяма и се забавляват Mr. Green

vany666, бързо да се оправя малкия разбойник Hug Аз днес за първи път пускам дребния с къси панталонки тип шорти на ясли - до сега все беше с панталонки 7/8, до под коляното, та съм малко на тръни в какво състояние ще го взема след малко...

p.s. ей, голямо раздвижване в темата  smile3501 Дано остане така и за напред!

# 68
  • София
  • Мнения: 4 561
Ех начи, мъничеее Simple Smile
Що така - още 2 години зор, ама пък е кеф като се заиграят и те оставят поне да отидеш сам до вц-то  Whistling
Иначе - да мерси за каката, порастна още малко детето Simple Smile

vany666, с Лора се бях отчаяла, че може да върви до мен.
Добре, че намерих една сродна душа - голямото е с Лора и бяха заедно в яслата, малкото е декемврийче, Сами му е 'батко' с цели 3 месеца. Та това приятелче беше същото като моята, та поне се успокоих, че не само ние сме така. Че по едно време се чудех какво по дяволите бъркам и дали не говоря на чужд език вече.

Полека-лека ще се освестят деца и ще почнат да разбират. Но тр. много говорене, дори и да не дават вид, че те слушат/разбират.
Лора горе-долу миналото лято вече вдяна за какво точно говоря.
Но пак има изцепки - вижда цвете, хвърля колелото на пътя и слиза да къса цветето. Аз - ей тъй  Shocked Бяхме на едно баирче, колелото тръгна надолу ...
Вижда коте - хврля се да го гони, котето тръгва към улицата, идва кола, аз препускам с малкия на ръце след нея и крещя да спре...

Вече изобщо не се замислям какво впечатление правя, не ми остава време Simple Smile

# 69
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
Наистина голямо раздвижване  Laughing
Аз излизам със зверчето сутрин към 9:30 до 11-11:30 и следобяд към 17:30 пак до 19-19:30. Но винаги търсим сенките.
Целите колена са ни в рани, защото той не ходи, а все търчи, но като цяло не се оплаквам, слуша с едното ухо  Mr. Green
Ех, и на мен ми липсват растящия корем, трепетите около бременността, но съм решила, когато Мишо навърши 4, тогава да започнем опитите. Винаги съм искала по-голяма разлика между децата. Пък някакси ми е съвестно да се върна на работа за 1 година и да кажа: "Съжалявам, но не ме търсете още 2 години"  Blush

# 70
  • Мнения: 4
аз като един малък индианец, но как се казва група във фаса, за да ви потърся?

# 71
  • Мнения: 3 267
Леле, колко отдавна не съм писала в темата. В топлото време не стоя изобщо на компютъра.
Да се изкажа и аз по темата за гърнетата  Mr. Green Синът ми не желае да го ползва изобщо. Баба му преливаше вода с една каничка в него, за ди види какво се прави. Той просто не иска да го ползва по предназначение. Няма нищо против да стои на него, но толкоз. Имам познати, които до двете годинки на децата си даже не са правили опити и после за няколко дни децата им свикнаха. Не казвам кое е правилно, но всички ще се научат.  За първи път съм го оставила на вилата с баба му и дядо му. Там се разхожда само гащи по полянката, но май няма успех засега.
Иначе хората го гледат много добре, а на мен ми се отразява добре почивката. Бабите ни са много далеч и не е имало на кой да го оставя и за 5 минути дотук. При нас няма и детска кухня. Не се оплаквам, много приятно време е с децата. Но явно съм имала нужда от малко почивка. Двамата с мъжа ми бяхме и на море. Хората се грижат много добре, дори не им се меся, защото виждам, че детето изглежда по-добре отпреди и защото ще е с тях само няколко седмици и после пак заминаваме далеч. Научил е имената на всички дядовци в селото  Simple Smile
За отговарянето на всичко с не - му хванахме цаката. Ще ядеш ли? Не. Добре, тогава отиваме на разходка без да си ял. Веднага започва да си иска сам. На каквото казва не - му казвям - добре, няма. Нали трябва да е наобратното на всичко и веднага си иска сам каквото първо съм предложила. Вече разбират доста и става и с малко подкупване  Heart Eyes Ако не иска да яде например, му казваме, че после ще направим нещо, което обича и веднага е готов. Разбира се после го правим.
Не говори, повтаря доста думи, но когато си иска. Може да каже една дума веднъж и после не знам кога пак ще я чуя. Няколко пъти е казвал изречения по две думи, но не съм сигурна доколко съзнателно.

Може ли и аз да помоля да ми кажете как се казва групата във facebook?  Blush

# 72
  • Мнения: 184
Излизането сутрин е 09.30 -10.30. Изключено е да стоя с малкия навън до 11.30 Shocked Не че няма сенки, просто е много горещо, пък и всичко интересно за малчо е на пека. Следобед когато се покаже бризчето се живее тук, но не съм излизала по-рано от 17.30.
Паста - имаме една детска на Колгейт, слагам съвсем по малко няколко пъти, че иначе бързо губи интерес към заниманието.
Вани, преди няколко седмици си мислех същото и се чудех как съседчето (октомврийче) отива с баба си на пазар и се връща хваната за ръчичка. А бабата е доста трудноподвижна жена и няма да може да я гони изобщо. Смееха ми се, че още излизам с количката, той нали бил вървял вече... Rolling Eyes Но, о чудо, вече няколко дни мога да си позволя да идем двамата пешком да вземем кухнята. Пак е зор, но поне не се налага да го взимам на ръце, за да не избяга, а той да рита.. Tired Ще се научи и Ади, ще видиш. И откак се е родил не ми пука как изглеждам в очите на хората навън, предпочитам да се концентрирам върху реакцията си както в–спасова, отколкото да харча време да мисля какво впечатление правя.
Успех на всички "проектанти"!  Joy

# 73
  • Мнения: 104
Малееее явно ние сме най-големите скитници, все сме навън ние. Сутрин излизаме към 11ч, прибираме се за обяд, т,е, към 14, следобяд излизаме към 18.30, прибираме се към 21.30, значи 2 пъти по 3 часа сме навънм общо 6часа, но аз честно да ви кажа издивявам у нас, кво да правим вкъщи, свършвам си работата и гледам да излизаме, някак вкъщи ми е много по-трудно с нея, иска много внимание, рядко играе сама, не че на вън не съм все до г....а и, ама и аз малко се разсейвам.
Сега за жегите....ние сме все пак през повечето време в басейна на двора или с маркуча си играе, с някоя лейка....бе все водни занимания и повечко на сянка, а следобедните часове на вън с тайфата в квартала, на нашата улица много дечица все горе долу на една възраст, даже и още едно септемврийче има, та така общо взето преди обяд сме в двора двете, следобяд на улицата с тайфата. Малко ми изостава къщната работа лятото, но съм се примирила...
А да ви питам, като сте толкова време вкъщи, с какво ги занимавате, аз вече много съм се изчерпала, айде като си имат компания е друго в смисъл братче, сестриче, ама като са сами....все ме търси, а и какво да прави самичка в крайна сметка, всичките играчки са ми омръзнали на мен яко, на нея май по-малко Wink

# 74
  • Мнения: 73
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/165876_3373390104 … 1_911835214_n.jpg
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/426365_3373390624 … _1961388514_n.jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/179906_3373389864 … 5_824617428_n.jpg
Снимчици от срещата на Рони и Ники!
Ние излизаме от 10 до 13 и от 17.30 до 19. Вечер нали работим в повечето случаи, иначе до 21 ще откараме. Когато ходим на плаж излизаме към 9 без нещо и така до 13 ч.
За гърнето... засега няма напредък, но има време до септември.
И Ники не върви за ръчичка, тича на където му видят очите, дърпа се и една секунда не върви до мен. Малко по малко свикна да върви хванат за количката, но само ако е в неговата посока, иначе спира количката, обръща я на където иска и така. Голяма мания са му входните врати и дръжките на вратите по колите, а също и гумите и джантите, мъжка му работа. Не си и помислям да изляза без количка, изобщо не ме интересува кой какво мисли, аз си мисля за моя кръст. Ако е до пясъчника пред блока не я взимам, но за по-далеч не става без нея. А и той обича да си седи. И аз чакам този момент, когато ще ме хване за ръка и ще върви до мен, но засега няма такива изгледи. Племеника ми до 2 и половина щъкаше в несвяст, а сега не се отделя на метър от майка си. Та ще почакам до тогава  Rolling Eyes Все още нямат страх и са смели, всичко искат да видят, да пипнат, все ще отмине и това.
betonche, как си във Фейс-а, какво име? Иначе ето го адреса:
http://www.facebook.com/groups/130849686982862/

Общи условия

Активация на акаунт