4.5 месечното ми бебе отказва да яде АМ!

  • 14 167
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Мерси момичета:) Това и се опитвам да правя, като заспи пробвам да я храня, понякога яде, друг път не. И мисля, че и зъбките започват да я мъчат, защото лигите ни текат като Ниагарския водопад и ръцете и двете са в устата.( което не помага с проблема). Последните дни почти отказва да яде, само реве Sad Дано скоро да се появят зъбките, че поне това да не я мъчи, а и ние да си починем малко.. И ни предстои дълго пътуване след седмица и може да попее в самолета, но няма как. Ще се опитвам поне вода да й давам, защото не мисля че ще яде, но предполагам един ден ще го преглътнем. Дано поне в Бг времето да й повлияе положително, въпреки че ще сме само за 2 седмици Sad

# 16
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравей Мариела G минах през същото с сина  ми, на 4 месеца като беше. Какво направих:
- започнах да го храня легнал в количката или на леглото, когато сме вкъщи. Вече не искаше да го държа, независимо от позата.
- хранех след като заспи или ако е току-що събуден
- сменях млеката - не помогна особено
Накрая захраних на 4,5м. и стана чудо - започна да пие мляко, а от новите храни хапваше доволно и с апетит. По едно време дори си включи нощно ядене с мляко, което скоро отпадна. Просто беше готов по-рано, не всички са еднакви. За мен захранване между 4 и 6м. е нормално според обстоятелствата и решението на майката.
Сега вече е друго Simple Smile започва да има предпочитания за определени храни, ако нещо не му харесва не го мъча. Винаги е така едни хапват повече, други по-малко. Спокойно можеш да слагаш бисквити в млякото, щом са без глутен. Аз ползвах на ХИП.
За това как се чустваш също знам какво е, бъди оптимист нещата се оправят, децата растат.

# 17
  • Мнения: 40
Мерси за отговора, Devil_Rose. Имам нужда от позитивна подкрепа! Ние започнахме със захранването в началото на 4ти месец по принуда, още не бързам с разнообразието, само оризова каша + круша или банан, пюре от ямс(сладък картоф) и понякога добавям морковче. Преди няколко дни нямах готово пюре вкъщи и бях навън, мъжа ми звъни в ужас, че Рая не е яла вече 6 часа и отказва да яде мляко. Купих готово пюре на ХИПП тиква и се прибрах, горката сигурно е била озверяла от глад, защото го изяде за нула време! А по принцип като се храним все трябва да й се пее и да си играем с нея, за да се залиса и да отваря уста. Ах, знам, че всичко ще мине и ще остане само спомен, но сме много изтощени. Дано Бг ни се отрази добре Simple Smile Поздрави!

# 18
  • Русе
  • Мнения: 5 347
  bouquet Само едно нещо пропуснах да спомена - на същата възраст  сина ми започна да яде на 3,5-4 часа интервал и режима преди това отиде по дяволите. Започна и да се буди по различно време сутрин за мляко. Казвам го защото до 3 месечен можех часовника да си сверявам с него, ядеше в 06:00, 09:00 и т.н. В един момент спрях да следя стриктно интервалите на хранене. Сега например той спи веднъж следобед, но винаги заспива преди да обядва, не е огладнял - спи понякога по 3 часа и така паузата закуска-обяд става по-голяма. Сам си намести така нещата.
Тези, които си изброила са ок за вашата възраст, разнообразието идва по-късно.
На ХИП пюрета ще можеш да купуваш и в България, Дидко исега най-много тях харесва, въпреки че яде и други.

# 19
  • Мнения: 425
Лактана био на Топфер пробвахте ли/ам,каши/,немски са с бифидо бактерии,при захранването е хубаво да даваш Биогая/пробиотични капки/,спомагат на им.с-ма и перисталтиката/няма да има запек,колики и киселини,гер ...Peace...  bouquet

# 20
  • Мнения: 40
Благодаря за отговора, GIULIA! За съжаление при нас няма такова АМ, бяхме си в Бг за малко и го пробвах, нямаше разлика, все така си ядеше Sad Купих й Биогая от Бг и сега й давам. Вече сме почти на 6 месеца и все така не ядем ...  Сега си мисля, че са зъбки, за по-рано незнам.. За целия ден ми изяжда около 500-580мл. Докато бяхме в Бг ядеше по-добре, сега си имаме система, храня я когато спи или когато се пробужда, иначе е невъзможно да я нахраня Sad И каша и пюре не иска.. Казват, че е здрава, изследванията са добри, затова си мисля, че са зъбки... И ако е така много се надявам по-скоро да избият!  Peace

# 21
  • Мнения: 425
Ако се лигави/слюнчи/,значи са зъбките Peace Hug По този начин организма подготвя венците да омекнат и по-лесно да пробият зъбките,а давате ли вит.д3 Blush,помага и за зъбите и за имун.с-ма..без него калцият или се изхвърля неусвоен или се натрупва там където нетрябва-като шипове и камъни/песъчинки/ в бъбреците/жлъчката и т.н.... PeaceЛапали всичко около нея дори непосредствено след ядене -зъбите са Peaceа и тамошният климат не и помага... Tired

Продължавай с пробиотиците от аптеката или й кваси кис.мляко Peace Praynig,с бисквити или банан е суперрррр Peace

# 22
  • Мнения: 40
Вит. D й давам откакто се е родила. Пробвах с кисело мляко с бисквитки, но не го гаресва Sad Ще опитам и с плод да видим... Но последните дни ми отказва всякаква храна, успявам само АМ да й дам докато спи. Дано ако са зъбки да избиват вече, че не се издърва вече Sad По цяла нощ не спя да й давам мляко, защото през деня спи много малко и не успявам да я нахраня добре Sad Ах, знам, че ще мине всичко и живот и здраве ще се оправи ( дай Боже), но в момента е доста трудно...

# 23
  • Мнения: 15 379
Мариела, бебето е доста малко за кисело мляко май Confused.
Защо не опиташ от течните млечни каши на Нестле Алете, които се предлагат в шише, например?

# 24
  • Мнения: 40
Аз пробвах ( по препоръка на докторката ), но не й хареса така или иначе.. Тези дни давам само АМ докато спи, вече се изморих да я моля д яде каквото и да е... Другият месец ще видим..

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Добре, а какво стана с изследванията? Всичко наред ли е?

# 26
  • Мнения: 40
Добри са, няма проблем. Ние вече пораснахме, на 6 месеца сме, сега предполагам зъбките я мъчат и затова се цупи с яденето, затова я храня докато спи... Не я тормозя с пюрета и каши, сега цяла седмица не съм предлагала,  днес изяде едно бурканче с ванилов крем, зеленчуци да не опита! Дано като излязат зъбките да се пооправи положението... Peace

# 27
  • Мнения: 15 379
Едва ли проблема е в зъбите, по-скоро това е мит.
Ако детето не се насилва да се храни, вероятно ще прояде малко по-натам. Обикновено щом се въведе месо, нещата се подобряват.

# 28
  • Мнения: 40
Дай Боже! Но до месото докато стигнем ще има още емоции.. Не я насилвам, колкото иска, толкова. А и сега започнахме с АМ за 6месеца + и тя въобще не е очарована, ще трябва много търпение докато свикне с него  Tired А и ние с таткото се лекуваме с по една чашка винце вечер след като заспи, за да поуспокоим нервите Wink Simple Smile Предполагам е злояда и се надявам това да се промени след време..

# 29
  • Мнения: 27 524
Предполагам е злояда и се надявам това да се промени след време..

Няма злояди деца  Simple Smile

Пробвай с готовите течни каши, има на Нестле Алет, на Бледина (Данон), обикновено много се харесват на децата, особено на тези, дето не искат АМ  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт