Лято здравей , Варненче на плажа ще лудей !:)

  • 51 654
  • 672
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 483
И аз към центъра се ориентирах, но засега без резултат, днес продължавам търсенето.
А и друго да ви питам - самият център колко е голям, ако е в другия край, на пешеходно разстояние ли е?

Ами да нa пешеходно разстояние е от единия край на главната улица до другия край. Но за да се ориентираш е най - добре да си отвориш карта на Варна. В интернет има много, а и новото на Гугъл за наблюдение на улиците също е много добро.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2013, 18:43 от kami2004

# 601
  • Мнения: 768
Картата наизуст я научих  Grinning, но едно е на карта, друго да си на място.

# 602
  • Варна
  • Мнения: 2 105
Центъра на Варна се преминава от единия до другия край по дължина за 10мин в стегнат ход.

# 603
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Summer Smile зависи какво разстояние за пеша се приема за нормално от теб и твоя син, може да погледнеш и тук: http://naemi-varna.com/search?renttype=2&imottype%5B%5D=1&am … ng=bg&Submit=
Задала съм: Идеален център, Гръцка махала, (които са си баш в центъра) и да кажем райони, които са на 20-тина минути нормално ходене до него: Нептун, Червен площад, Общината. Аз лично живеех на 4-5 км от центъра на града и вземах това разстояние за 30-35 минути пеш. Но като цяло щом ще даваш пари за квартира е по- добре (според мен) да е в пешеходна близост до мястото, което ще посещава редовно, иначе парите ще отиват в транспорт. На центъра трудно се намираха (преди) места за паркиране, сега май направиха синя зона, та не знам как е, от известно време не съм шофьор.

# 604
  • Мнения: 768
Така е, Chocolate Lover, и аз това гледам поне да е наблизо.
Много сте мили всички  Hug

# 605
  • Мнения: 254
Споделете дали сте преместили децата в училище за предучилищнато възпитание? Нашата дъщеря я оставихме в градината и засега не смятаме и догодина да я местим, предпочитам по-свободно да живее преди да влезе в образователния ужас  #Crazy  Wink

# 606
  • Мнения: 250
Аз я оставих в градината, там и на мен ми е по-удобно, отколкото в някое училище. Има време да се сблъска и с училищната система, няма да й се размине. И без това чак миналата година беше приета на градина, докато може там ще стои.

Последна редакция: сб, 28 сеп 2013, 23:54 от Five magnificent

# 607
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз оставих сина си в ДГ, защото предучилищната вече е 2 години, а не ми е удобно детето две години да е на половин ден в училището.

# 608
  • Мнения: 69
Здравейте, мами от Варна !

Аз съм мама на 3 месечно момиченце Simple Smile Студентка съм, редовно.
Има ли мами студентки с толкова малки бебета ? Кой ги гледа докато сте на лекции? Чували ли сте за групички от майки, които посменно си гледат децата ?

Моята майка живее в Русе, работи.Свекърва ми е тук във Варна. Оставях й бебето няколко пъти, но всеки път като се върнех все нещо не беше наред. Свекърва ми не приема коментари. "Аз я гледам добре" и толкова. Щом не мога да разчитам на баба й, как ще се доверя на чужда жена?
Споделете !!

# 609
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Аз! Родих в края на първия семестър на 4 курс, още не ми беше оформен текущия контрол. С бебе на 20 дена ходих да правя контролно. Гледаше я мъжът ми. Неговата работа е такава, че когато аз си наместя нещата (така че от рано да знам кое на коя дата) той си пускаше по ден - два отпуск. Втория семестър на лекции не ходих, а упражненията ни бяха събрани в един ден, та него ден мъжът ми отново се пишеше да почива, или в краен случай майка ми или свекърва ми. За лекциите, самите преподаватели ми влязоха в положението и дори ме "пъдеха" да си кърмя детето едва ли не Whistling За такива кооперативи от майки не съм чувала, а вече не ми и трябва, завърших (а на дипломирането непременно ще взема и малкия бакалавър  umnikuu). За ходенето на лекции ето ти идея. Ако имаш приятелка, от Варна, която има свободно време, връчваш й количката и да обикаля морската градина примерно, пък ти си стой на лекции.  Mr. Green Това, разбира се, при нейно желание...

# 610
  • Мнения: 4 370
Момичета здравейте!
Имам билет за Смърфовете 2 в Гранд Мол Варна. Важи до 30.09.2013г. Тъй като няма да успеем да дойдем до Варна до края на месеца и да го ползваме, го продавам. Цена 7лв. Ще го изпратя по пощата - препоръчано.

# 611
  • Мнения: 250
Здравейте, мами от Варна !

Аз съм мама на 3 месечно момиченце Simple Smile Студентка съм, редовно.
Има ли мами студентки с толкова малки бебета ? Кой ги гледа докато сте на лекции? Чували ли сте за групички от майки, които посменно си гледат децата ?

Моята майка живее в Русе, работи.Свекърва ми е тук във Варна. Оставях й бебето няколко пъти, но всеки път като се върнех все нещо не беше наред. Свекърва ми не приема коментари. "Аз я гледам добре" и толкова. Щом не мога да разчитам на баба й, как ще се доверя на чужда жена?
Споделете !!


Аз бях прекъснала обучението си когато родих, но бях с почти 2 годишно дете на лекции. Смених 2 детегледачки през това време, или парите им се струваха малко или аз не харесвах ситуациите с тях. Ходила съм и с дъщеря ми по лекции и упражнения като се налага, защото сама я гледах през деня. Успях да завърша последната си година така, и се зарекох да не се пробвам за магистратура по този начин, само ако има кой да помага.
От личен опит мога да кажа, че ничия друга грижа няма да ти се струва като твоята, независимо че и при теб ще се случват същите неща (и хубави и лоши). Може би трябва да дадеш време на свекървата да свикне с бебето, най-вероятно последно е отглеждала бебе преди не малко години. Или варианта е с детегледачки, но малко жени ще са съгласни за толкова малко бебе, най-лесно се намира за над годинка. Няма да е толкова лесно съчетаването в началото, после се свиква.

# 612
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Аз съм майка студентка. Сега тъкмо започвам 4-ти курс. Родих в 3-ти курс, края на 1-ви семестър. Нищо сложно няма в съчетаването на учене и бебе. Баби налични в града няма, далеч са. Бих могла да ги извикам за сесия евентуално, но за да ходя на лекции е немислимо. Общо взето процедирам така. На лекции не ходя, посещавам само упражнения. В началото на семестъра уведомявам преподавателите, че с намалено присъствие и малко дете. Колежки ме снабдяват с материали от които трябва да учим. Детето го гледа мъжът ми или ако е абсолютно невъзможно една много близка приятелка /случвало се е 2 пъти да й я оставям/
Услуги на детегледачка не съм ползвала, но към момента и не бих, тъй като мисля, че детето ми е прекалено малко за подобен вид грижа. Ако се наложи бих пробвала, но малко по-натам.

# 613
  • Мнения: 1 338
Да попитам и тук (извинявам се на тези, които ще видят питането ми 2 пъти  Embarassed ):

Ще съм благодарна на всякакъв отговор. Някой има ли каквато и да е информация за строителна фирма "Брадърс Билдинг ООД" - знам само, че собственици са двама братя, строят жилищни кооперации ...

 Благодаря предварително    bouquet

# 614
  • Варна
  • Мнения: 611
Да попитам и тук (извинявам се на тези, които ще видят питането ми 2 пъти  Embarassed ):

Ще съм благодарна на всякакъв отговор. Някой има ли каквато и да е информация за строителна фирма "Брадърс Билдинг ООД" - знам само, че собственици са двама братя, строят жилищни кооперации ...

 Благодаря предварително    bouquet

Познавам ги и двамата и съм купувала имот от тях. Офисът им е до нас. Какво по-точно ти трябва?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт