седнали на 3 месеца

  • 17 041
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 488
Този цитат е от първия линк от посочените...прочетете Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 057
Как изобщо ви хрумна да дадете подобен съвет за три месечно бебе?! Кой и как (ти ли??) ще определи "стига да не се прекалява"?! С кое? с градуса на повдигане, с времето стоящо седнало? Ей, хора-четете и мислете преди да пишете подобни "съвети"!


Е, давай го малко по спокойно - що с толкова много препинателни знаци?
Дала съм пример - в кошче за кола, повдигнато на около 45 градуса. Това съм имала и пред вид, като съм написала "слагай я да сяда".
Тези съвети, които си изброила спазваш ли ги? Защото на мен ми се струва абсурдно детето ми да иска да прави нещо, а аз на сила да го спирам. Големият син, като беше бебе проходи сам на 10 месеца, трябваше да го бутам на земята и да го уча да пълзи ли? Всеки родител има глава на раменете си и щом е взел съзнателно решение да има дете, значи може да прецени и как да го отглежда.
Няма абсолютно никакъв проблем да сложиш три месечно бебе полу-седнало за минута, две. Като го носиш в кенгуру в каква позиция го слагаш? В коритото, където го къпеш каква е позата му?
А пък в цитираните от тебе неща ето това ми допада:

...Детето трябва да разчита на себе си за всяко едно движение. Затова
трябва да го прави, когато е готово, а не, когато родителите решат. Не винаги
биологичната възраст отговаря на календарната...

# 17
  • София
  • Мнения: 44 271
много е рано да седи, може просто да я гушкаш, за да си зяпа, като е наистина готово детето да седне само ще си седне. Като навърши 4 месеца може да надигаш малко количката, шезлонга и т.н.

Lukasa & Te - ако детето иска и успява да направи нещо само естествено не го връзваш и буташ, но три месечно надали може да седне само, та няма смисъл от сравнения и моят от рано се пъна да сяда, не съм го слагала седнал, сам седна на 6,5 месеца сам си почна да лази на 5 и нещо, сам си и проходи на 9 без 2-3 дни...но това е друго.
Да сложиш 3 месечно седнало, обаче е точно когато  "родителя реши"

# 18
  • Мнения: 9 488
Е, давай го малко по спокойно - що с толкова много препинателни знаци?

Защото давате "съвети", които първо са тотално в противовес на мнението на който и да било доктор, и второ-категорично биха навредили на което и да било 3месечно бебе!
И не, не става дума за столче за кола- :

"Аз бих ти отговорила - слагай я да сяда но за няколко минути и щом забележиш, че започва да се накланя на страни, да я оставяш да полежи. Няма да му стане нищо на бебето, стига да не се прекалява."


Да, именно такива съвети съм спазвала, съветвайки се преди това с двама детски ортопеда+ четене по въпроса. Децата ми никога не са ползвали проходилка, бънджи, каишки или други аксесоари от сорта.

И не е коректно да извадиш нещо от контекста (Angel_Dust  вече е пояснила..)-това се отнася за друг период... добре е да обърнеш внимание на това Wink:



...Детето трябва да разчита на себе си за всяко едно движение. Затова
трябва да го прави, когато е готово, а не, когато родителите решат
. Не винаги
биологичната възраст отговаря на календарната...

# 19
  • Мнения: 556
И все пак май е рано. Не можеш да ограничаваш е, но не го и насърчавай да седи според мен.

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
То си е редно детето да се пъне според мен. На база това което съм чела и слушала лекари това е един вид гимнастика. Как ще заякнат достатъчно мускулите ако не се упражнява? И моите на 2 и нещо месеца почнаха да се опитват да се набират а чак след 5 месеца бяха готови (седнаха стабилно сами) а бяха минали 7-мия си месец (Вали дори навърши 8 месеца, когато стана стабилна). Почнаха да пълзят на 1г. 1м. и проходиха след 4 месеца. Приех че сме в нормите и хич не съм се опитвала да ги мъча с каквото и да е, когато е готово детето за ново двигателно умение само си показва  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 057
MTV - уточнила съм какво съм имала пред вид, когато съм написала "слагай я да сяда". Точка. От тук на сетне всеки е свободен да си тълкува написаното както иска. Ще повторя и ето това:
"Всеки родител има глава на раменете си и щом е взел съзнателно решение да има дете, значи може да прецени и как да го отглежда".
Или тук в темата нямаме право да пишем нещо различно от "Не е редно да слагаш три месечно бебе да седи"?  Laughing
Моите деца и тримата са слагани да седят или в шезлонга или в столчето за кола. Във ваната за къпане, също са седнали под малък ъгъл. Като се е налагало да излезем някъде на бързо и за малко, съм ги слагала седнали в кенгуру. Най-малкия син до ден днешен на двора използва проходилка и си е съвсем добре.  Peace


# 22
  • София
  • Мнения: 44 271
в стол за кола детето не седи, лежи на гъра си и са му вирнати краката, шезлонга същото или е с прав гръб, но цялостно под наклон, който дава възможност за разглеждане на света и т.н. в кенгуру също не е точно седнало, защото тялото на бебето е пристегнато към твоето, гръбнака на детето е изправен от това и тежестта не пада директно на дупето му...

# 23
  • Мнения: 274
Много е рано за сядане на 3 месеца Thinking!ПОНЯКОГА родителите искат нещо повече от колкото бебето само може да постигне и после се блъскат главата как да оправят последствията за това мислете преди да предприемете нещо и четете повечко по темата.Моите деца съм ги сложила да седят след като навършиха 6 месеца.

# 24
  • София
  • Мнения: 20 205
Много е рано за сядане на 3 месеца Thinking!ПОНЯКОГА родителите искат нещо повече от колкото бебето само може да постигне и после се блъскат главата как да оправят последствията за това мислете преди да предприемете нещо и четете повечко по темата.Моите деца съм ги сложила да седят след като навършиха 6 месеца.


 Peace Наистина е прекалено рано. Сядането - след шестия месец. От ортопеди зная, че това важи с особена сила при момиченцата. И вярно или не последното твърдение, не бих рискувала, независимо от пола на бебето.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Как сядане на три месеца ...?!  ooooh!  Естествено, че е много рано.  Mr. Green
След шестия е нормално за мен.  Peace

# 26
  • Мнения: 27 524
Сядането - след шестия месец. От ортопеди зная, че това важи с особена сила при момиченцата.

Защо?  Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 20 205
Блонди, честно казано нямам представа. Дъщеря ми имаше ортопедичен проблем като бебе и на прегледа ортопедите, които я преглеждаха го споменаха, но аз бях прекалено притеснена, за да се сетя да попитам за подробности.

# 28
  • Мнения: 3 736
При момиченцата по-често са "халтави" тазобедрените стави, ми казаха на мен.  Simple Smile

По темата - рано е за самостоятелно сядане, то дали изобщо ще се задържи седнало бебето е много съмнително. Аз дъщеря ми я слагах в коша за колата и бях повдигнала количката на 45 градуса някъде към 4 месеца, защото много напъваше да се изправя и ревеше.

# 29
  • Мнения: 9 466
Може да я повдигаш съвсем леко-полулегнала.Но за седнала е съвсем рано още. Peace

Общи условия

Активация на акаунт