Замразихте ли стволови клетки на бебето и защо?

  • 3 072
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 227
Както Vasilia спомена медицината наистина напредва постоянно и дори все още да не е разпространено в България и да не правят подобни операции тук, някои ден и това ще стане и мисля, че е по-добре да има подобен шанс.

ninagunduz - така 2800 в началото и по 150 на месец до пълнолетие не излиза ли малко солена цялата сума ? Направо като сметнах 1800 за година и това в продължение на 18 години ......  Shocked  Какви са условията ако не успеете да платите някоя вноска в бъдеще ?

Нямам притеснения относно финансовата страна сме в състояние да ги плащаме без проблем. В Турция това не е скъпо, впредвид заплатите  Peace
Тук на месец се дават същите пари (150$) само за здравни осигуровки на човек...

# 16
  • California
  • Мнения: 264
Сигурно ли е, че става дума за 150 лева на месец, а не на година?
Тук е 150$ на година.

# 17
  • Мнения: 34
Важно е да се знае, че за да се използват стволовите клетки за лечение има значение и тяхното количество. Съхранените от едно бебе често не са достатъчни и пак се прибягва до публична банка. Затова аз съм за публичните банки и ще даря тези от моето раждане. Също така, какво количество ще се изведе от пъпната връв зависи от пола, гестационната седмица на раждане и други фактори и понякога пробата може да се окаже много малка./това инфо ми го даде доц.Михайлова от Александровска болница/

Кофтито е, че частните банки спестяват тази информация.

Ето малко  инфо по въпроса:
http://www.stvolovikletki.org/za-horata/znaete-li/
http://dete.bg/n/bezplatna-banka-za-stvolovi-kletki.3366.html

# 18
  • Мнения: 2 658
Спестяват, защото им носи луди пари, това е  Confused
Съгласна съм с грния пост, заради това писах, че не виждам смисъл. Само в даряването, пък дано не ни се налга да ни трябват.. но ако все пак.. само публичните банки са истината, според мен. А и да не потрябват на нас, може да потрябват на друг, което е важното.

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 13:52 от Сова

# 19
  • Мнения: 8 163
С първото се отказахме от лично банкиране на стволови клетки (нямаше възможност за дарение), с второто - дарихме кръвта от пъпната връв. За мен дарението е най-хуманното решение.

# 20
  • Мнения: 227
Сигурно ли е, че става дума за 150 лева на месец, а не на година?
Тук е 150$ на година.

Посочила съм, 4е става дума за сума в US долари  Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 237
Аз бих замразила, но финансово няма да се справим. Ако беше по-достъпно, нямаше да се замисля. За дарение- бих дарила с удоволствие. А знаете ли дали могат да се извличат и във Варна, или само в София го правят? И също съм чувала,че трябва абсолютно стерилна среда, т.е. си мисля,че само при раждане със секцио е възможно, а аз бих искала да родя нормално.....Просто не съм запозната с всички подробности- жалко, че няма масова информация за това, а и за повечето хора си идва скъпо.......

# 22
  • Мнения: 34
Обади се и попитай тук - http://alexandrovska.com/bg/node/255

Мисля, че може да ти пратят всичко необходимо по пощата, а който те изражда трябва да е съгласен да извърши манипулацията. Естественото раждане не е проблем.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 237
Манипулацията предполагам не носи риск за бебето или майката?

# 24
  • Мнения: 34
Безопасно е, взимат се от пъпната връв и плацентата, когато те вече са отделени от майката и бебето.

# 25
  • Мнения: 12
galinche не би трябвало да има проблем при естествено раждане. А за повече информация може да провериш банките за стволови клетки дали ще огранизират дискусия и във Варна или направо на място да се консултираш в АГ болница или клиника във Варна.

# 26
  • Мнения: 2 658
Дарих ги след естествено раждане. Разбира се, че няма проблем. Извличат се от кръв от вече отделената пъпна връв  Peace

# 27
  • Мнения: 5 173
Темата ми е интересна. Могат ли да се дарят стволови клетки в Пловдив?

# 28
  • Мнения: 15
За дарение- бих дарила с удоволствие. А знаете ли дали могат да се извличат и във Варна, или само в София го правят?

Във Варна в Майчин дом може да се дарят клетките,това е безплатно и безопасно,дилемата ми е дали да ги даря или съхраня,това е много индивидуален въпрос и всеки взима своето решение, лошото е че наистина няма много информация и също гаранция ако ги съхраниш дали биха свършили работа ако не дай си Боже ти се наложи да ги използваш макар че медицината напредва много бързо и след години наистина може да имат още по голямо приложение и успеваемост,за съхранението грубо за необходими около 5000 лв, не е никак малко но всичко свързано със здравето не се измерва в парични единици.

# 29
  • California
  • Мнения: 264
Ако наистина сумата е 5000 лв, разбирам защо толкова хора в България не запазват клетки.
Та това е два пъти повече отколкото в US!

Общи условия

Активация на акаунт