Замразихте ли стволови клетки на бебето и защо?

  • 3 071
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=499194.msg15235558#msg15235558

Здравейте, започвам темата с един стар линк от форума от преди около 3 месеца на който случайно попаднах, но се интересувам от мнения, изчетох всичките коментари, термина ми за раждане е ноември месец и от скоро започнах да се интересувам относно замразяване на стволови клетки след като присъствах на една лекция за замразяване на Cells4life. Ясно е че има доста банки за замразяване  но след изчетеното до тук още повече се двоумя дали е добра идея, ако и на вас ви е интересно бъдещи мами на които им предстои да раждат ще се радвам да обсъдим заедно, лека бременност и много позитивни мисли  Hug
Ще съм благодарна също и на споделени мнения на мами вече взели своето решение и минали по този път  Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 юни 2012, 09:27 от V.M.S.

# 1
  • Мнения: X
аз бих ги дарила  Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз ги дарих. Вчера подписах документ, че дарявам и тези от сегашното раждане  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 12
Определено това е нещо за което трябва да се помисли предварително, защото цените не са никак ниски. Моето мнение е че при възможност 100% бих го направила.

# 4
  • Мнения: 227
Аз мисля сериозно да го направя, намерила съм си и банка за съхранение на стволови клетки тук, плащат се 2800 на куп, и след това по 150$ всеки месец до навършване на пълнолетие на детето. Hug Подписват се документи в началото, следва тест за здравословното състояние на майката и бебето (4е всичко е наред) след това от банката изпращат специалист, който да подготви доктора ви за процеса, след което се изчаква до раждането. Тогава отново от банката изпращат човек, който взима ст. клетки за съхранение. Това е накратко  Peace

# 5
  • Мнения: X
а ако не дай си боже ти се наложи да ги ползваш тези стволови клетки нали си наясно, че в България никой не се занимава с това и пак всичко с това в Чужбина.. не знам аз също съм била на 3-4 лекции за стволови клетки и презентации от типа, че се очаква някой ден да лекува тежки болести не ме устройва..

# 6
  • California
  • Мнения: 264
Да, замразих на сина ми и сега пак ще го направя!
Преди 10-тина години, когато за първи път започват да предлагат тази услуга е можело да се третират само около 5 заболявания, сега са близо 100 и непрекъснато нарастват!

# 7
  • Мнения: 2 658
Не съм и не бих. Защото не виждам истински смисъл. Дарих ги втория път, жалко, че първия път нямаше още такива практики изобщо... Пак бих направила същото.

# 8
  • Мнения: 276
Много мислихме и накрая се отказахме.

# 9
  • София
  • Мнения: 139
Да, замразихме. Ако не дай Боже стане нещо, дори и 0.1% вероятност да има да помогнат, пак бих го направила. Медицината напредва, но аз все се надявам никога да не се налага да ги използвам.

Лека бременност и успешен финал!

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Не, не съм замразявала.

# 11
  • Мнения: 34
И аз ще ги даря на публичната банка в Александровска болница.

# 12
  • Мнения: 57
Следя темата отдавна ,но нещо все ме притеснява.Трябват повече информация.Мисля ,че няма сигурна гаранция за това какво точно се прави.

# 13
  • Мнения: 12
Както Vasilia спомена медицината наистина напредва постоянно и дори все още да не е разпространено в България и да не правят подобни операции тук, някои ден и това ще стане и мисля, че е по-добре да има подобен шанс.

ninagunduz - така 2800 в началото и по 150 на месец до пълнолетие не излиза ли малко солена цялата сума ? Направо като сметнах 1800 за година и това в продължение на 18 години ......  Shocked  Какви са условията ако не успеете да платите някоя вноска в бъдеще ?

# 14
  • сф
  • Мнения: 394
със сигурност няма да замразявам, за даряването не съм решила окончателно - има време

Общи условия

Активация на акаунт