Януарче гласовито иска всичко да опита - тема № 5

  • 35 540
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Eййй, това през почивните дни до писане не мога да стигна значи  Crazy

Ха добро ви утро и от мен!!! Hug

За спането - у дома се спи на отворени прозорци, а ако е много много горещо като в събота вечер, даже на климатик - на 27 градуса, но той е в съседната, преходна на спалнята стая. Иначе дребната спи по боди с къс ръкав и "завита" /щото обикновено завивката е в странна позиция  Laughing/ с мнооого тъничко чаршафче, памучно. Та както отбелязах - де завита, къде не.. зависи как ще се нафръцка. Но пък като знам, че аз си завивам само кръста, колкото да не е без хич, изобщо не се притеснявам и за нея.

Янажар - това с тениската и възглавницата е чудесна идея! Hug

 У дома кърмя Искра легнала вече - заради жегата, а и не само.Просто през деня коконата се събужда ако се опитам да я оставя в креватчето й, та суче и спи на голямото легло. Иначе се потим обилно и двете и НЕ я преобличам ако е заспала, защото събудя ли я, заспиване няма... а и дори да я преоблека - след 5 мин пак е потна.. гледам просто да не е на течение или на много хладно /от климатика/. Иначе с баткото и неговия вечно потен от малък гръб при заспиване се справям с подпъхване на памучни носни кърпи, от тези "мъжките".

Оф, мрънка вече! Чао!

# 61
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Jane, аз също нямам цикъл, което взе да ме притеснява, защото не ще да е от кърмене. Със сигурност не съм и бременна. Ще изчакам още малко и ще ходя на гинеколог.

Кафенце, потенето с литри и при Иглика го има, нищо че яде от шише.

Обещаното захлаждане е вече на лице, което ме устройва идеално.

# 62
  • софия
  • Мнения: 31
Добро утро!
Благодарности за новата ни темичка!   bouquet
Мерките на Гого от петък са 7,520 кг., 66 см. Расте на мама момчето, а заедно с него и аз. Днес имам рожден ден, почерпете се за мое здраве!

# 63
  • Мнения: 67
Здравейте и от мен Simple Smile
Честит рожден ден,Ditkins Да си жива и здрава,всички около теб-също!  bouquet newsm59 newsm67 newsm67 newsm67
Ние имахме гости през почивните дни.
Ники яде вече и картоф,ама май не е много очарована  Laughing ,особено ако го разредя с малко вода,вместо мляко.
Вече като се разпее сутрин и аз като се събудя тя е по корем.Не мога да я удържа по гръб да постои.
За спането-2-3 вечери спа със спално чувалче (лятно),но май я спарваше и затова вече спи с боди и завита с чаршафче.Ама е завита първия 1 час  Laughing
Снощи се буди към 3:30 и се разпя и по едно време вече ревна.Нахраних я и откърти.А предната вечер до 12 се буди 3 пъти.От жегата ли е,от какво е ,не знам ама както бях свикнала да спя по цяла нощ сега съм като ударена с мокър парцал  #Crazy
На мен цикъла ми дойде Март и засега си е редовен

# 64
  • Мнения: X
[А предната вечер до 12 се буди 3 пъти.От жегата ли е,от какво е ,не знам ама както бях свикнала да спя по цяла нощ сега съм като ударена с мокър парцал  #Crazy

Lene, и Филип е така. Беше се научил да спи почти 6 часа непробудно и си бях екстра. Сега, от както са жеги се буди на два часа най-много. Спи ужасно неспокойно, суче по три-четири пъти на нощ. Дано мине и това, че и аз съм парцал през деня  Tired.

Цикъл и аз нямам, нямах и при предишното кърмене. Дойде ми 50 дни след като спрях да кърмя, така че Ивап, може и по-бавно да се възстанови цикълът, спокойно. Забравих да ти кажа, че Иглика е бонбон  Hug.

Някой питаше за столче за хранене - нашето е chicco polly и е страхотно. Скъпичко е, но се сгъва много компактно и е удобно. Наследство е от кака, като за 5 години обиколи и разни бебета, но пак се върна при нас. Но след гледане на едно бебе с това столче се убедих, че не е най-необходимата покупка, може и без него. Ето сега не съм го взела в Бургас, защото нямаше място в колата. Храня Филип в кошницата за кола или гушнат в дядо му. После пък ще хапваме навън в количката. Така че при ограничен бюджет може да не се купува тая джаджа. Шезлонгите вършат и те същата работа, аз просто не съм купувала такъв. Вече се предлагат толкова неща за бебетата, че ако купуваме всичко, няма да ни стигне петстаен апартамент да го съберем. Затова сега го давам по-обрано откъм покупки на играчки, дрехи, столове и прочее. Ама човек се учи с опита и времето.

Последна редакция: пн, 25 юни 2012, 12:26 от Анонимен

# 65
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Запис от мен в новата темичка,Честит рожден ден Диткинс!Бъди жива и здрава и нека всичко,което си пожелаеш да ти се сбъдне!!!

# 66
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Диткинс, честит рожден ден    bouquet  bouquet  bouquet. Всичко най-хубаво ти желая  Hug.

Венуш, а видя ли на "бонбона" прическата  Mr. Green. Мъжът ми не ми дава да я оправя с машинката за подстригване.

Днес се впуснах в процеса на захранване, с тиква на Хип. Бях решила този път да не купувам специално лъжичка, но попаднах на една с мека глава, наподобяваща при допир на гризалка и я купих с надеждата Иглика да я приеме по-лесно. Не яде с охота, но и не плю, и не избутва. По-скоро й беше любопитно. Искаше да докопа лъжицата, накрая й я дадох с тиквата по нея да я ближе.

# 67
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Здравейте!
Вярно, че през "почивните дни" няма време за компютър. А на Боян му е последна седмица на градина и после ще си се гледкаме тримата и съвсем ще зачезна. Може и до морето да прескочим, и на село да поседим. Та ако изчезна внезапно да знаете че сме извън обхват!

Моята малка кралица-хубавица не казва думички, не харесва да се обръща (направи го няколко пъти, колкото да не я мисля), но пък седи все по-уверено. А днес съм особено горда с нея.
Забелязах, че като взема дистанционното и тя веднага поглежда към телевизора. Мъничкото ми бебче е разбрало, че като пипаме забележителната играчка и телевизора се променя.

Моят цикъл вече си е редовен, а и съм на противозачатъчни, та няма как иначе да е. Но страха от забременяване така ме е обсебил, че ми се наруши сексуалния живот. Вече все си лягам след мъжа ми и се моля да не го събудя... Горкия, след ежедневните двукратни гимнастики през последните години и сега - по три-четири пъти месечно и то с уговорки. Да минава по-бързо тази година и да хаквам спиралата, че ще взема да си изтърва златния мъж. Добре, че трябва да мисли за прехраната на цялата челяд, иначе да ми е намерил по-дашна заместничка!

Вероника спи с една тъничка тениска в чувалче от хасе. Обаче много държи да са й завити очите, само така заспива.

И да се оплача - днес се опитах да направя пюре от картофи, стерилизирано като зимнина. Може би е от бурканчетата (ХИПП-125), но изхвърча една капачка още щом завря водата. Исках да имам индивидуални порции (за едно хранене) за морето. Утре ще пробвам с малки бурканчета от лютивка или майонеза. И после ще ви разкажа резултата.
Приятен ден, мацки и бебешоци!

# 68
  • София
  • Мнения: 6 141
Монки, бурканчетата на Хип мисля че не стават за стерилизизране, по-точно капачките, де.

# 69
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Диткинс, честит ти рожден ден!!!!  bouquet

Ивап - все пропускам да кажа каква сладурана е твоята кукла!!! А на прическата нищо й няма Wink

Монки - ама винаги успяваш да ме развеселиш!!! Ако това ще го успокои, кАжи на твойту мъж, че не е сам в "страданията" Mr. Green Мене ме тресе същата параноя, плюс това цикъл нямам още, либидото ми като кърмя съвсем го няма /и с баткото беше така/, та и при нас са големи уговорки  Embarassed

Оф, отивам да се опъна дорде е време до децата - то няма да се спи, но поне да почета книга

Ето ви да ги видите моите гарджета тая сутрин
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/246460_3652364782 … 44_97133600_n.jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/250920_3652365902 … 2_933826351_n.jpg

# 70
  • Мнения: 67
И да се оплача - днес се опитах да направя пюре от картофи, стерилизирано като зимнина. Може би е от бурканчетата (ХИПП-125), но изхвърча една капачка още щом завря водата. Исках да имам индивидуални порции (за едно хранене) за морето. Утре ще пробвам с малки бурканчета от лютивка или майонеза. И после ще ви разкажа резултата.
Приятен ден, мацки и бебешоци!

Аз мисля да си замразявам във форми за лед и после да си го слагам в торбички.Та да видим  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 9 908
диткинс, честит рожден ден! Пожелавам ти хубава година!


чудни са  Blush аз нещо нямам настроение за снимки, тримата още не съм ги снимала заедно.

# 72
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!

Ditkins, честит рожден ден! Много здраве, късмет и любов желая  smile3525!

nevva, знам, че се повтарям, ама големи са сладури твоите хлапета  yes.

Ние днес бяхме на консултация, та резултатът ни е - 7,160кг. /+460гр./  и 66см. /+4см/. Док. каза, че сме перфектни  Party. Даде ни зелена светлина за захранването, прегледа го щателно - слушалки, опипване на главата, пишката, гърло, зъби - без забележки е  thumbsup. За Вигантола ми каза да го спра сега и да започнем отново през септември.
За морето ме посъветва, да не го държим по голо дупе на плажа, дори когато го топим във водата. Т.е. да му слагаме от тези гащи за къпане или памперс, защото при толкова малки деца често се случва от песъчинки и др.неща по плажа да се получи замърсяване и възпаления на пишката. Каза, че по принцип за момиченцата е по-опасно, но и ние да си имаме едно на ум.

И нещо, което винаги забравям - може ли някоя от вас да ми прати паролата за албумчетата на лични, че да видя и останалите сладури от групата  Grinning.

Хайде, лека вечер на всички!

# 73
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета,

Включвам се към януарската група с мнооого голямо закъснение. Много се извинявам, ако се повтарям с този въпрос, но вие вече сте толкова напред с материала, че няма да имам време да изчета всичко пропуснато. Обещавам вече да следя темата редовно.

Та въпросът ми е - имали ли сте проблем с кожата на главата на бебчето и как се справихте? От няколко дни кожата на темето на моята госпожица се покри с нещо като ситни мехурчета и косичката в засегнатата зона започна да опадва, а тя и без това е доста оскъдна за момента Simple Smile. Спрях за няколко дни да мия главичката - само я почиствам с термална вода, но няма подобрение. Утре сме на преглед и се надявам да решим проблема, но все пак искам да попитам дали се е случвало на някое от вашите бебчета и как се справихте.

Благодарности от мен и приятна вечер

# 74
  • софия
  • Мнения: 31
Благодарности на всички за пожеланията!  Hug
Добре си изкарах РД. Получих много красиви подаръци и съм много щастлива!
За Гого днешния ден не беше от най-послушните му дни, но аз вече му свикнах и не му се впечатлявам толкова.
Другото ново при него е, че днес му дадох за пръв път "папо" различно от "мако".
Сварих му едно уж био картофче, разредих с малко АМ и капка-две пресован зехтин, но на него хич не му хареса според мен. Много готино потреперваше от смут и ужас, какво му е дала мама  Mr. Green Още два дни ще му давам така чист картоф, та ще го поизмъча малко.
После мисля да му добавя морков, та да видим дали ще е по-доволен.
Ама голяма цапаница става с това ядене, не знам при Вас така ли е, но то е страшна работа. После направо детето става за къпане, та покрай него и аз, ужас, изпотих се 100 пъти.
Ами това е новото от нашата къща.
Лека и спокойна нощ!  Hug
moodyalien не мога да помогна със съвет. На Гого главичката е сравнително чиста, ако видя нещо го изчоплям, но той няма коса и лесно става.

Общи условия

Активация на акаунт