Хапват ли децата ви манджи?

  • 16 721
  • 356
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 66
Моята дъщеря яде готвени манджи. На 6 години е. Обича боб, грах, мусака, пиле с ориз, пилешка супа, доматена. Единствено зелените на цвят манджи не яде - там спанак, коприва, зеле.

# 301
  • Мнения: X
Да-хапва си манджи ,сандвичи и всичко останало. Има апетит и яде всичко.

# 302
  • На топло...
  • Мнения: 584
И моите деца всичко ядат.
Манджи и супи са особено любими, с картофи, ориз, боб, леща, зеленчуци всякакви, както и макарони, булгур, елда и т.н. с разните му сосове. Даже парче по парче набождат и питат това какво е, преди да го мушнат в устенцата Crazy.
Единствено не са фенове на зелените салати и големият е решил, че не обича пипер в манджа Grinning.

# 303
  • София
  • Мнения: 9 519
щастливи сте вие, с ядящите деца - онзи ден в магазина една девойка припадаше пред покупките на баба си - бамя, брюкселско зеле, карфило, моите това няма и да го помиришат, какво остава да го опитат, не че не съм пробвала - и двамата са единодушни, че това е бляк... и не че на захраването не съм го давала - ситната уж го ядеше, ама сега не ще и да го помирише...

а относно апетита и яденето - имала съм случаи с големия - яде 45 минути нещо си - през повечето време се чеше с вилицата, брои шарките на килима, който е абсолютно едноцветен, бърка си в носа и такива едни работи. Аз решавам, че тази манджа не му харесва, но той след 45 минутно ядене най-накрая хапва последната вилица, поглежда ме с влажен поглед и "Мамо, може ли още" - какво ти още за още 45 минути бре, сине, ама поне търпението каляват децата  Mr. Green

# 304
  • Мнения: 448
Ха ха Дзвер, браво на хлапето  Laughing
И мойто яде по 45-50 с абсолютно нежелание, но после и не иска да чуе за повече

# 305
  • София
  • Мнения: 44 369
Дзвер - моят същият такъв бавен, бавен...ала лапне и смуче като бонбон все едно има в устата...или забрави 5 мин да си сложи новата лъжица в устата Simple Smile
Иначе вярно малко неща отказва да яде, друг е въпроса количествено по колко яде...и то не че не му е и вкусно...просто така, бавен и скромен, ама то и аз да преживям сигурно по 10 мин една хапка, ще се наям с 5 лъжици Simple Smile

# 306
  • Мнения: 5 940
Големият не хапва манджи. Яде варен ориз, варени картофи, печено месо, риба, сурови зеленчуци и плодове, но никога манджи, така ,както се разбират у нас. Всичко трябва да е разделно и направо може да те подлуди с претенциите си. Но боб, леща обича. Мусака или нещо., което представлява смес от повече от две -три неща, не вкусва.  Например любимата пица на повечето деца. Би ял , ако отгоре има само доматен сос и най-много някоя зелена подправка.

# 307
  • Мнения: 14 654
Как ви издържат нервите 45 минути да чакате дете да се наяде? За мен не е ли започнало още в началото на храненето да нагъва с пълна лъжица, значи въобще не е гладно и ще чака следвщото хранене. Повече от 15-20 минути не мога да ги чакам.

# 308
  • София
  • Мнения: 9 519
Как ви издържат нервите 45 минути да чакате дете да се наяде? За мен не е ли започнало още в началото на храненето да нагъва с пълна лъжица, значи въобще не е гладно и ще чака следвщото хранене. Повече от 15-20 минути не мога да ги чакам.
всичко е въпрос на тренинг  Wink - моя син за 15-20 минути не може да се наяде - пробвала съм да му го махна яденето, слагам го на пералнята и той отива до там да си дояжда  ooooh!

а пък и диетолозите казват, че било хубаво човек да се храни бавно, или бъркам  ooooh!

иначе всичко е до темперамент - ако ти кажа, че си мие зъбите по 30 минути, сигурно ще ме вземеш за луда, но при него всичко е така - изнервящо е, но с времето се свиква, добре че малкото не е като него, че представи си сутрин какво щеше да става за банята  Mr. Green

# 309
  • София
  • Мнения: 44 369
Янечек - по тази логика трябва да оставя детето да умре от глад и да не яде на едното, на второто пак така яде, дори да е любимото или озверял от глад  може да нагъне лакомо първите 4-5 лъжици и после забавя, което не значи, че се  е наял с 5 лъжици обаче...

# 310
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И моето дете яде много бавно.
Случвало се е да го помоля да побърза ако ще излизаме някъде и нямам време да го чакам, просто остава гладен. Бързо не може да яде.
Вече свикнах да не се дразня. Сдъвква си добре храната и си яде бавно, но с апетит. Мога да жертвам малко време за целта, не ми е проблем  Wink

# 311
  • Мнения: 14 654
Бавно, бавно, ама ако 3-4 пъти на ден се яде по 50 минути, каква част от денонощието се прекарва в ядене? Въпросът е да не се тъпче изгладнелият човек и да си сдъвква добре храната, не да се мотае и да си прави 10-минутни пузи между  2 хапки. Не е за мен това, не мога да го издържа, а и мисля, че е неправилно. Със сестра ми бяхме от висящите на масата деца.
Ако се изядат 5 лъжици и после почнат номерата,а ами значи 5 лъжици и край. Според мен това е въпрос на учене и навик, не на темперамент.

# 312
  • София
  • Мнения: 44 369
и какво като сте били висящи на масата деца? това с нещо навредило ли ви е? сега още ли висите или е дошъл момент, в който сте си прояли веднага?
На мен не ми пречи, освен ако не бързаме.

# 313
  • София
  • Мнения: 9 519
Ако се изядат 5 лъжици и после почнат номерата,а ами значи 5 лъжици и край. Според мен това е въпрос на учене и навик, не на темперамент.
според теб е така, а според мен не е, защото аз съм изкарала последните 4 години в опити да го накарам да бъде по-бърз, използвайки всякакви средства, прийоми и какво ли не - ами не става - човекът е заплес не само за яденето, но и за всичко, така че всеки с опита си  Wink

# 314
  • Мнения: 12 043
Аз самата ям бавно, не мога да накарам детето да яде бързо.За мен е постижение ако седне доброволно да яде, оттам нататък- колкото, толкова.Понякога на работа седя гладна, защото не мога да си осигуря 1 час за ядене.Ако го имам на разположение, само тогава се храня.И като дете бях бавна с яденето.

Общи условия

Активация на акаунт