Хапват ли децата ви манджи?

  • 16 725
  • 356
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 658
Оууу, и това с флегматичността ми е до болка познато. Темперамент е и още как. Но може да се контролира, все пак. Те са бавни само за някои неща, а за други, дето са им важни на тях, къде ти  Rolling Eyes
Това е едно от нещата, които могат да ме накарат да избухна като... не ми се говори. Не става дума за яденето, ами за други неща, щото то и там се пренася... от първи клас си се борим с това. Не мога да го издържам и изобщо не го оставям да се влачи... да не говорим, че пречи и на много важни неща, като училище и изобщо.. абсурд.

Последна редакция: вт, 03 юли 2012, 11:49 от Сова

# 316
  • Мнения: 14 654
и какво като сте били висящи на масата деца? това с нещо навредило ли ви е? сега още ли висите или е дошъл момент, в който сте си прояли веднага?

Не ни е навредило, но беше досадно и най-вече- безсмислено, защото винаги идва момент, когато човек започва да се храни нормално и не отвисява. И други неща сигурно не вредят, но това не значи, че трябва да се прилагат - примерно задължително спане на обяд, макар да не спиш, а само да се въртиш 2 часа в леглото.
Можеше да ходим да си играем вместо да висим на масата по цял час. То е ясно, че като детето не е гладно, ще се мотае. Затова моите не стоят дълго на масата, не искам да им е досадно, а и за мен 5 лъжици храна с достатъчни, никога не ми се е случвало цяла седмица детето да яде все по 5 лъжици на всяко хранене. Може на закуска и на обяд да изяде 5 лъжици, даже 2, но на вечеря ще си хапне както трябва.

# 317
  • София
  • Мнения: 44 377
Янечек - ти си познаваш децата, аз моето, за него 5 лъжици не са достатъчни и е гладен, просто се разсейва и го мързи да дига лъжицата и да дъвче. И не, ако на закуска и обяд хапне по 5 лъжици, на вечеря ако го оставя ще са  също толкова...и 1 месец ако го оставя, пак няма да са по повече....

# 318
  • Мнения: 66
Как за 15 минути ще се нахрани дете аз пък не си представям. Ми то не е полезно да се тъпче. По добре бавно и спокойно и да дъвче хубаво храната. Пък и сядането на масата е да се видим семейството и не му се изнервям а го гледам с удоволствие как се храни.

# 319
  • Мнения: 468
Янечек, а с остатъка в чинията на детето какво правиш? При нас таткото дояжда или го хвърлям. Но почнах да сипвам малка порция и евентуално допълнит., за да избегна и двете.

И за мен беше ужасно висенето на масата докато не си изям. Не вреди, но остава неприятен привкус, за който човек се присеща като има деца. Аз ядях бавно. Правех трохи, за да намаля филията. Веднъж беше очевадно  Crazy
Това само споделям. Иначе разбирам Angel_Dust и бих действала по същия начин. А ако детето ти е гладно, казва ли си?

# 320
  • Мнения: 22 541
При щерката най-новата мода е да "дъвче" киселото мляко. Само като я видя и ми призлява.  Laughing

# 321
  • София
  • Мнения: 9 519
Янечек, а с остатъка в чинията на детето какво правиш? При нас таткото дояжда или го хвърлям. Но почнах да сипвам малка порция и евентуално допълнит., за да избегна и двете.

И за мен беше ужасно висенето на масата докато не си изям. Не вреди, но остава неприятен привкус, за който човек се присеща като има деца. Аз ядях бавно. Правех трохи, за да намаля филията. Веднъж беше очевадно  Crazy
Това само споделям. Иначе разбирам Angel_Dust и бих действала по същия начин. А ако детето ти е гладно, казва ли си?
че кой е казал, че висят на масата, докато не си изядат всичко? при нас всеки има право като се е наял да каже, че не иска повече и да си отнесе чинията - в случая говорим за ядене много дълго време и искане на допълнително дори, не за заставяне да стоят на масата, докато не опразнят чинията  Peace

ПП и аз отдавна съм почнала да слагам по-малки количества - предпочитам да сипя допълнително, отколкото да налея чинията до горе и да хвърлям после.

# 322
  • Мнения: 14 654
За остатъците да кажа: първо - не сипвам много, някак знам кое дете колко ще изяде. Ако нещо остане и не е в противен вид - намачкано или с наронени трохи, има 2 варианта - или го дояждам аз, или го прибирам в хладилника за после - все някой ще го изяде. Рядко хвърлям храна.
пп: нямам проблеми с наднормено тегло, така че и проблем с дояждането на детските порции нямам Simple Smile
Прощавайте ако съм засегнала някой с коментарите за бавното хранене, просто не ми се вярваше, че има дете, което по своя воля седи на масата толкова време, лично аз не познавам такова, но явно има.

# 323
  • Мнения: 2 216
Как за 15 минути ще се нахрани дете аз пък не си представям. Ми то не е полезно да се тъпче. По добре бавно и спокойно и да дъвче хубаво храната.
А колко време според теб трябва да се храни детето и за колко годишно дете говорим?

# 324
  • Мнения: 448
А децата на тези които се хранят бавно гледат ли телевизия по време на хранене? Забелязала съм, че ако децата ми гледат ТВ до като се хранят, се седи по близо час над една чиния. За това всички в къщи знаят, че телевизия се гледа преди или след ставане от масата.

# 325
  • Мнения: 5 940
И аз не мога да издържам продължително ядене, влудява ме. За радост, нямам такъв проблем с децата. Винаги съм си мислела, че храненето показва как е човек и във всичко останало, а мудността не ми допада. Но проблемът си е мой, а не на хранещите се така.

# 326
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Винаги съм си мислела, че храненето показва как е човек и във всичко останало, а мудността не ми допада.
Това не е вярно ... или поне не важи за всички случаи и хора  Peace Simple Smile

# 327
  • Мнения: 12 046
Винаги съм си мислела, че храненето показва как е човек и във всичко останало, а мудността не ми допада.
Това не е вярно ... или поне не важи за всички случаи и хора  Peace Simple Smile


И аз мисля,че не е вярно.Не се сещам в друго, освен в храненето да съм бавна.
Детето ми също- много бърз е в обличане, подреждане, дори някога е прекалено припрян, но стане ли въпрос за храна, това е досаден ангажимент.

# 328
  • Мнения: 66
Дъщеря ми е на 6 години и се храни много бавно и спокойно. Не гледа тв но си говорим по време на вечеря, защото това е времето, когато сме цялото семейство. Хапва, разказва ми за детската, почива си от храната и пак хапва. Оставям я да се храни сама откак може да държи лъжицата и да капе и да се цапа - сама. Сега я уча да се храни с нож и вилица и имаме трудности. Близо час продължава нашата вечеря.

# 329
  • Мнения: 293
Баткото беше много злоядо дете , но малкия омита всичко без проблем  Peace Явно си зависи от детето   chef

Общи условия

Активация на акаунт