Хапват ли децата ви манджи?

  • 16 723
  • 356
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 448
Яде малко видове, глези се, не ще иска разни сандвичи само и добре, че палачинки яде и ги правя страхотни,че чак изяжда две с големината на катма(правя ги в ел. тава с голям диаметър.) Опитвам да я глезя не ще, работя като готвач и пак, уча и в Колежа по туризъм и имаме практика по готвене, на работа също Joy готвя страхотно, но не, тя не яде.

# 331
  • София
  • Мнения: 760
При моята е въпрос на моментно състояние - ако е гладна и в настроение, бързичко се получава нахранването. Иначе и мен ме изнервя продължителното й хранене - повече от 30 мин. примерно, но е рядко. Като цяло съм за бавното, спокойно хранене с течна/готвена храна. Не сме стигнали още до момента с пиците и сандвичите и се надявам да го избегне.

# 332
  • Мнения: 72
изобщо не яде манджи Sad Единствената манджа която яде е леща, и нищо друго. Живее само на сандвичи, нещо месено, нещо сладко. За това пък яде много плодове и зеленчуци

# 333
  • Мнения: 5 393
Ивайло яде почти всичко: леща, боб в различните му видове, зеле, обожава супи. Никога не е бил злояд.

# 334
  • Мнения: 16
Моето яде манджи, но предпочита бисквити и солети, за съжаление. Не че му се дават много, но веднъж като ги е опитал, няма забравяне..  Laughing

# 335
  • Мнения: 8 934
Хапва, не толкова колкото бих искала, но си хапва. Има неща, които понякога ги яде с удоволствие, а друг път не иска дори да ги куса. Mr. Green

# 336
  • Мнения: 50
Децата ми се хранят предимно с манджи-боб,леща,ориз,картофи.За съжаление трудно успявам да ги накарам да хапнат месо. Sad

# 337
  • Мнения: 1 213
Хапват от всичко -и супи... и всякакви манджи...

# 338
  • България/Германия
  • Мнения: 515
По принцип хапва всичко, но е на периоди. Ето сега пак е минала на млечна "диета" + плодове, сурови зеленчуци, сиренце, кашкавал, ядки, хляб. От готвените неща хапва супа и печено месо. Не се притеснявам, защото и друг път е имала такива периоди и после пак е прояждала манджичките. Единственият проблем е, че в момента си имаме баба, според която малката е прекалено слаба и се опитва постоянно да й дава хляб и бисквити. ooooh! Според мен си е добре, 12.5 кг и 95 см е, не се спира и не виждам причина да се тъпче детето изкуствено, особено пък с тестени продукти.

# 339
  • Мнения: 15 379
За този ръст, килограмите са повече от добре.

# 340
  • София
  • Мнения: 39 135
Голямата уж беше научена на манджи, а нещо напоследък се отучи. Аз готвя като луда, а тя иска само филия мазана, пица, кренвирш и това е!
Малкия вече яде от нашите манджи и му харесва.

# 341
  • Мнения: 67
Моят син всичко ядеше от кухнята, дори като започна ясла пак му вземах ,защото изяждаше манджата и десерта. Но когато се разболя и спря да яде всякакви манджи..... вече повече от два месеца се опитвам да храня с нещо различно от бисквити и кремчета. Добре ,че на яслата поне гледа другите деца и яде.

# 342
  • Мнения: 289
Моя първокласник основно си хапва готвено. Не че не обича пици, сандвичи и др. подобни. но гледам повече на течна храна да бъде.

# 343
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Моите ядат само готвено. Обожават супа, могат да ядат супа по три пъти на ден. Наскоро един ден бях пропуснала да сготвя супа, имаше само манджа и единия ми застана на "ф" и ми обясни как "ти не знаеш ли, че децата трябва да ядат супа? Как може да няма супа?".  ooooh! Манджи също ядат, ако са с повечко сос и по-редички. Ако са много сухи (например пиле с ориз) няма да го ядат. Разбира се има неща, които не обичат, но когато готвейки съм се съобразила с това какво обичат и какво не, няма проблем с яденето. Не настоявам да ядат неща, които не обичат. Но и не позволявам яденето на филии, когато има сготвено (те и не искат, защото не са много по филиите). А и не съм много за демокрацията в храненето. На почти 5 год са и все още аз им определям менюто и това какво и кога да ядат (еднолично  Mr. Green). Имам приятелки, които питат 2 годишните си деца "Какво ще ядеш" или "Ще обядваш ли?"... което за мен е странно.
Но аз също споделям мнението, че децата на жени, които не готвят редовно не са научени да ядат готвено. И няма как да е иначе.

# 344
  • Мнения: 2 674
Едната обича готвено,предпочита го даже,а другата манджа да не види.Но аз много не се церемоня,яде се това,което съм сготвила и точка!Менюто също аз го определям,а не те.Съобразявам се,разбира се,с предпочитанията им,но заради хроничен запек на малката,много държа да се яде домашна,готвена храна.Чак усещам,че се вманиачавам на тази тема Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт